Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

9.3 за смесен разход бива ли ? Това е като карах със 140 по подбалканския.Имам едно 20тина км в София,но общо взето като за такова каране бива :)

 

Едит:Искам да си купя някакъв ненатрапчив ароматизатор,че нещо не мирише като хората,а уж е прано всичко :(

1. не бива.

2. скоростта е висока, МПСто също, затова и разхода е висок.

3. има ароматизатори, но първо си смени филтъра на климатика и почисти въздуховодите са антигъбични препарати. гъбите придават характерния аромат на автобус на градски транспорт без прозорци в късен летен следобед и липса на водоподаване от месец.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Неопитен шофьор лети със доста над лимита по планински път. Вероятно ще те четем в новинарските сайтове в скоро време.

Ами чак неопитен не знам.Не съм карал по планинската част от пътя със 140,а по равната :) 

Аз да ви питам кога последно сте минавали по този път ? 

Мобо филтъра е сменен,но сигурно има гъбички.Ще напръскам с нещо.Спомням си че във хонда форума има една тема за почистване на въздуховодите.Май със спирт го правха.

Link to comment
Share on other sites

9.3 за смесен разход бива ли ? Това е като карах със 140 по подбалканския.Имам едно 20тина км в София,но общо взето като за такова каране бива :)

 

Едит:Искам да си купя някакъв ненатрапчив ароматизатор,че нещо не мирише като хората,а уж е прано всичко :(

Не. На мен по-малко ми е градския, а не е като да не давам зор на колата.

Link to comment
Share on other sites

Не. На мен по-малко ми е градския, а не е като да не давам зор на колата.

Ти карай в час пик, докато е затворен някой булевард за ремонт пък може и като мен до 14/100 да стигнеш. Верно, в онзи момент аз до 3та не можех да стигна...

Link to comment
Share on other sites

Ти карай в час пик, докато е затворен някой булевард за ремонт пък може и като мен до 14/100 да стигнеш. Верно, в онзи момент аз до 3та не можех да стигна...

 

9,5 не съм минавал квото ще да става.

 

Ангеле откакто я купи твоята кола колко км си й навъртял,ако не е тайна ? 

3000км, като 2 пъти ходих до морето.

Link to comment
Share on other sites

Това е като карах със 140 по подбалканския

 

3rd-slap.gif

 

Това е газ,а не дизел разликата е от небето до земята ;)

 

:Facepalm:

 

Добре е, че в крайна сметка се сети да кажеш за какво гориво иде реч... 

Link to comment
Share on other sites

Тая кола има само бензинови мотори :) 

 

А да отидох вчера до СБА малодст и се оказа,че крушките някак си са ми били мушнати наопаки и са светели където си искат.Е оправиха ги :) 

Link to comment
Share on other sites

9,5 не съм минавал квото ще да става.

Когато бяха затворили бул. България и бул. Дунав, както и моста на герджика за ремонт, аз редовхо ходех до Панаира (всъщност малко по-надолу - до другия мост). В час пик. Както казах - 3та не успявах да включа - само на 1ва и 2ра в задръстванията (без автомобил не можеше - носех по 1-2 компютъра - на гръб да ги нося няколко км не е работа).

 

Сега нормално под 9 ми харчи, колкото и да я юркам.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си сменя крушките на таблото,че светят едно много убито жълто и общо взето е слабо.Та у форума хората са ги заменили тия крушки със led Дали тези или тези ,или да търся други,но пък нямам идея какви точно ? Също за другата част от таблото ми трябват T5  нещо такова? цък

Link to comment
Share on other sites

9,5 не съм минавал квото ще да става.

 

3000км, като 2 пъти ходих до морето.

 

Аньо, ти си нафта. И аз със синия ковчег не съм качвал повече от 8 - 8.5 градско, а аз я юрках доста повече от теб. Имаш същия двигател като моя, стария, но с малко подобрения, и твоят разход е нормален.

Сега, на бензин, карам с 9 градско, при това без почти никакво настъпване. Извънградското ми излезе 7.2 бензин по трип-компютъра, като маршрута беше Пловдив - Шипка - Габрово, с 4 човека и багаж вътре на отиване, а на връщане - 5 човека с багаж (двама от които бяхме аз и брат ми в двете посоки, а петият човек на връщане беше един тип мой калибър :lol: ).

Та на Кольо разхода е абсолютно нормален, като се включи в уравнението това, че кара голяма кола с малък двигател на газ, както и тъпотиите, които е правил.

 

 

Искам да си сменя крушките на таблото,че светят едно много убито жълто и общо взето е слабо.Та у форума хората са ги заменили тия крушки със led Дали тези или тези ,или да търся други,но пък нямам идея какви точно ? Също за другата част от таблото ми трябват T5  нещо такова? цък

 

 

Съмнява ме точно тея да ти свършат работа за осветлението на таблото. Обикновено са мааааалко по-различни. Тея първите, които си посочил, са за габарити.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ами уж са T10,но какво по-специално имат нямам идея :(

едит:Това са сокетите за крушките.Не виждам проблем да не станат тия Led крушки.

едит2:Казаха,че стават почти всички крушки :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Попаднах на интересно четиво. Какво излиза, компаниите майки ги дърпат евтинджос марките във времена на криза. http://www.dnevnik.bg/skorost/2014/01/16/2221127_ot_golemite_avtokoncerni_samo_reno_grup_sa_na_pljus_ot/

Link to comment
Share on other sites

Значи тва италианците са пълна скръб...Как може да не сменяш масло никога ? Днес го смених пак за 3500км беше станало като катран...Тъпи жабари

Link to comment
Share on other sites

Това като излезло от завода. :D Ето какво открих аз преди 5 години, при положение че на моята кола беше сменяно маслото 7 8 пъти.

 

012840032.jpg?r=0

 

012840033.jpg?r=0

 

Свалях и картера, но там всичко беше като ново. След 2 водоструйки и търкане с четка и нафта докарах това състояние:

012840037.jpg?r=0

 

След известно време свалях пак капака и вече няма и помен от подобно, като се сменя редовно маслото. :)

 

020255491.jpg?r=0

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Всичко е до късмет, на хонделата като и свалих капака за пръв път да и регулирам клапаните, всичко беше като чисто ново. Случил съм на грижовен жабар :lol:

Link to comment
Share on other sites

Всичко е до късмет, на хонделата като и свалих капака за пръв път да и регулирам клапаните, всичко беше като чисто ново. Случил съм на грижовен жабар :lol:

 

Абсурд! Тоя ще да има някаква немска или австрийска кръв. В никакъв случай не може да е оригиналдЪ италЯнец :lol:

Link to comment
Share on other sites

Всичко е до късмет, на хонделата като и свалих капака за пръв път да и регулирам клапаните, всичко беше като чисто ново. Случил съм на грижовен жабар :lol:

 

А аз на Пунтото на единия от моторите имам снимки как е по карантия пред блока. Валове на една страна, капак на клапаните на друга, блока в мазАта :D. Само тежести мъкнах после към Надин. Като гледам и Субарника на там е тръгнал. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...