Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

 

4. Има ли някакъв шанс да се пуснат някои английски канали от свободните - примерно BBC,

BBC си  го  има,  аз  го  гледам  всеки  ден.  Иначе  преди питах  за  CNN ама  така  и не  ме  огря.

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря за отговорите :)

Splendor, вероятно имаш в предвид BBC World News,защото друго не видях, аз говорех за BBC One или Two :)

Все още не съм почнал  да  чета  мисли,  но  ако ги  пуснат  няма да  им  се  разсърдя.

Link to comment
Share on other sites

Я ми кажете моля аз ли или съпорта на N3 си падат малко ( много )  :throw:   От 10 дена ( че и повече) интернета ми "замръзва" по 1 до 4 пъти дневно ( основно нощем). На входа от кабела на N3 имам ( имах) един суич, за буфер ,от едно време и периодично диодите му спират да мигат и светят постоянно и всичко спира - а бе като забил суич. Вадя му захранването или кабела и пак тръгва. Обвиних него... махнах го. Сега пък ми замръзва рутера - един Линксис wrt 54 gl с "домат" -  рестартирам го - НЕ тръгва интернета - трябва да му ИЗВАДЯ кабела на N3 и всичко тръгва... Обвиних и Него - смених го с друг Такъв рутер с dd wrt - все същата работа. И се обаждам на съпорта и той ми казва: ами включи си в компютъра, проблема е при ТЕБЕ и ако ти забие пак се обади - ще пратим хора.... Седя си , все още на рутер, защото сега остава и да не ходя на работа и да седя на компютъра, белким вземе че забие,  рестартирам го периодично , набирам бавно нерви и се питам все пак кой от двама ни е ... :starwars:   Пък и празници - няма да се вкисвам баш на Коледа.... Тъпото е, че когато има, интернета е що - годе наред, огъвайки се вечер , ама айде , да приемем че Визиото  цапа свещите....

Някаква версия какво се случва? Не е ли по логично да зависва Техния порт - в кутията им и затова трябва  кабела да се вади? :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Включваш кабела в компа, пускаш торенти и нещо онлайн и излизаш. Когато се върнеш, ако е забило, им теглиш майните, викаш ги да го оправят, а ако не могат - сменяш доставчика. Не си единственият, който има проблеми с нета на N3. Миналата седмица, двама мои познати от Кършияка, са прекратили с N3, именно заради подобен проблем.

Мисля си, че по-скоро не е при теб проблема, защото ако е при теб, не пречи да го прави и през деня. По-скоро нещо се претоварва вечерта и забива при по-голям трафик.

Link to comment
Share on other sites

Е то го прави и през деня, даже ей сега пак , когато съм Без рутера , но със суича. Просто за вечерта го споменавам, защото сутрин някой от къщата изписква, че няма нет - само аз съм Жичен... :)  А иначе - имам си подписан договор и още месеци до края му - не ми се разправя , все се надявам че ще се оправи. В случая аз скандали мога да вдигам , но се чудя как се развиват събитията, искам да си обясня процеса...

Link to comment
Share on other sites

Еми направи каквото те посъветваха- виж дали с директно включен към компютъра кабела на Н3 ще направи този проблем. Така ще елиминираш възможността за клапави суичове/рутери. За да знеш къде е проблема - в твоята техниха или проблема е при тях.

Link to comment
Share on other sites

И аз имах подобни проблеми преди време. Не бях сигурен дали е от рутера или от Ентри, понеже го бях взел от скоро. Ресвах го и се оправяше. Преди това не бях имал проблеми с директната връзка. След известно време изчезна проблема. 

Link to comment
Share on other sites

Е проблема при мене е, че когато софтуерно ребуутна рутера НЕ се оправя... пък и 2 рутера едно и също ... освен това 54GL  на линксиса са всеизвестни камъни - стари , ама камъни ...

Link to comment
Share on other sites

Почти сигурно е, че щом при софтуерен ребуут не се оправя, проблемът е при доставчика.

Между другото, скоро им гледах програмите - като изключим Джазирите, които вероятно ще паднат, с нищо не се различават от пакета на DCC. Да има разлика 4-5 канала.

Link to comment
Share on other sites

DCC - и през тях минах.. някога...като се замисля имам интернет от времето на телефонните модеми и съм минал през бая доставчици .. DCC - такива селско- асеновградски номера не бях виждал, работеща фирма да я опропастиш и техници с биячи да ходят... :blowup:  Но от N3 принципно съм доволен, ама от месец нещо ми се дънят със скоростите.. не знам има ли значение имаш ли дългосрочен договор с тях ( та да те пое**ват мъъъничко заради нови клиенти , че не можеш лесно да се махнеш) ама ще видим ... аз съм търпелив , но всяко нещо си има начало и край... :beer: 

Link to comment
Share on other sites

Имам питане към хората с приемници. И по-скоро тези, които не са HD. Какво е положението с джазирите ? Питам, защото единия телевизор ми е с модул и там ми вървят четири джазири без проблем. На другия ТВ съм с приемник и там ми изкарва само една джазира, на останалите имам звук, но без картина. И това е от около седмица. Днес пробвах да звънна на оператор, но ми се пускаше секретар. Който може да се включи, ще съм благодарен. И весели празници на всички от форума  :santa:

Link to comment
Share on other sites

При мен Беин Спорт 1 ХД забива през 2-3 минути за по няколко секунди, малко е дразнещо. Същото е и при Брава ХД.  С модул съм. При вас така ли е или проблема е само при мен? И да питам пак за Mooz Dance HD - имате ли го този канал, при мен ми излиза, че е кодиран?

Link to comment
Share on other sites

Не съм забелязал подобни проблеми. Mooz Dance го имам. Пробва ли да го оставиш включен канала няколко минути?

Пробвах, да - пак същото си е. Сега забелязвам, че силата на сигнала ми е между 63 и 83 процента на всичките канали и това е така откакто се включих. Тъй като не съм много наясно, това нормални нива ли са?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...