Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Айде сега пак генерализации... Що бре човек, има много добри чилийски, австралийски и ново зеландски бели вина, които са винтова капачка.... Естествено аз също изключвам нашенските производители на вино с винтовка....щото са абсолютна водица... Предпочитам бокс да си купя пред такова с винт.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Mockingbird said:

Айде сега пак генерализации... Що бре човек, има много добри чилийски, австралийски и ново зеландски бели вина, които са винтова капачка.... Естествено аз също изключвам нашенските производители на вино с винтовка....щото са абсолютна водица... Предпочитам бокс да си купя пред такова с винт.... 

Ти пък какво против боксовете имаш? Това е просто опаковка, доста по-евтина от стъклото впрочем. И за нашенските винтовки не се ряпкай така (на Мисирчо му е простено, щото не разбира от пийване). Не си спомням марката, но това лято в Съни пих страхотен купаж Каберне-Сира и беше именно в шише с винт.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че нищо им няма на винтовките, даже в много случаи са препоръчителни. 

Проблемът с винтовата тапа е чисто психологически и няма нищо общо с качеството. 

Просто в масовия случай българина е дървена глава и като си науми нещо- край!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deus_pld said:

Естествено, че нищо им няма на винтовките, даже в много случаи са препоръчителни. 

Проблемът с винтовата тапа е чисто психологически и няма нищо общо с качеството. 

Просто в масовия случай българина е дървена глава и като си науми нещо- край!

Абе приказвай им ти за танините от корка и благинките от съставния корк...

Чугунени тикви!

 

П.п. Ей ся ще почнат да се пенявят за отлежалите вина, на по 20-30-40 години...  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно нищо против нямам боксовете... Срещу винтовките също... просто не съм попадал на читаво нашенско с винт, явно.... За тия залежалите над 5 години не искам да слушам... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

Начи другари - в името на себе си, в името на гостите си, в името на всичко свято, ЗА БОГА НЕ КУПУВАЙТЕ ВИНО С ВИНТОВИ КАПАЧКИ!!! Няма, просто няма нито марка, нито произход, нито цвят, нито сорт, които да не са ТОТАЛНА ПИКОЧ!!!! 

И това го казва Мисира, за когото царевичната утайка Пиринско е върховната "бира". :lol:

 

Естествено нищо му няма на виното с винтови капачки, ама как да му обясниш на Мисира, че то качеството му не зависи от това каква капачка са му сложили, а най-вече от това какво по начало са наляли вътре.

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2021 at 10:44 PM, Godfather said:

И това го казва Мисира, за когото царевичната утайка Пиринско е върховната "бира". :lol:

 

Естествено нищо му няма на виното с винтови капачки, ама как да му обясниш на Мисира, че то качеството му не зависи от това каква капачка са му сложили, а най-вече от това какво по начало са наляли вътре.


Само един весленски мисир може да напише толкова тъпотии в две изречения. Едното напълно невярно и доказващо за милионен път, че нито е чел, нито е запомнил и второто - плод на ТОТАЛНАТА му мисирска некадърност. Просто брилянтен си, мили мой... :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
8 minutes ago, Mockingbird said:

Какво му се чудиш? Екстра си е пиячката.... само да имаш кинти.... Не е за всеки все пак.. 

Абе де да знам. Да дадеш за една бутилка уиски толкова, колкото за чисто нов автомобил, нещо не ми се връзва, ако и да те бият милионите по главата. Майтапът в случая е, че това чудо го има в цели два магазина от веригата (все си мислех, че такова нещо задължително трябва да е специална поръчка). Е как го опазват бе, сигурно го държат в трезор! :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, от позицията на човек за когото нов лек автомобил е нещо като да си купи филе Елена от магазина, едва ли му е драма да кихне даже и 50к за шише елексир.... Гаранция е в някоя специална витрина... 

Link to comment
Share on other sites

Е, има и по-фрапантни случаи: 

 

FB_IMG_1640628743420.jpg

 

По принцип всяка от известните марки пукница има по един-два подобни бутилки.

