Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Опитвал ли си да стартираш някоя Live-дистрибуция (напр. Linux Mint) и да видиш как се отварят страниците?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67257&view=findpost&p=1495430212

Ако трябва да вярвам на тестовете с тази дистрибуция ще обвиня кулбокс неправилно.

При теб как се държи с нея? През WiFi ме интересува.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67257&view=findpost&p=1495430212

Ако трябва да вярвам на тестовете с тази дистрибуция ще обвиня кулбокс неправилно.

При теб как се държи с нея? През WiFi ме интересува.

 

Перфектно се държи.

На стационарния пробвах с 64-битовата версия, а за лаптопа трябваше да дръпна 32-битовата.

Това са резултати с безжична връзка:

 

1166147848.png 1166149337.png 1166158369.png

 

Браузването е светкавично, а този клип http://www.youtube.com/watch?v=HAfFfqiYLp0&feature=topvideos, с резолюция 720p се зареди за 56 сек.

 

Мрежовата карта на лаптопа е Intel WM3945ABG.

За безжичната връзка е използван ADSL WiFi модем, пуснат като аксес-пойнт.

 

Всички резултати са през PC-рутер с m0n0wall 1.32 (Uptime 52 days, 09:01 :punk )

Link to comment
Share on other sites

E, 18 мегабита не бих казал, че е добре. И при мен е някъде толкова... може би стигаше до 22-25, но под Windows е далеееч по-добре.

Моята WiFi карта също е на Intel - 4965 AGN. Общо взето картите на Intel не са особено добри, но като нямам на Атерос за n стандарт...

 

Както и да е. Благодаря ти за теста :)

Link to comment
Share on other sites

E, 18 мегабита не бих казал, че е добре. . .

При положение, че скоростите са идентични към Пловдив, Бургас и Париж е очевидно, че става въпрос за физическо ограничение (предполагам от моя т. нар. аксес-пойнт).

По жицата нещата изглеждат много по-различно B)

Link to comment
Share on other sites

Преди малко накарах един френд да ме тества отвън. Ето какво ми писа, както и част от пинга към мен.

 

sega e ok kato gledam. hmm interesno. predi malko be6e zle

 

naj weroqtno 6toto pinga ti e perfekten ot rutera do boxa. zna4i nekade predi rutera ima zagubi

 

pak wika missing i sled towa se zaka4i

 

2011/02/19 17:50:55 | 0 ms | cache1 [kap] | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:01 | 4010 ms | timeout | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:05 | 4019 ms | timeout | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:05 | 4018 ms | timeout | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:08 | 77 ms | found kap | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:10 | 347 ms | found kap | 127.0.0.1 | internal | 4529

2011/02/19 17:51:21 | 0 ms | cache1 [kap] | 127.0.0.1 | internal | 4529

Толкова се пъчиш да докажеш че някой друг е тествал нещо, че забрави да споменеш как точно го е тествал, и какво показват резултатите. Явно аз съм неук и не знам всички програми по света...

 

Единствения адрес който виждам в това дето си го постнал... ако и към него има загуби, явно ще трябва да се сменя меетуера...

 

Ще помоля victory и NetZombie да спрат да спамят темата.

Писнало ни е на всички да слушаме за вашите неуловими проблеми. Махнете се от този доставчик, махнете се от този форум или се научете как да си диагностицирате проблема сами (hint: wireshark). Но докато не откриете причината за проблемите ви, не искаме да слушаме за симптомите. Никой тук не можа и не може да ви помогне, затова няма смисъл да пишете.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

iso14496, ти си никой за да ми казваш на мен, или на който и да било тук, какво да прави!

Не съм ти опрял нож в гърлото да ми четеш или още повече да ми коментираш постовете!

Аз съм спамел темата...твоя пост не е ли спам?

 

 

Щял да микаже да съм се махнел от доставчика и от форума...махни се ти, и като си доволен от услугите на доставчика, не се навирай при тези, които имат проблеми, още повече, че не можеш с нищо да помогнеш!

