Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прав си наистина.Нито за Визио нито за ЕК и Лан и Кабелен да не чуя.Обаче и на Лангейм немога да имам вяра защото при дъждове имат проблеми.Иначе скоростите наистина им са добри.За това реших че ИТД сега най-ме устройват.

Link to comment
Share on other sites

И бат Жоро (аз) е вече в играта :punk Само още не мога да му се радвам, че съм в ремонт там. Ама нет и телефон има. :punk На ЕК съм от 2003-та година, но за съжаление след няколко дни се разделяме по взаимно съгласие. Леко ми е тъжно, но... такъв е животът.

 

Инак поне при мен прекарването на кабелите стана доста бавно, че правиха муфа, т.е. кооперацията не беше окабелена още. Ама сега си има стикер, че има оптика до дома от Куулбокс. Яко!

Link to comment
Share on other sites

Аз имам чувството, че вие интернета освен да му мерите скоростите за нищо друго не го ползвате! И Георги Кодинов се мъчи да се прави на провокатор. Прочетете си целия договор с всички малки буквички в него и тогава ревете за това, че не до всякъде имате негарантираната скорост от 20 мбит/сек. За 25 лв толкова! Освен това много сорсове имат ограничение за ъплоад към едно ип (или кънекция). Не забравяйте, че в тези 25 лв влизат и 100 безплатни минути. Сега някой ще изреве, че се таксува всяка започната минута :)

Link to comment
Share on other sites

Всички знаем, че в договорите трябва да се чете всичко и най-вече дребния шрифт. Смятам, че ITD са коректни (поне до този момент) в отношенията си с абонатите. Миналата седмица заявих включване и служителката изрично ме запозна с условията, включително за 60-те дни предизвествие при отказ от услугите им. Отделно звънях на кол-центъра им, много любезни и отзивчиви.

Всичко това може да се обясни и с факта, че сега тече битка за пазарен дял, но съм склонен да вярвам, че тенденцията ще се запази занапред.

Link to comment
Share on other sites

Всички знаем, че в договорите трябва да се чете всичко и най-вече дребния шрифт. Смятам, че ITD са коректни (поне до този момент) в отношенията си с абонатите. Миналата седмица заявих включване и служителката изрично ме запозна с условията, включително за 60-те дни предизвествие при отказ от услугите им. Отделно звънях на кол-центъра им, много любезни и отзивчиви.

Всичко това може да се обясни и с факта, че сега тече битка за пазарен дял, но съм склонен да вярвам, че тенденцията ще се запази занапред.

 

Именно колегата наистина май не е внимавал за тези 60 дни.На мен изрично ми разясни системата на плащане и за това че от 1-ви до 15-ти се плаща за следващият месец.Тоест е логично ако се отказваш да има предизвестие, защото текущият месец трябва да мине и за следвашият, който трябва да платиш до 15-ти и той да изтече!Стават точно 2 месеца.

 

Разясниха ми също и че ако се включа от 1-ви до 15-ти ще си платя само инсталационната такса и ще трябва да платя за Декември, а Ноември ми е бонус уж.Дали ще е така ще науча скоро.

 

Иначе колегата АлБънди е прав.Сега плащам с 3 лв повече и получавам около 7 пъти по-слаб интернет.Така че и да не достига постоянно максимума от 20 мегабита ще съм доволен.Поне за България да ги държи ми стига.Международен и 5 да е пак е добре.

Link to comment
Share on other sites

Някои в района на моста на "Герджика" да е прекарал към тях?Говоря от страната на църквата "Св. Георги", писна ми от Евроком, а DCC също нямат мрежа тук.

Link to comment
Share on other sites

Някои в района на моста на "Герджика" да е прекарал към тях?Говоря от страната на църквата "Св. Георги", писна ми от Евроком, а DCC също нямат мрежа тук.

 

В момента окабеляват по "6-ти Септември" (района "фламинго" - ресторант "Стадиона") или поне на мен ми обещаха, че ще пуснат нет в офиса ни през първата седмица на ноември.

