Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Тази тема се затваря до понеделник. Явно няма да се разберем.

 

Какво разбрахме дотук в 6 страници:

 

1. NetZombie има проблеми

2. Victory има проблеми

 

Какво е ПРЕДЕЛНО ЯСНО:

 

1. Никой от нас не може да им помогне по никакъв начин.

2. Sloter не успява да им помогне, каквото и да е опитвал там.

3. Крайно време е да си комуникират директно със съпорта - по телефон или най-добре на място.

4. Ако и това не проработи и при положение, че точка 1 е факт няма смисъл повече да пишат - да си сменят доставчика.

5. Има си КЗП за некоректно отношение към клиенти. На NetZombie му изпратих един документ да види какво ги направих тия от IMAX.

 

---------------------------------------------------

 

Мисля, че с това се описва цялата оперета от последните страници. В понеделник вероятно ще отворя темата отново. Ако се започне отначало тоя панаир ще се предприемат по-сериозни мерки.

 

Останете със здраве и приятен уикенд.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Предлагам вече да се държим като зрели хора и да не пишат тук индивиди нямащи нищо общо с този оператор!

 

Сега да попитам към интелигентните хора тук, защо под уиндоус спиидтеста ми отчита скорости под десет мегабита, а под линукс ми отчита реалните скорости? Отделно разбрах, че и рутера ми убива част от скоростта.

 

Който има претенции за ниски скорости да си запише убунту, да буутне от него и да си направи тестовете. Лично аз останах изумен в разликите между уиндоус и линукс. Въпроса ми е защо са тези разлики? Благодаря :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Защото Уиндоус по различен начин контролира Flash Plug-in-ите. По различен начин контролира и мрежовата връзка. Реално разлика може и да няма, но спийдтеста да показва такава.

 

За съжаление обаче конкретно не мога да ти отговоря какво, защо и как променя показанията. Както не мога да ти кажа и защо под Касперски може да се постигне резултат над 100МБит.

Link to comment
Share on other sites

Сега да попитам към интелигентните хора тук, защо под уиндоус спиидтеста ми отчита скорости под десет мегабита, а под линукс ми отчита реалните скорости? Отделно разбрах, че и рутера ми убива част от скоростта.

Може да е от много неща, но най-вероятно е от firewall/антивирусна.

Ако ти се експериментира, можеш да прочетеш това

Link to comment
Share on other sites

имам въпрос към някой от екипа на кулбокса - защо не мога да се възползвам от офертата за куулбокс трио стандарт за 31.90 ,защо тази оферта е възможна само при скючване с някакъв търговски агент който неясно защо никой не знае къде е и как човек може да го намери, искам да съм ви абонат и идвам на място а не мога да използвам промоцията редно ли е ?

Edited by bmwpowwer@abv.bg
Link to comment
Share on other sites

имам въпрос към някой от екипа на кулбокса - защо не мога да се възползвам от офертата за куулбокс трио стандарт за 31.90 ,защо тази оферта е възможна само при скючване с някакъв търговски агент който неясно защо никой не знае къде е и как човек може да го намери, искам да съм ви абонат и идвам на място а не мога да използвам промоцията редно ли е ?

Отговорил си си вече:

тази оферта е възможна само при скючване с някакъв търговски агент който неясно защо никой не знае къде е и как човек може да го намери

 

Цената може да бъде и 1,90... защото: прочети си внимателно въпроса с отговора в него ;)

Важното е да се рекламират "ниски и изгодни цени". Дали някой изобщо може да се възползва от тях е друга работа. Метро са същите тарикати. Миналата година бяха обявили в рекламната си брошура лаптоп IBM за 489 лева с ДДС, обаче дори управителите на магазина не знаеха за това. Гледат брошурата, гледат ме умно и не знаят какво да кажат. Посъветваха ме да напиша жалба до главния офис в София... написах, дадох им я и познай: отговор няма и до ден днешен.

