Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Има ( предполагам ) хора от фирмата ама и те не могат да ти кажат, защото това не зависи от тях.К'вото кажат от горе ;) И все пак идеята е не да е бързо ( окабеляването ), а качествено ( поне според мен ).

 

Е да де, това хубаво нали , но все пак трябва да е и бързичко - фирмата трябва да си осигурява нови абонати :) Аз предлагам сам да се окабеля ако нямат достатъчно хора за моя район в момента , ще го направя качествено :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е да де, това хубаво нали , но все пак трябва да е и бързичко - фирмата трябва да си осигурява нови абонати :) Аз предлагам сам да се окабеля ако нямат достатъчно хора за моя район в момента , ще го направя качествено :)

а безплатно ли?

а кой ще плаща наема на каналната мрежа на БТК? а депозитите в общината? а изкопните работи? възстановителните работи? а материалите?

а дали се сещаш, че за да окабелят теб нали трябва да захранят целия квартал и кабела, който ще дойде до квартала ще е маааалко по-дебел и няма да е само за теб, щото твоята такса никога няма да успее да го изплати....

Link to comment
Share on other sites

а безплатно ли?

а кой ще плаща наема на каналната мрежа на БТК? а депозитите в общината? а изкопните работи? възстановителните работи? а материалите?

а дали се сещаш, че за да окабелят теб нали трябва да захранят целия квартал и кабела, който ще дойде до квартала ще е маааалко по-дебел и няма да е само за теб, щото твоята такса никога няма да успее да го изплати....

 

E ти какво искаш да ми покажеш с тоя пост сега ? Демонстрация на познания по изграждане на градски мрежи ли ? :) Няма нужда , запознат съм , повярвай :) Спести си коментарите , едва ли ще ми кажеш нещо ново ;) Постът сам да се окабеля не беше от сериозно естество , но ти едва ли си го схванал . Никоя нормална фирма не би приела клиента сам да си прекара кабела , писах го шеговито. А относно кабела - имат централно подземно трасе ако не се лъжа ,и то около мен . Както и технически център . Незнам само дали е пуснат вече. Така че ....... без коментар моля ;)

Link to comment
Share on other sites

@mobo, не че точно питах теб, просто от първа ръка знам, че оправянето на оптика изисква доста повече време. Като например освобождаване на не сантиметри, а на метри от двете страни на кабела за запас при работа с машинариите. А ако стане през зимата, нещата се усложняват. Иначе аз лично не съм много навътре в тия неща, разбира се.

За конкретната фирма и как би реагирала не мога да знам. Но едва ли може да реагира за по-кратко от минималното технологично време.

 

Колкото до постовете на LaN, мисля абсолютно всеки е разбрал, че се шегува, в желанието си да мине на новия доставчик :) . Разбира се, че няма да му позволят сам да се окабелява, какво остава ако е сам в квартала с това си желание :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ами и аз се пошегувах, LaN. какво толкова? а защо пък да не коментирам? колкото до това за "нормалните фирми" би могъл да си спомниш преди време как са процедирали и БТК и Електроразпределение-Пловдив. Последните мисля все още процедират така в някои случаи за "големи клиенти". а иначе мога да ти демонстрирам познания и в междуградските мрежи, ако толкова много ти пречат градските или сградните ;) това с което мога да ти помогна по конкретния ти въпрос и без майтап - забелязвам монтажните им коли около Билата до р. Марица, тъй че ако си някъде в онези квартали скоро има надежда за теб.

