Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Рутер? Още в началото казах, че проблемът може да е както при теб, така и някъде по трасето преди компютъра ти, вкл. и извън твоето жилище.

 

Аз и друг път съм го казвал — аз най-реално виждам какво е положението като бутна от чисто Linux Mint live DVD с директно включен кабел. Има си вътре и Firefox, и торент клиент, и FTP. И при това положение, ако виждаш същото, значи е ясно, че проблемът е в оборудване и трасе на Cooolbox.

 

Това че няма прегради, означава ли, че тестовете ти са на безжична връзка?

Ще пробвам и Linux Mint live DVD. Иначе да, с WiFi връзка съм. Остана да прекарам в къщи и кабели за лаптопите :)

 

Ще сваля тази дистрибуция:

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=67

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще пробвам и Linux Mint live DVD. Иначе да, с WiFi връзка съм. Остана да прекарам в къщи и кабели за лаптопите :)

При условие, че търсиш източника на проблема, според мен задължително гледаш да елиминираш едно по едно, така че опитай първо с live DVD-то, с директно включен кабел, без никакъв рутер, т.е. максимално изчистена конфигурация без нещо от теб, което може да влияе.

 

Свали DVD, защото мисля, че имаше проблем с тези, които са CD и не бутва от тях.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Ужас... 10 минути не може да зареди. Стои на заглавното изречение.

Нямам цял ден да се занимавам с глупости, а и да върша чужда работа. Те, от съпорта ги мързи да дойдат и да си тестват бакиите, аз ще им върша работата. Аз плащам за да получавам, не са ми прекарали нет за без пари. Като не ги интересува - много важно - да не са центъра на вселената. Този форум се превърна в тестов отдел на ITD. Да не сме на заплата към тях? В края на краищата са си един интернет доставчик и е в техен интерес нещата да работят.

Оттук нататък една добра дума няма да се чуе от мен за тях. И ако някои хора поне в нашето малко каренце са искали или искат да им стават абонати или ме питат за тях... ще им правя реклама като ги водя у нас - да видят за какво става въпрос. След евроком, това е доставчика с който съм изхабил най-много нерви. Едва сега разбирам колко напред са били асеновградските кратуни и ме хваща яд, че не можаха да си разделят баницата цивилизовано.

Благодаря ти за отделеното време :) :beer:

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ужас... 10 минути не може да зареди. Стои на заглавното изречение.

Нямам цял ден да се занимавам с глупости, а и да върша чужда работа. Те, от съпорта ги мързи да дойдат и да си тестват бакиите, аз ще им върша работата. Аз плащам за да получавам, не са ми прекарали нет за без пари. Като не ги интересува - много важно - да не са центъра на вселената.

Благодаря ти за отделеното време :) :beer:

Щом си убеден, че бакиите са на съпорта, няма нужда наистина да се занимаваш с глупости. Но имай предвид, че винаги има някаква вероятност проблемът да се окаже друг. Именно затова ти предложих този прост метод, за да можеш след това действително да си сигурен, че проблемът е техен. Всичко добро и на теб!

Link to comment
Share on other sites

Ужас... 10 минути не може да зареди. Стои на заглавното изречение.

Нямам цял ден да се занимавам с глупости, а и да върша чужда работа. Те, от съпорта ги мързи да дойдат и да си тестват бакиите, аз ще им върша работата. Аз плащам за да получавам, не са ми прекарали нет за без пари. Като не ги интересува - много важно - да не са центъра на вселената. Този форум се превърна в тестов отдел на ITD. Да не сме на заплата към тях? В края на краищата са си един интернет доставчик и е в техен интерес нещата да работят.

Оттук нататък една добра дума няма да се чуе от мен за тях. И ако някои хора поне в нашето малко каренце са искали или искат да им стават абонати или ме питат за тях... ще им правя реклама като ги водя у нас - да видят за какво става въпрос. След евроком, това е доставчика с който съм изхабил най-много нерви. Едва сега разбирам колко напред са били асеновградските кратуни и ме хваща яд, че не можаха да си разделят баницата цивилизовано.

Благодаря ти за отделеното време :) :beer:

 

А пък мен ме хваща яд когато такива мрънкала като теб оревават света, че имат проблем, а се оказва че си правят всичките тестове през WiFi рутер. Да не говорим че когато някой добронамерен започне да ги води за ръчичка как да си тестват проблема, те почват да се правят на глезени дечица, да се тръскат и влачат по пода.

