Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

...не е нужно нещо което не харесваш да го плюеш и да пренебрегваш

 

Айде бе! Това на Чефо ли го казваш, я пак си помисли? По-скоро класическа музика ще започне да слуша, отколкото да заобича тролеите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Midex-e кажи кой е най-евтиния и ефективе начин за добър записн на звука както го е направил шведа, че и по-добре. Гледах разни увити в чорап микрофони и т.н. ... Интересно ми е да си чуя колата от вън... щото едно чуваш вътре, друго от вън.

Link to comment
Share on other sites

Да...и на мен ми направи впечатление добрия звук - определено тоя с AMG-то не се е скъпил и освен че е накачил по цялата кола камери, ги е избрал и да са скъпи модели.

Ами като изключим скъпите варианти...единият вариант е да го запишеш с качествен микрофон отвътре като отвориш прозорците ; по-трудният начин е да прекараш с кабел мини микрофон някъде около гърнетата или друго подходящо място, а иначе дунапренът върши по-добра работа от чорапа поне що се отнася до силния вятър.

Link to comment
Share on other sites

Чи какво му е на "тролея", пък нали има и тонколони кеф ми да звучи като АМГ, кеф да звучи като В10 Ферари. И малко дете знае, че ДВГ-тата не са от тея с върхов КПД особенно бензиновия и това с електричките не е мода, а просто развитие в технологиите. И едно време всички са били с мулета и волове, после с парни машини и т.н. И аз харесвам бензинови коли, но знам и многото предимства на електрическите и хич няма да ми е кофти да карам "тролей".

Link to comment
Share on other sites

Цените не са фатални. 

 

Между другото кой и с какъв акъл по дяволите е решил, че ще тръгнем на състезание с тези автомобили? И какво ми пука колко секунди минават от 0-160?!?!? Да не говорим за СЛЕД това....

Link to comment
Share on other sites

Само дето скоро не се очертава да смъкнат цените... ;)

Зависи какво разбираш под скоро. В момента няма как просто да отидеш в дилършипа на Тесла и да си вземеш Model X. Работи се по схемата на резервациите, като ако направиш резервация в момента, ще си вземеш колата чак догодина. Просто все още нямат необходимия производствен капацитет, който да покрие търсенето. Когато го достигнат, определено ще паднат и цените. Предполагам до към 2 години, а може и по-скоро.
Link to comment
Share on other sites

 И какво ми пука колко секунди минават от 0-160?!?!? Да не говорим за СЛЕД това....

 

На теб или на дедо - не, вие сте пенсионери (особено ти с тая нафтова печка :laughing1: ) ...я питай Чефо или хоста... :P

Link to comment
Share on other sites

подкрепям чефо , кефете им се на тролейчетата , аз никога не бих си взел.

 

 

 

AMG-то  :bowdown:

тоя разход от 18.3 градско е научна фантастика , по скоро бих заложил на 25 , но пък тва са си 6,0 литра истински кеф   :lol:

 

 

с електричките как се гледа разхода ? kW/h :FU:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Лудиии...При наличието на електричество за какво ви е да горите нафта, бензин или газ? Разхода е минимален, вредата нищожна...шума и т.н. 


А какво се случва с цените и световния добив и войни за тези ресурси....ама нейсе...всеки си гледа гъза и нехае. Но до някога де...

Link to comment
Share on other sites

И баща ми само това пита когато си сменям колата с друга - "колко гори". :)) Даже и с последната (6-цилиндровото купе) когато я видя́ за пръв път, пак това му беше първия въпрос...викам му, "...абе к'во значение има колко гори, за някои коли се гледат други екстри...", ама не съм много убеден, че ме е разбрал какво му казвам. :)

 

П.П. Реално даже и след вече 4-5 години каране все още не знам колко ми гори, освен ако не се водя по каталожните данни, понеже никога не съм я засичал...а и честно казано все ми е тая, понеже ако въпросът ме интересуваше, със сигурност щях да съм със съвсем друга кола...примерно с тая на Виден (ама без гущера). :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Тук ще се намеся не защото ми пука за Ромпетрол, ама - колко са тия години? 

 . 

2008-2009 rompetrol kavarna, после предимно извънградско до пловдив. Поне литър отгоре даде разход. Може и конкретната бендзинджийница да беше проблема

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Що не си направите една ватманска подтема...щото тука все пак за коли си говорим да ге :D :D :D

Интересно ми е как би се почувствал, когато един такъв "тролей" те издуха на светофара и изчезне в далечината, докато на твоя бензинов горелник оборотите още се мъчат да стигнат червения сектор, преди да смениш първата предавка? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е как би се почувствал, когато един такъв "тролей" те издуха на светофара и изчезне в далечината, докато на твоя бензинов горелник оборотите още се мъчат да стигнат червения сектор, преди да смениш първата предавка? :lol:

Да минава и да заминава :-). Мерси съм аз. Червения сектор си е за предпочитане :-D
Link to comment
Share on other sites

Продължението от другата тема, дъ фък за кола 105 коня 214лв данък...Неангушиха се тия мърши грозни,долни.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е как би се почувствал, когато един такъв "тролей" те издуха на светофара и изчезне в далечината, докато на твоя бензинов горелник оборотите още се мъчат да стигнат червения сектор, преди да смениш първата предавка? :lol:

Абе Чефо само ако колата има конче отпред би се замислил, но дори тогава не съм сигурен че ще кандиса :) Тва си е изискване на сектата все пак :)

 

Продължението от другата тема, дъ фък за кола 105 коня 214лв данък...Неангушиха се тия мърши грозни,долни.

Ако е с дизел, 10+ годишна и след нея смърди още 5 минути на изгоряла нафта трябваше да е поне 500лв ако зависи от мен... и всичките тези пари трябва да се използват за увеличаване на дърветата в града, че въздуха направо не става за дишане вече

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...