Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Системата на Габиели беше много добре изградена. Всичко беше страшно бързо, лесно и удобно. Сега все още е, но за поръчки от Германия.

На Габко само като им видя сайта, просто го затварям и не продължавам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Простете невежеството ми, но какво означава "застраховка на стоката"?

Да не би вслучай, че върна компонент за 300лв, да трябва да им платя 300лв когато го пускам да се връща ли!?

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Означава сумата, която трябва да получиш обратно, ако унищожат или загубят пратката.

 

Заплаща се допълнителна такса, на база застрахователната сума.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, plameni said:

Означава сумата, която трябва да получиш обратно, ако унищожат или загубят пратката.

 

Заплаща се допълнителна такса, на база застрахователната сума.

 

Благодаря за отговора, успокоих се.

Може ли да те попитам, ориентировъчен въпрос; да речем, че поръчам дъно+процесор+захранване+рам на общо приблизително тегло 6кг и цена 1000лв - колко би ми струвала доставката, приблизително?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

18лв.

 

Лелее, без пари направо!! Благодаря, железни сте, всички включили се и ме извинете за глупавите въпроси, но този Амазон ми е културен шок в сравнение с Алито и буквално, нищо не разбирам...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ton4o said:

 

Лелее, без пари направо!! Благодаря, железни сте, всички включили се и ме извинете за глупавите въпроси, но този Амазон ми е културен шок в сравнение с Алито и буквално, нищо не разбирам...

 

Гледай да купуваш неща, които се предлагат или директно от фирмата производител, или директно от Амазон. В краен случай, някой голям магазин, на при който поръчката да е Fulfilled by Amazon, защото ако не е Fulfilled by Amazon, при гаранционен сервиз се разправяш с магазина, а не с Амазон и силно се съмнявам, че ще искат да ти поемат връщането от България до Германия.

 

Така:

 

image.png

 

image.png

 

Не така:

 

image.png

 

Амазон е платформа и всякакви мошеници могат да си слагат продуктите там. Като при еМАГ. Аз не бих поел риска.

 

Link to comment
Share on other sites

Ton4o, вуукса правилно ти е описал какво да гледаш, като купуваш от амазон. Аз бих добавил, ако купуваш от продавач, който продава на платформата им, да гледаш рейтинга и дали наскоро има оставени коментари. Казвам го, защото миналата година поръчах карта от там за 1000 лева, която така и не дойде. Взех я от продавач с отличен рейтинг. В крайна сметка се оказа краден акаунт и нещото, което го издаваше (но не обърнах внимание) беше, че последните положителни коментари бяха от 2016-та година. От амазон ми върнаха парите, но си изгубих времето покрай тия тъпотии.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sothbiss said:

Ton4o, вуукса правилно ти е описал какво да гледаш, като купуваш от амазон. Аз бих добавил, ако купуваш от продавач, който продава на платформата им, да гледаш рейтинга и дали наскоро има оставени коментари. Казвам го, защото миналата година поръчах карта от там за 1000 лева, която така и не дойде. Взех я от продавач с отличен рейтинг. В крайна сметка се оказа краден акаунт и нещото, което го издаваше (но не обърнах внимание) беше, че последните положителни коментари бяха от 2016-та година. От амазон ми върнаха парите, но си изгубих времето покрай тия тъпотии.

Да да, аз затова го питам и слушам, защото той е от разбиращите!
Разбирам, че поемам неприятен риск, но мам*а му, разликата е 260лв в сравнение с тук, а дори и не е Черен петък или Кибер понеделник...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ton4o said:

А ако е Dispatched from and sold by Amzn US. , пак ли да не го купувам?

 

Да, защото не е ясно как се движи между континентите и може да те натоварят с такси, и мита.

 

Сетих се и още нещо, след като видях скрийншота ти от другата тема.

При плащане, цъкни бутончето цената да излезе в ЕВРО, а не в BGN. Иначе ще те натоварят с такса "гарантиран курс", която не ти трябва. Вчера поръчах едно яке за 200лв. Разликата между цената, която щях да платя в BGN и цената, която платих в EUR беше 5лв в полза на тази в EUR.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

 

Да, защото не е ясно как се движи между континентите и може да те натоварят с такси, и мита.

 

Сетих се и още нещо, след като видях скрийншота ти от другата тема.

При плащане, цъкни бутончето цената да излезе в ЕВРО, а не в BGN. Иначе ще те натоварят с такса "гарантиран курс", която не ти трябва. Вчера поръчах едно яке за 200лв. Разликата между цената, която щях да платя в BGN и цената, която платих в EUR беше 5лв в полза на тази в EUR.

 

Благодаря ти, бетон си!! 

Нарочно слагам лева, защото 400лв ме респектират повече от 200Евра и гледам все по-скъпите неща! Хахахх:laughing:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, имам голяма питанка...

Уж си въведох всички координинати , които искат, адресът на Габиели в Германия, ИД номерът ми на акаунта в Габиели, направих поръчка, уж сайта я прие и след 5мин получих съобщение, че акаунта ми e заключен и не мога да си вляза в него и вижте какво се появи.

Можете ли да ми помогнете да го попълня и да ми кажете, какъв файл иска да прикача!

Благодаря предварително!

Screenshot 2021-11-25 at 14.34.43.png

Screenshot 2021-11-25 at 14.41.54.png

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Картата да не е на различно име от това на получателя?

На името на картата съм писан Toni, а на акаунта си бях написал Tony, защото така се пише по принцип, да не би да е това?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Възможно. Никога не ми се е случвало до момента.

 

Навсякъде съм поставял адреса на габиеле в Германия (billing adress) и никъде адреса ми в България.

Нали така и трябва?

Link to comment
Share on other sites

Билинг адреса ти е адреса на картата в България. Габиели само за Shipping адрес.
Може и заради билинг адреса да е имало проблем, когато банката е върнала несъответствието.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ton4o said:

Навсякъде съм поставял адреса на габиеле в Германия (billing adress) и никъде адреса ми в България.

Нали така и трябва?

 

Не е сигурно.

Понякога издателите на картата я обвързват с твоя адрес и в такива случаи се налага да вкараш за billing адреса ти в България

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Билинг адреса ти е адреса на картата в България. Габиели само за Shipping адрес.
Може и заради билинг адреса да е имало проблем, когато банката е върнала несъответствието.

 

6 minutes ago, plameni said:

 

Не е сигурно.

Понякога издателите на картата я обвързват с твоя адрес и в такива случаи се налага да вкараш за billing адреса ти в България

 

Благодаря ви за бързата реакция, прави се оказахте!! Написах си адреса в България, но за жалост ще го разглеждат до 24ч, което ще е достатъчно, за да изтърва един компонент, който трябваше да поръчам... 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, plameni said:

И ако не става, кажи да ти го поръчам

 

 

Сега чукнах през на колега акаунта, свършило е; но нека ми, така ми се пада, като чакам в последния момент да поръчвам, вместо пробно да бях поръчал нещо за 5лв при регистрацията, че да се появи този проблем и да го реша вовреме...

Благодаря ти на Теб и на всички за помощта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...