 

Аз също съм имал проблем със загуба на пакети, знам какви са симптомите. Ровил съм проблема с дни и понаучих доста неща за протоколите. Намерих начин да докажа че проблемът не е в моя лан сегмент, а е между него и gateway-а тоест че е в самото ISP. (А след това ми трябваха още няколко месеца докато успея да намеря някой който да прати проблема при точните хора.)

 

От месеци те карам да пуснеш един по-дълъг ping към gateway-я (поне 200 пакета, ако не знаеш как да пуснеш 2000 с прилична скорост), ама ти все се правиш на разсеян.

 

Ще помоля RaptoR, ако види че Victory отказва всякаква помощ и само плюе във форума, да го счита за спам.

Link to comment
Share on other sites

А пък мен ме хваща яд когато такива мрънкала като теб оревават света, че имат проблем, а се оказва че си правят всичките тестове през WiFi рутер. Да не говорим че когато някой добронамерен започне да ги води за ръчичка как да си тестват проблема, те почват да се правят на глезени дечица, да се тръскат и влачат по пода.

 

Аз също съм имал проблем със загуба на пакети, знам какви са симптомите. Ровил съм проблема с дни и понаучих доста неща за протоколите. Намерих начин да докажа че проблемът не е в моя лан сегмент, а е между него и gateway-а тоест че е в самото ISP. (А след това ми трябваха още няколко месеца докато успея да намеря някой който да прати проблема при точните хора.)

 

От месеци те карам да пуснеш един по-дълъг ping към gateway-я (поне 200 пакета, ако не знаеш как да пуснеш 2000 с прилична скорост), ама ти все се правиш на разсеян.

 

Ще помоля RaptoR, ако види че Victory отказва всякаква помощ и само плюе във форума, да го счита за спам.

Ако имаш свободно време - заповядай у нас да направиш необходимите тестове. Нито ще останеш гладен, нито жаден. В апартамента се пуши и може да правиш каквото искаш без никакви ограничения. Ще разполагаш с 2 лаптопа, може да си вземеш и твоя. Може да донесеш и друг рутер включително.

Всичко това ти го предлагам съвсем добронамерено. Но аз не искам да си губя като теб месец + време да убеждавам този, на когото плащам, че ТОЙ ИМА проблем. В случая аз съм един обикновен потребител а не мрежов специалист. И искам да потребявам а не да тествам и откривам чужди проблеми.

Освен това ще те заведа и в приятелката ми... да видиш какъв отврат е телевизията. Лъки Лучано също се съмняваше в моите проблеми, поканих го, дойде и се убеди сам. Направихме си лаф-мохабет и така... поне се запознахме и видяхме какви сме извън форума.

Помощ досега не съм отказал: нито да дам, нито да получа. Факт е, че поканих sloter да дойде и да тества, но той отказа. Какво повече мога да направя?

3 месеца звънях на съпорта за забиването на телевизията и накрая се отказах от нея. Да не мислиш, че имах излишни няколкостотин лева за сателитно оборудване? Но, бях принуден. Това е истината.

 

Ping statistics for 78.130.234.33:

Packets: Sent = 200, Received = 200, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 1ms, Maximum = 45ms, Average = 4ms

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

... чисто Linux Mint live DVD с директно включен кабел. Има си вътре и Firefox, и торент клиент, и FTP. И при това положение, ако виждаш същото, значи е ясно, че проблемът е в оборудване и трасе на Cooolbox.

Ще сваля тази дистрибуция:

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=67

Свали DVD, защото мисля, че имаше проблем с тези, които са CD и не бутва от тях.

Ужас... 10 минути не може да зареди. Стои на заглавното изречение.

 

Ти си решаваш, но за това, което ти предложих не се изисква нито да си блъскаш главата, нито да си губиш времето и си мисля, че ще видиш нещо различно, което ще те накара да се замислиш (може пък и да бъркам). 5 минути сваляш, 5 минути записваш, 5 минути тестваш.

 

Не зная дали последно цитираното е свързано с бутването, но ти не сваляш каквото ти дадох като връзка, а решаваш да дърпаш друго. И веднага като видях, ти споменах, че със CD-образите има проблем. Няма проблем, ако ти е писнало и не искаш да се занимаваш, но ми е малко странно.

