Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Victory,

Понякога се прибягва и до такива методи, когато изграждането на последните 20-30 метра ще се забавят, а има абонати на зор

С риск да ти разваля радостта от това, че си успял да намериш още нещо с което вярваш, че ще ни злепоставиш ще ти кажа:

1) В тази кутия няма никакво активно оборудване

2) Няма абсолютно никакъв проблем от това да влезне вода в кутията или да се заледи вътре (ако е зима). В каналните мрежи е не по-малко влажно, да не казваме, че понякога се налага изпомпване на водата за да се стигне до муфите.

3) Така направената инсталация, като се изключи външния и вид, не носи абсолютно никакви рискове за трафика на абоната.

 

За съжаление наличието на канална мрежа е оскъдно, а изграждането и е достатъчно бавно което налага понякога и такива "кръпки" докато не бъде изградена съответната канална мрежа и инфраструктура.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Victory,

Понякога се прибягва и до такива методи, когато изграждането на последните 20-30 метра ще се забавят, а има абонати на зор

С риск да ти разваля радостта от това, че си успял да намериш още нещо с което вярваш, че ще ни злепоставиш ще ти кажа:

1) В тази кутия няма никакво активно оборудване

2) Няма абсолютно никакъв проблем от това да влезне вода в кутията или да се заледи вътре (ако е зима). В каналните мрежи е не по-малко влажно, да не казваме, че понякога се налага изпомпване на водата за да се стигне до муфите.

3) Така направената инсталация, като се изключи външния и вид, не носи абсолютно никакви рискове за трафика на абоната.

 

За съжаление наличието на канална мрежа е оскъдно, а изграждането и е достатъчно бавно което налага понякога и такива "кръпки" докато не бъде изградена съответната канална мрежа и инфраструктура.

Тези обяснения... на някой друг. Нали всичко ви беше под земята? Нали сте най-добрите? Нали всичко ви е по стандарт? Нали оборудването ви е Киско? Или част от него само?

По нищо не се различавате от другите. Само имиджа който се опитвате да градите е по-различен. Нали всичко при вас е легално? Защо тогава никой не желае да ми каже как се казваш, та да знам срещу кого да си напиша жалбата? От какво се криеш като мишка и пишеш небивалици по форумите?

Link to comment
Share on other sites

Тези обяснения... на някой друг. Нали всичко ви беше под земята? Нали сте най-добрите? Нали всичко ви е по стандарт? Нали оборудването ви е Киско? Или част от него само?

По нищо не се различавате от другите. Само имиджа който се опитвате да градите е по-различен. Нали всичко при вас е легално? Защо тогава никой не желае да ми каже как се казваш, та да знам срещу кого да си напиша жалбата? От какво се криеш като мишка и пишеш небивалици по форумите?

На теб не ти ли писна вече, защото на мен ми писва и знаеш ли каква жалба ще ти забия а ??????

Като имаш проблем и не могат да го оправят се махаш от тях и въпроса приключва. Толкова ли е трудно ????

Link to comment
Share on other sites

... и знаеш ли каква жалба ще ти забия а ??????

Нещо се заканваш ми се струва? Ами заповядай да ми забиеш една жалба. Адреса ще ти го даде sloter.

Link to comment
Share on other sites

907f1113fd4645e3.jpg

 

А според мен, ето тук имаме проблем! Иначе ако ще и да я потопиш в кофа с вода тази кутия, няма да се получи никакъв проблем поради този факт ;)

Link to comment
Share on other sites

Нещо се заканваш ми се струва? Ами заповядай да ми забиеш една жалба. Адреса ще ти го даде sloter.

Неща темата да е превръщаме в махаленска свада, но внимавай какво говориш. Просто не си попаднал на човека. Не ти ли писна да занимаваш другите с твоите проблеми ??

Link to comment
Share on other sites

Неща темата да е превръщаме в махаленска свада, но внимавай какво говориш. Просто не си попаднал на човека. Не ти ли писна да занимаваш другите с твоите проблеми ??

Не виждам смисъл да отправяш закана след закана. Заповядай и действай.

Иначе и на мен ми писна от кулбокс да плюят по другите доствачици, а в същото време и те да са в същата купчина с ла*на.

 

@ gado, нали точно затова съм я снимал от този ъгъл ;)

Иначе всички кабели трябва да са ПОД ЗЕМЯТА. Оптиката - тоже. А като гледам... тя си виси по стени и стълбове. Нека си виси, но да не се рекламира, че всикчо в мрежата на кулбокс е изрядно, а то, на практика да не е.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Иначе и на мен ми писна от кулбокс да плюят по другите доствачици, а в същото време и те да са в къщата купчина с ла*на.

