Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Ако сложа 7-ца на тази конфигурация по-добре или по-зле ще ми работи . Имам още една подобна конфигурация на която сложих Vista заради една програма , но ми се струва че работи по-тромаво

Processor

Processor name Intel® Pentium® 4 CPU 2.40GHz

Processor speed 2411

Processor vendor GenuineIntel

Processor count (cores) 1

Processor ID x86 Family 15 Model 2 Stepping 7

Base board

Name Base Board

Manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd.

Product 8IG1000-G

Version 1.x

Disk drive

Caption ExcelStor Technology J360

Description Disk drive

Capabilities Random Access

Supports Writing

Model ExcelStor Technology J360

Size 61 GB

Video controller

Name NVIDIA GeForce 7600 GS

Adapter RAM 256.00 MB

Video processor GeForce 7600 GS

Availability Running or Full Power

Physical memory

1. Capacity 1.00 GB

Speed 333 nanoseconds

 

2. Capacity 256.00 MB

Speed 333 nanoseconds

 

3. Capacity 128.00 MB

Speed 333 nanoseconds

 

4. Capacity 128.00 MB

Speed 333 nanoseconds

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От едно известно време имам много странен проблем. Много често при излизане от приложения(особено игри с по-тежка графика) ми забива мениджъра за прозорците на работният плот и съответно се налага да го рестартирам от таск мениджъра. Видеокартата и драйвера са сменени и ъпдейтнати до дупка, като проблемът се появи още при предишната карта (старите драйвери са деинсталирани и изтрити). По системата не съм забелязал други бъгове или някакви лагвания. Версията на Уина е Ултимейт със СП1.

 

Някакви идеи какво може да се е омазало и как да го фиксна?

Link to comment
Share on other sites

Какво разбираш под "мениджър за прозорците на работния плот"?

Що за въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Ами Windows (почти) няма такова нещо, в чистия му вид като в линукс. Да нямаш предвид explorer.exe?

Не, имам предвид dwm.exe

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да намалиш всичките настройки до минимум в Performance. Махни всички отражения, сенки, прозрачности и т.н. И виж дали пак ще ти забие.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам същия проблем, проявява се често при гледане на клипове в нета. Картината замръзва, но компютърът продължава да работи. Ако изчакам 5-10мин понякога се оправя, понякога не :angry1 Преди бях с ултимейт х86, сега съм със 64 и проблемапакго има (както се досещате, драйвърите са напълно различни).

Link to comment
Share on other sites

Проблемът ни е следния >

 

Имаме РС с 80гб хард. 3гхц, 1гм рам. Имаме 10гб Ц:, за ХР - което обаче влачи адски след неизвестна намеса на потребител, който нищо не знае и нищо не е направил. Иска се в задачата да сцепим Е: на 2 по 30гб или както и да е и да пробваме инстал на W7.

 

Предложение за най-лесен начин? Акронис не иска да се инсталне, вече пробвах. РС-то няма СД също така и нямам налично външно.

Link to comment
Share on other sites

мисля, че инсталаторът на 7 има вграден диск-мениджър. Единственото условие е да имате достатъчно свободно място, т.е. минимум толкова, колкото искате да разделите.

 

Чувал съм, че е необходимо и повече, но аз съм пробвал 1-2 пъти с приблизително колкото искам да отделя и не съм имал проблем.

 

 

Да ме поправи някой по-вещ, ако греша.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът ни е следния >

Иска се в задачата да сцепим Е: на 2 по 30гб или както и да е и да пробваме инстал на W7.

 

Предложение за най-лесен начин? Акронис не иска да се инсталне, вече пробвах. РС-то няма СД също така и нямам налично външно.

 

Аз последно преинсталирах от флашка. 7-мицата си има вграден диск мениджър, като може да си разцепите диска, може да го оставите и така. На мен оперативния диск/ С:/ ми е 40гб.

 

http://everyone09.bl...-flashka.504838

 

А ето и как се прави.

