Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

к'ъв е тоя филм с триенето на history-то в web browser-a след като нета бива пуснат вследствие на прекъсване заради неплатена сметка? :unsure: блокират по някакъв начин http протокола ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

к'ъв е тоя филм с триенето на history-то в web browser-a след като нета бива пуснат вследствие на прекъсване заради неплатена сметка? :unsure: блокират по някакъв начин http протокола ли?

 

History-то ти се пази на компютъра. Няма как да го изтрият и няма нищо общо с http протокола.

Link to comment
Share on other sites

History-то ти се пази на компютъра. Няма как да го изтрият и няма нищо общо с http протокола.

не, те твърдят, че самият потребител трябва да го изтрие, за да има отново нет, ама и аз не мога да разбера ква е връзката между хронологията и протокола :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Никаква. Можеби се презастраховат като карат хората да си трият кеша, за да не излизат кешираните страници от тогава, когато е нямало интернет на машината и да се шашкат хората, че още нямат интернет.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От скоро съм абонат на телевизията на КулБокс и имам няколко въпроса, че нещо не мога да се справя?

1. Мога ли да подреждам каналите както аз искам и ако мога как става?

2. Мога ли да настроя така че като редувам каналите да ми излиза и инфолентата, за да мога да виждам кое предаване върви в момента?

3. Мога ли да настроя така че като сменям каналите от 4-те стрелки със ОК в средата освен инфолентата да ми се сменя и канала автоматично без да давам ОК?

Link to comment
Share on other sites

1.Не. Тук можеш само да си го добавяш към любими канали и там да ги подредиш.

2.Не.

3.Не.

 

Всъщност точка 2 става, но първо се натиска ОК да се появи инфолентата и след това сменяш каналите и тя стои и информацията се сменя. :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От опит ви съветвам да минете на Cooolbox, все пак не само скоростта, а и качеството е важно, както и обслужването. При тях всичко е на ниво и няма да съжалявате.

До такава степен "къртят мивки", че дори се чудя дали да не си пусна сървър от дома. При другите оператори 1 капка дъжд и няма нет, няма кабелна...

Link to comment
Share on other sites

Абонати ли нямате,че регистрирате персонала да ви хвали :rofl:

Това което казва "mafeel" е абсолютната истина! В Пловдив Cooolbox са най-добрият интернет доставчик! От 1 година имам интернет и телефон и съм толкова доволен, че и на 2-ри адрес пускам Трио Пакета! Опитай и ще видиш! Няма да съжелявате ако си го пуснете! Ако някой иска съвети или нещо може да ме пита на лично съобщение.

 

П.С. Не съм от "ПЕРСОНАЛА"!!! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ще съжалявате, защото това тяхното не е нормална телевизия.

 

 

Еми не е нормална :) IP телевизия е

 

Пак ще стане мазало като почнат разбирачите да се изказват сега...

 

Реално няма алтернатива на тая услуга в града, подобно нещо не се предлага от друг... някой ще спори ли ?

 

btw и аз съм с две Trio-та :)

Link to comment
Share on other sites

Ще съжалявате, защото това тяхното не е нормална телевизия.

В смисъл някакви недостатъци ли има?За мен си е пълнофункционална,а ти ако си капризен е друг въпрос.Качеството на картината и е безупречно!

Link to comment
Share on other sites

Май нещата който виждаме са доста различни. От това което прочетох, пред мен е само розов захарен сироп, навсякъде и ако не внимава човек може да му залепнат обувките.

Link to comment
Share on other sites

Май нещата който виждаме са доста различни. От това което прочетох, пред мен е само розов захарен сироп, навсякъде и ако не внимава човек може да му залепнат обувките.

Това е твое виждане!

Моето виждане е, че във всяка една мрежа има огромен брой свръзки, накрайници, междинни устройства и т.н. - все възможни точки за възникване на проблеми. Не съществуват не повреждащи се машини! Набийте си го един път завинаги в дебелите глави, че оптиката е просто една по-надеждна архитектура за пренос на данни. Стига с тези простотии, че като е оптика и нетът трябва да е по-бърз от мисълта и, че когато браузвате, странниците трябва да се отварят преди да сте докоснали клавиша! Както казах стига с тези фантастики. За мен важното е, че услугата която аз използвам е повече от на ниво, че съпорта (в двата случая когато ми се е налагало да им звъня) не ми разказва вицове и приказки за лека нощ, а дори са пускали конферентна линия и са ми решавали проблема, де се вика тутакси и веднага. За разлика от предишните ми доставчици, от този съм безкрайно доволен. Интересното е, че от поне 50-те човека които съм закарал и са станали техни абонати, никой няма никакви забележки и дори водят нови клиенти.

