Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Някой да каже как да разкарам досадното

 

3521099H.jpg

 

като най-интересното е, че се появи след като инсталирах TeamViewer 6 ( проверих няма нови инсталирвани ъпдейти от 4,5 дена насам ).

 

Опитах с няколко неща: Se7en Activator v3 , Windows 7 Loader v1.7.7r-DAZ и т.н. но без резултат.

Link to comment
Share on other sites

Днес нещо се разрових по повод една програма, която ми показаха за превключване между прозорците, и намерих един много лесен tweak за Alt+Tab списъка на Аеро.

С него можете да си увеличите тъмбнейлите на списъка ако дефолтните са прекалено малки.

Слагат се само две стойности в регистъра.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\

Тук създавате нов Key с име AltTab .

В него създавате следните две DWORD стойности:

MaxThumbSizePx - със стойност 200 (десетично) за около двойно увеличение на тъмбнейлите.

MinThumbSizePcent - стойност 100.

 

Първата стойност внимателно изберете, защото ако е прекалено голяма, списъка се разширява извън екрана, а колоните са 7 по дефолт, техния брой не видях откъде да намаля или увелича (видях, но нещо не стана).

Със стойност 220 списъка става точно широк за 1680х1050 резолюция. С 200 е малко по-малък и по-добре изглеждащ. При по-високи резолюции може и 250 да се пробва, колкото да запълни екрана или както ви е кеф.

Хубавото е че промяната влиза в сила веднага при едит на полето в регистъра, не трябва рестарт.

 

Ето примерен шот на 1680.

 

 

Сега ако някой ми каже и как да разкарам десктопа от списъка алт+таб, цена няма да има.

Link to comment
Share on other sites

Да, тоя метод май го обсъждахме някъде, връщането в стил XP не е изобщо вариант, по-скоро бих минал на Линукс.

Което май не е вече много фантазия, предвид колко неща ме дразнят неистово в решенията, които са заложили в 7-цата от М$.

Няма да спра да повтарям, че за мен 7-цата е огромна стъпка назад спрямо предната версия. Толкова много малоумни и изключително алогични промени, че ми иде да повърна, КАКВИ НАРКОМАНИ ТРЯБВА ДА СА НАЕЛИ ДА РАБОТЯТ ПО ШИБАНИЯ ИНТЕРФЕЙС, че да стане такава боза, НЯМАМ ИДЕЯ!

Едно от много неща е шибания десктоп дето го навират навсякъде, по-специално в таскбара най-вдясно оня безсмислен бутон дето не може да се махне, и в Алт+Таб списъка, където ме дразни не само мен, а гледам и доста теми в нета има по тоя въпрос. Никой не видях да може да обясни логично какво прави десктопа на едно от най-видните места в алт+таб! :angry1 И естествено няма опция да се разкара оттам завинаги. Или абсолютно необяснимия начин, по който се подреждат програмите в алт+таб списъка и програма която съм ползвал доста по-често от друга, отива далеч по-накрая от нея, абсолютен тъпизъм.

Прекалено много неща са направили по възможно най-скапания начин и без възможност за промяна или настройка, това вече започва сериозно да ме изнервя в 7-цата (в Виста и 2008 далеч повече се траеха осраните неща) след половин година работа с нея, и ще ми избият чивиите някой ден и не знам в каква насока.

Link to comment
Share on other sites

На виста/2008 не се ли показваше също десктопа като натиснеш алт+таб?

Да, вчера проверих, показва се и там.

Но там явно е имало много по-малко осрани неща за сметка на доста добри промени спрямо ХР, и системата работеше далеч по-мазно и добре, та това не ме е дразнило толкова. За десктопа - малко повече ме дразни наличието му в таскбара до часовника.

Не казвам че още в 2008 нямаше лоши решения, но бяха далеч по-малко, не виждах многобройните бъгове, които вкараха в 7, и т.н. Сега просто където и да погледна почти, само малоумия.

Разбира се, спрямо ХР е доста по-добре, на ХР не бих се върнал никога вече, по-скоро бих минал на линукс :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Vista е едно голямо недоразумение. Не разбирам как изобщо може да я сравняваш с Windows 7.

