Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

@Fibaman Ако е HD-ready телевизор - с модул не става, трябва ти HD приемник. - Тц, не позна. ТВ-то може да е HDReady, но ако има MPEG4 тунер, ще си гледа HD каналите, макар да не е с FullHD резолюция.

@stanimir1936 - вероятно в кухнята си с SD приемник, което моментално те лишава от възможността да гледаш HD каналите, защото SD не може да възпроизведе HD каналите.

Кажи какъв е този телевизор, който е HDReady, та да видим дали няма да е по-добре да си вземеш модул и да им зачукаш приемника.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

LG 24MT45D-PZ

 

http://www.technomarket.bg/lg/lg-24mt45d-pz/p-240826

 

Вариантът с модул го знам,но от N3 ми го предлагат само срещу нов 18 мес, договор,което не ми харесва особено.Затова си пуснах само цифрова без договор.

Link to comment
Share on other sites

@Fibaman Ако е HD-ready телевизор - с модул не става, трябва ти HD приемник. - Тц, не позна. ТВ-то може да е HDReady, но ако има MPEG4 тунер, ще си гледа HD каналите, макар да не е с FullHD резолюция.

Извиянвам се, моя грешка! Аз си карам наизуст както е при мен...

 

LG 24MT45D-PZ

 

http://www.technomarket.bg/lg/lg-24mt45d-pz/p-240826

 

Вариантът с модул го знам,но от N3 ми го предлагат само срещу нов 18 мес, договор,което не ми харесва особено.Затова си пуснах само цифрова без договор.

 

Tогава или си купуваш сам модул, защото не искаш договор или отиваш и искаш HD приемник от N3 (последно май беше 10 лева еднократна такса).

Link to comment
Share on other sites

Сръбските канали работат ли ви СК 1,2,3 ?
При мен спряха , изписва ми някви неща
NDS MMIV + S LOADER
New software being downloaded . Do not switch of your set top box .
Downloading software... STB waits for signal .
0% completed
:D
???
Така са от снощи , а утре исках да гледам мачове :(

Link to comment
Share on other sites

Вярно нов сайт. Обаче:

Или има грешка в изписването на тия скорости в сайта или е нарочно за объркване?! Горе мегабити, долу с хиляди килобити - някакви техники за мотане ми изглеждат.

Горе тарифата 80 мегабита, а от долу 10 000 килобита(поне изписването е еднакво - а разлика между kbps и KBps има ) - което е 10 мегабита. Килобита ли е или килобайта?? Защото ако изходящия ми е 1500 килобита - което е 1.5 мегабита - 100 КВ

 

Сложете едни и същи обозначение на тези скоростите, ако ще е в мегабити всичко да е в мегабити, ако ще е в килобити, да е в килобити. И да е еднакво килобити или килобайти. Иначе излиза, че на една страница има написани нещата по 4 различни начина и се създава усещане, че сайт опитва да обърка хората. Което пък рефлектира и върху желанието някой да сключи договор. Ако видя, че така объркващо ми се поднася информацията, ще реша, че опитват нещо да ме работят и няма да се обадя даже да питам.

 

Дано да е вярно това с 24/7 поддръжка, че няколко пъти до сега в събота/неделя не са ме отразявали. Може пък вече да има, но това само ако стане нещо през уикенда ще стане ясно.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Явно е така, 294 са без радиата, с тях са 300+. :)

Това  ми  мина през акъла понеже  имам  294 програми.  Не  бих  се  разсърдил  ако  направят  програамите 300+ :)

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно колко от тези 300+ гледате реално и какъв процент /вероятно над 70/ са пълнеж.

Лично аз в 95% от времето гледам ХД-каналите, ако пуснат Fox HD и от Нова Тв минат най-после във висока резолюция, ще станат 100% :)

Splendor, RT HD при мен не насича, преди време имах насичане при Беиновете и Brava HD, но от 2-3 седмици всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно колко от тези 300+ гледате реално и какъв процент /вероятно над 70/ са пълнеж.

 

Макисмум 20-на програми гледам. Основно спорт и образователни.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно колко от тези 300+ гледате реално и какъв процент /вероятно над 70/ са пълнеж.

На  въпроса  ще  ти  отговоря  така.  Сигурен  съм, че  и ти  на  кулбокса  гледаш  не  повече  от  30%  но  съм сигурен,  че  не  би имал  нищо  против  да ти  пуснат  допълнителни  програми. Спомням  си  как  се  радва  на  новината  за  ХБО  пакета  ХД  Иначе  аз  лично  гледам  англоговорящи и спорт.  

