Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

2 hours ago, RaptoR said:

Мене такива дреболии ме влудяват, а ти спокойно си гориш за три бона като че ли са три кюфтета.... 

Това за IT са джобни пари :bowdown:. Нормално да е спокоен :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кат ги знам IT'тата кви са стипци... :D.. Бе мани, 2-3 хиляди лева са си бая пари, за който и да е, да не говорим, че не са по негова вина.

Link to comment
Share on other sites

Дори и да почна да се занимавам, само ще си потроша нервите и накрая нищо няма да се случи. Уверяват ме, че са го сложили, ама като човека дето ми е разглобил кутията ми казва, че филтър няма и за първи път вижда кутия в такова състояние !  Не знам кво са правили и как са го изпуснали това нещо. Даже не знам как е вървяла тая кола без филтър. Винаги има вратички. Ще си вържат гащите като кажат, ами той си донесе частите(кита с маслото) и нищо накрая. Ще пиша един емейл до КЗП да видя какво ще се случи.  Имам документ, че са ми обслужвали колата в тоя сервиз, трябва ми документ, че в кутията е нямало филтър като са я отворили. Също ми трябва документ, че в кашона с маслото е имало филтър. 

 

Румба, факт, доста народ в IT сектора са стипци, но на мен ми е писнало да се правя на циганин за някви неща, нито ще забогатея, нито ще обеднея като се изциганя някъде за няква сметка. Като тръгнат да ми броят стотинки направо полудявам.. 

 

Един бивш колега е така, цепи се стотинката ама си купува глупост след глупост през 2 месеца. Ся си купи 2ри часовник на Xiaomi. При въпроса: за какво ти е ? Отговора беше, еми да си ги менкам :D 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 4:20 PM, vinyl_master said:

Кат ги знам IT'тата кви са стипци... :D.. Бе мани, 2-3 хиляди лева са си бая пари......

Цитирам:

On 2/12/2022 at 10:15 PM, kotora said:

Metro Exodus се оказа доста приятна игрица. Насрах се няколко пъти. Графиката е брутална. Добре, че имам 3060-тка.

 

Link to comment
Share on other sites

Която взех за къси пари ;) 

 

edit: Взех я колата вчера, много мазно върви :) Дори и преди смяната не вървеше по тоя начин. Сега 500км по-нежно каране без рязко тръгване за да минат адаптациите на всички съединители. по 3ти март ще ходя до Търново, та ще я покарам през Шипка. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Предвид кризата с чипове, това е доста кофти новина

 


на Полото свети error airbag. Какво ще рече? Аз си мислех, че възглавбицата или я има, или я няма. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

на Полото свети error airbag. Какво ще рече? Аз си мислех, че възглавбицата или я има, или я няма. 

 

На Фолксваген това е една от детските болки. В 90% от случаите проблема е в едни букси под предните седалки. Не знам дали на Поло е пак така, но не пречи да погледнеш. Ако няма нещо по-сериозно, би трябвало почистването и пръскането с контактен спрей да помогне. 

Link to comment
Share on other sites

И при моята Алфа е така. Намества се буксата под седалката и се оправя. Предният път беше под пасажерската, а последния - под шофьорската.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djaba said:

 Не само на фауветата, на хюндай тусон трета година ми свети, точно заради някакъв датчик под предната пасажерска седалка, ич да не му пука!

Това не е ок, тъй като при удар няма да се отвори възглавницата на пасажера. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kotora said:

Това не е ок, тъй като при удар няма да се отвори възглавницата на пасажера. 

 

Да, определено това ме притеснява. Никога не съм си мислил, че ще ми се случи, ама ей на - декември месец ме бутна автобус. Щот спирам на пешеходни пътеки, да са еба. И съм почти сигурен, че ще ме блъснат и на едно друго кръстовище, заради тъпата организация, ама дано не предизвиквам съдбата.

 

Успокои ме това, че е само букса. Ама къде да я търся? Или по-добре да си ида на майстор?

Link to comment
Share on other sites

Вземи телефона и снимай под седалките. Под пасажерската и под шофьорската. Вероятно ще видиш кабелите. Ако се присегнеш с ръката ще успееш и да ги напипаш. Трябва да са лесно достъпни, точно за такива ситуации.
На моята кола има пластмасов "механизъм", който се откача и едно рамо с буксите на него, излиза пред седалката за лесен достъп. Разкачаш и закачаш отново. Ако имаш контактен спрей, може да пръснеш малко.

 

За онази Опел Астра 2013 ли търсиш?

 

Ето тази снимка намерих в интернет. Ясно се вижда как висят кабелите под седалките. Вероятно са точно тези.

 

su98cpacj08md2zsiwhof12adx5z9b1u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Преди да пипа буксите е редно да се зачете с правилната диагностика. Има няколко въздушни възглавници, на някой проблема им е в кантара на седалките, на някой им е лентовия кабел на волана, на мен проблема е в шофьорската завеса и трябва да махам тавана за да стигна до буксите. Най-добре ще се види на диагностика, дали кабела е окасил към маса или се е откачил, това също е от голямо значение. Другото, което може да е като "грешка" че по-новите коли имат и сървис ремайндър, който само с изчистване изчезва, тоест ейрбег модулите може да са си в ред, и само да се изичсти ремайндъра.

Link to comment
Share on other sites

По принцип по предписание от бумагите на производителя е редно да се прекъсне захранването и да се изчака 4-5 минути и тогава да се бърника. Кажи ми точния модел кола да проверим.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vinyl_master said:

Преди да пипа буксите е редно да се зачете с правилната диагностика. Има няколко въздушни възглавници, на някой проблема им е в кантара на седалките, на някой им е лентовия кабел на волана, на мен проблема е в шофьорската завеса и трябва да махам тавана за да стигна до буксите. Най-добре ще се види на диагностика, дали кабела е окасил към маса или се е откачил, това също е от голямо значение. Другото, което може да е като "грешка" че по-новите коли имат и сървис ремайндър, който само с изчистване изчезва, тоест ейрбег модулите може да са си в ред, и само да се изичсти ремайндъра.

 

Добре де, не може ли просто да разкачи двете букси и да ги закачи пак? Диагностига сам няма да може да пусне, а да се дават пари за диагностика, за да ти закачат двете букси под седалката е малко ..... безсмислено. Ако не стане с разкачане и закачане, ще отиде да му направят диагностика и да видят проблема.

Link to comment
Share on other sites

Аз не мисля, че ще се самооправи грешката ако е хипотетично оправи проблема с вадене и слагане, SRSто е малко тегаво и мисля, че трябва да се зачисти след отстраняването на проблема. Да пробва.

Link to comment
Share on other sites

При мен се оправи грешката на 2 пъти. При даване на контакт, колата си проверява всичко и ако няма грешка, чисти старите.
Не знам при Фолксваген как е.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Едни чудесни 600км навъртях, на 3ти Пловдив- Търново през прохода на Републиката разхода беше 10/100 като по магистралата си карах лежерно със 130. 

Днес Търново- Пловдив с градско и ужасна Цигания до София по магистралата. Разход 9.8. Кутията е много добре от 2ра на 3та с педал до пода и нямаше никакво замисляне. 

 

Навъртял съм над 1000км след ремонта :) 

 

По-другата седмица ще съм в Пловдив, та ако на някой му трябва диагностика ще мога да прочета нещата :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/23/2022 at 9:33 AM, kotora said:

На 1ви или 2ри ще съм в Пловдив, ако не ти е късно до тогава, може да го прочетем за 5 минути да видим къде е проблема. 

 

буксата за on/off на airbag-а.

оправи се с "включване и изключване" :d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...