Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply
Пе*ерасите от пейпал отново са започнали да превалутират от тяхно си усмотрение за да направят едни бързи лесни пари. Ако теглиш примерно GBP към картата си те цакат по курса им. Решението е да се прати писмо до съпорта им да спрат превалутирането на  валутата към картата.

 

П.С. Пак остават другите валути за които отново ще те цакат. Примерно спират за GBP, някой ти плаща в EU или USD и си прецакан.

Ами има опция да се прекалкулират през банката издател на картата. Въпреки че всеки път трябва да го сменяш. Преди се сменяше в настройките за постоянно.
Link to comment
Share on other sites

Къде е тая опция?

 

Защото вече и при плащане не може да се сменя методът на плащане. Преди можеше.

Сега ако и аш баланс в сметката - плащаш задължително с него.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 дни поръчвах от гиъра и си имаше Conversion option като се отвори Пейпал страницата. Баланса ми е 0 и плащам с дебитна карта.

Link to comment
Share on other sites

Къде е тая опция?

 

Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (или Set Available Funding Sources, или Manage Funding Sources) -> Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

Link to comment
Share on other sites

Ами има опция да се прекалкулират през банката издател на картата. Въпреки че всеки път трябва да го сменяш. Преди се сменяше в настройките за постоянно.

 

Точно, преди се задаваше и повече не беше нужно да го сменяш.

Скоро ми се наложи да плащам малко по-големи суми (четирицифрени) и при избиране банката да ги прекалкулира, разликата е значима. Дори цената на която си ги хванаха беше по-ниска от курс продава на банката.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Понякога дискусиите из форумите може да са много полезни. ;)

Досега през Пейпал съм поръчал стотици продукти и винаги съм цъкал "next...next..." без да се интересувам кое как ми го калкулира, мислейки си, че разликата е незначителна. Днес обаче поръчвам от един сайт един продукт за $200 и като дойдé време за финализиране на поръчката се сетих за горната дискусия и си казах - абе я да видим на 200 долара каква разлика ще даде, за да знам заслужава ли си изобщо да го пренасочвам. Оказа се, че когато банката ми го калкулира вместо Пейпал, разликата на база горната сума е около 10 лева. Като се сетя колко стотин поръчки съм направил досега цъкайки на онова дето ми е настроено по дефолт - айде за малките суми не дава такава разлика, но когато купуваш нещо по-скъпо, а досега и 2 пъти съм купувал продукти струващи 4-цифрени суми в долари и тогава пак съм давал Пейпал да ми калкулира по неговите си курсове... :notify:

Link to comment
Share on other sites

Понякога дискусиите из форумите може да са много полезни. ;)

Досега през Пейпал съм поръчал стотици продукти и винаги съм цъкал "next...next..." без да се интересувам кое как ми го калкулира, мислейки си, че разликата е незначителна. Днес обаче поръчвам от един сайт един продукт за $200 и като дойдé време за финализиране на поръчката се сетих за горната дискусия и си казах - абе я да видим на 200 долара каква разлика ще даде, за да знам заслужава ли си изобщо да го пренасочвам. Оказа се, че когато банката ми го калкулира вместо Пейпал, разликата на база горната сума е около 10 лева. Като се сетя колко стотин поръчки съм направил досега цъкайки на онова дето ми е настроено по дефолт - айде за малките суми не дава такава разлика, но когато купуваш нещо по-скъпо, а досега и 2 пъти съм купувал продукти струващи 4-цифрени суми в долари и тогава пак съм давал Пейпал да ми калкулира по неговите си курсове... :notify:

 

Малките суми пак генерират същата разлика в превалутирането. Гледай голямата картина. При 20 поръчки по 10$ ще имаш по 3% разлика, на една поръчка за 200$, разликата пак е 3% /примерно/, но сумата е по-голяма, като я гледаш на 1 път ;) :) Цакат си и хич не им пука на жилетката..

Link to comment
Share on other sites

Малките суми пак генерират същата разлика в превалутирането. Гледай голямата картина. При 20 поръчки по 10$ ще имаш по 3% разлика, на една поръчка за 200$, разликата пак е 3% /примерно/, но сумата е по-голяма, като я гледаш на 1 път ;) :) Цакат си и хич не им пука на жилетката..

 

Това ми е ясно - имах предвид, че при единична малка поръчка ти е все тая за някаква разлика в стотинки, но разбира се всичко се акумулира във времето.

 

Мъск иска да ходи на Марс... 

 

То той вече няма връзка с Пейпал. ;) А иначе оная Тесла дето я изстреля към Марс и я изгубиха, нали знаеш че била намерена в Перник с пренабити номера, че даже вече били успели и да я газифицират. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да, цакат си, въпреки "правилните" настройки.

 

На мен не ми се начисляват комисиони. Плащането в друга валута винаги ми е по курс безкасова продажба на банката. Проверено в последните 3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има представа при отваряне на диспут колко е лимита на символите, в които описваш проблема? Пейпал не са написали никъде това, няма брояч докато пишеш, няма възможност да прикрепиш файл, а обяснението ми е сравнително дълго, защото прилагам кореспонденцията с продавача, но когато натисна "последното копче" ме прехвърля на нова страница с надпис:

 

Access Denied
You don't have permission to access "http://www.paypal.com/resolutioncenter/contact/snad/9AD15790DV487873W"on this server.

