Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе мани...лятото е същата работа, качваш се по къси гащи леко изпотен и като залепне....докато запалиш и пуснеш климатика....все тая...неприятна работа. Единствено екстрата, че може да я миеш....а, да - и да кажеш "имам КОЖЕН салон". :grin:

Link to comment
Share on other sites

 Много си е добре кожения салон на колата...мия си го и си подхранвам кожата редовно(все пак карам и строителни материали), ако не бях с кожа трябваше да пера цялостно всеки месец. Можеш винаги да метнеш нещо преди да седнеш или да ушиеш някъв текстил и зимата и лятото, ако си чак толкова изнежен...чувствителен.

Link to comment
Share on other sites

Ужас е, но няма CHEERS  с дамаска за съжаление.... 

 

245-1-1002_leather_dual_reclining_sofa.j

Всъщност има. Нашия замалко да го поръчаме такъв, но не ми хареса че предлагаха някаква с леопардоподобни шарки и решихме кафявата кожа да е.

Link to comment
Share on other sites

Не е като да нямам кола и с плюшен салон. Мога да направя разликата. 

 

Аааа...сигурен съм, че между предните и задните седалки имаш даже плюшени завеси. ;)

 

Абе всеки с предпочитанията си...на някои им харесва, на такива като мене и Раптора - не...

Link to comment
Share on other sites

Ами аз имах полукожено рекаро

IMG_4243_zpsefcd62e9.jpg

 ... после предишния собственик си го взе и ми надари изцяло кожено ...

IMG_9728.JPG

мнооого по-лесно се поддържа кожата. В моята кола конкретно разлика между със и без кожа много няма ... щото е черна с черно табло, черен волан, черни седалки .... познайте колко градус става вътре лятото, но климата оправя тия неща. Зимата... ами ще види, за ся не е толкова зле... все пак не сядам гол на тая седалка. А каква гняс изкарах от старите като ги изпрах да не говорим ... тъмно кафява беше водата при изсмукването (и на 2рото минаване). А кожичката си имам 4 препарата и няколко крема ... измиваш, подсушаваш, подхранваш и е супер. Нооооо... кожената седалка повече се хлъзга от планяната. т.е. шофьора се хлъзга в нея при резки промени в движението. Тия ми впечаления са от салон с увеличени съпорти спрямо обикновен салон... не ми се мисли на обикновена седалка (пак на същия модел БМВ) ще е. На волвото обикновения салон с плат беше по-добър от моето рекаро (което е просто маркетигов трик и загуба на пари според мен).

 

Аз бих си взел шкода супърб за тия пари 2ра ръка ... или Йес-клас ама след много търсене и лично да отида от човек да си го взема от чужбинско с пълна история и т.н., че там един модул е равен на фатал за бюджета. Супърб отдавна го следя, не мисля, че има кола която да предложи толкова за тия парички - и пространство и простота като концепция, и разход и газ и т.н. Ама всеки си решава. Дано каквото и избереш да излезе читаво.

 

И понеже битуват някакви мистерии колко се чупели и нечупели определени коли... аз вчера смених задни тампони на амортисьорите (горни) след направени от мен 28хил км пробег (6 от които със спорни амортисьори навити на макс твърдо) и каране всеки ден по В. Априлов, Македония и Н. Вапцаров преди да го реновират... та, наистина в БГ са ни компот доста пътища, но според мен е съвсем нормално това. Ако някой го интересува колко струва консуматива, под 50лв със смяната. 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ами аз имах полукожено рекаро ... после предишния собственик си го взе и ми надари изцяло кожено ... Нооооо... кожената седалка повече се хлъзга от планяната. т.е. шофьора се хлъзга в нея при резки промени в движението.

 

Това е само щото са ти взели рекарото. ;)...отделно, че като ги гледам на снимките, даже и не знам кой архаичен модел на рекаро са т'ва...

 

П.П. Майтапът настрана, но седалките предвидени за по-спортно каране, почти (или даже изобщо) не ти дават да ходиш наляво и надясно, макар и да не са много удобни за ежедневно нормално каране. Аз имам щастието да имам и от двата вида и то в една и съща кола - за стандартно каране седалката ми е много удобна и сравнително мекичка, но когато понякога бързам и трябва да се лашкам из завоите, натискам едно копченце и по пневматичен път седалката ме обхваща като в калъп и тогава няма мърдане и на сантиметър....имам и друго копченце за стягане в областта на кръста, ама него рядко го ползвам...

Link to comment
Share on other sites

Дай един линк на тия твоите седалки примерен ;) ако можеш да изровиш.

 

Всички седалки на БМВ до е90 (3та серия) са пълен пунтаж, който квото и да се кълне ;) тва ми е пределно ясно. Иначе за комфорта е комфортна и удобна има реглажи на наклони, дълбочина и т.н., но е смешно да се твърди че е за каране. 

За каране е това , примерно

nengun-224095-00-recaro-ls_2_recaro_leg_

Link to comment
Share on other sites

Много умно, Ангеле - кожен салон и да му се мята парцал отгоре  :laughing:

Това е само за изнежени и чувствителни гъзета и кайсиики, на които не им понася нагорещената или студена кожа.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Абе той Пламен много хубаво го каза - потете се, лепете се, радвайте се на ледена ламарина - то охлаждането по принцип е полезно за по-слаби кайсии... Ние бЕгаме далече от кожа...

Link to comment
Share on other sites

Дай един линк на тия твоите седалки примерен ;) ако можеш да изровиш.

 

Май бях снимал колата отвътре преди 3-4 години, ама не мога да намеря снимките. Няма значение, всичките излизат от завода с едни и същи седалки, така че са като тия долу на снимката - пневматиката е вътре в седалката и регулира независимо странѝците и гърба.

707ce375736d4879.jpg

Link to comment
Share on other sites

Коженият салон го приемам горе-долу зимата, ама лятото - няма такъв ужас. Та затова и ще си търся без. Седалките на Пламен са 100 пъти по-добре от кожата. КАЗАХ!

Link to comment
Share on other sites

Ама каква романтика беше на Ладата едно време, сложил си късите шорти лятото, сядаш на седалката и удряш тавана. :lol: Отваряш климатика и чакаш да стане 22 градуса, ама не иска да охлади с това 1.3 :lol: Друг избор нямаше, та всички бяха с кожен салон. :D

 

Иначе е много гот кола с кожа, ама като ги гледам на 10 години седалките са станали на баница и предпочитам да си взема мека тапицерия. не обичам да се занимавам с тапицери, да я оправям след това. Ако изпадне с кожен салон не бих се замислил, но едва ли. Моята е някаква лимитирана серия, и седалките се водят с кашмирена тапицерия. Много си ми харесват, ако не бяха изгорени от цигари в Италия....

Link to comment
Share on other sites

Сега ми става ясно защо Хитлер е загубил войната на източния фронт - след нападението през лятото е дошла есента и всички "пътища" в Съюза са станали просто една дълбока кал, от която няма излизане, а пък после през зимата всичко това е замръзнало на камък.

Интересното е, че и досега някои пътища през есенния и зимния сезон са в същото състояние както тогава...

 

Снимките в спойлера са от Амуро-Якутската "магистрала" А360(М56) с обща дължина от 1163 километра.

 

(Статията + повече снимки и видео - тук)

 

 

 

 

4_017.jpg

4_014.jpg

1_011.jpg

1_006.jpg

1_010.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...