Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Пуснах сега едно теглене на долари и забелязах, че ми ги превалутира първо към евро. Някой запознат ли е, дали е изгодно да имаш в БГ банка сметка в долари и да теглиш директно?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Зависи от тарифата на съответната банка:

- такса за поддръжка на сметката?

- такса при входящи валутни преводи?

- курсови разлики при последващ обмен?

 

Превалутирането към евро сигурно са го направили по "трънския курс".

За такива случаи много по-изгодно е да се ползва Transferwise.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от тарифата на съответната банка:

- такса за поддръжка на сметката?

- такса при входящи валутни преводи?

- курсови разлики при последващ обмен?

 

Превалутирането към евро сигурно са го направили по "трънския курс".

За такива случаи много по-изгодно е да се ползва Transferwise.

Да тегля от paypal към Transferwise? Ще мога ли да си видя кода за верификация на банкова сметка който paypal правят? А и те нямат ли такси за входящи обеми и някакви лимите на постъпателни суми месечно? Сега ще погледна и аз за инфо.

Link to comment
Share on other sites

Да тегля от paypal към Transferwise? - да
Ще мога ли да си видя кода за верификация на банкова сметка който paypal правят? - да
А и те нямат ли такси за входящи обеми - не
и някакви лимите на постъпателни суми месечно? - There's no limit for how much you can receive and hold in your different borderless account currencies right now, with the exception of US Dollars, whose limits are shown below.

Link to comment
Share on other sites

Имам един български Пейпал акаунт, който е вързан успешно към българска дебитна Виза (транзакцията от едно евро с кода на пейпал си мина без проблем). Никакво прехвърляне обаче от Пейпал към картата не е възможно поради някаква напълно неясна причина - просто след последната стъпка от операцията (след избор на самата карта като дестинация на прехвърлянето), тъпия пейпал вади абсолютно празна страница без никаква информация или съобщение за грешка. Идиотите от съпорта къртят с дебилизъм - изпратих им три страници с обяснения и скрийншотове, а тия ми връщат линкове от хелп страницата как се прави прехвърляне. Вероятно са някакви малоумни индийци, които хал-хабер си нямат за какво става въпрос. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? :devil

Link to comment
Share on other sites

Имам един български Пейпал акаунт, който е вързан успешно към българска дебитна Виза (транзакцията от едно евро с кода на пейпал си мина без проблем). Никакво прехвърляне обаче от Пейпал към картата не е възможно поради някаква напълно неясна причина - просто след последната стъпка от операцията (след избор на самата карта като дестинация на прехвърлянето), тъпия пейпал вади абсолютно празна страница без никаква информация или съобщение за грешка. Идиотите от съпорта къртят с дебилизъм - изпратих им три страници с обяснения и скрийншотове, а тия ми връщат линкове от хелп страницата как се прави прехвърляне. Вероятно са някакви малоумни индийци, които хал-хабер си нямат за какво става въпрос. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? :devil

Виж с друг браузър. Като цяло системата им се бъгва на моменти и е възможно да е нещо временно. Прати пак писмото, докато попаднеш на някой по... грамотен индиец.

 

Няма да се разсърдя, ако решиш да се регистрираш през моя referral link  :grin:

За съжаление вече имах регистрация, още предният път когато ми отвори очите за тази благина, иначе нп ;)

Link to comment
Share on other sites

Сетих се за още нещо, което може да е от полза.

Имах някакви проблеми при регистрацията на Transferwise картата заради избора на валута.

Така и не разбрах каква точно валута се беше опитал да дръпне Paypal, но не стана от първия път.

 

Затова преди регистрацията на картата на мой познат направихме следното: 

Създадохме виртуални портфейли в лева, $, € и £. Заредихме левовия портфейл с 10 лв. (от дебитна карта) и конвертирахме по 2 единици за всяка от останалите валути и след това регистрацията стана веднага.

Link to comment
Share on other sites

Виж с друг браузър. Като цяло системата им се бъгва на моменти и е възможно да е нещо временно. Прати пак писмото, докато попаднеш на някой по... грамотен индиец.

Мислиш ли, че не съм пробвал всички възможни браузъри, включително от телефона? Между другото и мобилното им приложение (за Андроид) е уникален майтап - там за прехвърляне пък не признава нищо друго освен банкова сметка, като въпросната опция естествено не се поддържа за България. Тия Пейпал тотално са ги налазили индийци, ама от най-загубените. Най-накрая получих имейл, че потвърждават проблема и всичките им екипи "работели усърдно" по отстраняването му. Уникални идиоти! :lol:

 

Между другото, това Transferwize също е някакъв майтап. Регистрирах се и се опитах да направя пробен трансфер. За изтегляне на парите ми предложи накакъв директен банкинг метод, който извади един фалшив попъп прозорец с още по-фалшиво лого на банката ми и с подкана да си въведа логин информацията, при което им теглих едни десетминутни майни на няколко езика. След това реших да пробвам варианта с изпращане на пари от моята банка като плащане на сметка. Естествено в списъка с компании няма нищо дори отдалече наподобаващо Transferwise, въпреки уверяващата информация в сайта им. Та след изчерпването на тези възможности (щото другия вариант са кредитни карти, което е още по-идиотско), направо им техлих за последно няколко звучни и ги отсвирих. Ако системата работи някак си в Европа (възможно е, все пак е британска фирма), то за Северна Америка функционалността е под нулата.

 

ПП. Забравих да спомена, че Transferwise ми предлагаше някакъв фантастичен обменен курс, доста по-добър от текущия фиксинг на БНБ, което ме накара да гледам още по-подозрително на това нещо.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, погледни Paysera. Много сериозна българска компания са. Много големи обеми пари минават през тях. Според мен са класи над transferwise.

