Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Разправям аз, че карането на газ води до дълги обяснения по форумите :)) 

Не ми се рови форума назад, но в хода на темата, и не само тази, и не само тук, едва ли не има някаква "гордост", че караш на бензин и се набутваш двойно .

 

Любим аргумент :)))

 

Както споменах по-рано, дизела не гърми :)

 

Ех тази прословута ни пестеливост ... Ама то и купуването на нови коли за 200 бона не е финансово изгодно,  по-добре е да се купи същата кола вече секънд хенд за 1/2 или 1/3 от цената и. Като ще икономим да е на макс, нали ?
А някой от защитаващите газифицирането замисля ли се, че не на всеки му се занимава с глупости? Не на всеки му се бяга по сервизи за да оправя една допълнителна система генерираща проблеми ? Или че когато човек си купува кола, може би държи да си ползва всичкото свободно място в нея по предназначение? 

Много държа и на работещият ми нивомер, и на 1000+ километровият пробег с едно зареждане, както и наличието на гориво във всяка една бензиностанция, както и стандартният пистолет за зареждане (газовите куплунзи са няколко и трябват и преходници на някои места) ... 

 

Никой не ви взима за втора ръка хора, спокойно, но и хайде по-кротко с обясненията, че околните са глупаци, те също са си направили сметката.  

 

Лъки - карал съм на газ достатъчно, че да знам, че комфорта ми е по-важен. 

 

ПС : това сигурно само ще подклади огъня но е част от причината да карам на дизел, разумните ще разберат

 

Вчера си оставих колата в сервиз за смяна на съединител, та сега карам едно 530D временно, ами тази машинка ми дава разход от около 7-8 без ръчкане. Колко ще дава подобен бензин (3 литра, 6 цилиндра) ? 12-14? Не гледайте разходата на чисто новите модели, разбира се ;) / И с газ цената ще падне малко под тази която плаща дизела .. Чудно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Или нещо не се разбираме, или и аз не знам.

 

Естествено, че не се разбираме - какво чудно има. :) За теб моите виждания не съвпадат с твоите, а за мен твоите сравнения за екскурзията изобщо нямат връзка с това, за което става дума, пък и другото - за газифицирането на кола за 200 бона, заради това, че ти идва скъпо горивото ми идва меко казано като онова дето ти го каза Чефо. :))

Link to comment
Share on other sites

Лъки, наистина е нелепо - имаш 200 бона за кола, плащаш й прескъп данък и застраховка, двете й джанти сигурно струват колкото една обикновена кола на старо. а да пестиш от бензина и да й слагаш газова бутилка..това хич, ама хич не ми се връзва. ;)

Link to comment
Share on other sites

Лъки, наистина е нелепо - имаш 200 бона за кола, плащаш й прескъп данък и застраховка, двете й джанти сигурно струват колкото една обикновена кола на старо. а да пестиш от бензина и да й слагаш газова бутилка..това хич, ама хич не ми се връзва. ;)

Мда, така е. Даже 200к е много за подобно сравнение.

Аз нямам познат, който да кара автомобил над 20к и да го е газифицирал. На всички им се вижда подобно упражнение като безумие да си скупят новите автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Различни разбирания, явно. Аз не виждам смисъл да плащам двойно, при вариант да не плащам двойно. Аз го разбирам така. Колата върви еднакво, разходът в лева на 100км. е на половина. Не съм патрон, туй то  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Съвсем различни. Предполага се, че щом си купуваш кола за 200 бона, значи живееш доста богато и имаш подходящите недвижими имоти + още доста екстри за такъв живот. Щом мислиш за газова, значи просто нямаш нужда от такава кола и е добре да се разпростираш според чергата си. :)

Link to comment
Share on other sites

Не го приемам това мнение, ама наистина.

Дай да обсъдим слънчевите панели на новопостроените, а и не само къщи. Що ги слагат тея? Бахти, ще си построи къща за 100000 евро, пък ще слага панели слънчеви. Вместо да перне 3 бойлера по 150 литра на ток, той панели ще слага... Мизерабъл пълен! Няма ли 500лв. на месец само за топла вода - до живот в панелката! :grin:  :grin:  :grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Хайде стига глупости, с годините опита ме научи, че колкото е по-богат един човек, повече си брои стотинките в джоба. Не веднъж и дваж, са ми искали фактура от 10 лв., че видиш ли да си вземе ДДС-цето, че държавата го цакала. Нищо, че от джобовете вади пачки със стотачки и по-малко и няма 10 лв. та трябва да му върна. Или аз простосмъртния спирам на колонката за газ и сипвам до горе, а тоя същия спира до мен и сипва дизел за 10 лв. отново с фактура, че лампата на Мерцедеса светела. Та и 500 000 да е, ще и сложи газ да спести стотинки. Тея навънка и без друго им е непозната много газта иначе и те така щяха да правят.

 

А за дизела и снега, спокойно може да си направим експеримент зимета. Ще режа моята бензинка, ама до мен да изрежа и дизеляка да видим, кой ще направи повече чернилка.

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда от слънчеви панели - и с газ може да топлиш вода. :D

 

То вода може и на дърва и с бързовар да се топли, ама ти ми отговори за слънчевите панели и собствениците им? :)

Link to comment
Share on other sites

А някой от защитаващите газифицирането замисля ли се, че не на всеки му се занимава с глупости? Не на всеки му се бяга по сервизи за да оправя една допълнителна система генерираща проблеми ? Или че когато човек си купува кола, може би държи да си ползва всичкото свободно място в нея по предназначение?  :)

 

 

Точно това щях да напиша и аз. На хора с възможности, не им се занимава с тъпотии. Искат да си платят на някой просто и всичко да приключи без особено много драма. Не може всеки да губи 1 седмица, за да обикаля сервизи и да му правят центровки, защото искал да спести 10лв на 100км пробег.

