Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

...

И как ще стане като нямаш договор с тях? Договора ти е безсрочен с едномесечно предизвестяване с Нетгруп. Няма Нетгруп - няма и договор (Да цитираме чичко Джугашвили :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

И как ще стане като нямаш договор с тях? Договора ти е безсрочен с едномесечно предизвестяване с Нетгруп. Няма Нетгруп - няма и договор (Да цитираме чичко Джугашвили :lol: )

хаха :laughing: То стана точно като да си купиш кола застрахована в Булинс - гражданската НЕ ти важала освен ако ПРЕДИШН ИЯ собственик на колата не ти дадял нотариално заверен документ че се отказва от застраховката в твоя полза :blink: демек колата ти я дава , ама застраховката си я пази - да си бърше Г*** предполагам иначе за какво му е :bgrin: Та трябвало наново да си правиш при тях.... :allien

п.с Това е само в булинс де, другите с един анекс за 3 мин уреждат нещата

А иначе: винаги , като е за гадория, могат да ти цитират договора че НЕ си предупредил 1 месец и им дължиш поне тази такса - несправедливо е, но знаете че хартията понякога убива ... не случайно споменах "съединителите" от БТК , които връткаха супер мръсни номера като решиш да се откажеш - можеше да е на точно определен ден едва ли не и ако пропуснеш - айде дължиш за още едбна година такси и пропуснати ползи :angry1

Link to comment
Share on other sites

Доволни-недоволни — доколкото разбрах правилно, до края на септември нямало да спират интернета на никой независимо дали е платил или не е платил. Един вид може би се получава като 30-дневно предизвестие. Скоростите в момента в цялата мрежа са на максималната тарифа, която иначе ще е на 24 лв. (32 MBit/s), по нататък - трите тарифи и цените от сайта на Булсатком по избор. За досегашните клиенти на Нетгруп нямало да има срочни договори, нито инсталационна такса, както някой спомена. Оптики и други екстри - по-нататък, евентуално... Който не е доволен и си търси друг доставчик - кабела може да си го резне или да се ползва от другия доставчик, ако това е вариант. Трафикът през София и съответно там латенция си оставали както са сега. Така че кой както си прецени и каквито са му вариантите...

 

P.S. От следващия месец уж и IP-тата щели да бъдат статични.

Link to comment
Share on other sites

не случайно споменах "съединителите" от БТК , които връткаха супер мръсни номера като решиш да се откажеш - можеше да е на точно определен ден едва ли не и ако пропуснеш - айде дължиш за още едбна година такси и пропуснати ползи :angry1

 

Не е така и го обяснавах това преди във форума. След известна доза крещене по техни служители в офиса и тези от телефона за поддръжката 0800хххх (не го помня вече) се стигнаха общо до извода че след като съм им върнал оборудването и не желая да им ползвам услугите повече мога да го направя и по-рано но по договор им дължа вноските до края на 12тия месец от договора. Платих им ги авансово и прекратих договора.

 

Номера на китайката е че трябва да ги уведомиш 1 месец по-рано, обаче ако не прекратиш договора той се преподписва за още една година. Така объркано беше направено че един вид прекратяваш го но плащаш за още 1 месец обаче не можеш да го ползваш защото трябва да им върнеш оборудването пък как ще ползваш услугата след като нямаш оборудване не е ясно. А си платил за нея. И ако не го върнеш не може да се прекрати, а не се ли прекрати навреме се предподновява за още една календарна година. И едните викат - връщай го, другите от офиса не искат да го вземат. Накрая заплаших този от офиса че ако не го вземе ще му го зафуча по главата ако ще после да повикат полиция, защото тогава пък аз ще пледирам за временна невменяемост след като дотолкова са ме изкарали от нерви че ми идва да си прегриза ръката от яд... или това или на техния служител гърлото (това го слушат и се записва разговора на телефона по поддръжката... нещо подобно изтърсих в крайна сметка и се съгласиха да ми прекратят договора на секундата стига да си платя всичките 3-4 вноски авансово).

Link to comment
Share on other sites

Не е така и го обяснавах това преди във форума. След известна доза крещене по техни служители в офиса и тези от телефона за поддръжката 0800хххх (не го помня вече) се стигнаха общо до извода че след като съм им върнал оборудването и не желая да им ползвам услугите повече мога да го направя и по-рано но по договор им дължа вноските до края на 12тия месец от договора. Платих им ги авансово и прекратих договора.

