Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Като се прибере от щатите моя приятел дето ме кандърдиса за въпросния реглаж и ми обясняваше за сходимостта ще Ви събера да се разберете кой крив кой прав. Аз на него му имам доверие, а баш пък той няма да тръгне да ме лъже или да ме набутва. Пък и 40-50лв не са ми проблем да ги давам 2 пъти в годината.

 

 

Оттатък Балкана има доста неща. Като се видим някой път на по бира ще ти обясня (и ще се оплача надълго и нашироко как на крокодила му се е*а мамата)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Впрочем нещо се спомена за окачването на 406 купето ... адаптивно и т.н. ... кво е в крайна сметка ? Марка и тип... амортисьори и пружини?

Link to comment
Share on other sites

Заводски си е така. Амортисьорите не са надписани с марка. Нямат отделно копче за режими само от общото S от където и спирачките се променят освен режима на двигателя и режима на превключване на скоростната кутия. Но това не е екстра дето я има на всяко купе.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем не. Защото върши чудеса там, където прехвалените се насират.

Верно? Искаш да кажеш че лада нива е по-проходима от всички останали? Нещо ме съмнява че си прекалил с питиетата май

Link to comment
Share on other sites

Верно? Искаш да кажеш че лада нива е по-проходима от всички останали? Нещо ме съмнява че си прекалил с питиетата май

Е..., от всички останали едва ли.... Но от да речем едни 90% от тях със сигурност!

Просто тази кола е мислена и правена да се кара ИЗВЪН пътищата.

Link to comment
Share on other sites

Вие убихте всичко детско в мен - така му се радвах на ЕВОК.....  :grin:

Номерът е, че става само да му се радваш отстрани. Ако си му собственик, радостта ще те напусне още в първите секунди (не само като ти източат банковата сметка при продажбата). Принципно е с уникален дизайн, доста луксозен и с много електроника и глезотии, но зад всичко това се крие едно мега техническо осиране.

Link to comment
Share on other sites

Верно? Искаш да кажеш че лада нива е по-проходима от всички останали? Нещо ме съмнява че си прекалил с питиетата май

 

Ако не се лъжа Нива все още държи световен рекорд за най-високо изкачване в Андите. Ще се поразровя из нета за линка където го бях чел.

Link to comment
Share on other sites

Верно? Искаш да кажеш че лада нива е по-проходима от всички останали? Нещо ме съмнява че си прекалил с питиетата май

 

Нещо НЕ МЕ съмнява, че нищо не разбираш и от високопроходими автомобили...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

някакви мнения/отзиви за каращите mazda 323 около 2000 г.(ориентировъчно около 2500-2800 лв. в mobile.bg) ...

Изключително корава кола,гледай обаче само бензиновите.Лесно се газифицират и горят малко,моторите са почти неубиваеми.Огледай добре шасито от долу,че ръждясват като старите опели.Ако е нов внос избягвай Австийските.

Link to comment
Share on other sites

Е..., от всички останали едва ли.... Но от да речем едни 90% от тях със сигурност!

Просто тази кола е мислена и правена да се кара ИЗВЪН пътищата.

от хора, за които пътищата не са целогодишно явление.

Link to comment
Share on other sites

Нали бях споменал,че ми тресат дисковете.Миналата седмица ги пилнахме на една машина при Чарли в кичука и станаха като нови :) Тресенето изчезна и сега спирам малко по-внимателно докато се поизпилят накладките и легнат хубаво на диска. 

Link to comment
Share on other sites

от хора, за които пътищата не са целогодишно явление.

От хора, които над 30 години произвеждаха един и същи морално остарял автомобил с крадени схеми...

Link to comment
Share on other sites

Глупости. Единственото нещо, което може да подмине Нива в тежки условия е Дефендър, който е кралят на високопроходимите машини в световен мащаб и до днес. А да - той е по-стар от нея между другото. Третата машина в тоя клас е добрият стар Wrangler от войната. 

Link to comment
Share on other sites

И сузуки самурай не е толкова зле. Изобщо струва ми се, че леко се превъзнасяте по въпросното руско возило май, а както казах - аз доверие на хора, дето 30 години произведаха един и същи автомобил някак не мога да имам, че втория им автомобил, който са направили е особенно уникален като характеристики.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно уникален е в тежки условия. А Сузуки Самурай е смешка. Старите Витари бяха кучета, но и те са далеч от истинските майстори на офроуда... 

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно уникален е в тежки условия.

Пълни глупости на търкалета, абсолютно безпочвени митове и легенди. Посочи ми една Лада Нива на 300 хиляди мили (не километри), всички изкарани изцяло във възможно най-тежки условия из африкански пустини и савани. Това е основното постижение на повечето все още в движение Лендкрузъри на Тойота от прословутия модел FJ40 (произвеждан в периода 1974-1983). При това в заводска конфигурация почти без никакви сериозни модификации. Лада Нива е детска играчка дори сравнена с модел като този на Jeep CJ-7 (произвеждан в периода 1976-1986). Най-малкото не можеш да сравняваш 4.2 литровия редови 6 цилиндров двигател на FJ40 със смешния 1.6 литров 4-цилиндров немощник на нивата. За най-добрия приятел на руската ламарина - ръждата, няма изобщо да повдигам въпрос, докато ламарината на крузъра се слави с доближаващата се до дебелината и параметрите на лека броня на военна машина. Не мога да разбера как може да се популяризират такива невероятни митове и легенди, нямащи нищо общо с истинския off-road. Та само въртящият момент на нивата е безкрайно немощните 118 Nm (или 87 lb.ft). За сравнение FJ40 крузъра разполага с 285 Nm (или 210 lb.ft). Разликата само във възможностите на двигателя са космически, какво остава за останалите параметри. Ако обичате, не разнасяйте глупости за неща, към които никога не сте се докосвали. Истинският офроуд няма нищо общо с въргалянето в непочистените от снега градски улици.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...