 

tedy, явно погрешно съм разбрал, че питаш мен, тъй като съм се увлякъл в разговора ни тогава. извинявам се за което. минималното технологично време за която и да е дейност е силно варираща величина, кат се започне от количеството налична техника и материали и се стигне до мотивацията на персонала. и това важи както за оптични, така и за медни кабели, просто времената им вече са сравними, но оптиките все още изискват да се работи с малко по-квалифициран персонал. след година-две-три-пет като се пръкнат и тук заводи за пластмасови влакна и почне масова продажба на разглобяеми съединители, оптиката вече няма да ни се струва толкова сложна на всички и след още толкова може би вече ще се счита за допотопна, както сега са първите многомодови влакна.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

peace :punk май и аз не схванах иронията ти в предният пост, квит сме :lol: :punk Иначе братле........ далечко ми е Марицата :) , аз съм в Кичука . Ама както казва мойта : " ти .... толкоз мерак да минеш към тях, видях те кво си писал в форума..... сам ша си прекарваш кабелите.......изперкал си от тоя комп дето седиш по цял ден............нека не ти дойдат скоро да те включат....." :wacko: :lol: жени , кво да ги прайш :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Хорица, някакви идеи кога ще има покритие в Тракия (около пицария "Верди", Faces, Kaufland в този район) ?

Link to comment
Share on other sites

Хорица, някакви идеи кога ще има покритие в Тракия (около пицария "Верди", Faces, Kaufland в този район) ?

Аз им писах с въпрос кога ще имат покритие до "Акваленд", но нищо конкретно не ми казаха, така че едва ли ще ти даде някой точен отговор :(

Link to comment
Share on other sites

Понеже аз съм в покритието им вчера потвърдих, че им ставам абонат и точно след около час и половина ми се обадиха.Уговорихме си точен ден и час когато на мен ми е удобно да ме пуснат.Понеже имам договор до края на месеца с ЕК ще ми сложат кабели и т.н. устройства и на 1-во число ми активират нета и съм готов.Отново ме шашнаха с утношение.

 

Относно колегата @Лан силно ти съчуствам.Аз бях в същото положение като Гигабит тогава даже бяха и с друго име бяха само в Тракия и Изгрев и предлагаха доста сериозни скорости.Много исках да им стана абонат.Сума пъти им звънях ама докато не дойдоха в квартала никав шанс нямаше да се пусна на тях.

 

@Мобо до Била на Марица си е в обхвата още от август, така че ако наистина беше там @Лан щяха да го пуснат.Не изграждат нова мрежа там.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Аз им писах с въпрос кога ще имат покритие до "Акваленд", но нищо конкретно не ми казаха, така че едва ли ще ти даде някой точен отговор :(

Здр ,аз съм им абонат в района с/у стадион Ботев ,но имам още един апартамент в Тракия бл9 и като ми пускаха нета ги питах и за Тракия казаха ми следното: В Тракия с/у Метро(до акваленд) блоковете имат мрежа и включват ,а сега работят от страната на мебелна къща и ми казаха ,че Тракия е оставен за след нова година или напролет,като планират до края на 2009 да покрият града!!!

Link to comment
Share on other sites

ок, jozo . ти си правия, а аз не знам какво съм видял. за твоя квартал от кой месец беше обявено покритието? септември може би? или отново греша че първоначалната им програма за настоящото покритие беше само юли-август-септември?

не, не го казвам за да се заяждам. знам че просто така стоят нещата и така си работят хората - нормално е. процеса е бавен и ресурсо- и трудоемък. докато започнат да добиват завършен вид, програмата им ще търпи още хиляди промени и ще избягват да се ангажират с конкретни срокове за по-далечните дестинации, а в настоящата кредитно-финансова криза не е ясно докога ще им стигне първоначалния бюджет. тъй че това е положението. при мен например никога няма да дойдат.

Link to comment
Share on other sites

За моя квартал беше обявено че от август има покритие и тогава ми пуснаха и брошура.От същият период покриват и района между Мария Луиза,Източен р.Марица.Тъй че ако е бил в оня район щяха да го пуснат.В офиса много добре ми обясниха, че ако си в района на покритие от брошурата и ти се обаждат веднага и така и стана.На другите им казват да чакат или 10-на дни да им дадат някав отговор или ги режат.Вече индивидуалният кабел до вас го пускат в срока който са ти казали.Незнам до къде ще им стигант парите ама ако продължават в тая насока и не започнат да се правят на хитри ще убият всички в града.

