Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Днес поразглобих старото си Audi 80. Като намеря време продължавам да разглобявам и продавам на части. Тея скрападжиите се подиграват...баси...дават ми 350 лева за колата+ газовата, която е на нея. Друг пък ми вика 37ст. на кило -50лв. няк'ъв отбив...

Edited by maistor
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз бих искал да видя фазовата... Някак си ми е интересна.  :laughing:

 

Само да те светна, че аз така разглобих една кола болт по болт и в крайна сметка продадох купето на скрап и предната седалка. Другото още си стои. Да беше я свалил тая фазова, хем да я видим какво чудо е, па да беше взел тия 350 лева. 

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, миличък, не усещаш ли, че тази тенденция на практика показва, че не моторите, а каращият ги създава проблема?  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Или първия път не гледах какво взимам, а втория трябваше да взема нещо, веднага и много евтино :).

Link to comment
Share on other sites

Чефо, там поне колите са евтини.. да не говорим в настоящия момент какви отстъпки може да им искаш... направо срамота е да не вземеш примерно едно мурано (освен факта, че харчи като са 3 нормални автомобила)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Чефо, там поне колите са евтини.. да не говорим в настоящия момент какви отстъпки може да им искаш... направо срамота е да не вземеш примерно едно мурано (освен факта, че харчи като са 3 нормални автомобила)

Няма еФтино тука. Един път да идеш на сервиз и оставаш разреван за дълго време. :) Не ми трябва нова кола на тоя етап, особено с тая амплитуда на дохода. Единия месец съм правил едни пари, на следващия е било двойно, после пак по-малко и така.

Link to comment
Share on other sites

И мен тирове са ме изпреварвали (отляво) с подобна скорост - единият път беше някакъв турски тир с около 130 км/ч, а другият път...с малко повече (не видях от къде беше тира).

Link to comment
Share on other sites

Ама и тия дето снимат клипа са "класика"... Нежното "отдье" се промъква измежду лиричната и сотина пъти спомената дума "батка"... Отгоре на всичко са и в Алфа май!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Стана ми интересно преди няколко седмици да разгледам как изглеждат новите тирове. Е няма такъв айляк. Направо ми идва да стана тираджия. Международен, разбира се. Не да правя курсове Русе - Хасково всеки ден.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

За изпреварване на магистрала в аварийната лента трябва да се отнема свидетелството за управление ДО ЖИВОТ без право на обжалване, плюс определено време затвор или по-скоро въдворяване в психиатрия!

Link to comment
Share on other sites

Мм оказа се че бутилката по паспорт ми е 43л,което ще рече че събира към 34л газ.Та с толкова минавам към 420км :)

Бах та в машината, аз някой път не хващам и 300... :D

Link to comment
Share on other sites

Което има общо какво с бензиновите агрегати?! И аз мога да ида до Сф с Голф 4 ТДИ със средна 130 до там и побратно за 50лв или малко по-малко!? И? 

 

_______________________________

Впрочем тая година (ако пак не ми блъснат колата) ще видим само по магистрала колко е разхода без заигравки (поне в едната посока). Щото при каране с около 110 само 50км няма да ми стигнат до приморско с 50лв бензин ;) с фул багажник и 3ма пасажера (по Пловдив - Първомай 2 пъти за един ден + градското в Пловдив е тествано).

 

_______________________________

А Пловдив - Слънчев Бряг и обратно с около 165лв 4 човека и багаж колкото може в багажника + при пасажерите... не можех да повярвам тогава , хем и магистралата не беше цялата. 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Бах та в машината, аз някой път не хващам и 300... :D

Та в неделя заредих на 1.29 и побра 33литра.А съм сигурен,че нямаше почти нищо.Ще пробвам да я източа до край,което ще е малко трудно,защото като ми останат 2-3 литра и почва да се лангърка из бутилката и смуче само пара и от там минава само на бензин :( 

Link to comment
Share on other sites

Нищо. Говореше се за газ първоначално. Ти спомена бензин, затова реших да се похваля и аз.

Пречи ти поста ми нещо ли?

 

Не пречи. Аз помислих, че правиш връзка между горните две. Щото на мен идеята ми беше да видим защо му гори  толкова на газ. Щото повечето ми познати с газ се кълнат, че повече от 10% нагоре не отива с новите газови инжекциони. 

Link to comment
Share on other sites

Ами нали я тунингова. Може от там да идва разликата, въпреки че уж трябва да падне разхода, а не да се качи.
Може някой кадърник да му е монтирал и газовата... Но пък може и по принцип да си му е висок разхода на автомобила. Ако нормално е 10-12/100, с газовата става 14-15/100.

 

30 литра газова - под 300км.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...