Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Този service не знам, точно как се кава, но не мисля, че ще ми свърши работа, тъй като на практика показва, че е открит нов хардуер. Т.е. драйверите са се изтрили преди това.

 

Иначе май намерих някакво решение. Из нета пишеше, че може Windows Defender да прави парчета, тъй като драйверите не са Digitally Signed и да ги трие. Проверих логовете и там нямаше абсолютно нищо. Спрях целия сървис и след 5 рестарта си има звук. Та може и от това да е.

 

 

 

 

EDIT: след няколко рестарта пак се развали :S

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Имам проблем с игрите под windows 7x64. През определено време започва да насича за около 10-15 секунди като това се повтаря през няколко минути. Инсталирал съм последните драйвери за видеокартата и последния DirectX. Пробвах варианти да махна торент програмата и скайп но нищо не се промени. В Windows когато системата не е натоварена съм наблюдавал нищо не натоварва процесора повече от 10 % за кратко.

Температурата се повишава до 55-58 градуса за видеокартата, за другите елементи по ниски температури. Някакъв съвет за решаване на проблема. Конфигурацията би трябва да се появява в подписа ми.

Става въпрос за игрите Lost planet 2, James Bond 007™ - Blood Stone, Emergency 2012

http://www.windows7bg.com/index.php?app=maconfig&module=maconfig&section=maconfigprint&idm=677873 - това е компютъра ми

Link to comment
Share on other sites

@The AnGeL

 

Ще ти обясня процедурата с която да подкараш драйверите. Като за начало, драйверите които си свалил от Realtek и казваш, че преди рестарт има звук са правилните.

 

Ето какво да направиш:

 

1. Изтрии ги и рестартирай, за да започнем на чисто.

2. Стартираш gpedit.msc(Използвай полето за search на Start менюто)

3. На отворилият се прозорец вървиш по дървото както следва: Computer Configuration=>Administrative Templates=>System=>Device Installation=>Device Installation Restrctions

4. На опциите, които ще ти се появят в дясно правиш от "Not configured" на "Enabled" следните настройки: "Allow administrators to override Device Installation Restriction policies" и "Prevent installation of devices not described by other policy settings". Би трявало да са първата о последната настройка.

5. Инсталираш драйверите от Realtek, рестартираш и се кефиш на живота. :)

*6. Ако пак има проблем иди в Device Manager-a и дай uninstall на драйверите, които ти е инсталирал Windows-a, след това дай "Scan for hardware changes", ще се опита да инсталира пак неговите си драйвери но няма да успее, тъй като променихме политиките в gpedit. След това даваш update driver на звуковото устройство и избираш драйвера на Realtek ръчно от папката в която си го декомпресирал и даваш Install.( Тази точка важи само ако не стане с предишните 5 ).

Хайде, със здраве! :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Много благодаря, това изглежда наистина работи. След 10тина рестарта, shut down за известно време, пак старт, рестарт и пускане на друга ОС и всякакви такива щуротии, всичко си работи нормално :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здр. Можете ли да ми кажете някоя олекотена версия на седмица че пц-то ми е някво не много силно :D

Ми щеше да е добре да кажеш какво ти е "не много силното" PC ...иначе кфо по-олекотено от обикновенната 32bit Home :)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично никога не съм харесвал/обичал т.нар. "олекотени" Виндовси. Ако машината хептен не става просто не слагам и точка.

Утре като ми потрябва нещо от "не-олекотеното" да има да псувам и да преинсталирам и/или да чупя клавиатури. Не мерси. Същото се отнася и до окастрянето/изтриването/почистването и т.н. just name it, на папки, файлове и т.н., което за мен лично е вманиачаване за някой друг спечелен МБ/ГБ, ОСВЕН ако разбира се не става дума за някакви съвсем очевидни излишества или многобройни (десетки хиляди и нагоре) малки ненужни файлчета и т.н. Но някои хора се вманиачават просто :) . Всеки си знае и си има своите мании и ги разбирам донякъде.

gavreto, ако имаш поне някой пентиум 4 на 2 и нагоре ГХц, поне 1ГБ рам, пробвай нормална Win7 Home Premium да кажем направо, и не се занимавай с глупости.

Link to comment
Share on other sites

кажете какъв виндовс да сложа на лап топ: pentium t4200 dual core 2 ghz. 3 gb ram.

Гледам има няк'ви 64 32 86 битови версий .

До сега използвах едно 32 битово XP sp3.

