Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Ако нормално е 10-12/100, с газовата става 14-15/100.

 

30 литра газова - под 300км.

 

 Е да бе, ти как ги мислиш тея неща...с ГИ да ти дава 40% по-голям разход. Тоя инжекцион трябва да е или някакъв тотален боклук или трябва да има някъде пробита тръба и да му изтича газта. Това дори и на обикновена газова не трябва да го има! 10% до 20% завишен разход е нормално, ама 40%...то къв е кяра тогава да си слагаш пръдня?

 

Иначе Жоро наистина обича да настъпва и да пържи добичето. Разход по каталог му е 10.6, предполагам с неговото каране, както и фактора "пръдня", ще до докара до тея стойности, дето си дал :)

 

Host, по мои сметки, пловдив-слънчев бряг ти излиза разход 10.7-11, верно?

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Та в неделя заредих на 1.29 и побра 33литра.А съм сигурен,че нямаше почти нищо.Ще пробвам да я източа до край,което ще е малко трудно,защото като ми останат 2-3 литра и почва да се лангърка из бутилката и смуче само пара и от там минава само на бензин :(

 

Ааа от къде зареждаш на 1.29 0_o

Link to comment
Share on other sites

От една газстанция до Калофер ;) Ivoni се казва. Иначе предишните пъти зареждах на петрол с карта за намаление,но там са някаквъ стотинки предполагам бута цената с 1-2 стотинки надолу отстъпката.

Link to comment
Share on other sites

Да, точно и на мен ми е известно интересно... Дали от непоносимостта към предни гуми идва разхода или?

 

Не хванах... в смисъл...обичаш да караш само на задни гуми и за това все газта в кишето, да може да седи изправена на тях? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Оффф, тоя телефон пак е вмъкнал дума :D

Смисъла е, че като раздаваш яко газ (няма значение предно или задно) задвижващите колела изнасят яко гумите. Той не кара ли Ауди... т.е. предно или евентуално 4х4!? Та за това имах предвид, че "не понася" предните, т.е. яко раздава газ.

Link to comment
Share on other sites

Оффф, тоя телефон пак е вмъкнал дума :D

Смисъла е, че като раздаваш яко газ (няма значение предно или задно) задвижващите колела изнасят яко гумите. Той не кара ли Ауди... т.е. предно или евентуално 4х4!? Та за това имах предвид, че "не понася" предните, т.е. яко раздава газ.

 

На къде се изнасят гумите като се даде газ?

Link to comment
Share on other sites

На къде се изнасят гумите като се даде газ?

 

Говори за механично износване, не в определена посока.

 

Аз с моята бутилка на градско и 200 не правя, ако ще си ги мерим. :D При мен разликата от газ до бензин е 1л. та за това не карам на бензин, ценово идва доста повече.

Link to comment
Share on other sites

Зависи на кви ъгли са ти мостовете. При мен отпред е почти 1.7-1.8 градуса негативен камбър, отзад почти 2 градуса.

 

Доколкото съм гледал в нета до 2.5 няма прекалено износване от вътрешната страна на гумите. Ама отзад на повече от 2 градуса няма тръгване на сняг, а и вече трябват тЮнинг част (фиби, дивотии и т. н.).

 

_____________

 

Kotora можеш ли малко информация да дадеш за СБА. Един пасат... Мързи ме да му настройвам фаровете (не е мой). На Брезовско ли е СБАто още? И директно с хората в сервиза ли да се разбирам или си имат неква система първо през гише за каква услуга си и после в сервиза? Може ли да остане клиента да види какво се прави по колата, че да няма после счупени пластмаси и разните там идеи/модификации които само на бг майстор му идват да направи.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ами нямам идея къде е в Пловдив,но отиваш там и направо влизаш в халето за преглед.Да остваш си вътре и ги настройват пред теб :) 

Link to comment
Share on other sites

Вчера видях на някви съмнителни газтанциики цена 1.24 за литър  :wtf:

2-3 пъти съм зареждал на такива и газта беше толкова скапана, че разходът ми скачаше с 2 литра. Тоест като теглиш чертата излиза, че е по-скъпо. Към момента най-добрите газ и бензин са на газпром, дано не се подлъжат по нашенския маниер да почнат с номерцата след като наберат клиенти.

