Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Какво точно те притеснява в RTM?

А и аз лично такива интегрирани от торенти избягвам да свалям, камо ли ползвам.

Точно същата причина :)

Искам на лаптопа да си сложа чист Win.

Той си има в харда дял за Recovery с Win мисля, ама ще е с драйвери и разни програми интегрирани. Пък не ми се стрият и оправят бози още след инсталация :laughing:

Нещо много странно вече ми става за 3ри път- изкарва ми съобщение, че ми е грешен CDkey-a. При положение, че съм въвел оригинален такъв. Този път затворих прозореца без да го въвеждам и след 1 ден (днеска) гледам, че пише Windows is Activated :laughing:

 

edit: Сега видях, че има Windows 7 OEM EN 48 in 1 For All Laptop, сега го свалям него, който си е чист, без updates... Дано да ми тръгне CDkey-а с него, че по-горната версия на ми го признава за верен кода :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

edit: Сега видях, че има Windows 7 OEM EN 48 in 1 For All Laptop, сега го свалям него, който си е чист, без updates... Дано да ми тръгне CDkey-а с него, че по-горната версия на ми го признава за верен кода :)

След преинсталация на оригиналния ми Windows 7 преди време, с точно този release си прие кода и стана Genuine без проблем.

 

Само гледай да инсталираш съответната ти версия на Windows 7, защото ако сложиш да речем Ultimate а Key-я ти е за Home, няма да се активира.

 

RTM - Release To Manufacturing. Демек версията, която отива по магазините.

Link to comment
Share on other sites

Демек... не точно това, на онова по магазините му викат Retail. Не знаех, че Manufacturing = магазин.

Аха, това всеки може и в гугъл да го види. И какво от това дали знае или не, какво е RTM, какво следва от това?

Явно човекът го притеснява дали е достатъчно финален RTM :) .

Link to comment
Share on other sites

Хаха, поредния ощипан като мома :) сърдещ ми се :) . И неразбрал, четящ чисто буквално всичко.

 

Нима очакваш някой сериозно да приеме, че в гугъл няма да намери какво означава RTM, Final, OEM и т.н.?

Знам, че ще падна до твоето ниво, отговаряйки на тролванията ти. Но айде.

 

1. Чисто заяждане. Трябва да съм олигофрен да го напиша сериозно. Написах го в контекста на отговора си към Rubbish, малко комично, затова и усмивката.

2. На кое да вярва?

3. Да беше му казал ли, дали ще съвпаднат и защо не, вместо за пореден път да се правим на велики...

4. Това не виждам какво общо има, ако си имал да кажеш нещо, го казваш на място. Никъде не съм твърдял, че SPx включват само и единствено вече достъпните през WU ъпдейти, или нещо друго такова. Иначе размерът не би бил толкова голям, като за начало.

 

Не ти скачам, поне не повече отколкото ти на мен. Аз проблем с теб нямам, за вярата също е леко излишно да се споменава.

 

Лека да е :) .

 

 

Да питам, някой с Win7 и Photoshop CS4, да ползва И миранда в същото време? Че боря един бъг, явен конфликт за kbd layouts между двете програми.

Link to comment
Share on other sites

...

Мирандата я ползвах без да се кара с CS4-ката, а сега съм с CS5, да нямаш някой по-капризен плъгин мирандски?

Ползвам единствено и само tabSRMM. Проблемът дойде след като ъпдейтнах мирандата преди 3 дни до последна версия, а тя ъпдейтна и tabSRMM автоматично, тоя плугин от известно време бил станал част от някакъв контриб пакет, по дупе и гащи с миранда екипа. Именно защото плугините за миранда открай време ги знам като капризни, ползвам само този и без него не мога.

Вече почвам да си мисля дали в самия Вин не е проблема, защото направих тия 2 дени много експерименти, с нови и чисти 7-ци, и приятели с Win2008 R2, и те с миранда и табсрмм и ЦС4, го имат проблема. И аз на поне 3 отделни машини, вкл. виртуални. Постнал съм в бъгтракера, там атворът твърди, че не го виждал проблема ама и нямал време.