На работа като видим клиент с Vista и буквално ни се стъжва живота. Нужни са команди в cmd, рестарти и една камара други неща, за да станеш Администратор на системата. Реален администратор. Защото Microsoft са решили да направят един "Administrator" дето изобщо не е Administrator. И през него не можеш да изчистиш или да оправиш почти нищо. Всички инструменти и помощни програмки, които ползваме за махане на рууткит, пренасочвания и какво ли още не - не работят, защото нямат администраторски достъп. Не можеш да смениш един прост Permission на определени ключове в регистъра и файлове в системата.

Link to comment
Share on other sites

Vista е едно голямо недоразумение. Не разбирам как изобщо може да я сравняваш с Windows 7.

На работа като видим клиент с Vista и буквално ни се стъжва живота. Нужни са команди в cmd, рестарти и една камара други неща, за да станеш Администратор на системата. Реален администратор. Защото Microsoft са решили да направят един "Administrator" дето изобщо не е Administrator. И през него не можеш да изчистиш или да оправиш почти нищо. Всички инструменти и помощни програмки, които ползваме за махане на рууткит, пренасочвания и какво ли още не - не работят, защото нямат администраторски достъп. Не можеш да смениш един прост Permission на определени ключове в регистъра и файлове в системата.

Че тия неща не са ли и в 7 така?!

За да съм честен, сравнявам с Win2008 SP2. Виста не съм ползвал много. Там съм си бях Администратор през цялото време и нямах грижи.

Тъй че като говоря за Виста, имай предвид Вин2008. Просто говоря за Виста уж за по-лесно, макар че съзнавам, че 2008 реално е по-добър от нея.

И да, Виста (2008 де) беше по-добър overall за мен. 7 НЕ Е по-бърза или пъргава. Не е по-стабилна, само дето е по-бъгава и с много повече малоумия по интерфейса.

Всъщност ти само по повод това с Администратора ли казваш че не може да се сравнява с 7? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

... Нужни са команди в cmd, рестарти и една камара други неща, за да станеш Администратор на системата. Реален администратор...

Какви команди, какви други неща? UAC!

Control Panel > User Accounts -> Turn User Account Control on or off >OK и рестарт.

Предполагам, че и в W7 е същото.

Link to comment
Share on other sites

Какви команди, какви други неща? UAC!

Control Panel > User Accounts -> Turn User Account Control on or off >OK и рестарт.

Предполагам, че и в W7 е същото.

В Виста/7 има един акаунт Administrator, който е disabled po default. Влиза се в Computer Management - Local users and groups и оттам се енабле-ва, задаваш му парола и може да се ползва при вход.

UAC е нещо, което винаги изключвам и аз, да. Иначе има разни неща, които имат друг Owner, и не може да се трият директно, и се минава една досадна стъпка по смяна на Овнер-а. Може би това има предвид, но то това май отдавна е така, дори в 7 (в 7 още не ми се е налагало да ровя на такива места, но предполагам също трябва смяна на owner-и).

Link to comment
Share on other sites

Че тия неща не са ли и в 7 така?!

За да съм честен, сравнявам с Win2008 SP2. Виста не съм ползвал много. Там съм си бях Администратор през цялото време и нямах грижи.

Тъй че като говоря за Виста, имай предвид Вин2008. Просто говоря за Виста уж за по-лесно, макар че съзнавам, че 2008 реално е по-добър от нея.

И да, Виста (2008 де) беше по-добър overall за мен. 7 НЕ Е по-бърза или пъргава. Не е по-стабилна, само дето е по-бъгава и с много повече малоумия по интерфейса.

Всъщност ти само по повод това с Администратора ли казваш че не може да се сравнява с 7? :unsure:

 

Не са в Windows 7 така. Има неща, дето на Виста не можеш да ги инсталираш ако изключиш UAC. И ако не се сетиш да го включиш, изобщо не знаеш какъв е проблема. Ползвай Vista да видиш за какво малоумие става въпрос. Как може да говориш за нея, след като не си я ползвал реално?

 

Какви команди, какви други неща? UAC!

Control Panel > User Accounts -> Turn User Account Control on or off >OK и рестарт.

Предполагам, че и в W7 е същото.

