Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Пробвай да пускаш торентите1 по 1. И аз имах такъв проблем. Проблема е или в utorrent или в Замунда-та.

 

----------------------------------------

 

Някой нещо за състоянието на телевизията може ли да каже в момента, че май ще се налага да сменям DCC най-накрая, че ми спряха цифровата.

 

Къде да ги търся тия търговски агенти, че да добавя телевизия към двойния си пакет, който имам в момента?

Аз съм много доволен.Качеството е кристално.В редки случай има замръзване на картината, но се оправя бързо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм много доволен.Качеството е кристално.В редки случай има замръзване на картината, но се оправя бързо.

Никой досега не е споменал, че има проблем с качеството на изображението или звука. Проблема, дискутиран в тази тема е съвсем друг и се състои в "замръзването" на кристалната картина и звук :)

За да се стопли "замръзналата" картина се прави рестарт на приемника, при което се забелязва още една екстра: звука от приемника тръгва на макс и целия вход разбира, че си рестартирал приемника.

Дет' са вика... кво толкова. За толкова пари - толкоз. Два-три рестарта за една вечер нищо не е.

Link to comment
Share on other sites

Ами всъщност поставения въпрос беше как е телевизията.И аз отговорих.

Никога не съм рестартирал приемника при замръзване.Просто изчаквам да си тръгне сам, ако се забави повечко (6-7-10 сек.), сменям канала и всичко е 6, но и това ми се налага да го правя рядко.

Иначе стартовата сила на звука и мен ме дразни адски много и съм поставил въпроса в другия форум.Казаха, че ще го променят това, но кога ще стане е отделен въпрос.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

От няколко дни ТВ.-то е зян...

Този път каква песен ще ни изпеят за лека нощ :unsure:

Май събитията в Либия или земетресенията в Япония ни развалят сигнала :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Абе те нета не могат да си оправят, та вие за телевизията говорите.

От 1 седмица работят по моя проблем и нищо не могат да открият.

Ако наистина няма проблем, значи това са възможностите на оптиката, която Кууулбокс предлага.

Повече подробности от мен, като ми затворят тикета...сега работят и не е коректно от моя страна да ги критикувам.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм много доволен.Качеството е кристално.В редки случай има замръзване на картината, но се оправя бързо.

И при мен е така :rolleyes:

Трябваше да се абонирам за тази услуга,за да е разбера що е то цифрова телевизия,времето за гледане на тв драстично го увеличих.

Проблем със стартовата сила на звука не се е появявал,а относно интернета-просто безупречен вече 8 месеца,свалям всичко което ми хване окото (ухото),коефициента в следствие ъплоада при торент тракерите е повече от достатъчен и двата харда от 1640 ГБ вече ги запълних.Планирам до края на годината покупка на още 2 хард диска по терабайт :)

Link to comment
Share on other sites

И при мен е така :rolleyes:

Трябваше да се абонирам за тази услуга,за да е разбера що е то цифрова телевизия,времето за гледане на тв драстично го увеличих.

Проблем със стартовата сила на звука не се е появявал,а относно интернета-просто безупречен вече 8 месеца,свалям всичко което ми хване окото (ухото),коефициента в следствие ъплоада при торент тракерите е повече от достатъчен и двата харда от 1640 ГБ вече ги запълних.Планирам до края на годината покупка на още 2 хард диска по терабайт :)

Как така не се е появявал, като това е стандртна опция (явно), на приемника и си го има постоянно?

Link to comment
Share on other sites

Викторе въпрос към теб :) Ако Куулбокс е смешен доставчик, то означава ли че другите пък са под всякаква критика? На такова личи от написаното :)

 

Защото, ако оптиката която е следващото стъпало в мрежовата техника е смешно, то ланките ли да са най-сигурни като технология, които между другото дадоха всичко от себе си за времето и вече са пътници към историята. Това е технологичен прогрес. Една нова и по-добра технология заменя една стара технология вече дала необходимото от себе си за времето :) Ей такива неща :)

 

Не е ли крайно време АйТиДи да се откаже от партньорство с Вестител след като не се представят добре и да потърсят друг "играч" на пазара от който да вземат тв сигнала :)

Link to comment
Share on other sites

 