Link to comment
Share on other sites

Някои в района на моста на "Герджика" да е прекарал към тях?Говоря от страната на църквата "Св. Георги", писна ми от Евроком, а DCC също нямат мрежа тук.

Аз съм в този район и се записах.Казаха,че до края на месеца или в начало на другия ще ме вържат.Обади се и си остави данните.Те ще ти звъннат когато е готова мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Разясниха ми също и че ако се включа от 1-ви до 15-ти ще си платя само инсталационната такса и ще трябва да платя за Декември, а Ноември ми е бонус уж.Дали ще е така ще науча скоро.

 

Ако е след 15то число, до края на текущия месец е безплатно.При положение, че те пуснат от 1во до 15то ( примерно на 3ти ), плащаш половин такса за текущия месец.

 

П.С. Извод: Включвайте се на 1ви или на 16ти ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако е след 15то число, до края на текущия месец е безплатно.При положение, че те пуснат от 1во до 15то ( примерно на 3ти ), плащаш половин такса за текущия месец.

 

П.С. Извод: Включвайте се на 1ви или на 16ти ;)

 

Значи същото пак.Щото аз точно по тая причина им казах че искам да ме пуснат до 31-ви тоя месец.Ама оня вика то същото пак до 15-ти трябвало да платя и разлика никва.Тоест и до края на месеца да ме бяха пуснали сега от 1-ви до 15-ти пак ще плащам за половин месец.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Днес дойдоха и ме пуснаха момчетата.Много съм доволен където им казах от там пуснаха кабела.Направиха спойки всичко както си трябва.Може да се мъчиха по 2 3 пъти да запояват оптиката ама държаха да стане както си трябва.Малко имаше проблем с устройството за телефона ама се обадиха и донесоха друго и сичко стана.Направо съм изумен от бързината.Само цъквам на страницата и се отваря за секунди.За БГ няма да пускам тестове че за София и Пловдив просто отлита скоростта.Ето един тест от САЩ наистина не стига 20 мегабита за там ама разликата е усезаема.

349551821.png

 

 

П.П.И при мен стана малко бавно прекарването, че и тук нямаше муфа.На доста места правиха спойки.Първо сложиха на бул.Христо Ботев една кутия.После до нас друга и пак спойки ама сега от кутията до нас доста абонати в махалата могат да закачат за бързо.Оставиха ми и едно парче от дебелият кабел и незнам какво да го правя че и без това няма с какво да го поя ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Разликата спрямо кое?

 

Спрямо предишен достачик. :D Спрямо какво друго.Преди няколко години пак бях с оптика ама тогава не съм имал такива скорости.

Link to comment
Share on other sites

Сблъсках се със следния проблем: не ми изписва CallerID при входящи обаждания (т.е. нямам CLIP), независимо, че ползвам DECT апарат и преди това на БТК си изписваше всичко. Някой има ли наблюдения по този въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Сблъсках се със следния проблем: не ми изписва CallerID при входящи обаждания (т.е. нямам CLIP), независимо, че ползвам DECT апарат и преди това на БТК си изписваше всичко. Някой има ли наблюдения по този въпрос?

 

Би трябвало да ти изписва кой те/е търсил..

 

host Публикувано на Днес, 20:14

Момчета имам 2 въпроса.

 

1-во къде им е офиса, че не успях в сайта да го намеря( знам, че аз съм виновен вероятно ама ).

 

2-ро сега си имам номерче към БТК и не изпитвам желание да си го губя.Те нов номер ли ще дадат пичовете от тази компания или ще ми запазят стрария и ако не искам да им ползвам техния номер има ли вариант въобще да не ми го пускат или само си плащам таксата без да го активират?

 

1. Офиса им е на "Богомил" бившето издателство на "Марица".

 

2. Дават ти нов номер който можеш да използваш заедно със стария. Просто по дефолт надираш от новия номер, но ако искаш да звъниш от БТК номера преди набирането натискаш звезда ли беше или диез- не си спомням вече. А едновременно с това на един апарат могат да те търсят и по двата номера.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Момчета имам 2 въпроса.

