Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

CooolBox-са са също с динамични, поне малката тарифа.

Имало някакъв начин за статичен, казаха ми че като дойдат до квартала, пак ще говорим. Ако не, 42 лв тарифа може да прекарам, кво да прайм. За затова се интересувах в другата тема за мнения колко често се сменят IP-тата, някои казаха, че за половин-една година не им се сменял, но колко ли хора пишат тук, може при други да не е така, а и като се разрастнат, може и по-често да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Нека не се бърка статичен ИП адрес с ръчно зададени настройки!

При ползването на DCHP сървър, адреса ти пак може да е статичен.Просто DHCP сървъра знае зад кой MAC адрес, кой клиент седи и винаги му дава едно и също IP.

Link to comment
Share on other sites

Нека не се бърка статичен ИП адрес с ръчно зададени настройки!

При ползването на DCHP сървър, адреса ти пак може да е статичен.Просто DHCP сървъра знае зад кой MAC адрес, кой клиент седи и винаги му дава едно и също IP.

Това е ясно.

Та като стана дума пак за DHCP, при първия проблем с нета заради нячий дхцп сървър, заради който да ми се сговни или изчезне нета, ще се "ядосам много" и ще припомням отново за някои неща, включително че имам и горчиви спомени с ДХЦП-то на Евроком преди години. Може ДХЦП да е хубаво нещо за доставчика (имаше една тема, където се вихрехме свирепо по темата), но доста често реализациите не са най-читавите, а предвид как се правят нещата в България, със сигурност ще имаме проблем ако стане всичко, което беше написано като черен сценарий по-нагоре.

Link to comment
Share on other sites

.... Относно поста на вещицата прекалено много ме съмнява, че пише от името на някой конкурентен доставчик, просто е изключително крайно без каквато и да е достоверна информация.....

Може би не е от конкуренцията. Днес си платих нета за следващия месец, и на касата като попитах какво ще става момичето ми каза неща които се покриваха почти напълно с писаното от witch89. Изглежда че екипа на Нетгруп също е в неведение какво точно ще става и се притесняват за работата си. Щях да пиша по въпроса но вещицата ме превари та нямаше смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Лъки, ама ние още сме си към АнгелСофт, затова проблемите не са ни на главата - 922820878.png , да му мислим от септември нататък...

 

Ами утре отивам до офиса да разпитам и ако мислят да ни прехвърлят на друг нет, просто ще сменим доставчика. Може да си направим една квартална мрежа с Кулбокс ;) Поне сме близо.

Link to comment
Share on other sites

Ами утре отивам до офиса да разпитам и ако мислят да ни прехвърлят на друг нет, просто ще сменим доставчика. Може да си направим една квартална мрежа с Кулбокс ;) Поне сме близо.

Аз пък не разбирам, Кулбокс са на метри от нашия микроквартал в Кичука (от юг стигат до булеварда Вапцаров), защо толкова време не прекосиха тоя булевард?! :angry1 .

Сигурен съм, че ако с Нетгруп стане тва, за което се говори, Кулбокс ще има богат урожай ако прекосят булеварда и завземат целия кичук, където няма да имат конкуренция, предвид че има само модемни шитове и някакво визио.

Общо взето се забелязва, че ако даден микроквартал е покрит от някой сносен доставчик, другите такива не си дават зор да настъпват там, вероятно защото не мислят, че ще отчетат достатъчно включвания. И ако дадения доставчик излезе от строя, абонатите остават без избор.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не разбирам, Кулбокс са на метри от нашия микроквартал в Кичука (от юг стигат до булеварда Вапцаров), защо толкова време не прекосиха тоя булевард?! :angry1 .

 

Отдавна Кулбокс са доста на север от булеварда, което не е отбелязано на картата в техния сайт. Единствения начин за точна информация за покритие е Ало-Ало. Те правят вътрешна проверка с техниците и връщат отговор. Разбира се действа се с приоритет при открита заявка за включване.

Link to comment
Share on other sites

Днес бях да поразпитам в офиса в Тракия. От там ми казаха, че днес и утре ще правят прехвърлянията на всички абонати. Още нямат яснота и достъп до базата данни на Булсат. Направи ми казаха да не си плащам таксата и че всеки ще бъде уведомен какво ще става. Другото което ми казаха беше да си направя настройките на картата на автоматично и останаха много изненадани, след като им казаха, че откакто ползвам техния нет, всичко ми е на автоматично и компа/рутера сами си взимат IP. Разпознава си го само по MAC. Иначе не стана дума за никакви договори или каквото и да било друго. Само разбрах, че като абонат на Булсат, ако реша да остана на този нет, ще плащам 16лв. за нет в пакет с ТВ. Казаха, че вероятно след четвърти септември ще стане ясно какво ще се прави с цени само за нет. Но и да не си платите нета, няма да го спрат. Дано съм бил полезен. Лично смятам да изчакам "прехвърлянето", каквото и да значи това и да видя какво ще стане след това с нета.

