Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Досега си играх да мета глупости, заяждания, спамове и прочее от темата. Това се случва поне за втори път в точно тази тема.

 

Следващият, който започне отново спам и разправии ще получи МИНИМУМ седмица почивка, БЕЗ значение кой е! Да няма изненадани.

 

Аман от глупости в стил 3-ти клас, втория срок! Засрамете се! Ангеле, Теди - втори път ви предупреждавам и двамата да престанете с глупостите. Какво искате да направя третия път??? На какво прилича това? Вижте се някъде пък си изяснете позициите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Досега си играх да мета глупости, заяждания, спамове и прочее от темата. Това се случва поне за втори път в точно тази тема.

 

Следващият, който започне отново спам и разправии ще получи МИНИМУМ седмица почивка, БЕЗ значение кой е! Да няма изненадани.

 

Аман от глупости в стил 3-ти клас, втория срок! Засрамете се! Ангеле, Теди - втори път ви предупреждавам и двамата да престанете с глупостите. Какво искате да направя третия път??? На какво прилича това? Вижте се някъде пък си изяснете позициите.

Позволих си да пусна тема за проблеми в мрежата на кулбокс за да се разделят нещата и да се намали напрежението в тази тема. Темата е тук:

 

едит:

Темата е изтрита. Явно не се допуска да се пише за проблеми на въпросния доставчик.

Мнението може да се изтрие за да не зацапва темата.

 

Лек ден :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Не правете излишни теми. Тази е достатъчна. Просто се дръжте прилично като големи хора. Не е нужно едни и същи проблеми да се повтарят по 10 пъти. Не е нужно да се атакуват оплакващите се - те имат това право. Лицата, които открито правят реклама на фирмата - разбрахме ви, стига сте повтаряли. Направете си труда няколко души да не пишете 1-2 дни тук и ще видите как ще се уталожат нещата.

Link to comment
Share on other sites

Това, че мрънкащите тук са едни и същи трима или четирима, наистина те кара да си зададеш разни въпроси...

Аз съм абонат на coolbox вече над година - услугата е супер (високи симетрични скорости, ниска латентност, почти пълна липса на загуба на пакети), имало е два-три инцидентни проблема, които обаче са се решавали бързо от support-a.

Хората, с които съм говорил по телефона, са компетентни и любезни. Трудно може да се иска повече от интернет за 25лв... Иначе и аз имам познати, които смениха всички пловдивски доставчици и все им намират кусури...

Link to comment
Share on other sites

Това, че мрънкащите тук са едни и същи трима или четирима, наистина те кара да си зададеш разни въпроси...

Аз съм абонат на coolbox вече над година - услугата е супер (високи симетрични скорости, ниска латентност, почти пълна липса на загуба на пакети), имало е два-три инцидентни проблема, които обаче са се решавали бързо от support-a.

Хората, с които съм говорил по телефона, са компетентни и любезни. Трудно може да се иска повече от интернет за 25лв... Иначе и аз имам познати, които смениха всички пловдивски доставчици и все им намират кусури...

 

Да наистина доста досадни мрънкалници. Има потребители който ако не е засегнати от конкретен проблем проявяват някакъв местен патриотизъм, или неосъзнат комплекс за малоценност и клишират потребители при който наистина има проблем. Никой не желае да имат проблеми с интернета всеки иска перфектна услуга и едва ли би писал тук просото за развлечение. 3dfx, ако мъничко се поинтересуваш ще разбереш, че потребителите който се оплакват са само в Кючук Париж разположени на относително близки отстояния един от друг. Логично е да се допусне, че ако няколко потребителя в един близък териториален периметър се оплакват от проблеми, а всички останали в града имат перфектен интернет, вероятно проблема е локален. Може би от изградената в района мрежа или от техниката която го обслужва. Ако проблема е в изградената вече мрежа вероятно отстраняването му ще струва доста пари. Само sloter може да даде по компетентно мнение по въпроса но се съмнявам, че ще го направи.

Link to comment
Share on other sites

Е това си е чист спам. Ти засегнат ли си от проблема ? Ти как разбра, че проблемите си фиксират моментално? И от къде разбра броят на потребителите с проблеми?

100 % от мненията на този потребител в тази тема са спам. Досега съм му докладвал поне 3 мнения и никаква реакция. След предупреждението на модератор на предната страница този потребител има 2 поста, 1-я от които докладвах веднага след пускането му... и никаква реакция. Сега докладвах и 2-я му пост.

