Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

Одеве като излизах нета ми спря и изтръпнах. Преди малко обаче ми звъни непознат номер на ГСМ-а и любезен мъжки глас ми казва, че става дума за нета. Викам си ей сега стана бозата. Да ама не. След като каза, че вече няма да съм на Нетгруп взе да ми завира и питам на Булсатком ли ще отивам с отметка, че не искам. Свежото и твърдо НЕ ме ококори. "Оставате си на същата тарифа и СЪЩИЯ нет, но ще плащате на друга фирма". На въпорса коя фирма чух заветното ЛАНГЕЙМ и усмивката ми се върна. laughing.gif

Завиждам ти користно!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Одеве като излизах нета ми спря и изтръпнах. Преди малко обаче ми звъни непознат номер на ГСМ-а и любезен мъжки глас ми казва, че става дума за нета. Викам си ей сега стана бозата. Да ама не. След като каза, че вече няма да съм на Нетгруп взе да ми завира и питам на Булсатком ли ще отивам с отметка, че не искам. Свежото и твърдо НЕ ме ококори. "Оставате си на същата тарифа и СЪЩИЯ нет, но ще плащате на друга фирма". На въпорса коя фирма чух заветното ЛАНГЕЙМ и усмивката ми се върна. laughing.gif

:blink: :blink: :blink: И АЗ ИСКАМ, в кой квартал си я дай номера на лично защото и аз имам някакви пропуснати днеска сутринта да не са званяли и на мен (МЕЧТИИИ :cry ) а това сериозно ли ве ще ме карат да подписвам договор с тях ли ве аре стига вееееее мамка му . Ако някой има сериозно инфо за ЛАНГЕЙМ и какво ще правят Моля кажете да не се мъчим ния простите хорица. И се питам да ходя ли да си плащам нета или не :unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Одеве като излизах нета ми спря и изтръпнах. Преди малко обаче ми звъни непознат номер на ГСМ-а и любезен мъжки глас ми казва, че става дума за нета. Викам си ей сега стана бозата. Да ама не. След като каза, че вече няма да съм на Нетгруп взе да ми завира и питам на Булсатком ли ще отивам с отметка, че не искам. Свежото и твърдо НЕ ме ококори. "Оставате си на същата тарифа и СЪЩИЯ нет, но ще плащате на друга фирма". На въпорса коя фирма чух заветното ЛАНГЕЙМ и усмивката ми се върна. laughing.gif

 

И сега какво се оказва, че Лангейм вместо на досегашните НетГруп, ще продават нет на Бълсат, но всъщност нега ще е на ЛГ?

Link to comment
Share on other sites

Току що - в 18.00 компа ми си смени IP адреса с такъв на Булсатком. Първи впечатления: тези лешпери са назначили 10 минути lease time на DHCP-то си.

Link to comment
Share on other sites

И сега какво се оказва, че Лангейм вместо на досегашните НетГруп, ще продават нет на Бълсат, но всъщност нега ще е на ЛГ?

Не, явно Лангейм просто имат предвидливо окабеляване (май работят в рамките на дни, което е похвално) на някои места, покрити от Нетгруп и където може си запазват абонатите, които са на Нетгруп.

Тия от Булсат сериозно ли смятат да предлагат NN-месечни договори на нас Нетгрупците? Сигурно са пили газ.

И да ми намалят и качеството, и скоростите, и динамични адреси с насрано дхцп,и при положение че ако не друг, ИТД има шанс да окабелят още доста места до края на годината, не знам какъв успех ще имат с тая стъпка. Да си гледат там тъпата телевизия, кво се месят да насират нещата и с нета в Пловдив.. бахти наглите парчета, бъка тоя свят от такива.

 

10 минути леазе?! :angry1 WTF?!!

Дано е временно докато тече прехода на мрежата, защото ако остане така и информацията, че ДХЦП-тата им са най-насраните на света, късам кабелите и да си гледат *****-та работа.