 

Това примерно ще стане ли ? Гледам че е добре оценено от хората в тракера.

Link to comment
Share on other sites

x86=32bits

 

Слагай 32 битов Windows на тая машина. Аз лично ползвам чисти копия и после допълнително си ги активирам. Иначе версията от тоя линк си инсталираш x86 Ultimate и си готов.

 

 

Link to comment
Share on other sites

x86=32bits

 

Слагай 32 битов Windows на тая машина. Аз лично ползвам чисти копия и после допълнително си ги активирам. Иначе версията от тоя линк си инсталираш x86 Ultimate и си готов.

 

значи 86 да слагам.

А как се активира после ?

Link to comment
Share on other sites

значи 86 да слагам.

А как се активира после ?

харесваш си най-новият активатор/лоудър от замунда, сваляш, следваш инструкциите и си готов.

Link to comment
Share on other sites

бях тръгнал да записвам 7цата ,с magic iso maker обаче нещо не стана както трябва:

 

2696175A.jpg

2696176L.jpg

 

пробвах върху нормален двв диск + r 4.7 GB

 

записах като цъкнах е тука : 2696194b.jpg

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, ИСО файла ти е повреден. Ако имаш МД5 проверка, направи я и виж дали кодът съвпада.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, ИСО файла ти е повреден. Ако имаш МД5 проверка, направи я и виж дали кодът съвпада.

 

пуснах му една checksums проверка:

 File: windows_7_allsku_en-bg_x86_x64_dvd.iso
CRC-32: 0e66088a
  MD4: d80babc593b68da363ac8fc5c152ba90
  MD5: ecd3ddf2920f7e3f24ec133f7cace1b7
SHA-1: fff56bf8d1532671e8601c272a09d6de6793776b

1 of 1 successfully hashed

 

утре ще взема още 2 двд-та и ще запиша по друг начин с програмата.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, някой може ли да ми препоръча сносен активатор за win7 professional? Тези които намерих, всичките отдолу в коментарите пишеше, че се скапвали след седмица до месец, та някой знае ли за активатор който един път го инсталираш и забравяш? Също така ако може да ми кажете, къде мога да намеря подробно описание на това как става целия процес с активирането ще съм много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, някой може ли да ми препоръча сносен активатор за win7 professional? Тези които намерих, всичките отдолу в коментарите пишеше, че се скапвали след седмица до месец, та някой знае ли за активатор който един път го инсталираш и забравяш? Също така ако може да ми кажете, къде мога да намеря подробно описание на това как става целия процес с активирането ще съм много благодарен.

 

Погледни този тук

Link to comment
Share on other sites

Мерси, с него съм, до сега никакви проблеми :)

 

А да питам, има ли начин иконите на десктопа да ги scale-на да са по - малки, че така ми идват големки :(

Десен бутон -> Вию -> Цлассиц Ицонс?

Link to comment
Share on other sites

Преди време си купих нов компютър, на който имаше инсталиран Уиндоус 7 заедно със съответния Майкркософт Офис. Уин-а е легален, на компа има лепнат стикер със си ди кея за Уиндоус, ако ми се наложи да преинсталирам, обаче Офиса не беше активиран и аз трябваше да го направя. Според мен кода, който е за Уина трябва да се напише и за Офиса, за да се активира, само, че като го напиша ми казва, че е невалиден този код.

Аз ли бъркам си ди кея, който трябва да се въведе или има нещо, което пропускам ? Дали да не пробвам да преинстаалирам Офиса и тогава пак да въведа кода ?

Link to comment
Share on other sites

Преди време си купих нов компютър, на който имаше инсталиран Уиндоус 7 заедно със съответния Майкркософт Офис. Уин-а е легален, на компа има лепнат стикер със си ди кея за Уиндоус, ако ми се наложи да преинсталирам, обаче Офиса не беше активиран и аз трябваше да го направя. Според мен кода, който е за Уина трябва да се напише и за Офиса, за да се активира, само, че като го напиша ми казва, че е невалиден този код.

Аз ли бъркам си ди кея, който трябва да се въведе или има нещо, което пропускам ? Дали да не пробвам да преинстаалирам Офиса и тогава пак да въведа кода ?

Офиса не ти се полага с легалния Windows. Слагат пробна или лимитирана версия с опция за доплащане и респективно активация.

 

Така че най-добре си свали един, задоволяващ изискванията ти към цена, офис от подходящ за целта сайт и си го активирай по съответен начин...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...