Link to comment
Share on other sites

Ти си решаваш, но за това, което ти предложих не се изисква нито да си блъскаш главата, нито да си губиш времето и си мисля, че ще видиш нещо различно, което ще те накара да се замислиш (може пък и да бъркам). 5 минути сваляш, 5 минути записваш, 5 минути тестваш.

 

Не зная дали последно цитираното е свързано с бутването, но ти не сваляш каквото ти дадох като връзка, а решаваш да дърпаш друго. И веднага като видях, ти споменах, че със CD-образите има проблем. Няма проблем, ако ти е писнало и не искаш да се занимаваш, но ми е малко странно.

С DVD-то нямаше проблем. Зареди за 30-на секунди и беше готово за работа (да не повярва човек). Благодаря ти отново :)

 

Ето и крайната статистика на искания пинг към гейтуея от iso14496:

 

--- 78.130.234.33 ping statistics ---

273 packets transmitted, 273 received, 0% packet loss, time 272375ms

rtt min/avg/max/mdev = 0.760/2.119/7.861/0.982 ms

 

Пълният лог тук:

http://rghost.net/4175275

 

Свързването: оптичен кабел > медиа конвертор на coolbox > лаптоп - само жица, при това качествена :)

 

И сега, iso14496, ако кажеш че всичко е наред... няма смисъл да говорим повече. Гейтуея плува кат шаран на сухо.

Въпреки всичко поканата ми си остава в сила. Да не се окаже после, че и linux не става за тестове.

 

Забравих да кажа само: ако имам време ще направя същия тест довечера след 21 часа, когато започват проблемите с недозареждането...

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

С DVD-то нямаше проблем. Зареди за 30-на секунди и беше готово за работа (да не повярва човек). Благодаря ти отново :)

 

Ето и крайната статистика на искания пинг към гейтуея от iso14496:

 

--- 78.130.234.33 ping statistics ---

273 packets transmitted, 273 received, 0% packet loss, time 272375ms

rtt min/avg/max/mdev = 0.760/2.119/7.861/0.982 ms

 

Пълният лог тук:

http://rghost.net/4175275

 

Свързването: оптичен кабел > медиа конвертор на coolbox > лаптоп - само жица, при това качествена :)

 

И сега, iso14496, ако кажеш че всичко е наред... няма смисъл да говорим повече. Гейтуея плува кат шаран на сухо.

Въпреки всичко поканата ми си остава в сила. Да не се окаже после, че и linux не става за тестове.

 

Забравих да кажа само: ако имам време ще направя същия тест довечера след 21 часа, когато започват проблемите с недозареждането...

 

Не съм чак такъв експерт че да ходя по домовете. А и доколкото разбирам проблема се появява в часовете пик.

 

Това което показва пинга е, че проблем от теб до рутера на доставчика проблем няма. Разбира се тестът не доказва нищо, ако в същия момент си нямал проблеми и с другите сайтове. Увеличението на RTT не е толкова страшно колкото загуба на пакет.

 

Така че когато проблемите се задълбочат отново, направи следното.

 

Намериш най-близкият web сайт който ти дава загубени пакети. (Спомням си че abv бяха посочени като имащи директна връзка). Правиш traceroute към този сайт. След това за всеки hop поотделно пускаш по 200(0) пинга. Под линукс има програми които правят traceroute и ping (mtr) едновременно.

Имай предвид че това което търсиш е наличие на загуби на всички hop-ове след някой конкретен. Самият рутер може да не отговаря на (всички) пакети пратени специално за него.

 

Да не забравиш, всичките тестове директно с кабела. И спряни други интернет програми - торенти и т.н.

 

И да попитам другите които имат проблеми, вие със същият gateway ли сте?

Link to comment
Share on other sites

И сега, iso14496, ако кажеш че всичко е наред... няма смисъл да говорим повече. Гейтуея плува кат шаран на сухо.

Въпреки всичко поканата ми си остава в сила. Да не се окаже после, че и linux не става за тестове.

Забравих да кажа само: ако имам време ще направя същия тест довечера след 21 часа, когато започват проблемите с недозареждането...

