Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Paysera... Иначе са сериозни,да.

Сериозни, отговорни и бързи... мнооого бързи.

 

14 декември, преди обед

Банков превод към моя сметка в Paysera

 

17 декември, 17:28 ч.

Запитване по имейл, защо все още не е получен превода.

 

18 декември, 14:29 ч.

Получаване на превода и заверяване на сметката.

 

19 декември, 15:12 ч.

Dear Client,

Thank you for contacting us.

Please be informed that the payment has been received and credited to your account 2018-12-18.

Thank you for using Paysera.

 

btw, така работи Transferwise с английската банкова система:

 

Transferwise-bank-transfer-2018-11-14.pn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Това направо не мога да го повярвам. От Канада до Европа без такса. Даже на SEPA трансферите има някаква такса. Може и да е минимална(в Бг е най - висока от целият ЕС...), но я има.

Вече трябва да се опиташ да го повярваш - няма лъжа, няма измама. Банката е CIBC. Преведената сума е $100 канадски, без нито един цент такса. Получената сума в българската сметка е 127 лева и някакви стотинки. Да го духат всички пейпалове и новоизлюпени тарикати от този вид! :lol:

Сумата пристига за 3 бизнес дни и е точно толкова, колкото моята банка ми показа при заявката за превода - явно българската банка получава директно левове, поне така си го обяснявам.

 

 

ПП. А все още има кретени, като Western Union, които взимат такса от $30 за същия превод в добавка към многократно по-трънския им обменен курс. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Ако има такса, тя се плаща от получателя и се взима от наличността, а не от получената сума. Та провери дали получателя няма още един ред в извлечението, в което е спомената таксата.

Link to comment
Share on other sites

На една от сметките ни, таксите при международни трансфери се появяват в края на месеца в категория “допълнителни услуги използвани през изминалият месец”. Така, че най-добре да се провери в началото на следващия месец дали не се е появила някоя транзакция през изминалия.

Link to comment
Share on other sites

На една от сметките ни, таксите при международни трансфери се появяват в края на месеца в категория “допълнителни услуги използвани през изминалият месец”. Така, че най-добре да се провери в началото на следващия месец дали не се е появила някоя транзакция през изминалия.

Значи за моята банка съм сигурен, че няма да се появи нищо допълнително и също така вече съм сигурен, че превеждат директно български лева чрез фирма, регистрирана в България с името EARTHPORT PLC AD, защото в транзакцията пише "получен превод в лева".

Link to comment
Share on other sites

...вече съм сигурен, че превеждат директно български лева чрез фирма, регистрирана в България с името EARTHPORT PLC AD...[/size]

 

Майтап да става...

 

Transferwise-Earthport.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Пуснах малка сума за трансфер от Paypal към банка и ми направи впечатление, че вече няма такси...  Има само към карта. Преди беше 1,5 евра. Дали конкуренцията не ги е натиснала и да са махнали таксите.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

По темата за Paysera - имам фирмени сметки в три държави (България, Румъния и Унгария), а освен това ги ползвам и като физическо лице. Платформата е малко дървена, но условията са супер - и като такси и като обменни курсове.

Link to comment
Share on other sites

Бърз въпрос. Наскоро разбрах, че пейпал вече поддържа Бг IBAN-и да се регистрират в wallet-a. От години там карам само с дебитни карти.

Основната операция, която ме интересува как ще е с bank account, е Withdraw funds. Ако се прави директно към Бг Bank Account (сметка в ЛВ, баланса в пейпак е в $ ), по-малко такси ли ще има? Става въпрос за ПИБ. И в момента таксите за това не са големи на фона на funds, които изтеглям, последно имам спомен, че беше 1% за ПИБ и $2.5 за пейпал. Чудя се дали да регна IBAN. Рядко пазарувам вече отвън, и все е малки суми, макар че имам един recurring payment ежемесечно, който идва или от баланса или от карта, та и там ако с акаунт ще е малко по-"безтаксово"...

Дано не съжалявам, че питам тук, и ако може отговор точно по питането ми, без да бъда обвинявам колко съм прост, тъп и т.н. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Да, това, че пейпал не таксуват, го прочетох в хелпа им. Всъщност даже в хелпа им това е упоменато само за US банкови сметки, не намерих (поне набързо) хелп, обясняващ това за "другите" държави.

Въпросът е като какъв превод се таксува? Дали е като международен (от системна сметка на PP примерно някъде в UK) към ПИБ сметката, което да натовари с големи такси, или PP имат локални сметки във всяка поддържана държава, някъде мернах Райфайзен в друг форум..

 

И как стои въпроса с плащането (в $ ), дали ако е от сметката ще е по-ефективно отколкото както досега правя през карта..

Link to comment
Share on other sites

Като международен превод се таксува.
Обменният курс е на банката.
Изтегляне към сметката би трябвало да е по-изгодно за по-големи суми, защото нямаш лимит от 500 Евро за една транзакция както при тегленето към карта.

Link to comment
Share on other sites

Аха. Тоя  лимит от $500 за една транзакция не ме бърка особено. Чак хиляди долари в рамките на една транзакция не ми се налага да превеждам.

Значи излиза, че към банк акаунт withdraw ще излезе по-скъпо за малки до средни суми отколкото към карта.

Все пак може да пробвам някой път с малка сума, защото другаде чета и по-противоречива информация.

Link to comment
Share on other sites

А каква е хватката и как Пейпал получава достъп до сметката само по IBAN при линкване в PP акаунта? При дебитната карта ясно, там въвеждам номера и секюрити кода, но при линкване на банк акаунта как по-точно PP получава достъп до парите ми да "смуче" от тях, само при въвеждане на IBAN? Все още нещо ме е страх да въведа ИБАН-а. Мисля накрая да си направя една отделна сметка само за онлайн операции и да държа вътре пари само когато се налага за някакво плащане.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Обменям по курса на банката, а не фиксинга на БНБ. Разликата не е толкова голяма.

 

Пресметни стотинките и ще видиш, че около 1.8%

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Това може да питаш Пейпал. Аз съм нямал проблеми с тегнелето по този начин. :)

Ако под теглене имаш предвид withdrawal, е ясно, те правят трансфер към твоя ИБАН. Това е смисъла други хора да ти знаят ИБАН-а. Въпроса е че тези хора нямат достъп до самата сметка да ти взимат пари от нея. Как Пейпал получава такъв достъп само през ИБАН номера... Това ми беше мисълта. Нещо ми убягва в случая.

Link to comment
Share on other sites

Има някакво объркване. Пейпла ПРЕВЕЖДАТ пари по сметката ти. Не теглят пари. Ако искаш да заредиш пари в Пейпал акаунт от сметка - процедурата е друга.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...