 

Това вече е дискриминация. На някои им слагат наказание дори без да са виновни или поне предупредени, други си правят каквото поискат.

Не знам какво повече да кажа. Не ви прави чест.

 

едит.

Raptor е писал заедно с мен. Благодаря му все пак за закъснялата реакция, но беше крайно време.

Благодаря.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

3. Кулбокс се оказа поредния доставчик със съпорт, който си клати краката. Основната разлика с другите е "тикетите", с които всеки потребител може да си забърше задните части след посещение на белия дом...

Не допускайте от кулбокс да насаждат омраза в този форум. По-добре да решават проблемите РЕАЛНО, а не да слухтят и насаждат омраза и пререкания на територия извън тяхната.

 

Е-е-е,ще извиняваш ама в случая губиш мярка и не заслужаваш и съчувствие вече.Тръгваш вече на лична вендета и пропагандна война с най-долни средства.Губя вече интерес и търпение да следя тази тема в този форум.Започнахте ти и още два-трима да се изживявате като Господари на Вселената,а така проблем не се решава ,точно обратното -създава се конфликт.Като сте толкова оправни и самоуверени вземете и се ориентирайте към Мтел примерно,там да видите какво влакче на ужасите е-свят ще ви се завие с техните порядки :angry1

Link to comment
Share on other sites

mordeath, И ъплоуда е на ниво, в момента сиидвам в международни тракери с 5 - 6 мегабайта.

И по същество, някой има ли тв+ аз поне не го открих.

Link to comment
Share on other sites

mordeath, И ъплоуда е на ниво, в момента сиидвам в международни тракери с 5 - 6 мегабайта.

И по същество, някой има ли тв+ аз поне не го открих.

След рестарт на сет-топ-бокса би трябвало да се появи на позиция 22.

Link to comment
Share on other sites

Аз защо разбрах че ще е на 18 на мястото на Рай Уно :unsure:

Сигурно защото не си прочел внимателно поста:

 

 

и след това в темата започва да се коментира къде ще отиде RaiUno

Link to comment
Share on other sites

ovid , информацията която споделям и в двата форума за мрежата ни не мисля, че някои друг доставчик би я дал.

Опитвам се да бъда максимално конкретен в нещата които ви казвам.

Link to comment
Share on other sites

mordeath, И ъплоуда е на ниво, в момента сиидвам в международни тракери с 5 - 6 мегабайта.

И по същество, някой има ли тв+ аз поне не го открих.

Аз лично не съм си правил рестарт и ми е на 22ра.

Имам и Планета ХД тест :tongue

Link to comment
Share on other sites

ovid , информацията която споделям и в двата форума за мрежата ни не мисля, че някои друг доставчик би я дал.

Опитвам се да бъда максимално конкретен в нещата които ви казвам.

 

Тъй като си твърде лаконичен, много често хората не са доволни, логично искат повече информация, а ти им повтаряш едно и също отсреща. Явно не ти е разрешено да приказваш много. Което е напълно логично, не го казвам с цел да те засягам. Само недей обяснявай как друг доставчик не би дал еди-каква си информация. Превъзбудата е лош съветник. За справка зачети темата на N3 и обърни внимание как не само се дава информация, но и се решават проблеми. Твоите недомлъвки са една от основните прични за разразилата се офтопик/спам разправия тук, заради което има и наказани хора. Според мен лично в твоя случай по-правилно е да казваш "Толкова знам, толкова ви казвам /ми позволяват да ви казвам/"

Link to comment
Share on other sites

Днес, в 9.30 - 9.50.

 

1138838245.png 1138841269.png

1138842832.png 1138844847.png

1138848581.png 1138850003.png

1138853270.png 1138854237.png

1138858220.png 1138856672.png

 

Както се вижда - абсолютно симетрични канали за ъп и даун, със скорост от 80 мегабита.

 

victory, при теб има някакъв проблем, който явно ти ограничава скоростта. Дали е в компютъра ти или някъде преди него по трасето, нямам идея, но скоростите поне при мен са различни, особено ъплоудът.

Къде видя проблем? Никакъв проблем няма. Всичко е 6++, просто спийдтеста лъже. Утре ще пусна един такъв и от хотела в Севлиево, с WiFi, със същия лаптоп.