Хубави хора, хубави реклами.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

имам въпрос към някой от екипа на кулбокса - защо не мога да се възползвам от офертата за куулбокс трио стандарт за 31.90 ,защо тази оферта е възможна само при скючване с някакъв търговски агент който неясно защо никой не знае къде е и как човек може да го намери, искам да съм ви абонат и идвам на място а не мога да използвам промоцията редно ли е ?

Някой от агентите май беше писал във форума, но не намирам поста му.

Бяха го баннали в hardwarebg за явна реклама, може и тук да се е случило същото.

Изпращам ти с лично съобщение копие на изтрития пост там. Дано успееш да се възползваш от офертата.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да повярвам ...Пловдив http://www.speedtest.net/result/1154622874.png Бургас http://www.speedtest.net/result/1154626029.png (луда раота)

vobx7 се оправи ..... не знам проблема ли е бил в мен разкарах nod32 сложих касперски ....... или може би случайност

Edited by KyPo
Link to comment
Share on other sites

Не мога да повярвам ...Пловдив http://www.speedtest.net/result/1154622874.png Бургас http://www.speedtest.net/result/1154626029.png (луда раота)

vobx7 се оправи ..... не знам проблема ли е бил в мен разкарах nod32 сложих касперски ....... или може би случайност

Изключи касперски и пак пусни спеед теста,тези високи резултати се дължат на касперски

Link to comment
Share on other sites

6MB/s през wifi router ... не е зле.

проблемите от преди като че ли са вече минало, но определено не са били от мен. ако бяха, сега щях да съм на същото дередже, защото нито кабели съм сменял, нито устройства.

Link to comment
Share on other sites

Къде изчезна картата с покритие на районите в Пловдив? От картата в сайта нищо не е означено. Това май е пореното забавяне на плановете?

Картата е на мястото си http://cooolbox.bg/home/coverage/plovdiv/ но се зарежда малко по-бавно.

 

Cooolbox_map.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Така, някой би ли ми казал това на какво може да се дължи ... ?

1155930083.png

 

Питам тук, тъй като като знам, че като се обадя и пак ще казат при нас всичко е наред.

Ако някой има някакво логично обяснение ще му бъда благодарен да ми сподели къде може да е проблема.

Link to comment
Share on other sites

JiMbo опиши подробно проблема си тук - support@cooolbox.bg да видим, как ще подходи съпорта.

Би трябвало да ти отворят тикет и да започнат да работят по него.

 

Иначе ако искаш нас тук можеш подробно да ни запознаеш с проблема.

С рутер ли си?

Постоянно ли са така нещата при теб?

С колко сваляш от торенти и сайтове за софтуер чуждестранни и БГ?

Пинга как ти е към сайтове, като:

abv.bg

dir.bg

adobe.com

google.com и т.н.

 

Тук имаш ли загуби, как е положението - pingtest.net ?

 

Много оскъдна информация си дал за проблема си.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Преди малко накарах един френд да ме тества отвън. Ето какво ми писа, както и част от пинга към мен.

 

sega e ok kato gledam. hmm interesno. predi malko be6e zle

 

naj weroqtno 6toto pinga ti e perfekten ot rutera do boxa. zna4i nekade predi rutera ima zagubi

 

pak wika missing i sled towa se zaka4i

 

2011/02/19 17:50:55 | 0 ms | cache1 [kap] | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:01 | 4010 ms | timeout | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:05 | 4019 ms | timeout | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:05 | 4018 ms | timeout | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:08 | 77 ms | found kap | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:10 | 347 ms | found kap | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:21 | 0 ms | cache1 [kap] | 127.0.0.1 | internal | 4529

 

malliiii

И за да не излезе, че "мрънкам" ще добавя, че скоростта ми е супер в момента - 7,9 Мб/с през WiFi, но пинга към мен е с огромни стойности вече.

Няколко дена всичко беше супер, даже това писах и на sloter... сега - пак в киреча. Дано е от магнитните бури днес :)

Много моля оттук натаък постовете ми да се приемат като текуща констатация. Думата проблем няма да споменавам. Който има... възможност - ще си направи изводите сам.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Днес смятам да направя формат на твърдия диск и да инсталирам нов Уиндоус 7 Про х64 на машината...ще сменя и защитата.