 

И не говори от името на всички...ти не си "всички" в този форум!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Тоя пост ще си го разпечатам , честно :D

 

Или си готов да поставиш рекорд по олигофрения , или го правиш нарочно за да ядосаш/обидиш някой...

:lol:

само че предполагам sloter отдавна ти е решил проблема с препратка към /dev/null :P

 

Предлагам ти наистина да се оплачеш в КЗП с проблема "бавен брауз", понеже напоследък имат доста

работа покрай мобилните и ще им дойде добре малко да се посмеят. :lol:

 

 

И прокси съм ползвал от чисто любопитство!

 

С проксито дори имам време да му опъна един здрав сън докато се зареди страницата.

 

Гледам едно рекламно пано на Куулбокс и на него пише да пуснем светлината в дома си.

Светлина вкъщи нямам...по-скоро е някакъв залез на светлината.

Как не им омръзна да се говори за нашия проблем - не знам?!

 

От какви хора трябва да е изграден този съпорт да оставят няколко човека да ги правят съндър.

Аз ако съм съпорт никога няма да го допусна това!!!

Ако трябва ще спя в дома на клиента, но ще го оправя този проблем ( така е думата де...).

Нява да допусна няколко човека да удрят авторитета на фирмата, за която работя.

 

Обаче на съпорта не му пука!

Представи си за какви хора говорим, щом сами те карат да се обърнеш към Комисията за Защита на Потребителите!

Това може ли да ти бъде съпорт?!

 

Аз се чудя дали въобще да се захващам щото ми коства много време и нерви.

Вместо да си обръщам внимание на семейството, аз ще трябва да доказвам на съпорта проблема си.

 

да неговорим, че е повече от ясно, че съпорта не може да се справи с този проблем.

Ако можеше досега да бяхме забравили!

 

Абе не ми се говори просто...нямам думи вече.

 

То слон да си ще се ядосаш

Link to comment
Share on other sites

Тоя пост ще си го разпечатам , честно :D

 

Или си готов да поставиш рекорд по олигофрения , или го правиш нарочно за да ядосаш/обидиш някой...

:lol:

само че предполагам sloter отдавна ти е решил проблема с препратка към /dev/null :P

 

Предлагам ти наистина да се оплачеш в КЗП с проблема "бавен брауз", понеже напоследък имат доста

работа покрай мобилните и ще им дойде добре малко да се посмеят. :lol:

 

Не знам от теб да има по-голям олигофрен, честно!

Този пост ако искаш си го вкарай и някъде по-навътре!

Ти на Sloter солташака ли си му?

Link to comment
Share on other sites

Е не! Вече не знам какво да ви правя, честно! Как ли не се опитвам да мина с мекото и отново и отново се завъртат едни и същи глупости. Сериозно ли държите да няма тема за Куулбокс в този Форум? Или някои хора настояват да си тръгнат? Какво по дяволите трябва да направим, че да се спрете!

 

Няколко пъти вече обясних, че някои хора изписаха предостатъчно за проблемите си и че ЯВНО тук няма кой да има помогне. Повтарянето на едни и същи неща води до глупави конфликти, които рано или късно водят да изпускане на нерви и поводи за наказания! И не води до НИЩО конструктивно! Ако бяхте толкова напористи спрямо доставчика си досега да бяхте си решили проблемите или да бяхте го сменили! Ако нямате алтернатива - оплаквате се на съответните инстанции. Вече се убеждавам, че не го правите, защото нямате реално основание. Не виждам друго обяснение.

 

В крайна сметка ако не се престане с тоя порочен кръг ще трябва да се предприемат сериозни мерки. И тъй като не може да лишим всички от правото да дискутират този доставчик, ще трябва да лишим някои хора от това им право.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Даунлоудът и ъплоуда са добри, но Кууулбокс продължават да се радват на най-лошия брауз в града!

Няма друг доставчик в града ни с по-бавен брауз от този на Куулбокс

 

не съм съгласен :ghost

Дори най тежките сайтове (пълни с 100 джави) ги отварям на секундата.