Сравни тестовете (моя и твоя) със Созопол. Почти еднакви, нали? А при другите има разлики... доста осезаеми. Скоростта, моята вътрешна мрежа не я ограничава (справка теста с Пловдив). А кое ограничава скоростта извън моя апартамент... не знам. Оттам идва само едно оптично влакно.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

1138840866.png 1138844870.png

 

1138849817.png 1138848374.png

 

1138854247.png 1138857579.png

 

9:35-9:55

 

victory, при теб има някакъв проблем, който явно ти ограничава скоростта. Дали е в компютъра ти или някъде преди него по трасето, нямам идея, но скоростите поне при мен са различни, особено ъплоудът. Няма смисъл да пускам "реплики" на всичките тестове...

 

Спийдтестът не лъже — има неща в компютъра и браузъра, които лъжат спийдтеста. Може да са добавки към браузъра ти, може да е антивирус, може да е просто от хардуерните характеристики на машината ти. Ако ги няма тези влияния, бъди сигурен, че спийдтестът ще ти показва различни скорости от цитираните от теб. Казвам го, защото в случая пускаш тези тестове като свидетелство за състоянието на мрежата.

 

Сървърът в Созопол явно има "тапа", така че не е критерий. Както виждаш, не казвам категорично, че проблемът е в твоя компютър. Преди известно време аз също занимавах поддръжката с един проблем, който учудващо засягаше едва ли не само мен и който в крайна сметка се оправи, когато ме прехвърлиха на друг суич или каквото е там.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Спийдтестът не лъже — има неща в компютъра и браузъра, които лъжат спийдтеста. Може да са добавки към браузъра ти, може да е антивирус, може да е просто от хардуерните характеристики на машината ти. Ако ги няма тези влияния, бъди сигурен, че спийдтестът ще ти показва различни скорости от цитираните от теб. Казвам го, защото в случая пускаш тези тестове като свидетелство за състоянието на мрежата.

 

Към браузърите ми (Опера и ИЕ) няма инсталирани добавки. Хардуерните характеристики на машината ми са еднакви за всички тестове (вкл. Пловдив), АВ е изключена по време на теста, а по принцип е изключено и сканирането в реално време. Щом теста в Пловдив е с високи резултати... как към другите сървъра резултатите са ниски, а пинга е по-висок от твоя? Нещо се губи логиката. Аз не тествам различните сървъри с различни компютри. Ако проблема е в мрежата ми (вътрешнана) или компютъра... то и теста с Пловдив ще е с ниска скорост.

Link to comment
Share on other sites

Колкото по-висок е пингът, толкова по-драстично ниски ще са резултатите, ако има някакви загуби или неразбории, а за най-близкият сървър ще оказват най-малко влияние. Така си мисля и това сякаш виждам при теб, т.е. има някаква логика нещо да не е наред, а не просто да ти е ограничена като капацитет услугата. Дори и за Пловдив ъплоудът ти не е на макс. В интерес на истината на същия рутер през по-стар лаптоп и аз виждам различни максимални резултати. Просто се включвам във връзка с пуснатите от теб тестове — не се опитвам да те убедя, че всичко е наред и че проблемът си е твой... B)

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината на същия рутер през по-стар лаптоп и аз виждам различни максимални резултати. Просто се включвам във връзка с пуснатите от теб тестове — не се опитвам да те убедя, че всичко е наред и че проблемът си е твой... B)

Това е друг лаптоп: DELL, intel core i3, Windows 7 Enterprise (абсолютно легална ОС), 4 gb RAM, Opera 11, без инсталирана АВ програма. Двата палтопа се намират на метър един от друг и на 2 метра от рутера. Прегради между рутера и тях няма.

 

1138888612.png 1138892629.png

 

едит:

рутер: NetGEAR WNDR 3700 с последния фърмуер. Настройките на рутера и мрежата ми са преглеждани от доста "мастит" мрежов администратор, който администрира 1xx + сървъра на голяма корпорация в София. Според него проблем-а не е в мен. Човека си загуби над час за проверки и тестове.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Това е друг лаптоп: DELL, intel core i3, Windows 7 Enterprise (абсолютно легална ОС), 4 gb RAM, Opera 11, без инсталирана АВ програма.

 

1138888612.png 1138892629.png

Рутер? Още в началото казах, че проблемът може да е както при теб, така и някъде по трасето преди компютъра ти, вкл. и извън твоето жилище.

 

Аз и друг път съм го казвал — аз най-реално виждам какво е положението като бутна от чисто Linux Mint live DVD с директно включен кабел. Има си вътре и Firefox, и торент клиент, и FTP. И при това положение, ако виждаш същото, значи е ясно, че проблемът е в оборудване и трасе на Cooolbox.

 

Това че няма прегради, означава ли, че тестовете ти са на безжична връзка?

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...