 

Ред 2. За горния проблем с клиповете - оправете си настройките за флаша. Или си пуснете ъпдейтите.

Link to comment
Share on other sites

Ред 2. За горния проблем с клиповете - оправете си настройките за флаша. Или си пуснете ъпдейтите.

Нещо не мога да намеря връзката между произволното забиване на descktop window manager и настройките на флаша, ама карай...

Освен това, преди да питам тук съм си направил труда да поразровя из нетеца, и като гледам що народ пищи от същия този проблем...

Link to comment
Share on other sites

и като гледам що народ пищи от същия този проблем...

 

И никъде няма конкретно решение, само пишат да си ъпдейтваш драйвърите :(

При мен се случва вече и няколкопъти докато гледам видео във плеъра.

Link to comment
Share on other sites

И аз нямах никога проблеми на предния ми лаптоп и на компютъра - и двата с Ати видео. Обяснявам си го като бъгави драйвъри за вграденото видео, но чак пък да няма ни една читава версия :confused

20434664.jpg34026486.jpg

 

:angry1

 

46607405.jpg

 

Не се трае вече. Еб*си навремето с уин95 имах по-малко проблеми :throw:

Link to comment
Share on other sites

Аха цирк си е..., и на всичкото отгоре това започва да се случва в съвсем рандъм момент, но за сметка на това, после няма отърване. Единственото що-годе разумно предложение е да се изключи аерото и от процесес да се забрани dwm. exe. Само дето аз изобщо не мога да го открия там и накрая ще взема да замажа бозата и да си плесна едно фреш копи...

Link to comment
Share on other sites

Някой може лли да ми каже по-орязана дистрибуция (версия) на Уиндоус 7/Виста , заемаща по-малко място на диска

Предпочитам настройките по сигурността да са нормалното, а орязването да е за сметка на графичния интерфейс и шаренийките по него...:)

Link to comment
Share on other sites

И аз нямах никога проблеми на предния ми лаптоп и на компютъра - и двата с Ати видео. Обяснявам си го като бъгави драйвъри за вграденото видео, но чак пък да няма ни една читава версия :confused

Не се трае вече. Еб*си навремето с уин95 имах по-малко проблеми :throw:

 

 

Аха цирк си е..., и на всичкото отгоре това започва да се случва в съвсем рандъм момент, но за сметка на това, после няма отърване. Единственото що-годе разумно предложение е да се изключи аерото и от процесес да се забрани dwm. exe. Само дето аз изобщо не мога да го открия там и накрая ще взема да замажа бозата и да си плесна едно фреш копи...

 

Абе все пак да питам - ъпдейтвате ли си Уиндоусите с последните ъпдейти?

Link to comment
Share on other sites

Абе все пак да питам - ъпдейтвате ли си Уиндоусите с последните ъпдейти?

Аз моя съм го оставил да се ъпдейтва, нищо, че е пиратски. Погледни из нета и ще видиш за какво иде реч. Този проблем явно си е бъг в самия уин. И за да изпреваря следващият коментар - Засяга и пиратските и легалните по еднакъв начин и без приоритет.

Link to comment
Share on other sites

И аз нямах никога проблеми на предния ми лаптоп и на компютъра - и двата с Ати видео. Обяснявам си го като бъгави драйвъри за вграденото видео, но чак пък да няма ни една читава версия :confused

 

 

Не се трае вече. Еб*си навремето с уин95 имах по-малко проблеми :throw:

Малко се получава двоен пост, ама...

 

Пробвай да окастриш до дупка функциите на шибаното аеро, на мен това като, че ли ми реши проблема.... и вече 3-4 дена не ми е спичало...

А няма никаква, шибана логика на моята конфигурация да и се случват такива работи от това, че Аеро беше с всички активни функции...

 

П.п. Дьед Мороз, одеве се сети, че тези простотии се случвали заради някаква съвсем незадължителна програмка... и като се делне или деинсталне, нещата се оправяли... ама пусто като е изкуфял и не може да се сети, коя точно е тази гнас...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...