 

 

Victory, гейтуея ти е Cisco и както огромна част от мрежовите рутери и оборудване да отговаря на пинг е най-малкия му приоритет и "играенето" на ping-а до него по никакъв начин не се отразява на качеството на услугата която получаваш през него.

Колегите които са в Пловдив многократно са идвали до вас. И понеже не ми се връща 100 страници назад в темата може ли в крайна сметка да сумаризираш какви са ти проблемите с няколко думи и без патос : играещ пинг (до къде и колко играещ) , бавен ъплоад/даунлоад (от къде) , загуба на пакети (до къде) , недозареждане на страници (кои) ? Имай едно на ум, че интернета е доста обширно понятие и ние не го администрираме целия, че да поемаме отговорност за сайтове в "тамбукту" или масово използвани сайтове които в пикови часове си имат проблеми.

Цифровите телевизии която гледам в всичките ни конкуренти също не минават без някой друг артефакт от време на време, а за качеството на картината им да не говорим. Когато има по-сериозен проблем както миналата седмица нито сме го отричали нито сме седяли със скръстени ръце.

Винаги съм уважавал тестовете от абонатите и съм ги приемал за чиста монета , защото доста често от подобни оплаквания се откриват и решават проблеми в мрежата. Това си е като висша форма на мониторинг на мрежата. Просто не мога да се съглася с теб, че забавянето на един или два пакета или загубата на единични пакети от дъжд на вятър по какъвто и да е начин се отразява на услугата ти. А това, че хиляди абонати които използват услугите ни за игри , мултимедиини проекти , мини колокационни центрове в мазета и тавани , телефония и т.н. нямат никакви проблеми и са изключително доволни ме кара да не вярвам в крайните ти заключения и очевидна агитация против нас като доставчик.

И понеже знам, че сега пак ще започне полемика ще ти кажа че не твърдя че нямаш никакъв проблем и след като завършим преместването ще направя всичко възможно да намеря време да дойда дори лично до вас.

Link to comment
Share on other sites

Намериш най-близкият web сайт който ти дава загубени пакети. (Спомням си че abv бяха посочени като имащи директна връзка). Правиш traceroute към този сайт. След това за всеки hop поотделно пускаш по 200(0) пинга. Под линукс има програми които правят traceroute и ping (mtr) едновременно.

Имай предвид че това което търсиш е наличие на загуби на всички hop-ове след някой конкретен. Самият рутер може да не отговаря на (всички) пакети пратени специално за него.

Тъй като не ползвам линукс изобщо, би ли казал коя програма да ползвам и как да стане номера след като имам само едно live CD. Нямам желание да си инсталирам линукс.

 

Колегите които са в Пловдив многократно са идвали до вас.

Идвали са точно 1 път... ако не броим този, когато ме включиха. С него стават 2. Ако някой е писал, че е идвал само да си оправдае времето, което е ползвал очевидно за лични цели... е друг въпрос.

Освен това: преди да се включа при вас се обадих на националния ви номер, където зададох въпроса: трябва ли да си купя точно определен модел рутер, за който да гарантирате, че няма да има проблеми. Отговора беше: НЕ. Всички модели и марки рутери работят безпроблемно в мрежата ни, поне не сме имали оплаквания досега от това естество. Попитах: Сигурни ли сте? После да няма: ама рутера, ама Windows-a и т.н. Отговора беше: такива проблеми при нас няма.

 

В този ред на мисли: аз предварително съм заявил, че искам да имам инсталиран рутер. Нямате изисквания към рутера. Сега - рутера виновен. Сопри се малко, бре. Аз да не съм идиот, та да си ползвам лаптопите с кабели. Хола ми дълъг 8,5 метра... как го виждаш да стане? А в стаите? А мрежовия ми принтер?

Ще дам пример с Мегалан: хората предлагат рутер от тях и не гарантират 100% за други рутери. И са коректни да го кажат. Когато съм звънял на съпорта им във връзка с промяна на Договора и телефона им даваше заето... след 1-2 минути ми звъннаха те и не се налагаше да взъня аз. Дори имат безплатен номер за абонати на Мтел (може и за други оператори, не съм проверил). При проблем с рутера - пращат веднага екип за тяхна сметка. А рутера го продават за някакви си 40-50 лева. Когато купих нов лаптоп на дъщеря ми и тя не могла да се оправи с настройките, обадила им се, и те веднага пратили хора на адреса - да и настроят лаптопа... което не е тяхна работа. Е, това е качествен съпорт, лошото е, че ги няма в Пловдив.