Link to comment
Share on other sites

Ти може и да ги отваряш на секундта- аз не ги отварям!

И кои са тези сайтове? Дай ги насам да видим, колко се отварят на секундата.

 

Ако някой живее в "Кичука" и иска да си пусне "светлината" на Кууулбокс в дома си, моля да заповяда вкъщи!

Може и да дойде с пет различни машини ако иска да види за какво става въпрос!

За да не бъда голословен, представям едно клипче да ми видите "светлината" вкъщи - КЛИК

 

от това клипче, което си поместил се вижда, че само един сайт зарежда бавно(или почти не зарежда) - podtepeto.com, ама той не може да е мерило. другите неща, които посочваш за "проблемни" - забавянето при зареждането на някои рекламни флашове, според мен са напълно незначителни и в случая точно те не зависят от ISP-то.

или аз не разбирам какво се опитваш да покажеш с това клипче, или ти просто имаш страшно големи очаквания към един интернет доставчик.

Link to comment
Share on other sites

NetZombie найстина не знам какво може да те накара да се обадиш на съпорта и да си заявиш проблема.

Все още няма нито едно обаждане от теб а от там и официален тикет по които се работи.

Повече коментари са излишни... ти ако искаш продължи да пишеш по форумите.

Link to comment
Share on other sites

:))

 

 

ето тези ги отварям за по малко от 2 секунди (зареждане на цялото съдържание в страницата) :

http://www.friskyradio.com/

http://www.junodownload.com/

https://www.beatport.com/en-US/html/content/home/detail/1/beatport#app=655e&a486-index=3

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/StoreCatalogDisplay?storeId=10151&langId=-1&catalogId=10551

http://mrdoob.com/projects/harmony/

http://www8.hp.com/bg/bg/home.html

 

сред най тежките и мудни сайтове поставям

 

myspace

http://imageshack.us/

 

там с какъвто и интернет да си ще има да ти зарежда повече от 5-6 секунди...сигурно и зависи от сърварите им,не знам :)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

днес минах да си платя таксата и грабнах 1-2 брошури на излизане. като погледнах - 24,90 лв./мес. за 20Mbit/s, и се зачудих :unsure: на едната листовка под самата тарифа обаче пише "без обвързващ договор"(явно тарифата зависи от това дали е срочен или безсрочен), но на другата това уточнение липсва. не знам дали е пропуск или ли се цели нещо друго, но определено не е коректно спрямо клиентите.

Link to comment
Share on other sites

Аз като плащюах жената говореше по телефона с клиенти като влезнах и каза, че договора е за 12 месеца.

 

Иначе относно проблемите с услугите на Cooolbox, или някой се базика, или някой наистина има проблем. Ако случая е втория, би трябвало да се ползва съпорт и техническа поддръжка по каналния ред, обаждане по телефона или там каквото въпросния оператор предлага. В случая няма такива, според думите на sloter, значи официално проблем няма, Всичко е тип топ, айде сега кажете кога ще има MTVNHD

Link to comment
Share on other sites

Аз като плащюах жената говореше по телефона с клиенти като влезнах и каза, че договора е за 12 месеца.

 

 

ами добре е да се уточни как е в действителност, щото става малко като развален телефон - на едната брошура едно, на другата - второ, а касиерката - трето. :unsure:

 

брошура 1:

abcd0011ah.th.jpg

 

брошура 2:

abcd0007oa.th.jpg

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Просто са стари брошурите, явно не са печатали нови. Според сайта им си е 40 Mbit/s, за 24,9 лв без договор. С договор условията са същите, но не се заплаща инсталационна такса. Това за Duo Standart.

Link to comment
Share on other sites

Не очаквай ЧУДЕСА :laughing:

За мен Телевизията е ПО добра от една доста обсъждана сателитка тук,но доста далеч от един друг наземен оператор от Пловдив :bgrin:

Лично мнение - не авнгажирам никой с него!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...