Макар и да съм 99,9% сигурен, че няма проблеми с машината и ОС, ще изключа на 100% и тази вероятност.

Ако нета продължава да е в гъза, ще направя, каквото трябва да се направи като клиент, след това топката е в съпорта.

При всички случаи смятам подробно да описвам всяка една реакция от страна на съпорта.

 

Даунлоудът и ъплоуда са добри, но Кууулбокс продължават да се радват на най-лошия брауз в града!

Няма друг доставчик в града ни с по-бавен брауз от този на Куулбокс

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Днес смятам да направя формат на твърдия диск и да инсталирам нов Уиндоус 7 Про х64 на машината...ще сменя и защитата.

Макар и да съм 99,9% сигурен, че няма проблеми с машината и ОС, ще изключа на 100% и тази вероятност. . .

 

Нищо няма да изключиш така, защото инсталацията пак ще зависи от теб и какво точно ще сътвориш!

 

Опитвал ли си да стартираш някоя Live-дистрибуция (напр. Linux Mint) и да видиш как се отварят страниците?

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да изключиш така, защото инсталацията пак ще зависи от теб и какво точно ще сътвориш!

 

Опитвал ли си да стартираш някоя Live-дистрибуция (напр. Linux Mint) и да видиш как се отварят страниците?

 

Какво има да се твори при инсталацията?!

Ще си форматирам дяловете и ще си инсталирам ОС начисто.

Това го правя с цел ако ме питат за вируси...щото очаквам всякакви въпроси.

 

Под Убунту последната версия е същата работа...даже е и по-зле от Уиндоус.

 

И да кажа, че не съм единствен!

Не може само аз да имам проблем...тези, които са закачени на същия суич с мен също имат бавен брауз.

Но тук критерият за бавно браузване може да бъде различен.

Съседите по връзка може да са доволни ако страницата им се заради за време, през което могат да отидат да си направят кафе и да се върнат пред монитора.

 

Смятам да кача едно клипче и всички да видите за какво точно става въпрос, но нека да видим какво ще направи съпорта преди това.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Не може само аз да имам проблем...тези, които са закачени на същия суич с мен също имат бавен брауз.

Но тук критерият за бавно браузване може да бъде различен.

Съседите по връзка може да са доволни ако страницата им се заради за време, през което могат да отидат да си направят кафе и да се върнат пред монитора.

Смятам да кача едно клипче и всички да видите за какво точно става въпрос, но нека да видим какво ще направи съпорта преди това.

Вкъщи съм пуснал прокси което се използва от хора в Канада. Установиха, че през проксито почти всички сайтове им се отварят по - бързо отколкото без него. Най - видима е разликата при Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Какво има да се твори при инсталацията?!

Ще си форматирам дяловете и ще си инсталирам ОС начисто.

Това го правя с цел ако ме питат за вируси...щото очаквам всякакви въпроси.

 

Под Убунту последната версия е същата работа...даже е и по-зле от Уиндоус.

Но тук критерият за бавно браузване може да бъде различен.

Съседите по връзка може да са доволни ако страницата им се заради за време, през което могат да отидат да си направят кафе и да се върнат пред монитора.

 

Линукс по-зле от Уиндоус??????????? WTF? ОГРОМНА РАЗЛИКА В ПОЛЗА НА ЛИНУКС! Нещо ми дъмпиш един преден пост. Не става ;)

Време за зареждане = направа на кафе && разходка? WTF???? Минаха годините на този нет ;)

 

Уникални глупости наред твориш? Наистина какво ли не ти е наред? Сериозно питам. :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

И прокси съм ползвал от чисто любопитство!

 

С проксито дори имам време да му опъна един здрав сън докато се зареди страницата.

Ти осъзнаваш ли каква глупост си написал? За първи път чета някой да си тества връзката с прокси сървър....

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...