Защото, ако оптиката която е следващото стъпало в мрежовата техника е смешно, то ланките ли да са най-сигурни като технология, които между другото дадоха всичко от себе си за времето и вече са пътници към историята. Това е технологичен прогрес. Една нова и по-добра технология заменя една стара технология вече дала необходимото от себе си за времето :) Ей такива неща :)

 

 

Въпроса не е в технологията, а в това кой и как бди над нея.И най-добрата ПОН при лошо администриране може да достигне ниско ниво на качество.Обратното също е вярно - и най-лошата ЛАН изградена мрежа може да дава добри резултати при кадърно ръководство.Мисля че продължаваш целенасочено да изместваш темата на разговора посока коя технология е по-висша, когато всъщност трябва да коментираш адекватността с която се менажира.

Link to comment
Share on other sites

Sharkbg, никой не оспорва качествата на оптиката, като съвременна технология, и такава с бъдеще!

Нещата далеч не опират до лан VS оптика, а до начинът, по който се изгражда мрежата, както и до кадърен и адекватен съпорт!

Бъди сигурен, че една лан мрежа, ако е кадърно направена с нищо няма да е по-лоша от опитиката!

Пак казвам - нещата опират до изграждането на мрежата и способен съпорт!

Вижте тук проблема на Nikon и реакцията на съпорта на N3 - https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=70073&st=2380

Подобни примери в тяхната страница, колкото си щеш, а не като нашите от Кууулбокс, които не могат да разрешат проблем било с нета, било с телевизията!

Вижте сайта на Кууулбокс и влезте във форума.Там ще видите, колко проблеми имат и с телевизията си.

Всеки има проблеми!!! Няма доставчик, който да няма проблеми!!!Въпросът е, доколко способен и адекватен е техническия персонал.

Ние потребителите не сме виновни, че пишем по форумите и недоволстваме!Ръководството на всяка една фирма/компания само избира, как да гради имиджа на фирмата/компанията си...клиентите им не са виновни!

Тези дни сестра ми си купи лаптоп и ме пита, къде да отиде за нет и ТВ.

Аз как да й препоръчам Кууулбокс?! Как доставчикът на интернет и телевизия ще ме убеди да го препоръчвам на близки, познати и приятели?

Link to comment
Share on other sites

Аз по скоро исках да видя какво Виктор, ще ми отговор. Но че сте прави не отричам. Всичко е въпрос на това как се гради, поддържа и развива една мрежа.

 

Моля те не ми давай за пример фирма, която крадва тв сигнал. АйТиДи имат респект от мен затова, че се опитват сами да "ходят" и играят по павилата. Проблемите ги отдавам на това, че тепърва стартира този доставчик с тази нова технология за нас обикновените потребители и се иска време да напаснат нещата. Донякъде един вид сме опитни зайчета. Но преглъщам това за по-доброто бъдеще :) То и сега услугата при мен е на ниво.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Като сме опитни зайчета,защо плащаме като за ПИТОМНИ :confused :confused

Бета периода мина отдавна,дори не съм бил абонат.

И няколко месеца по късно Телевизията зацикля с всеки изминал ден.

Защо преди появата на ТВ+ нямаше проблеми с трасетата,с доставчиците и тн.

Тази телевизия ми става все по антипатична!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш отиди до ДЕКОМ-а или до техен офис.

Хвърли и един поглед.

Ако НЕ ти хареса - значи не става.

Ако ТИ хареса - ела ми на гости :laughing:

 

21,00 П.С. Тази вечер Телевизията си е такава каквато трябва да бъде!

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

Чет Мар 17, 2011 8:06 pm

от 08:00-08:30 сутринта проблемите с картината са оправени.

Този път проблема не беше с трасе, а в гръбнака на мрежата на колегите от Вестител.

Благодарим за разбирането

Link to comment
Share on other sites

Има ли файда от телевизията им?

Задължително хвърли едно око на първите две теми в техния форум (около 100 страници):

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=35&t=439

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=35&t=101

после изчети и последните 20 страници в тази тема.

Съветвам те и да погледаш ТВ извън техните офиси, макар и част от проблемите да са видими и там.

Моят съвет за ТВ: сателит и нищо друго.

Link to comment
Share on other sites

Всеки има правото като абонат да избере което решение му харесва. Само няколко факта ще споделя.

Клинетите на телевизия на cooolbox се увеличават със супер бързи темпове, а отказалите се от нея до сега са единици.