 

За друго нещо говоря. UAC във Vista и в Windows 7 само по външен вид и определение са еднакви. Докато Windows 7 може да функционира с изключен UAC, то Vista не може.

 

В Виста/7 има един акаунт Administrator, който е disabled po default. Влиза се в Computer Management - Local users and groups и оттам се енабле-ва, задаваш му парола и може да се ползва при вход.

UAC е нещо, което винаги изключвам и аз, да. Иначе има разни неща, които имат друг Owner, и не може да се трият директно, и се минава една досадна стъпка по смяна на Овнер-а. Може би това има предвид, но то това май отдавна е така, дори в 7 (в 7 още не ми се е налагало да ровя на такива места, но предполагам също трябва смяна на owner-и).

 

Точно за този Administrator говоря. Има случаи при които не може да се пусне толкова лесно и трябва да се пишат команди през Prompt.

 

Owner-а по принцип се сменя лесно, но не и ако имаш "Администраторски" акаунт под виста. Тогава трябва да заредиш реалния администраторски акаунт, да влезеш през него, да си оправиш нещата и после да го Disable-неш отново, защото има софтуер и инфекции, които могат да злоупотребят с него.

 

Общо взето, виста е зле. Windows 7 RC1 беше по-добре от Vista.

Link to comment
Share on other sites

Наистина не разбирам за какво точно говориш.

Имах 2 (две) Висти х64 на лаптопа цели 2 години, там я ползвах. Отделно търкалям няколко във виртуални машини за разни проби. Казах само, че не съм я ползвал толкова много, защото реалната ми и работна ОС, на която прекарвам повечето време, ми е на десктопа, 2008, сега 7.

На нито една виста не съм имал проблеми да включа администратор акаунта, какви команди в CMD, какви 5 лева..... :unsure:

Наистина сподели какви са тия случаи и какви команди си писал за активирането.

Даже сега пробвах на една виртуалка, неопетнена, изрових я отнякъде дето си седи от доста време на единия хард. Пуснах си Administrator както винаги, както в Вин2008, както и в всичките ми 7-ци (и те не са малко). Оттам нататък с Администратор действам навсякъде по един и същи начин, и в Виста и в 7.

И теб явно те е подгонила маниата да се плюе Виста просто защото е модерно ли не знам...

Ок, основните сравнения ги правя на база на Win2008 SP2, само за това мога да си замълча, като определено 2008 за мен беше по-бързо, по-пъргаво, по-стабилно, по-небъгав интерфейс и т.н. Няколко човека и в този форум потвърдиха, които са ползвали 2008 в продължение на години.

Виста на лаптопа съм нямал никакви проблеми, забавяния или каквито глупости се говорят по неин адрес.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, по това дето го написа прозвуча, че не си я ползвал изобщо, а просто я коментираш, защото е базирана на Windows 2008.

 

Не я плюя защото е модерно. Нещата за които говоря са дупки в системата, които просто така са направени. Затова не срещаш проблеми. Защото не си инфектиран с нищо. Нали знаеш, че на чиста система, всичко върви без проблем винаги? Проблемите излизат като се използва компютъра, като се слага допълнителен софтуер и като има предпоставка за конфликти.

 

При мен Vista винаги е вървяла тромаво. Където и да съм я ползвал. Просто ми е неприятна. И наистина съм имал случаи да не мога да инсталирам нещо като ми е изключен напълно UAC, а като го включа да ми вади диалоговия прозорец за потвърждение и инсталацията да минава.

 

За мен Windows 7 е една много добра операционна система. Управлява паметта по начин почти идентичен с този на MAC OSX. Никога не съм имал никакъв проблем. Било то със стабилност, драйвери или каквото и да е.

 

Не мога да се сетя в момента за командата през prompt, която трябваше да се напише за пълните администраторски права, защото не я знам на изуст. Имам я записана някъде на работа.

Link to comment
Share on other sites

Ок, ако говорим за инфекции, то никоя ОС не върви нормално ако има такива, това е случай, който не коментирам, поначало не е нормално изобщо да се работи в такава среда.

За тромавостта - по-скоро субективно, подхранено с факта, че когато се появи, както често е казвано, хардуера не беше съвсем на нивото ѝ за времето ѝ. Тръгна ѝ име.