Иначе си добре дошъл у нас. Трябва само предварително да уговорим ден защото често пътувам, а и ти едва ли имаш много свободно време.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ама поддръжката е най-добрата, каквото и да си говорим.

Звъня- свободно от първия път, операторът вдига на секундата..

Добър ден, кога можете да ми пуснете и телевизия?

Отговор- веднага!

накъде повече LOL

Едит:

Двете разпределителни кутии ме дразнят..

Някой да ми услужи с кози крак? Резачки си имам :)

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

С DVD-то нямаше проблем. Зареди за 30-на секунди и беше готово за работа (да не повярва човек). Благодаря ти отново :)

Добре де, като нямаше проблем, защо не каза какви са резултатите от същите пинг-тестове, с които започна тази сутрин? Нали това беше целта на упражнението - не беше доволен от спийдтест резултатите. Сега гледам се говори за това, че пингът ти играел от 1 до 7 секунди и нито дума какви са тези спийдтестове без рутер и на чисто Linux live DVD. В крайна сметка има ли разлика или не???

Link to comment
Share on other sites

victory, никога не съм казвал, че проблема ти е в рутера. Престани, моля те да ми слагаш думи в устата и да преекспонираш казаното от мен. Ако си съгласен с моето предложение в предния пост предлагам да го изпълним и да не занимаваме форума с този въпрос поне няколко дни. мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Добре де, като нямаше проблем, защо не каза какви са резултатите от същите пинг-тестове, с които започна тази сутрин? Нали това беше целта на упражнението - не беше доволен от спийдтест резултатите. Сега гледам се говори за това, че пингът ти играел от 1 до 7 секунди и нито дума какви са тези спийдтестове без рутер и на чисто Linux live DVD. В крайна сметка има ли разлика или не???

Разликата е между 10 и 15 процента в плюс, без рутер с лайв сд-то. Сървъра в Созопол е без съществена разлика. Сървърите в Лондон и Париж са със скорост на ъплоад около 36 мегабита, доунлоуда е почти без промяна. Това са по-съществените разлики. За Пловдив закова на даунлоад 90 мегабита, което се включва в разликата от 15 процента.

Интересното е, че с рутер през лайв сд-то нещата стават по-зле. Явно е въпрос на драйвери, предполагам.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Реших и аз да пробвам малко тестове

 

1139386250.png

 

 

1139391354.png

 

Сега ще обърна на мак и ще пробвам през него

 

ето ги и тестовите през мак

1139425720.png

 

1139427786.png

 

33673354.png

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Victory , Е ти направо ме съсипа :) Добре, сега проблем всъщност имаш ли, защото скоростите които пишеш са светлинни

Между другото това е и основната причина да не предлагаме наш рутер, защото ефтин рутер няма никакъв начин да се справи с трафиците и неизбежно ще започнат въпросите защо ги даваме изобщо.

Ако давахме 20Mbps щяхме да даваме и рутер и нямаше да има никакви коментари. Когато обаче даваш 100 Mbps с 40mbps интернет в най-малкия пакет трудно може да се намери читав рутер на прилична цена.

Затова който иска максимални скорости или да си купи скъп рутер които може да ги понесе или да работи на кабел. Аз лично в нас имам 100Mbps оптика без никакво ограничение в трафика и си ползвам един linksys WRT54G с DDWRT и като видя 2MB (~20Mbps) скорост си е напълно достатъчно. Дали ще изям една вафла или ще изпия едно кафе с жената или ще си свърша нещо за 5-10 минути докато ми се дръпне каквото искам e нещо което изобщо не ме касае. Нямам никакви мераци да го дърпам не за 10, а за 5 минути филма. Това съм аз де.. ако за някои това не е достатъчно може да ползва кабел или скъп рутер и да сърфира на макс.. въпрос на избор

Edited by sloter
Link to comment
Share on other sites

Victory , Е ти направо ме съсипа :) Добре, сега проблем всъщност имаш ли, защото скоростите които пишеш са светлинни

Между другото това е и основната причина да не предлагаме наш рутер, защото ефтин рутер няма никакъв начин да се справи с трафиците и неизбежно ще започнат въпросите защо ги даваме изобщо.

