Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Имам проблем.. :laughing: Как започвам само а? :lol:

Някаква гад ми смуче здраво рамеца...и това от два дни насам.Гледах, търсих нищо очеизваждащо.Като запаля компа и след около 30-тина минути е заета на 90-98%. :unsure:

В таск-а нищо не се вижда, в монитор на ресурсите също не виждам процес, който да смуче толкова много.Пусках Еверест, Аида и там нищо....та, някой може ли да каже къде да бръкна, че да извадя на бял свят ненаситната за РАМ гадина?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Имам проблем.. :laughing: Как започвам само а? :lol:

Някаква гад ми смуче здраво рамеца...и това от два дни насам.Гледах, търсих нищо очеизваждащо.Като запаля компа и след около 30-тина минути е заета на 90-98%. :unsure:

В таск-а нищо не се вижда, в монитор на ресурсите също не виждам процес, който да смуче толкова много.Пусках Еверест, Аида и там нищо....та, някой може ли да каже къде да бръкна, че да извадя на бял свят ненаситната за РАМ гадина?

 

Слагаш това,ако не помогне слагаш касперски и сканираш за буби,ако не помогне ,бастър копче и преинсталираш бозата.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем.. :laughing: Как започвам само а? :lol:

Някаква гад ми смуче здраво рамеца...и това от два дни насам.Гледах, търсих нищо очеизваждащо.Като запаля компа и след около 30-тина минути е заета на 90-98%. :unsure:

В таск-а нищо не се вижда, в монитор на ресурсите също не виждам процес, който да смуче толкова много.Пусках Еверест, Аида и там нищо....та, някой може ли да каже къде да бръкна, че да извадя на бял свят ненаситната за РАМ гадина?

 

Пусни да виждаш процесите от всички потребители. После набюдавай как svchost.exe ти смуче рамта и процесора.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем.. :laughing: Как започвам само а? :lol:

Някаква гад ми смуче здраво рамеца...и това от два дни насам.Гледах, търсих нищо очеизваждащо.Като запаля компа и след около 30-тина минути е заета на 90-98%. :unsure:

В таск-а нищо не се вижда, в монитор на ресурсите също не виждам процес, който да смуче толкова много.Пусках Еверест, Аида и там нищо....та, някой може ли да каже къде да бръкна, че да извадя на бял свят ненаситната за РАМ гадина?

 

SuperFetch нещо? Tedy беше възхитен как яде рам но ускорява безобразно много.. Виж ако е той го остави - той си знае работата и като се налага освобождава.

Link to comment
Share on other sites

Слагаш това,ако не помогне слагаш касперски и сканираш за буби,ако не помогне ,бастър копче и преинсталираш бозата.

Ползвам MSE, преди ползвах Аваст.Сканирал съм, буби не ми откри.

 

Пусни да виждаш процесите от всички потребители. После набюдавай как svchost.exe ти смуче рамта и процесора.

Гледах го...цоцка около 100-130МБ от рама.Процесора не го пипа изобщо....

 

П.П. Даже сега като го гледам точи около 45МБ.

Странното е, че в момента ми точи около 50-60% от рама.А предните дни беше както писах....почти цялата памет.

 

SuperFetch нещо? Tedy беше възхитен как яде рам но ускорява безобразно много.. Виж ако е той го остави - той си знае работата и като се налага освобождава.

Ами снощи го спрях, нищо....Ползвам седмица от близо 2 години и никога до сега не е правило така.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за предложенията, но мисля че открих проблема.

mtorent и/или новия драйвер за видеото.Сега се опитвам да установя кое от двете е, но вече клоня към торент програмата.Просто не мога да повярвам, че точи така рама.Никъде нищо не показва, заема само 40-50МБ, странна работа...Сега в момента повече от 26-28% не пипа..С изключен торент и даунгрейд до драйвер 10.11 на видеото.