Както и да е, всъщност на лаптопа преди да сложа Виста бях сложил за около месец Вин2008 тогава. Мислех да съм с него, но за съжаление ТВ тунера не успях да го подкарам и САМО заради него сложих вистите. (Едната беше за игри само). Така че и там имах база да сравня двете как се справят. Аз лично разлика не видях особена, даже като се сетя не съм и сравнявал специално, просто като работа ги усещах почти еднакво, да е било в рамките на стат. грешка всичко. Разбира се винаги спирам и деактивирам всичко къде що намеря навсякъде, неща които не са нужни за нормалната работа, а такива има МНОГО. В Вин7 също са МНОГО, даже повече. Какви ли не сървизи и таскове и боклуци.

За UAC не знам, в Виста е един чекбокс само, не съм имал проблеми с инсталации, но да кажем че ти си имал на някаква инфектирана система, и не е ясно какво е било, защото няма логика с изключен UAC да не се инсталира, а с включен да се инсталира. Някакъв частен случаи (каквито не липсват и в 7 btw, едно ровване в нета е достатъчно за какви ли не проблеми).

 

За много добрата 7-ца и управлението на паметта .... Пак сравнявам с Вин2008, но в 7 управлението ѝ е ПО-ЛОШО отколкото в 2008 СП2! Факт. Overdrive като друг виден ползвател и на двете, също ще потвърди :) .

Друго - Superfetch функцията - в 7 е МНОГО по-лошо работеща отколкото в предните. Казвам го с чисто сърце. Неведнъж съм се оплаквал, след като така бях свикнал с нея в 2008, и всичко работеше несравнимо по-мазно и бързо.

Тази функция обаче има недостатък, и то голям, който за радост нямам спомен да съм виждал откак съм с 8 ГБ. Като се напълни паметта до дупка, функцията тотално скапва работоспобността на системата. Нямам идея защо се получаваше така, в тия случаи суперфеча трябва да спре да кешира, но той явно продължава и започва един страшен лаг. Същото, даже с по-голяма сила го има и в 7, както ми се оплака един познат наскоро, и му казах от какво е. Да напомним, че тя е включена по default. Като цяло, един от малкото минуси на системата откакто се появи Виста, и в 7.

Link to comment
Share on other sites

Направих простотията да позволя да ми се инсталира SP1... Естествено в момента Уиндоус реве до небесата, че не е легален. Дайте някаква идея за читав лоудър който да може да се сбори в случая, дъното е Asrock H55M.

Link to comment
Share on other sites

и аз се тюхках преди време

по стандарния начин става, мисля, че преди това се пускаше нещо да изчисти всякакви други кракове

Link to comment
Share on other sites

Направих простотията да позволя да ми се инсталира SP1... Естествено в момента Уиндоус реве до небесата, че не е легален. Дайте някаква идея за читав лоудър който да може да се сбори в случая, дъното е Asrock H55M.

My link

Link to comment
Share on other sites

RemoveWAT не е ли вече бита карта след инсталацията на SP ? До колкото знам сервиз пака се бори точно с дупките позволяващи да се бъзика WAT.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: A full two days later and I was greeted by the “This copy of Windows is not Genuine” on the bottom right hand side of my screens. If your a Win7 ULTIMATE user, then simply .torrent"]download THIS (http://rarbg.com/download.php?id=ddcb8c25763685b0e1c9ff24c2cb2cdb6ddb9593&f=Windows.7.Activator-HAZAR-[rarbg.com].torrent) double click and run, the program will auto reboot you, and you should be good to go. For Win7 users that are NOT running Ultimate, Try downloading older Hazar or Daz loaders and re-applying the crack. As always if your having problems drop me a comment and I’ll walk you through it, but the final verdict is Yes, it is safe to download and install SP1., you may just have to simply re-apply the crack, which is easy.

Link to comment
Share on other sites

RemoveWAT не е ли вече бита карта след инсталацията на SP ? До колкото знам сервиз пака се бори точно с дупките позволяващи да се бъзика WAT.

 

Работи аз съм с нея.

В краен случай ще ти се появи едно надписче в дясно долу,но иначе си работи.

 

Виж и това.

Link to comment
Share on other sites

РарБг упорито не се отваря, а другата хава не свърши никаква работа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...