Ако давахме 20Mbps щяхме да даваме и рутер и нямаше да има никакви коментари. Когато обаче даваш 100 Mbps с 40mbps интернет в най-малкия пакет трудно може да се намери читав рутер на прилична цена.

Затова който иска максимални скорости или да си купи скъп рутер които може да ги понесе или да работи на кабел. Аз лично в нас имам 100Mbps оптика без никакво ограничение в трафика и си ползвам един linksys WRT54G с DDWRT и като видя 2MB (~20Mbps) скорост си е напълно достатъчно. Дали ще изям една вафла или ще изпия едно кафе с жената или ще си свърша нещо за 5-10 минути докато ми се дръпне каквото искам e нещо което изобщо не ме касае. Нямам никакви мераци да го дърпам не за 10, а за 5 минути филма. Това съм аз де.. ако за някои това не е достатъчно може да ползва кабел или скъп рутер и да сърфира на макс.. въпрос на избор

sloter, my friend... кое те съсипа, какви светлинни скорости виждаш. Писах ясно: 10-15 процента над тези:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67257&view=findpost&p=1495430076

демек требе да умножиш по 10 или 15... и умноженото да разделиш на 100! Все пак говорим за процент (знака за процент е този: %)

Готин пич си ти, ама май си преуморен днес. Затова чети внимателно, че вече и вицове ще тръгнат за вашите скорости.

Иначе проблема ми е с недозареждането на страници, скоростта... дори да е по-ниска - не го считам за особен проблем. Няма да излитам в космоса все пак, а и да се наложи да излетя... няма да е с ваша ракета... ще току виж изгубила 1-ва скорост по трасето и ще се пада от високо.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Новите промоции са зашеметяващи http://cooolbox.bg/home/promotions/

 

sloter, интересувам се от промоцията Hello CooolBox – Пловдив, ако ваш представител ми звънне на вратата възможно ли е да сключа нов 18 месечен договор , въпреки че вече имам 12 месечен?

 

edit: да видях, няма да стане.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Малко объркващо става, защото от една страна само 10-15% разлика, а от друга - 36 мегабита ъплоуд (??) до сървърите в Лондон и Париж. :unsure: Щеше да е по-елементарно просто да покажеш как е било без рутера и с линукс. Ако действително има само 10-15% разлика, значи ли това, че виждаш под 1 мегабит ъплоуд до Лондон примерно? Или под 20 до Търново, Бургас, Русе...

 

Незареждане на страници вече става отделна дискусия. Това днеска беше във връзка с коментара за "симетричността" на канала и очевидният проблем с нисък ъплоуд, който ти показа. Ако се е оказало, че при другите условия това не е било така, значи въпросът е приключен (след входа при теб ти си организираш мрежата), а за другото си е отделно.

Link to comment
Share on other sites

Новите промоции са зашеметяващи http://cooolbox.bg/home/promotions/

 

sloter, интересувам се от промоцията Hello CooolBox – Пловдив, ако ваш представител ми звънне на вратата възможно ли е да сключа нов 18 месечен договор , въпреки че вече имам 12 месечен?

 

Кое им е зашеметяващото? Цената все още не е добра.

Link to comment
Share on other sites

Кое им е зашеметяващото? Цената все още не е добра.

Чета си аз тука глупости ама по-голяма от тази няма.Вия маи искате без пари да е.За справка виж цените на корпорацията!

Link to comment
Share on other sites

едит:

рутер: NetGEAR WNDR 3700 с последния фърмуер. Настройките на рутера и мрежата ми са преглеждани от доста "мастит" мрежов администратор, който администрира 1xx + сървъра на голяма корпорация в София. Според него проблем-а не е в мен. Човека си загуби над час за проверки и тестове.

Такова животно не съществува.

Link to comment
Share on other sites

Само не мога да разбера, защо е необходимо аз да се надявам да бъда посетен от търговски агент :(

Сваляш ми цената и си пускам Трио веднага. На търговските агенти трябва да им се плати все пак...

Като човек с 45 :laughing: дена стаж в Хенди, едва ли има търговски агент, който може да ме информира за услуга от подобен род..

Камо ли да ме надъха...

Минава ми през акъла аз да стана такъв в свободното си време, не знам каква е комисионната :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...