Имам чувството, че в този раздел пишат само Сисопи от най-високо ниво (кой от кой по-голям разбирач) или питомци на някоя детска градина. Бахти, забравили сте май, що е то, аджеба, Визио, БТК, Евроком, Гигашит и прочее "доставчици"...

 

П.с. Та, така, ако случайно ти "залепнат" обувките, първо виж в какво (не е много сигурно дали е захарен сироп)... и имай предвид, че ти сам си се набутал в лепкавото.

Link to comment
Share on other sites

Скъпи gado от като съм клиент на cooolbx, винаги моето мнение е било, че това е най добрият интернет в града. Да може и да ти е трудно да го повярваш но е така. Но от това което се пише в този форум мога да разделя проблемите на две. Има голям брой комплексирани потребители, който се чувстват длъжни да защитят доставчика си. Другият по сериозен проблем е, че ITD имат около 4000 домашни клиенти в Пловдив, което не е достатъчно услугата им да излезе на печалба и са доста раздразнителни.

 

 

П.с. Та, така, ако случайно ти "залепнат" обувките, първо виж в какво (не е много сигурно дали е захарен сироп)... и имай предвид, че ти сам си се набутал в лепкавото.

 

Какво по точно имаш предвид, били уточнил?

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Скъпи gado от като съм клиент на cooolbx, винаги моето мнение е било, че това е най добрият интернет в града. Да може и да ти е трудно да го повярваш но е така. Но от това което се пише в този форум мога да разделя проблемите на две. Има голям брой комплексирани потребители, който се чувстват длъжни да защитят доставчика си. Другият по сериозен проблем е, че ITD имат около 4000 домашни клиенти в Пловдив, което не е достатъчно услугата им да излезе на печалба и са доста раздразнителни.

Ти защо си останал с впечатлението, че аз съм абонат на друг доставчик?

Просто се дразня когато някой се изреже, че видиш ли - То тва уж е оптика, пък не предвижда желанията ми... и съответно тая фирма не струва и услугата е скапана, щот оптиката трябва да действа преди мисълта...

Пак ще подчертая - Към този момент аз съм пределно доволен от услугата която ползвам. Надявам се и завбъдеще да нещата да си останат така.

Link to comment
Share on other sites

Ти защо си останал с впечатлението, че аз съм абонат на друг доставчик?

Просто се дразня когато някой се изреже, че видиш ли - То тва уж е оптика, пък не предвижда желанията ми... и съответно тая фирма не струва и услугата е скапана, щот оптиката трябва да действа преди мисълта...

Пак ще подчертая - Към този момент аз съм пределно доволен от услугата която ползвам. Надявам се и завбъдеще да нещата да си останат така.

 

 

Скъпи gado въобще не съм останал с впечатление, че си клиент на друг доставчик. От това което пишеш е очевидно какъв интернет ползваш. От това което пишеш и за секунда не съм се усъмнил. Извинявай ти къде видя да съм писал подобни неща за оптиките? Това не е вярно ако желаеш виж мненията ми в темата. Но май ти, бе писал за някакви реки.... и като тръгнеш няма спиране.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл някакви недостатъци ли има?За мен си е пълнофункционална,а ти ако си капризен е друг въпрос.Качеството на картината и е безупречно!

 

Има,да, и качеството на картината не е в този списък.Накратко проблемите са следните:

 

бавна смяна от канал на канал

периодично забиване на устройството при което се налага изключване и включване

периодични проблеми с артефакти по каналите

нефункционално дистанционно на устройството

при всяко пускане на телевизора се налага бързо намаляне на звука защото устройството не запаметява нивото му преди последното изключване

 

Не се опитвам да разпалвам стари спорове.Тук въобще не намесвам интернета им, който е добър.Тук говорим за телевизията.Бих казал че ИТД правят това което правят Булсатком, но в обратен ред. Едните ти пробутват интернет покрай телевизията, другите телевизия покрай интернета.Резултатите почти всички ги знаем...

Link to comment
Share on other sites

. Другият по сериозен проблем е, че ITD имат около 4000 домашни клиенти в Пловдив, което не е достатъчно услугата им да излезе на печалба и са доста раздразнителни.