Link to comment
Share on other sites

Хора вчера звънях на Coolbox и ми казаха ,че сега доизграждат оптичните нишки, трасето в района на центъра карето от джумаята до новотела , аз съм на спирката на Азията блоковете пирамиди и ми обещаха много скоро да има жичката и в нас! Така че спокойно бог ще чуе и вашите Молитвии ще ви пусне техния сигнал все някога и така! А ако и занапред са така добри ,както всеки казва и е доволен! Няма да има нужда от Лан-мрежите и супер Любомир :) :punk Мир Вам Братя :D Успех с чакането!

Link to comment
Share on other sites

Преди да се втурнете с главата напред се замислете до колко е реално това което ви предлагат. Аз имам БТК adsl в офиса (най-големия като го взехме: 8 mbps). И гледам реклама 40 mbps. Викам си : А! ще се ъпгрейдваме. И се ъпгрейднахме. Питах изрично : "има ли договори?" (щото съм се напатил с няколкогодишни договори) Викат ми "НЕ! договори няма". И аз викам : що да не пробвам.

Пробвах (бях май един от първите че офиса ни е в сградата на Богомил 59 : централата на coooolbox). И скоростта наистина беше поне двойна на БТК.

След 2 месеца (като покриха и главната) взе да ми се влачи мрежата и като измерих се оказа че скоростта навън е по-малка от тази на БТК връзката.

Ще се отказваме, викам.

Отидох да подам молба и от там ме изненадаха че трвбвало да им платя за още два месеца след като се откажа : имало го в малките буквички на договора. И така !

Хвърлихме им в лицето 90-лева и си тръгнахме с ... радост в душите !

И няма да поглеждам назад.

 

Не вярвайте на данайците дори да носят дарове :)

 

А, и : your mileage may vary. Но това беше нашия. Внимавайте !

Link to comment
Share on other sites

Имал си под 8мбпс външен на тарифата за 40mbps -.-?Аз за тарифата на 20мбпс дефакто не падам под 12-13 >.<.Въобще опита ли се да говориш с тях за тоя проблем или просто реши директно да се махнеш?

И аджеба къв център са покрили като са стигнали само до цар борис ?

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Имал си под 8мбпс външен на тарифата за 40mbps -.-?Аз за тарифата на 20мбпс дефакто не падам под 12-13 >.<.Въобще опита ли се да говориш с тях за тоя проблем или просто реши директно да се махнеш?

И аджеба къв център са покрили като са стигнали само до цар борис ?

Ти май не четеш!

 

Човекът каза, че е бил на 8мбпс на БТК, и като е видял офертата от кулбокс 40 мбит, е решил да ъпгрейдва.

 

Edit: Да, по повод горното се извинявам, но за долните мнението си остава.

 

За центъра, че Цар Борис не е ли булевард около центъра?!

 

За тарифата ти от 20 мбпс. А ти не мислиш ли че за 20 мбита тарифа, 12-13 е малко ниско?? Близо 2 пъти. Или се радваш на това, че в сайта пише 20 мбита, а ти си двойно надолу. Колко макс стигаш?

 

От моя доставчик на хартия трябва да получавам 6 мбита пиръинг и 2 мбита външен. Получавам 20-30 мбита Бг и към 10 средно външен (европа), и 3-4 задокеански.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ти май не четеш!

 

Човекът каза, че е бил на 8мбпс на БТК, и като е видял офертата от кулбокс 40 мбит, е решил да ъпгрейдва.

...

 

След 2 месеца (като покриха и главната) взе да ми се влачи мрежата и като измерих се оказа че скоростта навън е по-малка от тази на БТК връзката.
... т.е. под 8 mbps

 

Май ти не четеш :)

 

От моя доставчик на хартия трябва да получавам 6 мбита пиръинг и 2 мбита външен. Получавам 20-30 мбита Бг и към 10 средно външен (европа), и 3-4 задокеански.

 

Еми супер. Значи нямаш поводи да си го сменяш, за разлика от много други потребители в Пловдив.