 

1-во къде им е офиса, че не успях в сайта да го намеря( знам, че аз съм виновен вероятно ама ).

 

2-ро сега си имам номерче към БТК и не изпитвам желание да си го губя.Те нов номер ли ще дадат пичовете от тази компания или ще ми запазят стрария и ако не искам да им ползвам техния номер има ли вариант въобще да не ми го пускат или само си плащам таксата без да го активират?

Link to comment
Share on other sites

Сблъсках се със следния проблем: не ми изписва CallerID при входящи обаждания (т.е. нямам CLIP), независимо, че ползвам DECT апарат и преди това на БТК си изписваше всичко. Някой има ли наблюдения по този въпрос?

Каква марка и модел е телефона?

 

2-ро сега си имам номерче към БТК и не изпитвам желание да си го губя.Те нов номер ли ще дадат пичовете от тази компания или ще ми запазят стрария и ако не искам да им ползвам техния номер има ли вариант въобще да не ми го пускат или само си плащам таксата без да го активират?

Не може да разкараш БТК, но да си запазиш номера и да го ползваш с куулбокс.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да ти изписва кой те/е търсил..
Тц. Звъня от мобилния - не става, звъня от БТК - не става.
Каква марка и модел е телефона?
TCM модел 212261. Имам 2 еднакви майки, но досега (на БТК) използвах едната майка с 2 слушалки. Изписваше всички номера, с дата и час. Сега включих втората майка към cooolbox-а, но няма CLIP. Смених местата на майките - нулев ефект.

От съпорта ме увериха, че услугата CLIP е активна.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Тц. Звъня от мобилния - не става, звъня от БТК - не става.

TCM модел 212261. Имам 2 еднакви майки, но досега (на БТК) използвах едната майка с 2 слушалки. Изписваше всички номера, с дата и час. Сега включих втората майка към cooolbox-а, но няма CLIP. Смених местата на майките - нулев ефект.

От съпорта ме увериха, че услугата CLIP е активна.

Това е настройка, която се променя от ATA адаптера към който е свързан телефона, администраторите имат достъп до него, кажи им с какъв модел телефон си, да променят SLIC опциите на Germany, след като ТСМ е немска марка, ако не се лъжа те го оставят на USA тъй като повечето телефони са правени по американски стандарти.

 

Ако имаш друг CLIP телефон, не TCM, пробвай го, ако с него имаш CLIP, а с ТСМ-а не, е точно това е причината. Във всеки случай, това може да се оправи от администратор, трябва да си малко по-нахален.

Link to comment
Share on other sites

...
Благодаря за изчерпателния отговор. Наистина отзад има стикер с надпис на немски, който най-вероятно значи "За използване само в Германия". Ще пробвам с друг телефон.
Link to comment
Share on other sites

@jozo, Точно това питам! КОЙ е предишния?

 

На Евроком бях.Вчера у Виден пробвах Лангейма и определено мога да кажа че ITD-то браузва много по-бързо!!!

 

Иначе аз днес като пробвах телефона с един GE и с TelecomSigno 2 си излизаше номера когато набирах.На GE излизаше и аз ако набирам номера.Иначе как става хавата да си вържа ITD телефона към БТК-то че днес ми казаха че понякога ставало понякога не и сега нямало да се мъчат....

 

П.П.По въпроса на @host.В нета много добре са дали условията и може да си без телефон само с нет.Хватката е там че хем плащаш 2 лв. повече такса ама и нета ти е по-бавен.Така че по-добре да ти пуснат телефон ти ако искаш го ползвай ;) Иначе да дават ти нов номер различен от този на БТК.Иначе пак си е 032 код като домашен телефон..

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Това го прочетох и имам още въпроси.Как се извършва плащането - месечното, инсталацията и първата такса явно на екипа.Къде им е офиса?Не видях така или иначе офис.Утре ще им звъна да ги питам ама ако знаете къде е направо да ида да попълвам заявленийце за пускане на нет и тел.Тел-а няма да го ползвам наистина ама все пак по-добре по-бърз нет и тел на по-ниска цена.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...