 

 

Ти си ги броил абонатите на ITD, и знаеш счетоводството им за да ги говориш тези работи?

Link to comment
Share on other sites

Ти си ги броил абонатите на ITD, и знаеш счетоводството им за да ги говориш тези работи?

Всеки, с малко под средната интИлигентност би разбрал колко са им абонатите от номера на Договора му. Аз съм 3xxx абонат. За една година е нормално да са се появили още 1000-2000 абоната. Но, не е нормално за такваз велика фирма абонатите да са 20% от тези на бившето ДСС.

BTW, днес чаках почти седем часа за отстраняване на проблем за 3 минути. Ей на тва му викам добър сУпорт. И най-интересното е, че след всяко мое обаждане през 1-2 часа чувах следното: екипа е тръгнал към адреса. Да ви имам екипите. За 7 часа се стига до Америка... от единия до другия край на Пловдив се стига за 20 минути.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Скъпи gado въобще не съм останал с впечатление, че си клиент на друг доставчик. От това което пишеш е очевидно какъв интернет ползваш. От това което пишеш и за секунда не съм се усъмнил. Извинявай ти къде видя да съм писал подобни неща за оптиките? Това не е вярно ако желаеш виж мненията ми в темата. Но май ти, бе писал за някакви реки.... и като тръгнеш няма спиране.

Понеже не се познаваме, още по-малко сме яли и пили, ще те помоля да се ограничиш просто до - gado. При такова положение на нещата, фамилиарностите са абсолютно неуместни! Мнението ми се отнасяше само частично до твоят пост и съвсем не визирах теб с тези неща за оптиките. Просто най-гласовитите мрънкачи в темата, страдат точно от подобни заблуди.

Link to comment
Share on other sites

Скъпи gado от като съм клиент на cooolbx, винаги моето мнение е било, че това е най добрият интернет в града. Да може и да ти е трудно да го повярваш но е така. Но от това което се пише в този форум мога да разделя проблемите на две. Има голям брой комплексирани потребители, който се чувстват длъжни да защитят доставчика си. Другият по сериозен проблем е, че ITD имат около 4000 домашни клиенти в Пловдив, което не е достатъчно услугата им да излезе на печалба и са доста раздразнителни.

 

 

според мен,колкото и да са добри, с тези 4000 домашни клиенти ще им стане още по-трудно след около месец,когато ще се появи комерсиално и M-network(чиято ТВ определено е по-добра)

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

бавна смяна от канал на канал

По-новите Motorola 1003 са малко "по-чевръсти", но пак е около 2 секунди от картина до картина, вероятно защото просто технологията на сигнала е такава. Но иначе за бързо прехвърляне на канали само с информацията за текущото им предаване става без никакво забавяне.

 

при всяко пускане на телевизора се налага бързо намаляне на звука защото устройството не запаметява нивото му преди последното изключване

На същите тези сеттоп боксове дистанционното е универсално, т.е. позволява да контролира и тв-то. Дори без да държиш под ръка постоянно две дистанционни, би трябвало да можеш да контролираш силата на звука единствено от тв-то, като по този начин няма да ти се налага коригиране при всяко пускане. Вярно е, че сеттоп бокса не помни настройката за силата на звука — решението е да не се пипа, а силата на звука да се контролира от тв-то. Това разбира се се отнася за по-новите мотороли, но разликата не е огромна...

 

Определено не мисля, че телевизията на Кулбокс е толкова зле, колкото е интернетът на някои други. Като канали сигурно може да се желае още, но в същото време предлага и неща, които ги няма при повечето други (TV+, Film+ примерно, който гледа мачове). Отделно се появи и възможност за запис на предавания, макар и тук да има какво да се желае.

 

След изтичане на 12-месечен договор, три цифрови приемника, интернет 40/40 Mbit/s международен и телефон със 100 минути бг и международни разговори, при предплащане за 5 месеца напред излиза по около 39 лв на месец (плащаш 5 получаваш 6, 36.90 + 2х5 = 46.90*5/6=39.08 лв на месец). Не зная дали друг доставчик ще ми предостави всичко това, с това качество, на тази цена. Аз лично съм много по-доволен отколкото от предишните си доставчици. Бил съм преди това на Евроком, Angelsoft/Нетгруп, Булсат... Когато нещо си е добро, си е добро, ако ще да звучи и като реклама. В момента, когато нещата не са наред, и те не трябва да се спестяват.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...