Проблемът го има с ЦС3, ЦС4, ЦС5. Върху Win7 Enterprise/Pro x64. А явно и под R2.

Стартирам компа. Пускам миранда и си пиша през tabsrmm, сменям езици, помни клавиатурата per tab/contact перфектно. Пусна ли обаче фотошоп (или коя да е проргама включена в мастер колекцията, а е пробвано и поотделно), настава хаос в чат прозореца ако е зададено да помни клавиатурата per contact. Ако мина от контакт с кирилица към контакт с латиница, индикатора в трея остава на BG, и за момента поне пише на латиница. Направя ли няколко смени на layout-a в някаква определена последователност, втора фаза е че спира да може да включва на латиница в контактите (пак в определен модел на поведение). И това на няколко Windows-a и различни фотошопи, колекции и т.н. Съвсем възпроизводимо. И това явно се появи във версиите 0.9.15 (може и 14 да е), и на tabsrmm от последните версии явно.

Мислех да не е от факта, че е Win7, защото дори да спра фотошопа и всичко адобско, проблема остава, дори при рестарт на миранда. След Логофф или рестарт на компа, се оправя, до първото стартиране на шопа. Workaround-a е да изключа помненето на клавиатурата per contact, но пък съм адски свикнал с тази функция. И да повторя - проблема се проявява на различни 7-ци, с ЦС3/4/5, и последната миранда+табсрмм.

Link to comment
Share on other sites

... изчезнаха всички устройства от Devices and Printers :blink:

става въпрос за Windows 7 Home Premium 32-bit ... не знам какво е ставало, но една позната ми се оплака, че предната вечер всичко си е било наред, а на сутринта нито подпис, нито принтер .... а при принтера като се опитам да му инсталирам драйверите, все едно нищо не съм сложил. :unsure:

 

ей за това става въпрос - http://www.sevenforums.com/hardware-devices/8157-device-printer-panel-does-not-load.html ... да видим дали това с bluetooth-а ще проработи

Link to comment
Share on other sites

Пак почнахте да спорите кой знае най-много :beer:

Знам какшо е RTM, Retail и т.н. Но както казах като като сложих RTM или Retail не ми приема СД кея, a ОЕМ сам ми го въведе, без да барам нищо. В тоя ред на мисли аз съм си го купил/платил Windows-а ;) просто затрих Image-а.

За това казах, че искам по "чист", тоест OEM windows.

И да не е offtopic кога се очаква Win7 Home Prem. с вграден SP1 OEM с прословутите updates, които никога няма да ги видим, освен чак в SP2 :woot

Link to comment
Share on other sites

Абе работете си с каквото имате сега, ъпдейти мъпдейти глупости, каквото и да има, надали ще ви отвори вратите към нова професия, с която да станете по-милионер, отколкото сте сега :laughing: .

Понякога не разбирам тая краста за SP-та, какви ъпдейти щяло да има, с такива трепети да се очаква нещо, разбирам да беше новата и супердупер OS версия... :) .

Надали ще има нещо в тия прословути ъпдейти, с които да почнете да си вършите работата драстично по-ефективно или да станете Пикасо, ако сте художник, или ъпдейтите да ви напишат програмата, която с тях и без тях..., схванахте. Освен ако пропускам нещо около ъпдейтите :bgrin: .

 

Колкото до OEM явно все пак имаш малко повече нужда да поразгледаш кое какво е, опитвал си OEM кея си да го въвеждаш в Retail версия... :punk

Link to comment
Share on other sites

Е при тази миграция не се ли губи сд кея на Home Prem., ако сложа примерно Ultimate? Тоест при Ultimate се губи и тогава трябва да имам ключ за него. Иначе microsoft предлагат такава миграция в самия Windows си има, но трябва да си update/Купиш нов кей за новата версия. Това е оферта само ако имаш примерно Стартер, а ти трябва проф. версия и имаш ключ за нея. Иначе в нета кеф ти всеки, тъй че няма смисъл тогава.