Дефинирай го това. Разбирам личната ти не удовлетвореност, но крайните изказвания не говорят никак добре за правещият ги!

@ gado, нали точно затова съм я снимал от този ъгъл ;)

Иначе всички кабели трябва да са ПОД ЗЕМЯТА. Оптиката - тоже. А като гледам... тя си виси по стени и стълбове. Нека си виси, но да не се рекламира, че всикчо в мрежата на кулбокс е изрядно, а то, на практика да не е.

Ако "оптиката" е произведена да виси, то можеш да бъдеш сигурен, че няма да има никакъв проблем да си виси (или поне доста дълго време). В случая обаче в тези кутии няма нищо активно в т.ч. разни накрайници или насукани жици омотани с изолирбанд при които да се получават омически връзки в следствие на провисването или на влагата. Това което съм посочил (според мен) е силно начупено влакно, а както е известно, никой не е застрахован срещу човешкият фактор! Не бива на база на единични случаи да се правят глобални заключения. Ако искаш мога да ти снимам разпределителната кутия на нашата кооперация (доре захваната с фиксирани, паралелно вървящи влакна - изпънати като с нивелир и т.н.), това обаче в никакъв случай няма да означава, че навсякъде монтажите са правени по този начин - ерго, това може и да не е "Светият провайдер", но е най добрият чийто услуги съм ползвал..., а повярвай ми, сменил съм доста...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Не виждам смисъл да отправяш закана след закана. Заповядай и действай.

Иначе и на мен ми писна от кулбокс да плюят по другите доствачици, а в същото време и те да са в къщата купчина с ла*на.

Не мога да разбера защо и ти трябва да си като другите и да плюеш. Много е просто. Махаш се от тях и нямаш ядове. Хем на теб ще ти е добре и няма да се занимаваш със съпорта по цял ден, хем ния няма да ви четем мрънканиците по цял ден.

 

П.п Мога да ти кажа и че до мен оптиката стига по стълба. По простата причина, че онези шибеци от бтк си пуснаха кабелите и зазидаха двете шахти, които идват до нас. Така че не всеки път има възможност под земята.

Edited by Wispera
Link to comment
Share on other sites

Няма по неадекватен съпорт от този на Кууулбокс според мен - от 2 седмици имам отворен тикет.

Тези дни ми се обади човек от съпорта, който ме убеждаваше, че проблемът с недозареждането на страниците е в машината ми.

Когато му казах, че машината ми е актуална - 4 ядрен процесор на 3 GHz и RAM 4 GB на 1600 MHz и е само на няколко месеца, съпорта потърси причината в Уиндоуса.

Казах му, че Уиндоуса е свален от сайта на Министерството на Образованието с легален сериен номер.Служителя на Кууулбокс едва ли не се опитваше да ме убеди, че този номер на бил легален, и който учител си го свалил първи минавал леценза а останалите след него

ползвали нелегален Уиндоус.В лош момент ме набара, че по това време вкъщи имах гости.Та се опитах да се сдържа и да му обясня, че няма как от Министерството на Образованието да предоставят на служителите си нелегален Уиндоус, след което съпорта потърси проблем в защитата на машината.

Ползвам Comodo Internet Security и ако съпорта наистина си беше на място до сега 100 пъти щеше да свали този интегриран пакет за защита, и щеше да се убеди, че проблемът не е в него, тъй като CIS не съдържа в себе си активен линк-скенер като на Avast & AVG, които да спъват браузинга.

Да не говорим, че съпорта им не може да различи ланкарта от рутер. Момчето, което се обади каза, че не можел да ме пингне щото рутера ми не не му позволявал.Аз досега над 1 000 пъти съм обяснил на всеки един от съпорта им, че рутер вкъщи - нямам.Обаче момчето продължи да твърди, че виждал рутер.

Казах му накрая, че това е ланкартата ми.Това говори, че колегите, му които са работели по моя проблем не са го запознали подробно с нещата по моя тикет.Представете си как служителите на Кууулбокс си сдават и приемат смените!

Значи в началото пробелемът беше в машината ми - купих си нова машина за 900 лв.След това проблемът го търсят в Уиндоуса ми - е аз толкова пари дадох за нова машина, ще се снабдя и с оригинален Уиндоус.След това, когато проблемът с недозареждането на страниците е налице, какво ли ще поискат от Кууулбокс?!