Естествено, никоя от тях  не разчита на тези продажби, но трябва да ги подържат за престиж и "тежест" на пазара. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Една забавна история, но в кратък вариант. Един от моите колеги е пил може би най - скъпото уиски в света. Не че уискито е било нещо скъпо, но логистиката да им го доставят се равнява сума която тези които ги публикувате тук са направо смешни. Историята е, че по това време е в Афганистан в някаква малка и отдалечена база в която нямат алкохол. Разбира се хората са IT(разбирайте господ) и всички са им задължени. Та се прави поръчка в една от по - големите бази и след това по веригата сума ти народ организира било транспорт, било някакви учения за да им го доставят. Историята е доста дълга за да я описвам. Финалният резултат е, че си получават уискито.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, netrootbg said:

Една забавна история, но в кратък вариант. Един от моите колеги е пил може би най - скъпото уиски в света. Не че уискито е било нещо скъпо, но логистиката да им го доставят се равнява сума която тези които ги публикувате тук са направо смешни. Историята е, че по това време е в Афганистан в някаква малка и отдалечена база в която нямат алкохол. Разбира се хората са IT(разбирайте господ) и всички са им задължени. Та се прави поръчка в една от по - големите бази и след това по веригата сума ти народ организира било транспорт, било някакви учения за да им го доставят. Историята е доста дълга за да я описвам. Финалният резултат е, че си получават уискито.

Хахаха, то тая доставка на алкохол в Афганистан ще излезе по-скъпа от същото нещо да го закараш на Международната космическа станция. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Хахаха, то тая доставка на алкохол в Афганистан ще излезе по-скъпа от същото нещо да го закараш на Международната космическа станция. :lol:

Със сигурност! Някой хубав ден като се видим и ако не забравя, ще ти разкажа повече подробности. Наистина е абсурдно през какви неща е минало въпросното уиски: хеликоптери, хамъри, частни военни компании...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mIRCata said:

Подробности...

Нали, както викаше шефа на БНБ. "Майната му на парите, важното е да сме живи и здрави!"

Link to comment
Share on other sites

После гледаме колко им е зле и обучение и здравопазването и т.н. На американците де. Другите от НАТО са по-добре в тези отношения.

Link to comment
Share on other sites

Едно ново и наистина страхотно попадение. Цената му е солена (поне тук, за Европа не знам), но си струва всеки цент! :punk

 

Edit: Егати и тъпия IPBBoard, това е най-омазания софтуер за форум евър, заклевам се. Всички вертикални снимки автоматично ги обръща хоризонтално и няма сила да го накара да ги показва в оригиналната им форма. Анатема!

 

benriach.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Godfather said:

Edit: Егати и тъпия IPBBoard, това е най-омазания софтуер за форум евър, заклевам се. Всички вертикални снимки автоматично ги обръща хоризонтално и няма сила да го накара да ги показва в оригиналната им форма. Анатема!


На знам колко снимки съм качил през годините, но такова нещо не съм видял. Ти директно ги качваш от телефон ли? Иначе като цяло съм напълно съгласен - софтът им е тотален боклук - още нещо доказано с годините. Всяка стара версия в пъти по-добра от следващата. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


На знам колко снимки съм качил през годините, но такова нещо не съм видял. Ти директно ги качваш от телефон ли? Иначе като цяло съм напълно съгласен - софтът им е тотален боклук - още нещо доказано с годините. Всяка стара версия в пъти по-добра от следващата. 

Мисир, говоря специфично за снимки, които се ъплоадват във форОма. Правиш ли разлика с тези, дето хостваш в проскубания сураттефтер и тук слагаш само линковете?

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, просто си индианец :)

benriach.jpg.811270b9b7608c8735caac15471871e2.jpg

Едит: Всъщност проблемът е, че голяма част от софтуера за визуализиране на снимки (РС, телефони) умно ти я обръща, за да я видиш, както според въпросния софтуер е правилно. В случая - вероятно текста дава ориентация. Иначе самата снимка си е килната и логично - като я ъплоуднеш е да я покаже както си е.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Ако си мислиш, че всеки път ще си давам зор да им редактирам ХТМЛ кода, щото идиотите не са го направили като хората, значи нещо не си си пил хапчетата за познаване тази сутрин. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...