Reference #19.55a62008.1512665109.13c29a97

 

Пробвах да съкратя обяснението наполовина, но без ефект, а не ми се иска да опитам да отворя диспут само с няколко думи, които просто няма да имат тежест...

 

Edit: Може да не ми отговаряте - от бройката на символите е било...направих го в телеграфен стил без да прилагам кореспонденцията и без да се обяснявам много и чак тогава го пусна...пълна тъпотия...

Link to comment
Share on other sites

Прав си - многото приказки понякога са излишни...ти също писа доста, но първо поръчката ми не е от Ибей, а многото писане от моя страна беше задължително да го направя  заради друго, за което не ми се обясняваше тук, ама карай...

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че с оня едит (който и ти си цитирал) счетох случая и въпроса ми за приключени, нека все пак отново да поместя въпроса си, понеже нещо май съм те засегнал без да искам...
 

Някой да има представа при отваряне на диспут колко е лимита на символите, в които описваш проблема?

 

Това ми е "полезната информация" и единствено това ме интересуваше, а малко след това, намалявайки периодично броя символи, установих къде и какъв е проблема и добавих изречението "Edit: Може да не ми отговаряте....", но ти явно непременно си държал да напишеш няколко допълнителни съвета, в които и дума не спомена за това колко е позволения брой символи в карето на Пейпал. Както и да е, възпитанието изисква да ти благодаря за това, че все пак си се опитал да бъдеш полезен.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че с оня едит (който и ти си цитирал) счетох случая и въпроса ми за приключени, нека все пак отново да поместя въпроса си, понеже нещо май съм те засегнал без да искам...

 

 

Това ми е "полезната информация" и единствено това ме интересуваше, а малко след това, намалявайки периодично броя символи, установих къде и какъв е проблема и добавих изречението "Edit: Може да не ми отговаряте....", но ти явно непременно си държал да напишеш няколко допълнителни съвета, в които и дума не спомена за това колко е позволения брой символи в карето на Пейпал. Както и да е, възпитанието изисква да ти благодаря за това, че все пак си се опитал да бъдеш полезен.

 

Ще си приемаш информацията, която не си искал, и ще си благодарен!

Нехранимайко с нехранимайко.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ти не разбра ли, че си некадърник и години наред ползваш Ибей и Пейпал неграмотно? И добре че е гуруто да дойде тук сред простолюдието и да ти отвори очите!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Поредната тъпотия или аз нещо не схващам.
Направих една продажба (търг) в ebay.de при което купувача след като плати, плащането остана в пендинг. Мислех, че проблема е в него (преди съм имал подобни чакащи плащания заради проблем с paypal на купувача), но днес получавам писмо от paypal.de (wtf?!?) за чакащо плащане за потвърждаване. Като натисна на линка (който е към paypal.com/de/... wtf?!?), ми казва да се логна или регистрирам за потвърждание на плащането, но след логване в акаунта ми не се вижда никакво чакащо плащане. Опитвам се да търся по ID-то, но пак греда... Някакви предложения? Писах на съпорта още преди два дена, няма отговор, а купувача мрънка, че са му взели парите и не му шипвам пратката.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм имал няколко подобни случая, само че като купувач - плащам с ПейПал и после плащането увисва, защото продавачът не си е настроил както трябва нещата. Мисля, че като продавач в Ибей трябва да направиш първоначали настройки на Ибей акаунта ти, така, че да го върже с точно определен ПейПал адрес. В твоя случай ако за първи път си продавал в ebay.de е трябвало може би нещо да се настрои еднократно.

 

И аз да питам нещо - в ПейПал има секция с различни валути, аз съм избрал няколко, примерно USD, EUR, GBP, като primary currency ми е EUR (и аз не знам или вече не помня защо тази от трите). Ако някой от Америка ми изпрати долари на моя ПейПал адрес, ама не като refund или да купува нещо, ами просто така - тези долари ще си останат ли в долари по моята ПейПал сметка или автоматично ще ми се превалутират в евро по курса на ПейПал и ще си останат като евро (защото настройките ми са EUR да е primary currency)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

То никой не ни кара насила и да ползване банкови карти, банкови сметки, онлайн пазаруване или изобщо да пазарувам в близкия магазин, след като мога да отида в другия край на града за нещо което е 10 стотинки по-евтино.

Все още доста операции са по-евтини през пейпал, да не говорим че на някои места приемат само пейпал.

Преди получавах пари с банкови преводи от чужбина - средно $50 в такси. Откакто почнахме да ползваме пейпал, другата страна й е почти безплатно изпращането на пари, а при мен withdraw-а е дъщо достатъчно евтин спрямо други варианти. Да не говорим, че парите, които са в акаунта ми най-често отиват директно за плащане в $ по други канали (примерно хиляди $ за фейсбук реклама), та даже отдавна и withdraw не правя.

Тия по-нови такси от горе не са ли за хора в UK, че не го дочетох..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...