 

Лично аз в 95% от времето гледам ХД-каналите, ако пуснат Fox HD и от Нова Тв минат най-после във висока резолюция, ще станат 100% :)

Splendor, RT HD при мен не насича, преди време имах насичане при Беиновете и Brava HD, но от 2-3 седмици всичко е наред.

Лошо.  Сигнала  ми е  повече  от добре  а  канала си  насича.  

Link to comment
Share on other sites

Скоро пресканирах(което ми напомня, че имам да довършвам нареждането) - ми 30+ музикални, да не бяха и повече. 90 са минусовите канали, и като сложиш и 15-20 спортни  и то от 300-те останаха малко :)

Иначе според мен, ако имате някви оплаквания - директно на телефона .Тук последно е отговаряно ноември месец. Като гледам Фуриозо е влизал последно преди нова година, така, че... и да пишете...

Link to comment
Share on other sites

На  въпроса  ще  ти  отговоря  така.  Сигурен  съм, че  и ти  на  кулбокса  гледаш  не  повече  от  30%  но  съм сигурен,  че  не  би имал  нищо  против  да ти  пуснат  допълнителни  програми. Спомням  си  как  се  радва  на  новината  за  ХБО  пакета  ХД  Иначе  аз  лично  гледам  англоговорящи и спорт.  

 

 

 

Тъй, тъй. Кулбокс предлагат 150 канала точно. От тях си имам листа с 80 на всичките боксове, другите нито ги знам какви са, нито ме интересуват. Не ми трябват нови, защото всичко, което гледам го имам, в това число и HBO, което беше причината до момента да имам и Булсатком. На Кулбокс в основния пакет имам и F+HD, където си гледам F1 и мачовете. Имам си спортните канали с мачовете, които гледам, когато имам време, също в HD. Имам си FOX, макар и не още в HD, но и това ще стане. Аз, лично, от тези 80 канала гледам около 20-25, но другите се гледат от другите вкъщи. Пълнежките са сведени до минимум, което е добре.

Единствено бих се изкефил, ако пуснат SkySports, защото е канал, който си заслужава, но съм наясно, че няма как да стане, поне не легално. Искам и още 2-3 американски канала, които и да иска да ги пусне някой, няма как, защото спътниците са под хоризонта и чисто физично няма как да се изпълни, дори да приемем, че спътникът може да осигури макар и минимално покритие и с някоя беседка да ги изкарам.

Който иска бройка канали - инвестира еднократно 50лв. в антена, конвертор и приемник за FTA каналите, забива чинията на 13Е и има над 500 канала, които какво ще ги прави, само той си знае, освен някъде да пише, че има толкова канали. По-важно е качеството, а не количеството, поне според мен.

 

По въпроса с насичането при теб - може да идва както от слаб, така и от прекалено силен сигнал. Във всички случаи, викни техниците, за да го премерят. Ако имаш някакъв TAP 8 или 12db и знаеш как да го използваш, го сложи и виж дали ще изчезне насичането.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

 По-важно е качеството, а не количеството, поне според мен.

 

По въпроса с насичането при теб - може да идва както от слаб, така и от прекалено силен сигнал. Във всички случаи, викни техниците, за да го премерят. Ако имаш някакъв TAP 8 или 12db и знаеш как да го използваш, го сложи и виж дали ще изчезне насичането.

За хора,  които  прекарват  много  време  пред  телевизора, разбирам  да  се  стремят  към  качеството  на  картината.  Аз лично от времето, което  съм до  телевизора  80% слушам и  20% гледам.  Да,  не  бих  отказал  всички  канали  да  са  ХД,  но  с  моето гледане  на телевизия  предпочитам още  някой  англоговорящ  канал, отколкото по-хубаво  качество.  Също  така  аз  съм  привърженик  на  кам модулите а както  знаем те не  дават  картина  както  ИПТВ-то.  Времената  са  различни  и  не е  както  преди  повече  от  20 години,  когато  имаше  само  една  кбеларка  и  нямаш избор.  Сега  има  най-различни  достаавчици,  които  ти предлагат  какво  ли  не.  Всичко  е  въпрос на  личен  вкус.

 

Проблема  при  мен  е  в  само в  два  канала и  то  е от няколко месеца,  преди  това всичко беше  наред  и не  съм имал  проблем.  Сигнала  винаги е  бил  един  и  същ.  

 

 

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Не.  Единия  е  на честота 415300 сам,  а  другия е  с  още  няколко  канала  на  честтота 271300 като  например   другите  канали  от  тази  честота  не  насичат.  Много  куриозно  нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Brava HD днес изчезна, изписва ми "кодиран сигнал".

При  мен  работи,  но  при  Mooz Dance няма  никой. Да  вземат  да  пуснат нещо  друго  на  негово  място,  би  било  добре :)

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...