 

Мога да дам за пример форумният Дядо, въпреки, че не кара кола за 200 000лв на газ. Човека предпочита да си плати повече за нещо, за да му е всичко ОК за дълъг период, отколкото да трябва да му обръща внимание през година (примерно).

 

Аз също съм изпадал в такава ситуация, въпреки че далеч не съм заможен. Бил съм склонен да дам повече, ако на момента съм преценил, че просто не си заслужава да си губя времето, за да дам малко по-малко.

Link to comment
Share on other sites

Не може всеки да губи 1 седмица, за да обикаля сервизи и да му правят центровки, защото искал да спести 10лв на 100км пробег.

 

 

Това пък как го реши?

Link to comment
Share on other sites

Как съм решил, че не на всеки му се занимава?

Как съм решил, че при проблем се губи много време?

Или как съм решил, че се спестяват 10лв на 100км пробег?

Link to comment
Share on other sites

Опит на приятели. Единия имаше проблем с газовата и 7 месеца никой не успя да му го реши. Накрая продаде колата с проблема.

Link to comment
Share on other sites

Определено говорим на различни езици. Whatever, важното е бирата да е студена  :grin:  :grin:  :grin:

Което си е истина - истина си е...  :grin:

 

А за дизела и снега, спокойно може да си направим експеримент зимета. Ще режа моята бензинка, ама до мен да изрежа и дизеляка да видим, кой ще направи повече чернилка.

 

Няма проблеми - само сняг да има. Тъпо е обаче дори да предзвикваш тая полемика - направи го някъде сам, тихичко, че на ачика ще е болезнено... 

 

Това пък как го реши?

 

Е как - от лево на десно.... Спец гиби... 

Link to comment
Share on other sites

Опит на приятели. Единия имаше проблем с газовата и 7 месеца никой не успя да му го реши. Накрая продаде колата с проблема.

 

 

Хайде ся, на девър ми Петко зълвин син. Знаеш ли колко познати с дизели имам, дето колите им са седяли с месеци в сервиза, че няма пари за ново турбо, рециклаж на дюзи, помпа, проблеми с ФАП или проблем с ЕГР......

 

10 лв. 100 км. е на обикновенна кола, колкото е по-мощна сметката скача в пъти. Сами дадохте пример за Злобила, дето преди това имаше доста дизели, как така после с бензиновото Ауди нямаше тея проблеми дето ги описвате....

 

 

Няма проблеми - само сняг да има. Тъпо е обаче дори да предзвикваш тая полемика - направи го някъде сам, тихичко, че на ачика ще е болезнено... 

 

 

Ама нямаш проблем, ще пробваме да видим, при все че моята е на 300 000+ км. бензинка. Пределно ми е ясно какъв ще е резултата.

Link to comment
Share on other sites

Че то само за да разбереш кои газаджии са добри ще загубиш една седмица :))

След това имаш 1-2 ходения поне за регистрация на газовата, според колко ти провърви :))

През това време разбираш, че колата ти се държи странно и трябва да отидеш да ти я донастроят :))

След това свещите и гърнетата започваш да ги сменяш като носни кърпички...

Ако си един от тези за които говорим по-горе с кола за 200к, то разбираш, че вече нямаш гаранция на двигател ..

При по-малките багажници се правят едни гимнастики, газови се слагат на мястото на резервната гума и след това стискаш палци ако спукаш гума дупката да е достатъчно малка, че спрея да я запуши. Но ако пръснеш гума се оказваш доста преебан :))

Или се слагат микро бутилчици с които завиждаш на електричарките за пробега им.. :))

Link to comment
Share on other sites

Че то само за да разбереш кои газаджии са добри ще загубиш една седмица :))

След това имаш 1-2 ходения поне за регистрация на газовата, според колко ти провърви :))

През това време разбираш, че колата ти се държи странно и трябва да отидеш да ти я донастроят :))

След това свещите и гърнетата започваш да ги сменяш като носни кърпички...

Ако си един от тези за които говорим по-горе с кола за 200к, то разбираш, че вече нямаш гаранция на двигател ..

При по-малките багажници се правят едни гимнастики, газови се слагат на мястото на резервната гума и след това стискаш палци ако спукаш гума дупката да е достатъчно малка, че спрея да я запуши. Но ако пръснеш гума се оказваш доста преебан :))

Или се слагат микро бутилчици с които завиждаш на електричарките за пробега им.. :))

 

Карал ли си кола на газ повече от минута и половина или даваш като Ангел примери от на гаджето, баща и, неговия брат?

Сегашната ми кола я купих от София, докарах я тук, още същия ден се уговорих час за газовата. Дойде деня, оставих колата, след работа си я взех, на сутринта минах преглед за 15 минути и отидох в КАТ за регистрация. Е там прекарах цял ден ама не беше заради това, че имах газова щото и тея с дизел чакаха колкото мен, сложиха ми номера и ми я узакониха. В талона имам написано, че колата ми е на Бензин/Втечнен нефтен газ. Та за кво регистриране 1 2 дни говориш?

Не съм ходил за донастройка, вече 20 000 км. си карам без дерт, свещи не съм сменял идея си нямам на колко километра са, колата си пали и върви без да се замисля. Гърнета не съм сменял и на другите ми коли на газ, някой с повече от 15 години. На старата не помня дали изобщо свещи смених, гърне смених задно щото бях пишлигар и сложих спортно такова. Та като приказвате поне го казвайте пред блока дето вика Виден да не се излагате.

На сегашната бутилката ми е на мястото на резервната гума, имам патерица под колата и багажника ми е празен. Спрей нямам не ми е нужен, багажника ми е празен имам си и резервна гума.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...