Link to comment
Share on other sites

Дефинирай го това. Разбирам личната ти не удовлетвореност, но крайните изказвания не говорят никак добре за правещият ги!

Прочети тази тема:

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=35&t=439&sid=0c45e5add62cee4bb35d6d372e479405

 

От нея ще разбереш, че проблемите са или във Вестител, или в Булсат или някъде другаде. С други думи: другите са виновни, но няма да казваме къде им е вината, но тя не е в нас.

И след като се прочете темата ще се разбере, че и доста други хора са "доволни" от услугите, че там има цензура и се трие и т.н.

По тази причина и поради факта, че тук има далеч по-голяма толерантност от екипа на Булфорум... се пише предимно тук.

 

Това което съм посочил (според мен) е силно начупено влакно...

А, ако и моето влакно е такова? Ако проблема е там? Как досега никой не провери влакното от кутията до апартамента ми, а търсят под вола - теле?!

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Определено имаш предмониторен проблем. Имането на прилична машина не може да значи, че е настроена правилно ;).

 

Просто нямам думи за вас двамата с victory. Честно казано ми беше много забавно да чета последните 10-тина мнения :Facepalm: .

Link to comment
Share on other sites

Определено имаш предмониторен проблем. Имането на прилична машина не може да значи, че е настроена правилно ;).

 

Просто нямам думи за вас двамата с victory. Честно казано ми беше много забавно да чета последните 10-тина мнения :Facepalm: .

Забавно, забавно колко да е забавно? Това направо на трагедия отива с весел край.

Link to comment
Share on other sites

Прочети тази тема:

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=35&t=439&sid=0c45e5add62cee4bb35d6d372e479405

 

От нея ще разбереш, че проблемите са или във Вестител, или в Булсат или някъде другаде. С други думи: другите са виновни, но няма да казваме къде им е вината, но тя не е в нас.

И след като се прочете темата ще се разбере, че и доста други хора са "доволни" от услугите, че там има цензура и се трие и т.н.

По тази причина и поради факта, че тук има далеч по-голяма толерантност от екипа на Булфорум... се пише предимно тук.

 

 

А, ако и моето влакно е такова? Ако проблема е там? Как досега никой не провери влакното от кутията до апартамента ми, а търсят под вола - теле?!

Признавам, че не изчетох задълбочено цялата тема, но това което ми направи впечатление е, че там става въпрос за проблеми с телевизията, а както е известно ИТД не е телевизионна мрежа с лично нейни си канали и програми...

Колкото до това дали имаш такива проблеми с влакното..., предполагам че това можеш да провериш и сам, вярвам, че никой няма да ти откаже да провери на място подобно нещо, при подаден от теб такъв сигнал.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Нетзомби, аз съм с Аваст про и трябва да ти кажа, че се радвам на прекрасен браузинг (изключая сайтове за които си се знае, че са омазани). Не знам до колко си на ти с компютрите (не искам да те засягам), но мисля, че е добра идея да се обърнеш към някой, който е по-на ти с тези машинки, зада ти провери настройките....

Link to comment
Share on other sites

Определено имаш предмониторен проблем. Имането на прилична машина не може да значи, че е настроена правилно ;).

 

Просто нямам думи за вас двамата с victory. Честно казано ми беше много забавно да чета последните 10-тина мнения :Facepalm: .

 

Ейиии ся пък и ти ли започна да ме обвиняваш бе, човек. :unsure:

След инсталацията Уиндоуса е оптимизиран - спряни са излишните процеси, дето само стоят като куфар и не са ми потребни.

Не виждам какви специални настройки да правя по ОС...представям си ако на всеки абонат му настройват ОС според техните изисквания, какво ще се получи!

 

Значи на хората, на които сме дотегнали искам да ги попитам - Вие мислите ли, че на мен или на Викторито ни е много приятно вече 5 месеца да се дръглим като крастави магарета със съпорта на Кууулбокс, та белким си размърдат задниците и вземат, че отстранят проблема, ама ей на - дебели глави са и тва е, майна! Проблема е в инсталацията в "Кючука" според мен, за което от съпорта в Пловдив са много добре запознати, но не им се отделят финанси, които да инвестират в ново оборудване!Това е мое лично мнение по този проблем! Вместо да очакваме разбиране, и подкрепа от вас Вие се нахвърляте, като ято оси срещу нас.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

И аз съм в Кичука и нямам абсолютно никакви проблеми. Когато чуя как разни хора без да имат необходимите познания започват да правят оптимизации ми идва да са самоубия.