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Ти пък бива ли да търсиш проблем с включени приложения? Аз мислех, че ти товари системата след стартиране директно, без нищо да работи.

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Ти пък бива ли да търсиш проблем с включени приложения? Аз мислех, че ти товари системата след стартиране директно, без нищо да работи.

От както съм със седмица, всичко което съм инсталирал винаги е работело и никога не е създавало такъв проблем.Сега изведнъж се случи това....Защо, нямам представа....Приложенията, които ползвам винаги са работели и трябваше сега едно по едно да ги елиминирам.

Тия дни ще сложа отново новия драйвер на видеото, за да го видя той ли е проблема.Или ще остане основния заподозрян.

Link to comment
Share on other sites

На моменти uTorrent пощръклява и започва да бози точно по този начин.... За две години ми се е случвало два пъти, като проблемът е изчезвал след рестарт на системата...

Link to comment
Share on other sites

Може да е мторента, сега непрекъснато му изскачат някакви нови обновления.

При сийдване на много торенти паралелно си яде памет за кеш, че и процесор понякога...Аз си карам с 1.8.5 все още...

Между другото, Windows7 не е толкова лош...почти поносим е :P

Link to comment
Share on other sites

опитайте BitTorrent, няма да съжалявате

BitTorrent=uTorrent, ако не знаеш, освен имената, друга разлика нямат вече. И в BitTorrent има разни шитни, Уебинтеграция, нямакви тъпи глупости и за това карам със стара версия на uTorrent.

Link to comment
Share on other sites

ти явно си любител на по-старите версии по принцип:)

а това, че BitTorrent=uTorrent - го знаеш оттнякъде, или е само твое мнение?

uTorrent Relaunched as Official BitTorrent Client

July 27, 2007

 

BitTorrent Inc launched their rebranded version of uTorrent as BitTorrent 6.0. The good news is that uTorrent and its community will not be replaced. Not now, and not in the future.

The rebranded version of uTorrent looks just like the original uTorrent client, however, it now includes BitTorrent DNA. Another significant change is the absence of the built in search for sites like Mininova, Torrentz and The PirateBay. However, you can easily add those under options –> preferences.

Last year, when BitTorrent Inc acquired uTorrent, it was said that the client will continue to have its own website and community for a while. Many expected that the launch of the rebranded uTorrent client as the mainline BitTorrent client would be the end of uTorrent, but this is not the case. When we asked BitTorrent Inc CEO Ashwin Navin about the future of uTorrent and the uTorrent community he told us:

 

“utorrent.com and uTorrent community will exist indefinitely. It’s vibrant and growing, and we value the feedback provided in the forums a lot. It is not our plan to fold utorrent.com into bittorrent.com, but foster growth for both independently.”

 

Great news, but some (former) uTorrent users will always have their doubts. Ever since BitTorrent Inc took over, a lot of rumors started popping up, and uTorrent was even banned from several private BitTorrent trackers.

 

Most people were afraid that uTorrent was sending data to the MPAA or other anti-piracy outfits. These rumors were fueled by the fact that one of the uTorrent Beta releases was marked as a trojan by some anti-virus applications. Here at TorrentFreak we looked into the suspicious behavior reported by some of our readers, but up until now we did not find any hard evidence to support these claims. With Wireshark we tried to replicate the findings reported by some users several times, both on virtual machines and in use systems, but we didn’t find anything suspicious.

http://torrentfreak.com/utorrent-relaunched-as-official-bittorrent-client/

Реално, Bittorrent=uTorrent от немалко време, инсталирай си и 2-те и ги сравни. Ще намериш поразителни прилики.

Мисля, че доста добре го знам от някъде...Т.е от много източници, които едно и също казват...

