Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Ама чакай, Адаптациите са правени не веднага след смяна на маслото а след 2-3 седмици. В един бюлетин на ауди пише да се ресетват адаптациите след смяна на маслото. 

 

Quote

(From VW/Audi SSP 385 Pg. 71, referenced by SSP 457)
"The fresh ATF alters the friction coefficient of the clutches, which in turn affects gear-shifting. The adaptation program has adapted the clutch control parameters to the frictional characteristics of the old ATF. Due to the vehicles high mileage, the adaptation cycles are already very long. The gearbox cannot adapt to the new ATF within an acceptable period of time. This impairs shift quality and reduces the useful life of the clutches. In this case, the adaptation values have to be deleted and an adaptation run carried out."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това не го четеш от бюлетин, а го четеш от Service Training за специалисти на VAG, и има 5 рзлични начина за адаптации на кутията, съединителите и всичко...свали си целия пдф и виж какво пише. А това, че се сменя маслото и кутията сама се обучава с новото ти масло е друг момент, който седи на заден план и ти дефакто не го усещаш кога се случва.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kotora said:

Ама чакай, Адаптациите са правени не веднага след смяна на маслото а след 2-3 седмици. В един бюлетин на ауди пише да се ресетват адаптациите след смяна на маслото. 

 

 


Николчо, чичовата, в момента, в който омесиха копченатискачеството с механиката всичко отиде по дяволите. Много мога да говоря за скъпи коли на трупчета заради копченатискащия.... 
Просто, понеже си наше момче и все пак имаме сантимент към теб - преди да потрошиш три хилди леа, земи бъди сигурен, че тряя да потрошиш три хилди леа... 

Link to comment
Share on other sites

Видене тва, че съм копченатискач, не значи че нямам понятие от механика :) 

 

Ще поискам и второ мнение да видим какво ще стане. Но без да се отвори кутията всички си пишем мнения. Няма магически да се оправи от нищото като си я карам така. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Видене тва, че съм копченатискач, не значи че нямам понятие от механика :) 

 


Къде видя да казвам подобно нещо? Копченатискачи са ти програмирали датчиците по колата и всичко, което там ти пищи.

Link to comment
Share on other sites

Това втория сервиз ли ти е или там си ходил да ти сменят маслото?

 

Ох, не знам брат, каквото и да е, дано излене нещо малко. Това бяха мойте пеесе стинки по темата! Успех!

Link to comment
Share on other sites

Маслото е сменяно в един сервиз в Герман. Знаят какво правят, препоръча ми го човек, който кара А6 със същия мотор и кутия. 

 

Е и аз на тва се надявах, но без да се отвори кутия няма как да стане ясно. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kotora said:

Маслото е сменяно в един сервиз в Герман. Знаят какво правят, препоръча ми го човек, който кара А6 със същия мотор и кутия. 

 

Е и аз на тва се надявах, но без да се отвори кутия няма как да стане ясно. 


Е то отвори ли се кутия, кутията на Пандора е отворена....

Link to comment
Share on other sites

Ако колата не е на 50к. искате ли да се хванем на бас, че кутията е за ремонт? :grin: Както казах, тея дето се занимават с автомати много добре знаят, какво става. БМВ ползват същите кутии, а аз обстойно ги проучвах понеже исках да купувам БМВ Е91. Така рЕзко се отказах и ще си карам Реното, пък нека не съм премиум.

 

Единия пакет съединители ще е заминал и сега буксува, останалите също са тръгнали и като се отваря трябва да се сменят. Там вече като се почне се сменят, втулки, уплътнения, клапани ако трябва, масло и т.н. баш около 3 бона.

 

П.П. Може да питаш в София и в divals, те са също някъде към Малинова долина. Можеш са ги намериш в нета.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Купил си Николчо лимонче. Напълно възможно е, Жорка. Както и е постулат, че отвориш ли кутията ще смениш всичко, тряя да си луд да не го направиш, ако някакво понятие имаш от вече платената цена за труд. 

Link to comment
Share on other sites

Емии Видене, такова е :)

 

Не бих казал, че съм си купил лимонче, щото не съм взел дизелов дарак на хм 500к км смъкнат на 230 ;) Дето е готов за вериги и дюзи :D 

 

Така, че, ремонтира се и се кара.  

 

И ся пак ще пуснеш някои лаф, как копченатискачите не познавали парите :D

 

@jozo Жоро, ако не бях сменял маслото нямаше и да разбера, докато не беше станало късно. Сега поне съм я хванал в ранен етап. 
Разбира се, че като се отвори и се види какво е положението, ще се сменя всичко каквото трябва. Иначе файдата от свалянето ще е никва. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Намерих същия проблем на човек от Англия, същите симптоми след смяна на масло - с грешката на този съединител - оказва се малко налято масло след смяната...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, kotora said:

Налято е 5.5л масло. 

 

Пред теб ли го наливаха? Сигурен ли си, че докато са наливали не са оляли малко?  Също така какво се случва ако е повече? 

 

Това с препоръчаните хора/сервизи го забрави :D Teб те праща някой, защото се познава с "Шефа", а от там кой ще ти преглежда колата е съвсем друга бира ... Този к*р с препоръчани и скъпи сервизи съм го ял няколко пъти. Аз бих те посъветвал същото както и другите, които искат да ти помогнат :) Отиди за второ мнение и виж дали проблемът не е по - елементарен от очакваното, защото като отвориш и здраво/счупено ще трябва да смениш всичко :) 

Link to comment
Share on other sites

Амии не, пращат ме хора, които са си правили колите в тия сервизи. Даже единия е правил основен ремонт на двигател в сервиза в който ми смениха маслото. 

Но да ще отида и в Пловдив при един да видим какво ще каже. 

Link to comment
Share on other sites

На колко километра предполагаш, че

е тая кола в крайна сметка?

 

Коста, поразходи се иначе за твое успокоение, ама пак до ремонт ще стигнеш колкото и да не вярват другите в тая тема и да търсят под вола теле.

Link to comment
Share on other sites

Офф извинявай, ще купувам риза. :D 

 

Не би трябвало да има проблем тогава, ама знаеш ли.

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че ще се стигне до ремонт, но въпросът е какъв ще бъде той :)  Пък и ако се очаква да се дават 3к+ задължително трябва да се иска второ мнение :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...