Link to comment
Share on other sites

Днес бях да поразпитам в офиса в Тракия. От там ми казаха, че днес и утре ще правят прехвърлянията на всички абонати. Още нямат яснота и достъп до базата данни на Булсат. Направи ми казаха да не си плащам таксата и че всеки ще бъде уведомен какво ще става. Другото което ми казаха беше да си направя настройките на картата на автоматично и останаха много изненадани, след като им казаха, че откакто ползвам техния нет, всичко ми е на автоматично и компа/рутера сами си взимат IP. Разпознава си го само по MAC. Иначе не стана дума за никакви договори или каквото и да било друго. Само разбрах, че като абонат на Булсат, ако реша да остана на този нет, ще плащам 16лв. за нет в пакет с ТВ. Казаха, че вероятно след четвърти септември ще стане ясно какво ще се прави с цени само за нет. Но и да не си платите нета, няма да го спрат. Дано съм бил полезен. Лично смятам да изчакам "прехвърлянето", каквото и да значи това и да видя какво ще стане след това с нета.

То всичко хубаво, но защо никой не споменава, че сега се плащат 20лв за над 30 Mbit/s, а булсат за 16-17лв - 12мбит/с...

Link to comment
Share on other sites

Отдавна Кулбокс са доста на север от булеварда, което не е отбелязано на картата в техния сайт. Единствения начин за точна информация за покритие е Ало-Ало. Те правят вътрешна проверка с техниците и връщат отговор. Разбира се действа се с приоритет при открита заявка за включване.

Аз бе писах ли, че съм им звънял по тел.? Преди около 2-3 седмици. Истина се оказа картата, нямат при мен, на метри от булеварда. Скоро ще се местя на друго място, за там пък не ми се мисли кога.

И нали не мислиш, че ще дам заявка, и я дойдат след половин година я не, и те да имат предвид моята заявка, ама докато дойдат я камилата я камиларя, за това не разбирам закво отрано взимат заявки, като докато се наканят да пристигнат, хората няма тях да чакат я, прекарват нещо друго, и ако са доволни, кулбокс и да идват и да не, няма да им пука хич ама. Мен ме лъжат от 1 година, че ще идват еди кога си, а то нищо подобно.

 

То всичко хубаво, но защо никой не споменава, че сега се плащат 20лв за над 30 Mbit/s, а булсат за 16-17лв - 12мбит/с...

Не само това, ами доста над 30 мбита са тия официални 30 мбита. Към Бг имам над 80 мбита както показвахме на малката тарифа, и какво сега, ще ме ограничат до 12 мбит или и тук са минимални, и ще стигат 50-60-70 и т.н. локални, които са ми били и досега?

Link to comment
Share on other sites

"Булсатком" откри два нови офиса в Пловдив:

Адрес: ж.к. "Тракия", бл. 144, вх. А, партер, тел.: 032 993534; 0895 729099

Адрес: Кючук Париж, ул. "Чипровец" №3, партер, тел.: 032 676787; 0893 303863

 

 

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

аз лично ще изчакам да видя какво ще стане с нета и цените , но най-много ще ми липсва тва да си пускам нета ако забравя да го платя беше много полезно :bgrin:

дано да не стане както беше с еврокома ДАНО :cry защото съм доволен от услугата

Link to comment
Share on other sites

аз лично ще изчакам да видя какво ще стане с нета и цените , но най-много ще ми липсва тва да си пускам нета ако забравя да го платя беше много полезно :bgrin:

дано да не стане както беше с еврокома ДАНО :cry защото съм доволен от услугата

Ако пък направят динамични IP-тата и да ги сменят по-често от веднуж в годината, могат да ме смятат за бегал! Вярвам не съм единствен, за който една от причините да е на този доставчик, е статичните ИП-та. Поне един такъв вече мернах в темата.

Link to comment
Share on other sites

Ако пък направят динамични IP-тата и да ги сменят по-често от веднуж в годината, могат да ме смятат за бегал! Вярвам не съм единствен, за който една от причините да е на този доставчик, е статичните ИП-та. Поне един такъв вече мернах в темата.