 

П.П. Някой по-горе беше казал, че за да се дадат обективни оценки на един доставчик трябва да мине поне година откакто е на пазара. Засега обаче твърдя, че напрактика са без конкуренция, бил съм и на Лангейм, и на БТК (БТК в офиса си беше "тука има - тука нема"), и на ГГбит с изключение на последния, който след като се стабилизира съм нямал никави проблеми, за другите не искам даже да си спомням.

Edited by neslomim
Link to comment
Share on other sites

Ти май не четеш!

 

Човекът каза, че е бил на 8мбпс на БТК, и като е видял офертата от кулбокс 40 мбит, е решил да ъпгрейдва.

 

За центъра, че Цар Борис не е ли булевард около центъра?!

 

За тарифата ти от 20 мбпс. А ти не мислиш ли че за 20 мбита тарифа, 12-13 е малко ниско?? Близо 2 пъти. Или се радваш на това, че в сайта пише 20 мбита, а ти си двойно надолу. Колко макс стигаш?

 

От моя доставчик на хартия трябва да получавам 6 мбита пиръинг и 2 мбита външен. Получавам 20-30 мбита Бг и към 10 средно външен (европа), и 3-4 задокеански.

Горния пост + точно до цар борис ако не се лъжа си е от първоначалното покритие както го пуснаха -.- Не са го добавяли по късно като покритие.

Казах,че скороста не ми е падала под тези,а не че съм с постоянни такива

344720650.png

344721131.png

В крайна сметка не става само дума за скорости.Като бивш абонат на нетгруп мога да твърдя,че разликата в самото обслужване е толкова голяма,че само този аспект си струва 25те лева които давам.

 

Няма да се заяждам за стабилност,защото много от нас са се убедили че точно angelsoft(и всичките подмрежи)'ската стабилност зависи от толкова много неща(различните мрежи,квартали и блокове дори) и е уникално варираща.При някой е уникално стабилна,с наистина невероятни скорости,докато при други не е баш така :/

 

Написах предишния пост просто,защото наистина не разбирам логиката в това да минеш от итд на бтк при положение,че дефакто скоростите са _поне двойни_ (на малкия пакет при това),като получаваш и телефон с безплатни минути >< Да не говорим,че звучи невероятно алогично да има проблеми точно той който живее до офиса? И факта,че липсват каквато и да е информация,че се е оплакал от какъвто и да е проблем и да не са му обърнали внимание? Самия пост за мен звучи малко абсурдно и озадачаващо.

 

п.с. Ако посочените от Angelsoft скорости бяха реалните едва ли някой щеше да е на тях :bgrin:

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Ок, извинявам се за поста си, днес ми е малко кофти ден :) .

Просто исках да кажа, че е рано да се говори, докато не минат поне 1-2 години най-малко. Самият факт, че вече има оплакващи се, трябва да говори нещо. А едва ли georgekodinov е такъв невежа, че причината да е била изцяло в него.

Прав си, при всички има тоя момент, че едни са доста доволни, други точно обратното.

Ти изкарваш добри скорости от ИТД, други по-малки.

 

Така че има време, разбирам иначе твоята емоция :) , и аз се надявам Нетгруп скоро да покажат някоя оптика наоколо.

И да не забравяме все пак, че това дали е с оптика или с жица нета до теб, не е единствения фактор, от който зависи качеството на нета ти.

 

п.с. Ако посочените от Angelsoft скорости бяха реалните едва ли някой щеше да е на тях

Правилно.

Но как така има толкова абонати към тях, след като в сайта им скоростите винаги (мисля) са били по-ниски от на другите. Така че в крайна сметка май не трябва да гледаме сайтовете за реалните скорости ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти изкарваш добри скорости от ИТД, други по-малки.