 

Номера на китайката е че трябва да ги уведомиш 1 месец по-рано, обаче ако не прекратиш договора той се преподписва за още една година. Така объркано беше направено че един вид прекратяваш го но плащаш за още 1 месец обаче не можеш да го ползваш защото трябва да им върнеш оборудването пък как ще ползваш услугата след като нямаш оборудване не е ясно. А си платил за нея. И ако не го върнеш не може да се прекрати, а не се ли прекрати навреме се предподновява за още една календарна година. И едните викат - връщай го, другите от офиса не искат да го вземат. Накрая заплаших този от офиса че ако не го вземе ще му го зафуча по главата ако ще после да повикат полиция, защото тогава пък аз ще пледирам за временна невменяемост след като дотолкова са ме изкарали от нерви че ми идва да си прегриза ръката от яд... или това или на техния служител гърлото (това го слушат и се записва разговора на телефона по поддръжката... нещо подобно изтърсих в крайна сметка и се съгласиха да ми прекратят договора на секундата стига да си платя всичките 3-4 вноски авансово).

 

:beer: Че ти на това ако не му викаш мръсни номера, какво ли ще е мръсен номер..... :bgrin: Аз лично никога не бих се хванал на подобна гяволия, ама един колега се хвана и ела да видиш после... искаше да се откаже - викат плащай и той реши да остане....остана му малко до края на договора - отива да пуска предизвестие - неее не можело , трябвало да е едиколко си време преди - примерно точно 30 дена преди иначе не ставало ....както и да е - отиде точно когато трябва - " ама сега човека го нямало ето тук един колега ако свърши работа - оня почнал: ама защо ще го спираш, ама нали имаш ,ама нали не ти прекъсва, знаеш ли другите колко спират по бурите ...дъра бъра - все едно че му е длъжен да му обяснява. Така или иначе, понеже ми е колега го знам че се наложи общо 5 пъти да ходи да се разправя :angry1 - добре че е мека душа та издържа ..- да искаш да се махнеш от нещо и да не можеш ! :confused :sayjin :angry: :angry1

та казваш не съм прав ...може .. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Преди малко бях до офиса с/у Кауфланд да разпитам как стоя нещата със абонатите на Нетгруп.Жената ми обясни,че старите абонати си остават на старите условия-безсрочен договор(без да се налага да подписвате нов с Булсат),тарифата от 20 лв вече е 19 и може да се откажеш по всяко време.Това било като цяло.За нови абонати доколкото ми обясниха се подписвало 18-месечен договор.

Link to comment
Share on other sites

За нови абонати доколкото ми обясниха се подписвало 18-месечен договор.

Модно е да си педал - първо БТК сега и Булсатком.... :punk

 

гледам при DCC веселбата вече започна - при мене не знам дали беше от вятъра, обаче вчера "реалния" IP беше заменен динамично с някакъв нереален ;) Интернет - забрави - изкубнах кабела и днес ще чакам N3 с хляб и сол ... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Някой дали разбра какво стана с тия измамници?

До вчера имаше нетгруп и интернет, днес няма нетгруп и интернет....

Имам договор с тях, но няма къде да си плащам нета вече????

ако има и други опарени нека се посъветваме дали не може да се предяви граждански иск!

Link to comment
Share on other sites

Някой дали разбра какво стана с тия измамници?

До вчера имаше нетгруп и интернет, днес няма нетгруп и интернет....

Имам договор с тях, но няма къде да си плащам нета вече????

ако има и други опарени нека се посъветваме дали не може да се предяви граждански иск!

А бе зарежи тези искове... само нерви ще трупаш ..прави като нас мишките - потъващия кораб го напуснах преди ...40 мин и вече съм далеч от тези неща... :punk вече ще ползват темата да спамя и да ртупам постове :lol:

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, не погледнах, че темата доста се е активизирала последните дни. А защо трябва да се плаща на булсатком след като не си на договор с тях? Тия мизерници смазаха конкуренцията и сега си разиграват кона както си щат.

Май златното правико си важи още "Бягай от всичко, дето съдържа в името си BUL и GROUP"

Аз май съм най-на далавера, щото поради липса на каквито и да е други оператори директно преминах към Ейнджълсофт.