Link to comment
Share on other sites

Айде говориш глупости сега!

Не си прави заключения, след като не знаеш кой, колко и какво разбира.

На калпав водолаз - водораслите му пречат!

Тествал съм браузинга с току-що инсталиран Уиндоус, без оптимизации и инсталиране на допълнителна защита - пак е същата работа.

Така, че спокойно...чак толкова гол и бос не съм!

 

Ти може и да си доволен ако ползваш нета само за Скайп и пощенски клиенти за да си пращаш писмата - аз не съм!

 

Ей сега ще дам линк за сваляне на едно клипче с браузинга при мен.

Ай кажи, че при теб нещата са по-добре!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Признавам, че не изчетох задълбочено цялата тема, но това което ми направи впечатление е, че там става въпрос за проблеми с телевизията, а както е известно ИТД не е телевизионна мрежа с лично нейни си канали и програми...

Колкото до това дали имаш такива проблеми с влакното..., предполагам че това можеш да провериш и сам, вярвам, че никой няма да ти откаже да провери на място подобно нещо, при подаден от теб такъв сигнал.

Няма значение за какво е темата. Ти питаше къде те обвиняват други доставчици - аз ти показах. Ако отделиш 1-2 дена и изчетеш и другите им раздели с темите в тях - ще ти се изясни картинката напълно.

Аз не сипя безпочвени обвинения, както виждаш.

Както и да е. Весел и приятен уикенд.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си една линукс дистрибуция и тогава приказвай. Лесно е, просто чети. Ако знаеш английски пък изобщо няма нужда от четене, освен помощните материали.

 

Аз проблеми нямам. Поддържам си системите на отлично ниво.

 

Ало..ундулса ми се развали, има копчета под монитора кое да натисна? ;)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Няма значение за какво е темата. Ти питаше къде те обвиняват други доставчици - аз ти показах. Ако отделиш 1-2 дена и изчетеш и другите им раздели с темите в тях - ще ти се изясни картинката напълно.

Аз не сипя безпочвени обвинения, както виждаш.

Както и да е. Весел и приятен уикенд.

На това му казвам - проблем с контрагентите, а не безпочвено плюене и изтриване на задника. По някаква случайност мога да черпя информация за тези ТВ проблеми и от друго място (не от ИТД или абонати на ИТД), точно това е и причината да не съм си пуснал и тяхната телевизия.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си една линукс дистрибуция и тогава приказвай. Лесно е, просто чети. Ако знаеш английски пък изобщо няма нижда от четене, освен хелповете.

 

Аз проблеми нямам. Поддържам си системите на отлично ниво.

 

Ало..ундулса ми се развали, има копчета под монитора кое да натисна? ;)

 

Рекламка, и Линукс съм ползвал бе...за 5 месеца откакто дадохме гласност на този проблем с недозареждането на страниците, мислиш ли че нещо съм пропуснал да направя или опитам?!

 

Айде сега всички критици да Ви помоля да свалите този клип.

Изгледайте го няколко пъти и сравнете нещата при вас.След това, кажете че нещата при вас са по-добре!

Оставям на съвестта на всеки един от Вас да отсъди!

 

Свали

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Сложи си една линукс дистрибуция и тогава приказвай. Лесно е, просто чети. Ако знаеш английски пък изобщо няма нужда от четене, освен помощните материали.

 

Аз проблеми нямам. Поддържам си системите на отлично ниво.

 

Ало..ундулса ми се развали, има копчета под монитора кое да натисна? ;)

 

Страхотна идея - за да ползваш уж "нормален" нет, ползвай ОС, която не те кефи. Евала!

Link to comment
Share on other sites

Така е незнанието и нежеланието да се научиш отхвърля всичко. Аз му говоря за тестовете, пък каквото иска да ползва. Няма аз да му консумирам реколтата.

 

За само нет и скайп, и фишбук линукс ти стига. За програмните пакети и други изискващи майкрософтски среди е наложително вече windows, че тези не признават други операционни системи.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Трия си поста и си взимам думите назад.Едвам изгледах цялото клипче :blink: и смятам, че това са едни от най-грешните 597MB който съм свалял през живота си.Ако за това си звънял от 5м насам, аз ако съм съпорт и го видя това клипче повече никога няма да ти се обадя ( нищо лично ).

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...