Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Да, стандартно идеята тук е на тия шорткъти, като комбинирани бутони за старт на програмата и бутон когато е стартирана. Пробвах малко така, хич не ми допадна идеята и ги разкарах, поне това е лесно - десен бутон и Unpin..

Quick Launch може да се сложи, макар и маалко по-завъртяно спрямо предни виндовси, но вече забравих как, и такова не ползвам отдавна, както каза The AnGeL, и аз от старт менюто пускам всичко с 2-3 букви, също така 30-40 шорткъта съм си ги забил директно в старт менюто, за мен няма по-удобно от това. Не виждам смисъл от quick launch да ми заема ценно място в таскбара след като не стартирам програми през 5 секунди. Останалото е на 2 клика разстояние.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Ясно, благодаря ви.

 

Аз съм свикнал там да ми е бързият достъп и сега като е така ме дразни, но може и да свикна. Имам програми, които не ги ползвам толкова често и тях ги "скривах", после като ми трябват цъквам 2 пъти и ги стартирам. Не искам и да ми пълнят примерно декстопа. Първото нещо което разкарах беше групирането на прозорците. Това още от ХП го ненавиждам. Може да не се претрупва таскбара, но мен ме дразни адски.

Link to comment
Share on other sites

Съгласих се веднага. Изтрих си всички постове в тази тема и в нея няма да пиша повече... за да сте доволни.

 

Лека вечер.

 

 

Явно някой от ъпдейтите или изтеглените допълнителни приложения иска да провери легалността на копието. Ако ти е с легален номер - дай му смело да провери, ако не... по-добре недей ;)

Очила ли ми трябват, или датата на втория пост е по-голяма от тази на първия :confused ?!

 

Но не, не се заяждам, просто констатация, да не вземе да се обиди пак някой :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако на някой му трябват оригинални уиндоуси със SP1 (само магнет линковете работят).

За активацията ви трябва дъно със биос, който има SLIC 2.1 (има ли SLIC се проверява през Everest-Motherboard-ACPI-SLIC). Повечето нови дъна и лаптопи са с тaкъв биос, а за по-старите модели има огромни теми с моднати биоси, които се намират лесно през гугъл. (няма опасност нещо да се прецака, понеже биоса не се бърника, а само се добавят някакви байтове към последната версия, даже има и ръководства как да си го направите ;) ).

След това пишете някой от тези сериини номера, активирате през интернет и имате напълно "оригинален" некракван уиндоус :)

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се направи при два монитора в режим Extended, да се направи ако на единия не се клика с мишката определено време да се изключва или да се пуска Screensaver само на него??

Link to comment
Share on other sites

Ако на някой му трябват оригинални уиндоуси със SP1 (само магнет линковете работят).

За активацията ви трябва дъно със биос, който има SLIC 2.1 (има ли SLIC се проверява през Everest-Motherboard-ACPI-SLIC). Повечето нови дъна и лаптопи са с тaкъв биос, а за по-старите модели има огромни теми с моднати биоси, които се намират лесно през гугъл. (няма опасност нещо да се прецака, понеже биоса не се бърника, а само се добавят някакви байтове към последната версия, даже има и ръководства как да си го направите ;) ).

След това пишете някой от тези сериини номера, активирате през интернет и имате напълно "оригинален" некракван уиндоус :)

 

BG-Windows.7-Windows7BG.com.Edition.(allSKU.SP1.x86-x64.with.Intelligent.Activation)Това Наско го е направил за всички нас!!!

Link to comment
Share on other sites

Вече за втори път ми се случва да сваля нещо, след което опитвайки се да изтрия папката със съдаржанието да ми изписва:Could not find this item. This is no longer located in.... . Първо съм абсолютно сигурен, че папката се намира на мястото, където по-рано съм задал да бъде свалена и сега се опитвам да я изтрия от това място. Второ за по-сигурно въпреки всичко пускам да търси къде се намират конкретните файлове със сърча и след като ги локализира(а то се оказва, че те сам там, където аз съм влезнал по-рано и от къде съм се опитал да ги изтрия), аз пак се опитвам да ги изтрия, но не се получава. След това пробвам да изтрия по отделно файловете вътре в папката и се получава. След това папката остава празна и идва неин ред да бъде изтриа, но отнова не се получава и ми изписва вече споменатото. Та има ли начин да го оправя това и какъв е? И защо изобщо се получава?

Link to comment
Share on other sites

Вече за втори път ми се случва да сваля нещо, след което опитвайки се да изтрия папката със съдаржанието да ми изписва:Could not find this item. This is no longer located in.... . Първо съм абсолютно сигурен, че папката се намира на мястото, където по-рано съм задал да бъде свалена и сега се опитвам да я изтрия от това място. Второ за по-сигурно въпреки всичко пускам да търси къде се намират конкретните файлове със сърча и след като ги локализира(а то се оказва, че те сам там, където аз съм влезнал по-рано и от къде съм се опитал да ги изтрия), аз пак се опитвам да ги изтрия, но не се получава. След това пробвам да изтрия по отделно файловете вътре в папката и се получава. След това папката остава празна и идва неин ред да бъде изтриа, но отнова не се получава и ми изписва вече споменатото. Та има ли начин да го оправя това и какъв е? И защо изобщо се получава?