Link to comment
Share on other sites

Нямаше нужда от язвителност, след като беше очевидно, че само за резултатите през Flashget по инерция бях написал и двата резултата в Mbit/s, а очевидно ставаше въпрос за MB/s. На другите места си е точно в Mbit/s. Можеш да бъдеш сигурен, че правя не по-зле от теб разлика между мегабит и мегабайт.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е рекламно лице, но аз ги получава тези скорости, а аз не съм рекламно лице. Сега пуснах да сваля от TorrentLeech 2 филма едновременно с обща скорост над 5мб/сек, като нямаше българи. Интересно е че това го забелязах и при НетГруп последния месец.

 

P.S. Реших да не избързвам и да платя за един месец на булсатком, без договор, ако съм доволен не виждам защо да не продължа. Не ме интересува кой кого купува, а какво предлага. Не съм ли прав? А също са ми сменили IP-to

Link to comment
Share on other sites

Нямаше нужда от язвителност, след като беше очевидно, че само за резултатите през Flashget по инерция бях написал и двата резултата в Mbit/s, а очевидно ставаше въпрос за MB/s. На другите места си е точно в Mbit/s. Можеш да бъдеш сигурен, че правя не по-зле от теб разлика между мегабит и мегабайт.

 

Не съм целял да те засегна по някакъв начин :) Просто се набива на очи.Гледам си ги пооправил, но махни и това Cooolbox ~ 4.6 MBt/s

И все пак да питам:

 

Ъплоуд FTP сървър - Калифорния

 

Булсатком ~ 2 Mbit/s

 

Cooolbox ~ 0.7 Mbit/s

Ъплоуд FTP сървър Тексас

 

Булсатком ~ 2.3 Mbit/s

 

Cooolbox ~ 0.8 Mbit/s

 

тук са си в битове нали?

 

Защото ако е така... Cooolbox-a са отчайващи!

Link to comment
Share on other sites

Защото ако е така... Cooolbox-a са отчайващи!

Oтчайващи са, вярно е. Преди да се включа говореха за 20 мегабита симетрия навсякъде, но... не е така. Тези дни смятам да си хортувам със съпорта, особено за ъплоуда извън БГ, по-точно в САЩ:

 

937334564.png

Link to comment
Share on other sites

Не съм целял да те засегна по някакъв начин :) Просто се набива на очи.Гледам си ги пооправил, но махни и това Cooolbox ~ 4.6 MBt/s

И все пак да питам:

 

тук са си в битове нали?

 

Защото ако е така... Cooolbox-a са отчайващи!

Може на мен просто така да е прозвучало, няма проблем. Честно казано, идеята беше да си направя сравнението за самия мен, след като знаех че вчера минавам на друг доставчик, най-малкото съм искал да правя реклама на един или друг. Мисля, че това са общо взето реални резултати, които дават идея как е при едните и при другите. Повече от веднъж направих уточнението, че става въпрос за тестове в различно време от денонощието. Тази сутрин нещата изглеждат малко по-различно и съм ъпдейтнал резултатите. Специално за ъплоуд към американски сървъри, за които зная, че не предизвикват "запушване", вчера вечерта и днес сутринта има разлика за единия доставчик. Резултатите му в speedtest също са различни и по-високи в общия случай от полученото вчера по същото време на Булсатком.

Link to comment
Share on other sites

като гледам особена разлика в резултатите няма. явно в различните часове варират , но всичките са идеални за ползване. не виждам за какво е този рев, че булсат са купили нетгруп. щом скоростите ми са прилични , цената по-ниска ,какво ми пука кой кого купил. сключих си договор с булсат и е безсрочен. срочен бил само за нови абонати.

явно не сте били на кабелен интернет на евроком пловдив да видите каква е разликата :). не го пожелавам на никого.

Link to comment
Share on other sites

Някой дали разбра какво стана с тия измамници?

До вчера имаше нетгруп и интернет, днес няма нетгруп и интернет....

Имам договор с тях, но няма къде да си плащам нета вече????

ако има и други опарени нека се посъветваме дали не може да се предяви граждански иск!

Точно 2 поста преди твоя съм обяснил какво става със старите абонати ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...