Link to comment
Share on other sites

... Transferwise ми предлагаше някакъв фантастичен обменен курс, доста по-добър от текущия фиксинг на БНБ, което ме накара да гледам още по-подозрително на това нещо.

 

Е колко "фантастичен" да е бил тоя курс... 2 лева?... 2.50?. По-конкретни цифри?

През последните дни фиксингът на БНБ е около 1.72 лв./USD

Обменните курсове на Transferwise са базирани на Mid-market exchange rate + такса. Като гледам графиката, курсовете не се различават много.

Чувствителни разлики спрямо фиксинга биха могли да се получат само в дни с резки промени в курсовете.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, погледни Paysera. Много сериозна българска компания са. Много големи обеми пари минават през тях. Според мен са класи над transferwise.

 

Paysera са всичко друго но не и българска компания...Иначе са сериозни,да.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, погледни Paysera. Много сериозна българска компания са. Много големи обеми пари минават през тях. Според мен са класи над transferwise.

 

Според някои анализатори разликата е към 18 пъти, само че в обратен ред:

Paysera - Sales (mil USD) 9.15

Transferwise - Sales (mil USD) 164.56

Paysera... Иначе са сериозни,да.

 

Бях ги питал българския им клон какво е необходимо за откриване на фирмена сметка на UK Sole Trader Company, без VAT-регистрация.

Не бих нарекъл това "сериозен отговор":

 

 

Здравейте,

 
Моля, обърнете се към колегите на support@paysera.com, на английски език, тъй като в централата в Литва се разглеждат всички документи свързани с фирмени сметки регистрирани извън територията на България.
 
Приятен ден!
Link to comment
Share on other sites

Хехе, май окончателно ще заеВа индийците от Пейпал. Оказа се, че канадската ми банка има съвсем нова услуга за международни преводи онлайн ... без никаква такса! Директно вкарах IBAN номера на българската сметка и пуснах един превод за проба от $100 да видим какво ще излезе. Курса, който банката ми даде е само с две стотинки под фиксинга на БНБ и това се очертава като единствения "разход" за превода. Stay tuned for more.  :)

Link to comment
Share on other sites

Хехе, май окончателно ще заеВа индийците от Пейпал. Оказа се, че канадската ми банка има съвсем нова услуга за международни преводи онлайн ... без никаква такса! Директно вкарах IBAN номера на българската сметка и пуснах един превод за проба от $100 да видим какво ще излезе. Курса, който банката ми даде е само с две стотинки под фиксинга на БНБ и това се очертава като единствения "разход" за превода. Stay tuned for more.  :)

Tо за курса добре, но какви са таксите? Те са много голям проблем при такива преводи.
Link to comment
Share on other sites

И в случай, че прехвърляш по-големи суми, може би имай впредвид че курса на българския лев може да е по-крив през почивните дни отколкото през работните. :/

Link to comment
Share on other sites

Tо за курса добре, но какви са таксите? Те са много голям проблем при такива преводи.

Явно промотират някаква нова схема, но твърде ясно в условията е подчертано, че няма никакви такси и в момента гледам транзакцията ми е осчетоводена точно на $100 (канадски), като в българската сметка трябва да се получат 127.80 лева. Ще видим другата седмица какво точно ще излезе, но ако това се окаже работещо, направо ще си взема една бутилка 15 годишен сингъл малц по случая. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Явно промотират някаква нова схема, но твърде ясно в условията е подчертано, че няма никакви такси и в момента гледам транзакцията ми е осчетоводена точно на $100 (канадски), като в българската сметка трябва да се получат 127.80 лева. Ще видим другата седмица какво точно ще излезе, но ако това се окаже работещо, направо ще си взема една бутилка 15 годишен сингъл малц по случая. :lol:

Това направо не мога да го повярвам. От Канада до Европа без такса. Даже на SEPA трансферите има някаква такса. Може и да е минимална(в Бг е най - висока от целият ЕС...), но я има.
Link to comment
Share on other sites

Явно промотират някаква нова схема, но твърде ясно в условията е подчертано, че няма никакви такси и в момента гледам транзакцията ми е осчетоводена точно на $100 (канадски), като в българската сметка трябва да се получат 127.80 лева. Ще видим другата седмица какво точно ще излезе, но ако това се окаже работещо, направо ще си взема една бутилка 15 годишен сингъл малц по случая. :lol:

В българската ще получиш 127.80 и от тях банката ще си приспадне едни 10лв, за такса получена сума в канадски долари. Не си спомням каква точно беше разбивката на тая сума, но имаше % и твърда сума, като минимума е този около 10лв.

Link to comment
Share on other sites

В Уникредит за преводи в евро те таксуват 7 евро. В някои банки даже е повече. Само заради тази такса губя по 182 евро на година...

Link to comment
Share on other sites

Вие нищо не разбирате...  :lol: 

...а пък "това TransferwiZe също е някакъв майтап"...

Така и не разбрахме какъв е бил предложения "фантастичен" обменен курс.
 

...След това реших да пробвам варианта с изпращане на пари от моята банка като плащане на сметка. Естествено в списъка с компании няма нищо дори отдалече наподобаващо Transferwise, въпреки уверяващата информация в сайта им.


До нещо такова стигна ли?

 

Transferwise-100-CAD.png
 

Link to comment
Share on other sites

Ами то май превалутирането може да се направи в банката при изпращането, така че да се получи в левове и тези суми дето ги споменавате да не се плащат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...