Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

Преди:

 

Сега:

 

...

Прави впечатление високия пинг и че ИП-то ти се смята за Софийско явно.

Скоростите майната им (засега), 40-50 мбит пак бива, да видим колко време ще се задържа един ИП, тоя пинг дали ще остане такъв, като цяло се очакваше по-кофти нет, пусни и мощен торент и събери впечатления в реални условия.

При мен върнаха старите настройки, вероятно са пробвали да ни минат, но е възможно да са видели че не става толкова лесно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Ами няма разлика.

 

91349905.jpg

 

То си е до торент. Нормална си е скоростта, което е странното. Очаквах да е 2/3 от старата, но не. Е мен да е 6-7 не ми пука особено колко е все пак е достатъчно бързо. Поне това е добре. Притеснява ме че в момента част са на старото, част на новото, да не стане като се накачат повече маймуни на клоно да падне скоростта.

Link to comment
Share on other sites

Нета ми е толкова слаб, че не мога да ъплоадна скрийншот от speedtest.net...

 

DOWNLOADSPEED 1.85 Mbps

PING: 202

 

46.40.88.63 Bulsatcom AD вече,,,

 

Ъплоад дефактно няма...

 

Не мога да ви опиша колко ми писна, заклевам се...

Link to comment
Share on other sites

Нета ми е толкова слаб, че не мога да ъплоадна скрийншот от speedtest.net...

 

DOWNLOADSPEED 1.85 Mbps

PING: 202

 

46.40.88.63 Bulsatcom AD вече,,,

 

Ъплоад дефактно няма...

 

Не мога да ви опиша колко ми писна, заклевам се...

Изчакай няколко дена за да се види дали имат някакви технически проблеми, свързани с обединението или услугата се влошава наистина. Аз съм на coolbox и също от време на време има влошаване, но са доста краткотрайни и приемливи.

Явно и тук ще се разгори някаква война и ще има мизерии като при ДСС.

Link to comment
Share on other sites

изгорях :(

 

IP Address 46.40.94.24

Subnet Mask 255.255.252.0

Default Gateway 46.40.92.1 (Via DHCP)

DNS1(Primary) 46.40.72.2 (Via DHCP)

DNS2(Secondary) 46.40.72.3 (Via DHCP)

Host Name potaka (Manual Setup)

Domain Name plvd.ddns.bulsat.com (Via DHCP)

MTU Size 1500

DHCP Server Address 46.40.92.1

Lease Acquired Time 2010/08/25 04:13:50

Lease Period 2010/08/25 06:13:50

Link to comment
Share on other sites

Кое му е високото, ти колко искаш...?

някъде [-1] е задоволително, [-10] e е добре, а [-100] си е направо отлично. Плюсовите стойност са жив кошмар... :lol:

Link to comment
Share on other sites

някъде [-1] е задоволително, [-10] e е добре, а [-100] си е направо отлично. Плюсовите стойност са жив кошмар... :lol:

 

Аз не знам да има пинг - (минус) 1, и т.н...

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам да има пинг - (минус) 1, и т.н...

 

Facepalm14.gif

 

------------------

 

Пичове, моите съболезнования на преебаните, дано поне след "реконструкциите" да имате свестен нет. На късметлиите като мен - beerchug.gif

Link to comment
Share on other sites

В Кючука зад Камела нямах интернет от 15:30 до сега. Правеше опити да се кънектне, но не стана нито веднъж. Преди 2 мин. се върна старото IP, дано да си остане :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

абе нз ама над 2 МБпс много рядко хващам, а преди на НГ свалях с над 3,5 като качвах до към 5-6

Link to comment
Share on other sites

Вече сме на БулСТАТ

 

 

927689262.png

927690437.png

927691452.png

927692337.png

 

ip-тата ни са шопски.Силно прилича на филма с еврокома където трафика правеше Пловдив-София-Пловдив :D

Link to comment
Share on other sites

Аз забелязвам влошаване вечерно време, особено ъплоудът. Примерно:

 

927717244.png 927716174.png 927706289.png

 

И това не е само на спийдтест, а и реално качване на един и същ файл през FTP до български или чужд сървър, с който съм правил същата проба по-рано през деня. Разликата е някъде 5 пъти, ако говоря за днес. Не зная на какво се дължи, но определено вечерно време или загуби на пакети, или по-различни скорости. Наблюдавам си и реалния трафик през рутера и пробите са без да има друг такъв.

Link to comment
Share on other sites

А бе при мен засега няма голяма разлика в цялата веселба - досега изучавах запазените ми резултати на спиидтеста от много време... пинга също е както преди, само много интересно- когато мери ъплоада стрелката отива например до 10 после се срива внезапно до 4 и после полека стига до 9 ( например) за да отбележи краен резултат 6.5 - 7 краен резултат. Това някак ме дразни ;) :sayjin което обаче е нищо в сравнение с тези посрани динамични IP та :angry1 Че и казват че засега нямало да има реални и толкова :wacko:

Link to comment
Share on other sites

При мен обаче се забелазва силно влошаване откакто ме прекараха с Булсат.

8 мс пинг към София, и 16мс към Пловдив. WTF?! :angry: :angry1

 

Скоростите са ниски, според спеедтест 38/18 със софия, и 24/12 с Пловдив. Около 3 пъти по-ниски! Те как да е, ама тоя пинг се усеща и не смятам дълго да седя на пинг, пррисъщ на кабелен модем! ЕГАТИ!

 

Lease при мен е 2 часа.

 

Ще гледам възможно най-експедитивно да се махам от този субквартал и да се местим в новото жилище, че тук AngelSoft няма да дойдат, а тия ме дразнят адски как ни прекараха!

 

Edit: Всъщност при нормален пинг от промпта нещата не са толкова зле. Даже са като преди. И през IE8 пинга в спеедтест е по-нормален, като прави впечатление до Пловдив че е 12 мс отново, но към софия е 4, въпреки всичко пак, поне 2-3 пъти е увеличен в спеедтест. И явно се постабилизира нещата, че не се усеща като че ли повишен реален пинг.. Но спеедтеста се лъже нещо.

Скоростите също в IE8 (където преди сътм тествал а одеве в Firefox направих теста) са малко по-добри от във файрфокс, но отново, около 2 пъти по-ниски от преди.

Ако не сменят ИП-тата и не прекъсва заради ДХЦП глупости, може и да се изтраят поне докато се налага.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...