Качеството на картината и интерфейса нямат нищо общо с никой друг оператор, като съвсем скоро ще приключат официално тестовете и ще бъде пусната поредната нова функционалност. Да, наистина понякога се получават супер редки проблеми по картината на някои канали като в голямата си част са от самите предавания. До сега за близо 2 години е имало 3 случая на малко по-продължителни проблеми за всички програми. Мрежата е в процес на непрестанно надграждане на резервираността , качеството и мониторинга и.

Ако трябва да кажа собственото си мнение (понеже и аз от над година вече я гледам в къщи) и това на над 95% от абонатите на cooolbox - това е най-качествената ТВ в момента на пазара и ще става все по-добра.

Аз лично те съветвам да я видиш в наш център и задължително при наш абонат (все имаш някои приятел с нашето TV) и да вземеш решение. Така няма да бъдеш подведен нито от мен като служител на фирмата нито от хейтърите по форумите. Ще прецениш сам.

Link to comment
Share on other sites

АйТиДи има договор за легалното излъчване на ТВ+. Сигнала се взима директно от студиото по оптика. Колкото до Филм+, то канала е PPV. Но да се надяваме един ден да го видим в мрежата на нашия оператор.

 

Викторе моля за отговор от теб, не ме карай да се самоцитирам :P

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Аз искам да похваля ITD. Онзи ден EVN започнаха да махат старите бетонни стълбове в моя квартал, а на тях са вързани всичките ЛАН-ки, кабеларки и т.н включително и Кооолбокс. Та от ITD ми се обадиха да ме предопредят, че няма да имам услуга за 2 дни. Съседите псуваха и се чудеха какво става. След 2 дни ме вързаха и отново ми се обадиха, първо да проверят дали всичко е наред, а на другия ден да ми съобщят, че ще ме обещетят парично като това ще стане със следващата ми фактура. Е пък такова нещо не ми се е случвало при никой друг доставчик, а предполагам, че няма и да се ми се случи. Всички останали гледат само да ти вземат парите.

Освен това май са и единствените, които след махането на стълбовете, започнаха да копаят и да си вкарат кабелите, където им е мястото - под земята. Всички други кабели са по дърветата и определено е доста грозно.

Edited by Cayenne
Link to comment
Share on other sites

Ами бях в деком... и не останах много впечатлен от бързината на сменяне на каналите и малко прекъсваше единият канал.

Тъй де, за туй иде реч. А представи си какво ще бъде положението извън рекламните офиси.

 

sloter, пиле шарено,

за хейтъри не знам, но скоро ще почна да поствам и сторнирани сметки за "супер, дупер, качествената ви телевизия".

Да видя как ще наречеш "предоволните" ви клиенти, дето им връщате пари защото не може да осигурите качествена телевизия. И между другото... те не пишат в този форум, нито във вашия.

И още един въпрос: какво стана с отговорите в тази тема:

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=8&t=271&start=50

от седмица е регистриран проблема при вас... и май не може да се справите? Или сте си оправили проблема а сте забравили да го упоменете в темата?

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Тъй де, за туй иде реч. А представи си какво ще бъде положението извън рекламните офиси.

 

sloter, пиле шарено,

за хейтъри не знам, но скоро ще почна да поствам и сторнирани сметки за "супер, дупер, качествената ви телевизия".

Да видя как ще наречеш "предоволните" ви клиенти, дето им връщате пари защото не може да осигурите качествена телевизия. И между другото... те не пишат в този форум, нито във вашия.

И още един въпрос: какво стана с отговорите в тази тема:

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=8&t=271&start=50

от седмица е регистриран проблема при вас... и май не може да се справите? Или сте си оправили проблема а сте забравили да го упоменете в темата?

 

Айде пак се почна.

Link to comment
Share on other sites

АйТиДи има договор за легалното излъчване на ТВ+. Сигнала се взима директно от студиото по оптика. Колкото до Филм+, то канала е PPV. Но да се надяваме един ден да го видим в мрежата на нашия оператор.

 

Викторе моля за отговор от теб, не ме карай да се самоцитирам :P

 

 

Няма такова нещо.От 4 месеца съм абонат и не съм видял ППВ събитие по него.Откакто имам наблюдение предават основно спорт, гарниран с евтини скандинавски филми.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...