 

П.С. Най-добре да си този който искаш. Дали прост, умен... whatever щом сърцето ти тупти :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо не си разбрал от написаното дотук, но по-просто не мога да го напиша. Сори. Аз говоря за инсталация... той говори за миграция. Ужас.

Разбрах за какво говориш. Просто казвам, че дори някой да има само Windows 7 Starter, като го инсталира може да мине към Ultimate. Все пак може да караш мисля 3 дена без да въведеш сериен номер. Но ест. че е по-лесно още при инсталацията да се сложи Ultimate.

Не ми схвана мисълта просто.

А и дори да се махне този файл, Retail версията не става OEM.

 

едит: И не съм изтеглил 10 версий, а само Retail и след това ОЕМ, който стана. Не знам защо трябва да има нападки и спорове за глупости, не сме деца. Или просто целта е да се губи време, и трупа експириънс като топ разбирач :beer:

Link to comment
Share on other sites

Rubbish сложи си тоя 48 in 1 и си свиркай. Аз също съм си платил за Windows-a и нямам имидж. С този работи безпроблемно Key-я.

Пък и ако толкова иска - уважи го човека един път (в смисъл дръж се по-уважително) па белким си сподели безценните знания и умения... :woot

Link to comment
Share on other sites

Или просто целта е да се губи време, и трупа експириънс като топ разбирач :beer:

Съгласих се веднага. Изтрих си всички постове в тази тема и в нея няма да пиша повече... за да сте доволни.

 

Лека вечер.

Link to comment
Share on other sites

@sMARTBomber Още вчера е сложих и си свиркам, добавих и й SP1 RTM :)

@victory Никои не те е карал да си триеш мненията и тем подобни... Просто питах защо отговаряш с пренебрежение. Това е всичко... Информацията ти беше полезна, никои не твърди обратното, просто е коментирах и доизеснявах.

 

 

Лека вечер :beer:

Link to comment
Share on other sites

някой има ли проблем с "връзването" на мрежов принтер под windows 7?

при мен трябва да спря и след това да стартирам от pc, към което е вързан диреткно принтера, printer spooler от services, за да почне да печата ... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

на някой да му е изчезнала езиковата лента долу в дясно до часовника? :unsure:

също е интересно как така смяната на клавиатурата изведнъж започна да става само с ctrl+shift. преди минаването от бдс към фонетична беше с alt+shift, а сега е както от англиски на български - с ctrl+shift, което е доста неудобно, защото ми се налага да превъртам една клавишна комбинация в повече(ползвам само фонетична и английска).

Link to comment
Share on other sites

на някой да му е изчезнала езиковата лента долу в дясно до часовника? :unsure:

също е интересно как така смяната на клавиатурата изведнъж започна да става само с ctrl+shift. преди минаването от бдс към фонетична беше с alt+shift, а сега е както от англиски на български - с ctrl+shift, което е доста неудобно, защото ми се налага да превъртам една клавишна комбинация в повече(ползвам само фонетична и английска).

 

Направих ти един филм за езиковата лента

Link to comment
Share on other sites

Здравейте имам проблем с звука на Windows7. Не мога да подкарам 5.1 колони. Избирам си от Realtek HD Audio Manager опцията 5.1 и при теста всичките колони работят перфектно, но когато пусна някоя песен само две от тях работят. Пробвах какво ли не и не знам как да ги подкарам да свирят всички колони когато пусна Winampa.

Link to comment
Share on other sites

Направих ти един филм за езиковата лента

 

благодаря за това, че си отделил няколко минути да "щракнеш" как е при теб, но предпочитах да беше прочел какво съм написал ... а пък и все пак смятам, че имам някаква базова компютърна грамотност :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=AHzpjLdjwmI

Link to comment
Share on other sites

оправих се. бях спрял един service(windows event collector) ... и беше от него :)

 

@mordeath, не си ме засегнал. аз съм дебелокожо животно :laughing:

сори за леката ирония в предния пост.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...