Link to comment
Share on other sites

2-3 пъти съм зареждал на такива и газта беше толкова скапана, че разходът ми скачаше с 2 литра. Тоест като теглиш чертата излиза, че е по-скъпо. Към момента най-добрите газ и бензин са на газпром, дано не се подлъжат по нашенския маниер да почнат с номерцата след като наберат клиенти.

 

Аз все още си зареждам тунджа в Лукойл. Ще тествам тея дни как са гЪзпром, че нещо са ми подозрителни все още.

Link to comment
Share on other sites

Аз все още си зареждам тунджа в Лукойл. Ще тествам тея дни как са гЪзпром, че нещо са ми подозрителни все още.

Аз зареждам от петрол,че имам карта и цената на литър е с2,4 ст. по-евтина ;)

Link to comment
Share on other sites

w00x премиум дизелите са толкова премиум колкото и ние сме европейска държава.... на теория - да ма принципно не точно.

 

И аз напоследък започнах да зареждам на Газпром , не намирам разлика с другите бензиностанции. 

А тия карти за отстъпка на Лукойл са отвратителна подигравка , последният път когато спрях на таква бензиностанция

(преди 1-2 години) и реших да си ползвам картата , скапаната лелка ми върна отстъпката в жълти стотинки а бях заредил до горе ..... толкова се ядосах че ги събрах и ги хвърлих зад барплота.... ебем ти отстъпките да не съм някъв просяк да ми дават жълти стотинки , да го направят нормално с приспадане ...... 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

w00x премиум дизелите са толкова премиум колкото и ние сме европейска държава.... на теория - да ма принципно не точно. 

Ами като че ли ми е по-тиха колата. Не знам какво се очаква да е по-различно.. Чух, че слагали някакви добавки, освен по-ниската температура на замръзване.

Link to comment
Share on other sites

внушаваш си .... дълги години карах само с омв премиум и в момента в който го смених разлика нямаше абсолютно никва.... реално премиума е обикновен дизел с няква си тяхна добавка , която в никъв случай не струва 10-15ст/л. повече от нормалният. 

карай си на обикновен и чат пат бодвай по една добавка примерно на bardahl са добри и всичко ще е 6 , доколкото може да е 6 с нашите горива...... 

Link to comment
Share on other sites

Лично аз зареждам само на ЕКО и на Лукойл. Никакви грижи през годините. Сега чувам, че дизелът на Ромпетрол бил много добър, но не смятам да си правя експерименти. НИКОГА не зареждам от бензиностанции Шел, ОМВ, да не говорим разни селски стоянки.... 

Link to comment
Share on other sites

На Ромпетрола може и да се окаже вярно това твърдение щото го чувам от доста хора вече.... ма нямам нито 1 на път и не съм пробвал 

Link to comment
Share on other sites

Лично аз зареждам само на ЕКО и на Лукойл. Никакви грижи през годините. Сега чувам, че дизелът на Ромпетрол бил много добър, но не смятам да си правя експерименти. НИКОГА не зареждам от бензиностанции Шел, ОМВ, да не говорим разни селски стоянки.... 

 

На Шел и да искаш, вече не можеш да зареждаш :D

 

Между другото някой, ако има теория или знае нещо по въпроса да ми обясни- защо няма да подновиш договора с Шел, които са тук от толкова години вече и са утвърдено име навсякъде и  ще ги разкараш, а на тяхно място ще доведеш Газпром, които са руснаци и на всичкото отгоре може би никъде другаде в Европа или поне в тези части на Европа, които се стремим уж да догоним по стандарт няма такива бензиностанции ? 

 

Лично аз си го обяснявам с някаква поредната про руска схема на управляващите, но пък и преди на власт са били тези партии,  но тогава не ги натресаха тия . 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

И аз пробвах преди години 'слуха' с Ромпетрол и ми вдигна разхода с 1л колата на магистрално каране. Айде няма нужда. Разликата с премиум дизела се усеща на по-новите мотори. Специално макс моушъна. На атмосферния двг на Сънито даже е по-зле. На дти-то дава 0.5-1л/100 икономия. И е осезаемо по-пъргава колата.

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...