 

Замирише ли ми на проблеми ще отлетя директно при Гарови за включване в Лангейм или както им беше мрежата. Дотук всичко си е наред при мен - не съм усетил промени, но пък и нищо не съм проверявал...

 

Принципно ако се запазят условията ще е добре, защото и ТВ плащам на Булсат, но пипнат ли ми качеството на нета горят ВЕДНАГА.

Link to comment
Share on other sites

А и след като Нетгруп вече е Булсатком нищо не спира Langame да окабели местата доскоро покривани от Нетгруп... ей тъй мисля си на глас само...

Link to comment
Share on other sites

А и след като Нетгруп вече е Булсатком нищо не спира Langame да окабели местата доскоро покривани от Нетгруп... ей тъй мисля си на глас само...

 

товя няма да е никак лошо нещо :bgrin: :bgrin: :bgrin: аз пък го казвам на глас :beer: :beer: :beer:

Link to comment
Share on other sites

А и след като Нетгруп вече е Булсатком нищо не спира Langame да окабели местата доскоро покривани от Нетгруп... ей тъй мисля си на глас само...

Особено, ако през това време хората на тези места не са се ориентирали вече към друга алтернатива. Щото като стана това с НетГруп и два дни имаше сериозни проблеми, аз точно за това звънях на Langame и попитах. Откъдето ме отрязаха и ми затвориха телефона, с което ми показаха, че нямат интерес към мен като клиент.

Link to comment
Share on other sites

Замирише ли ми на проблеми ще отлетя директно при Гарови за включване в Лангейм или както им беше мрежата. Дотук всичко си е наред при мен - не съм усетил промени, но пък и нищо не съм проверявал...

Принципно ако се запазят условията ще е добре, защото и ТВ плащам на Булсат, но пипнат ли ми качеството на нета горят ВЕДНАГА.

Горят, ама като няма алтернатива, аз лично май ще търпя някой друг месец докато се преместя, и на новото място вече ще тормозя Гаров, ако те не могат, после ИТД, да идват по-бързо там.

Как така включване в Лангейм, то ако имат покритие при теб какво има да летиш, ти направо към тях да беше се включил.. То нали основното е да има покритие, другото лесно.

 

А и след като Нетгруп вече е Булсатком нищо не спира Langame да окабели местата доскоро покривани от Нетгруп... ей тъй мисля си на глас само...

Ми а де, ако го направят, предполагам 99% от излъганите ще се прехвърлят обратно тоя път на Лангейм, а булсат ще останат отново само с телевизията си и 1-2 абоната :) . Именно затова съм скептичен че ще стане скоро.

 

товя няма да е никак лошо нещо :bgrin: :bgrin: :bgrin: аз пък го казвам на глас :beer: :beer: :beer:

Чул те Господ.

Link to comment
Share on other sites

Да, ето за спомен и от мен, за 20 лв.

926038759.png 926042285.png .

А това за договора, ако наистина най-малкия е за 12 месеца, аз се махам на секундата от тях, и докато реша какво да прекарам, минавам на мобилен от мтел, ръгам го в рутера от лаптопа, и така.

А примерно ако подпиша договор, съвсем хипотетично разбира се, и след 2 месеца продам апартамента и се преместя, скъсвам ли отношения с тия мангали от булсат?

Егати, не стига динамичните адреси, ами и договор за 12/18 месеца ще искат, ай сиктир. От "големия" избор, накрая ще прекарам едно Визио и ше се опрай работата :ph34r:

 

Все пак има добри новини някакви, Гаров ще се опита да си върне абонати, нали прекарват от AngelSoft оптика за разширяване на покритието, и там, където мисля да се местя, най-вероятно ще може да прекара :beer:

Link to comment
Share on other sites

Одеве като излизах нета ми спря и изтръпнах. Преди малко обаче ми звъни непознат номер на ГСМ-а и любезен мъжки глас ми казва, че става дума за нета. Викам си ей сега стана бозата. Да ама не. След като каза, че вече няма да съм на Нетгруп взе да ми завира и питам на Булсатком ли ще отивам с отметка, че не искам. Свежото и твърдо НЕ ме ококори. "Оставате си на същата тарифа и СЪЩИЯ нет, но ще плащате на друга фирма". На въпорса коя фирма чух заветното ЛАНГЕЙМ и усмивката ми се върна. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...