Подобно нещо може да се получи ако вече си пробвал да изтриеш папката, но тя е ползвана в момента (някоя програма я има като current), но Виндовса я маркира за изтриване, и после се опиташ пак. Ако затвориш програмата, която я ползва, изчезва и папката веднага. Случва ми се с Winamp и др. Не казвам, че е точно такъв случая с теб обаче.

Сложи Process Explorer и с Find виж въпросната папка от какво се ползва, имам някакво deja-vu, с 1:1 проблем като твоя и тогава пак писах подобни неща. Вероятно ще ти покаже програмата, която ползва папката. Зависи и с какво ги сваляш (браузър (кой), торент или др.).

Link to comment
Share on other sites

Първоначално и аз мислех, че става така, щото се ползва от някоя друга програма файла. Изключвал съм всички предполагаеми програми, даже съм и ресвал и в крайна сметка явно не е от това. Иначе ползвам Флашгет и ИЕ.

Ще пробвам с програмата, която каза и тогава ще видя какво ще става и как ще става.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, днес свалих един торент файъл, уж го изтрих но след това като се прибрах видях, че пак се е появил (или може би съм го пропуснал като съм ги триел първия път, както и да е) като се пробвах да го изтрия ми дава: This is no longer located in: balbalblabal, verify the items location and try again.

(това като пробвах с shift+del) пробвах и от utorrent да го разкарам като дадох "remove torrent and all associated data" но пак не се махна, рестартирах компа, но пак не мога да го изтрия, някакви идеи как да го разкарам и какво може да е ?

 

Edit: пробвах се да го преименувам, и ми каза, че не можело, защото файлът който се опитвам да преименувам не бил там, и като се опитах да го оставя така както си е, ми даде: the source and destination of the file are the same, и даже не мога да го разкарам...

Link to comment
Share on other sites

Малко над теб съм питал за абсолютно същото. Теди ми предложи решение, сега ще го пробвам и ще видя дали ще се полчи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Малко над теб съм питал за абсолютно същото. Теди ми предложи решение, сега ще го пробвам и ще видя дали ще се полчи нещо.

 

Аз се разтърсих щателно из нета и намерих към 10 варианта, обаче никой от тях не подейства, затова формат, и сега ми е мирна главата :laughing:

 

За коцус, сега не мога да намеря точния форум, където бяха обяснени, но доколкото си спомням, единия вариант беше през command prompt, друг за който се сещам е правиш file/folder със същото име и го слагаш на десктопа и му даваш replace и след това триеш file-а който ти си направил, и третия за който се сещам е, правиш фолдър на десктопа, слагаш file-а вътре и триеш фолдара, при мен никой от тези начини не помогна и затва форматирах.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да питам и аз по-разбиращите от това изчадие дето е уиндоус 7 - имам 2 компютъра, единия с ХР, другия със 7. На седмицата получавам интернет от доставчика, а ХРто се връзва към него чрез кабел и така получава интернета си. Когато и двата бяха на ХР нямаше проблеми, но сега когато съм със седмицата интернета на ХРто е сериозно намален - скоростта е в пъти по-бавна. Настройките са същите.

Когато си буутна пак под ХР и на двата компютъра интернета си хвърчи нормално и се тегли на макс. Някакви идеи или предложения?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Може ли да се направи при два монитора в режим Extended, да се направи ако на единия не се клика с мишката определено време да се изключва или да се пуска Screensaver само на него??

 

Не. Или всичките монитори работят или има screensaver. То и няма особен смисъл това защото винаги може да си преместиш нещо там и докато работиш да наблюдаваш някой процес как върви без да има нужда всеки 5 минути да го сръгваш за да продължава. За това което ти описваш по-скоро ти трябва втора машина

Link to comment
Share on other sites

Да питам и аз по-разбиращите от това изчадие дето е уиндоус 7 - имам 2 компютъра, единия с ХР, другия със 7. На седмицата получавам интернет от доставчика, а ХРто се връзва към него чрез кабел и така получава интернета си. Когато и двата бяха на ХР нямаше проблеми, но сега когато съм със седмицата интернета на ХРто е сериозно намален - скоростта е в пъти по-бавна. Настройките са същите.

Когато си буутна пак под ХР и на двата компютъра интернета си хвърчи нормално и се тегли на макс. Някакви идеи или предложения?

Забрани IPv6 и изключи Bandwidth Limit (включваш Limit reservable bandwidth и даваш стойност 0%).

Link to comment
Share on other sites

Няма разлика. Благодаря все пак.