всъщност всики изкарват по малки ;) колко сайта ползвате във франция и германия т.е европа ? николко

 

под външен нет аз разбирам към US където са 90-100% от сайтовете които ползваме а там вади 3-4 Mbit/s макс при обявени 20 Mbit/s

 

човека се е свързал към тях гледайки 20 Mbit/s международен което се е оказало 3-4 Mbit/s което си е нагла лъжа и как да не се ядоса :wacko:

Link to comment
Share on other sites

всъщност всики изкарват по малки ;) колко сайта ползвате във франция и германия т.е европа ? николко

 

под външен нет аз разбирам към US където са 90-100% от сайтовете които ползваме а там вади 3-4 Mbit/s макс при обявени 20 Mbit/s

 

човека се е свързал към тях гледайки 20 Mbit/s международен което се е оказало 3-4 Mbit/s което си е нагла лъжа и как да не се ядоса :wacko:

Е, виж ся, то никой никъде не е споменал към къде точно какви скорости ще имаш навън.

Това, че повечето външни сайтове, които ползваме са в US, кой го грее. Имаш ли осигурени (относително) примерно 15-2 мбит извън пределите на Бг? Имаш, а дали е в Сърбия/Румъния/Франкфурт, е друга бира :bgrin:

Т.е. в случая явно слабата брънка идва извън пределите на твоя доставчик.

Поне аз така си мисля де.

Щото ако говорим пък за ЮАР или Сибир нейде, там и 200 кбит да имаш, ще си доволен :P .

Така че дали е нагла лъжа, сигурно има хора, които ще те оборят.

 

Т.е. навън нещата не са толкова различни при различните доставчици, изглежда.

Link to comment
Share on other sites

всъщност всики изкарват по малки ;) колко сайта ползвате във франция и германия т.е европа ? николко

 

Oт къде знаеш колко сайтове в Германия и Франция ползваме?Може пък аз да работя в немска фирма и да гледам само немски сайтове.Всичко е строго индивидуално.

 

За международните скорости е нормално да варира.В БГ няма доставчик който да каже че са еди кви са му скоростите международно и винаги да са му толкова.Винаги варира яко.

 

И сега трябва да имам 15 мегабита уж ама ето колко имам за САЩ344828485.png

Даже 15 мегабита и за БГ не ги хващам така че ще ми е определено много по-добре на ITD.

 

Иначе не съм съгласен с georgekodinov защото и той донякъде си е виновен.Като има проблем със скоростите да се беше оплакъл на фирмата.Поне от ITD ще ти обърнат внимание докато другите ще те пратят да пасеш зелена тревица.Въпреки че още не съм им станал пряко абонат ми се обадиха вече няколко пъти.Пускаха ми кабела предварително,тестваха там с някви апаратури, отново ме питаха да потвърдя деня за включване и т.н.Ще цъкна и скорости като ме вържат за да видя дали и от тях съм доволен.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

За международните скорости е нормално да варира.В БГ няма доставчик който да каже че са еди кви са му скоростите международно и винаги да са му толкова.Винаги варира яко.

не ги хваля щото са най зле - ама гигабит - 2 Mbit/s в повечето случай си сваляш с толкова

 

Иначе не съм съгласен с georgekodinov защото и той донякъде си е виновен.Като има проблем със скоростите да се беше оплакъл на фирмата.

еми какво да му кажат...

аз нали се обадих да питам колко всъщност им е международната скорст - мрън мрън :D

Link to comment
Share on other sites

не ги хваля щото са най зле - ама гигабит - 2 Mbit/s в повечето случай си сваляш с толкова

 

 

еми какво да му кажат...

аз нали се обадих да питам колко всъщност им е международната скорст - мрън мрън :D

 

Еми ако наистина така беше навсякъде нямаше хора от Гигабит да се местят на ITD.И аз може понякога да хвана по-големи скорости ама сега много рядко се случва.

 

Еми ще му кажат че ще проверят връзката или нещо подобно.Поне така процедират защото на мен ми казаха че ако не съм доволен ще дойдат да замерят връзката с някви уреди.Дали ще стане незнам.Поне като ми вържат и телефона ще мога постоянно без пари да ги тормозя ако имам грижи :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...