И да, аз си зациклям на някоя версия на програма, която е минимум шарена и върши работа максимум добре и не я сменям, освен при основателна причина. Новият uTorrent ме дразни с едни простотии, дето са ги нахакали...Всеки, който го сложи, може да види за какво иде реч. Аз искам в програмата да има само торентите, които тегля/сийдвам и прочие, не някакви други боклуци.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че ще има прилики, нали вършат една и съща работа. В случая става въпрос за разликите. Поработи известно време и с двете и ще ги видиш. Битторента е 9-10 пъти по-голям като размер, всичко е по-пипнато и вероятността да ти прави проблеми е по-малка.

 

А цитираното по-горе е излишно. Едва ли някой го боли за административните въпроси - кой на кой е собственик, кой в кой ще се влее, кой ще изчезне и кой ще възкръсне...

 

Тоя спор не му е мястото тук. Нямаше ли отделна тема за uTorrent?

Говоря за почти 100% еднаквият интерфейс и т.н. Както видя, в момента Bittorrent e ребрандиран uTorrent. :) А спора го почна ти в предният си пост с това "от къде го чу, че е така".

Link to comment
Share on other sites

snagprogram0362.png

 

странен проблем с принтера в windows 7. изведнъж изчезна, а сега не мога да го добавя. сканирах един документ в pdf и като пробвах да го пусна за печат и ... греда.

нито рестартирването на компютъра помага, нито на услугата(print spooler) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

хора, помогнете,

начи имам файл който е на руски език, съответно кат го отворя, ми показва някви каракконджулски символи

сложих флекс тайпа от Датекс, ма май уина са скапа, щтоот след рестарт почна да праи някъв репеаър, праи праи, писна ми , изключих комютара.

Пуснах го наново, пак праи , праи - накрая зе че тръгна, но беше затрило флекс тайпа - гледах че даже папката в винодвса я нямаше вече, а и други 2 програми беше изтрило пущината :angry:

как да ми показва руски букви :confused

Link to comment
Share on other sites

хора, помогнете,

начи имам файл който е на руски език, съответно кат го отворя, ми показва някви каракконджулски символи

сложих флекс тайпа от Датекс, ма май уина са скапа, щтоот след рестарт почна да праи някъв репеаър, праи праи, писна ми , изключих комютара.

Пуснах го наново, пак праи , праи - накрая зе че тръгна, но беше затрило флекс тайпа - гледах че даже папката в винодвса я нямаше вече, а и други 2 програми беше изтрило пущината :angry:

как да ми показва руски букви :confused

Много просто-настройваш правилната кодировка в програмата, която ползваш(Encoding).

Принципно хората вече ползват Unicode UTF8, но е възможно и да е KOI8R или нещо друго.

Може да е ползван нестандартен щрифт, който го няма в системата.. А може и файлът да е повреден.

А на мен ми е интересно-ЗАЩО СЛОЖИ Flex ТЪП, като Windows-а си има чудесна кирилизация!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ami w Нотепад енкодинг има само за сейф, не и за съществуващи файлове,

пробвах да сменя фонта на силфаен , ма не стана :wacko:

Пробвай с Notepad++ за най-лесно. Сигурен ли си, че файла не е бил повреден някак?

Link to comment
Share on other sites

нямам такава програма нотепад++

не мога да разбера що флекс тайпа не тръгва под уин7 , тая програма е бетон що се касае за славанска азбука :unsure:

Link to comment
Share on other sites

нямам такава програма нотепад++

Aми..Изтегли? Вградените в Windows програми не са особено богати на настройки понякога...

http://notepad-plus-plus.org/download/v5.9.6.2.html

не мога да разбера що флекс тайпа не тръгва под уин7 , тая програма е бетон що се касае за славанска азбука :unsure:

ЗАБРАВИ Flex Type, той РАЗВАЛЯ Windows-а, разбираш ли!!!! И не, тая програма е просто някаква мърша, писана от не особено кадърен програмист, за да вземат парите на някоя будала! Windows-а си има вградена кирилизация и не ти трябват никакви външни приложения, освен няколко настройки в Regional Options.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...