Какво копие на 7-та си инсталирал? Аз също имам лаптоп с инсталирана 7-а (Enterprice) и при него го няма този проблем. Иначе твоя проблем се среща при някои потребители (изключително малък процент) и това ме навежда на мисълта, че или ползват лоши драйвери или по някакъв начин са се натряскали с вирус или ползват модифицирано копие на ОС. Bandwidth Limit (QoS) резервира 20% от трафика и само неговото освобождаване би трябвало да подобри малко връзката. След като при теб няма ефект... остават горните съмнения. Пробвай да смениш драйвера (деинсталирай стария и си свали новия чрез Windows update) и пиши какво е положението.

Link to comment
Share on other sites

С Ultimate съм. Няма промяна след махане на драйвери и допълнителни човъркания по настройки. Т.е. връзката на другото ПЦ си е нормална, но торентите никви ги няма - в по-голямата част от времето не може и да се свърже. Няма и вируси.

Link to comment
Share on other sites

С Ultimate съм. Няма промяна след махане на драйвери и допълнителни човъркания по настройки. Т.е. връзката на другото ПЦ си е нормална, но торентите никви ги няма - в по-голямата част от времето не може и да се свърже. Няма и вируси.

 

С Internet Connection Sharing ли пускаш интернета на втория компютър?

 

LAN-а и той ли е бавен или само интернета?

Link to comment
Share on other sites

Да, с ICS. Интернета е добре горе-долу, колкото може да се очаква. От дата и др. сваля доста бързо, но през торенти не иска изобщо или до 150кб/с ако се закачи. Сега съм пак под ХР и хвърчи все едно е на моето пц с кабела от доставчика.

Link to comment
Share on other sites

Да, с ICS. Интернета е добре горе-долу, колкото може да се очаква. От дата и др. сваля доста бързо, но през торенти не иска изобщо или до 150кб/с ако се закачи. Сега съм пак под ХР и хвърчи все едно е на моето пц с кабела от доставчика.

 

Пробвай да му сложиш някоя рутираща програма просто ей така за тест. Win Route, Wingate.

Link to comment
Share on other sites

С Ultimate съм. Няма промяна след махане на драйвери и допълнителни човъркания по настройки. Т.е. връзката на другото ПЦ си е нормална, но торентите никви ги няма - в по-голямата част от времето не може и да се свърже. Няма и вируси.

Легална или свалена отнякъде модифицирана 7-ца?

Аз имам инсталирана Enterprise и се държи отлично. Ако искаш мога да ти дам корпоративен сериен номер да си я активираш нормално и да видим как ще се държи. Ще ти дам и линк откъдето да си изтеглиш копието, за да съм сигурен, че не е пипано.

Ако решиш нещо - ЛС, там ще продължим разговора.

 

Успех.

Link to comment
Share on other sites

treti opit s 7 otnovo se provali pri men

tozi pat izkarva sini ekrani kato XP video kartata mu bila problema

kvo li ne chetoh za taia greshka vsichko probvah ne se opravia

kartata ne pregriava ne samo che ne e klokvana ami dori ia namalih napolovina ot standartnite chestoti i pak sashtia problem

pusna si pesen zabie pusna klipche zabie ama ne vseki pat ami prez niakakav period ot vreme i po interesnoto e che igri i AE moga da si cakam s chasove kadeto iako polzvat kartata nikakav problem za nai prostite neshta zabiva poveche ot den ne moje da izskara

 

problema se poiavi predi 1-2sedmici niakade

za sashtata greshka za vista ima update za 7 niama shto taka ne znam :)

 

i poneje parvite pati mi pokazvashe che se precakvala kartata ot directx-neshto si go maxnah togava pak draivera na video kartata pochna da mu e problemen :)

 

obshto vzeto nishto ne pomaga osven puskaneto na vistata :)

aa nomera na greshkata e 116 ako niakoi ima niakakvi idei i ako moje da pomogne :) s AMD sam ama gledam che i s nVidia ima tozi problem

Link to comment
Share on other sites

treti opit s 7 otnovo se provali pri men

tozi pat izkarva sini ekrani kato XP video kartata mu bila problema

 

Замислял ли си се че може картата наистина да е проблемна нещо? Не знам за ати и нвидиа и за кои карти става дума при мен и с едните и с другите 7цата работи стабилно... честно казано от твоите обяснения единственото което разбрах е че имаш проблем

Link to comment
Share on other sites

zamislial sam se mnogo puskal sam ciala nosht test na pametta posle puskah na drugata vecher fur mark - burn in test na sutrinta vsichko si raboti

obache kato posedi niakolko chasa i samo kato si preglejdam razni saitove i zabiva ili kato si pusna pesen ili niakakav klip poniakoga stava 1chas sled startirvane poniakoga sled 10 vseki pat razlichno

sega kato si pusnah vistata veche vtori den nikakav problem

 

http://www.google.bg/#hl=bg&source=hp&biw=1588&bih=897&q=BCcode+116&aq=f&aqi=g1&aql=f&oq=&fp=a1e4f0980934edf3

eto tova mi e greshkata koiato izliza ot parvite niakolko stranici sam probval vsichko bez nikakav rezultat poslednoto koeto mi e ostanalo e preinstalacia :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...