Link to comment
Share on other sites

blink.gif blink.gif blink.gif И АЗ ИСКАМ, в кой квартал си я дай номера на лично защото и аз имам някакви пропуснати днеска сутринта да не са званяли и на мен (МЕЧТИИИ cry.gif ) а това сериозно ли ве ще ме карат да подписвам договор с тях ли ве аре стига вееееее мамка му . Ако някой има сериозно инфо за ЛАНГЕЙМ и какво ще правят Моля кажете да не се мъчим ния простите хорица. И се питам да ходя ли да си плащам нета или не unsure.gif unsure.gif

 

0888 606466 - това е и съпорт номер beer.gif

 

Хвърли боб и се обади, победата ще бъде наша laughing.gif

 

И сега какво се оказва, че Лангейм вместо на досегашните НетГруп, ще продават нет на Бълсат, но всъщност нега ще е на ЛГ?

 

Нищо такова. От ЛГ явно силно са намразили Нетгруп след тоя номер с Булсатком и подчертаха изрично, че нямат НИЩО общо.

Link to comment
Share on other sites

0888 606466 - това е и съпорт номер beer.gif

 

Хвърли боб и се обади, победата ще бъде наша laughing.gif

 

 

 

Нищо такова. От ЛГ явно силно са намразили Нетгруп след тоя номер с Булсатком и подчертаха изрично, че нямат НИЩО общо.

 

Офф, аз ли не загрявам бързо или? За какво да са намразили НетГруп за постъпката си? Та нали Булст ги купува един вид. А и от писаното и в по-горния коментар, аз разбирам, че досега ЛГ са предоставяли нет на НетГруп и сега, след като вече НетГруп стават Булсат, ЛГ се опитват да откраднат тези, които са вече прехвърлени към Булста ли? WTF? Sorry, ама наистина не зацепвам. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Офф, аз ли не загрявам бързо или? За какво да са намразили НетГруп за постъпката си? Та нали Булст ги купува един вид. А и от писаното и в по-горния коментар, аз разбирам, че досега ЛГ са предоставяли нет на НетГруп и сега, след като вече НетГруп стават Булсат, ЛГ се опитват да откраднат тези, които са вече прехвърлени към Булста ли? WTF? Sorry, ама наистина не зацепвам. :wacko:

Какво да зацепваш, Нетгруп взимаха нет от ЛГ, сега ще взимат от булсат. Булсат за да ги купи, трябва НГ да се продават, нали така, все едно ти да отидеш до съседа си и да му купиш колата без той да е съгласен :laughing: .

А доколкото разбрах, тая работа е станала доста набързо, като нищо има намесени скрити интереси, и може ЛГ да не са знаели до последния момент.

И след като хората, които са били вързани на НГ са били там защото са ИСКАЛИ, ми се струва нормално ЛГ да иска да си запази колкото може от тези абонати, а е сигурно че и абонатите го искат. Дотук не видях и един да се радва на тази продажба!

А и все пак става дума за окабеляване на ЛГ, което те имат, още повече те са казали, че нямат нищо общо с НГ.

Мен ако питате, "открадването" е точно от Булсат, абонатите щат не щат са прекарани към Булсат, за капак и дългосрочни договори били приготвяли.

Link to comment
Share on other sites

10 минути леазе?! :angry1 WTF?!!

Дано е временно....

Вече е 50 минути след първите 3 цикъла. Все пак това показва доста неувереност от страна на IT екипа на Булсатци....

Link to comment
Share on other sites

Langame ползваше три фирми за окабеляването: NetGroup, WiNet и AsiLan. Te поддържаха кабелите, а Langame предоставяше интернета. Поне аз така знам че беше.

Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото разбирам, няма да е повече НетГруп, а ще си е "Булсатком". В сайта на Булсатком офисът в Тракия е обявен като Бизнес Център "Булсатком" ж.к. "Тракия", бл. 144, вх. А, партер, тел.: 032 993534; 0895 729099. Според мен не става въпрос единствено за това, откъде взимат интернет. Където окабеляването е било на Нетгруп, вероятно става собственост на Булсатком и те пускат по него техния интернет. От друга страна сега чувам, че се обаждали по телефона и казвали да не сме търсели старата поддръжка, защото нямало да обърнат внимание и давали някакъв нов телефон: 60 64 66. На мен лично не са ми се обаждали, защото май ми нямат телефона. Щяло да си остане същото като цени и скорости... ЕЙ такива някакви...

 

P.S. Сега забелязвам по-горе, че същият номер с 0888 отпред бил на Лангейм, което обяснява объркването по-горе, а и факта, че този, който ми спомена за обаждането виждал отново NetGroup (79.134.xxx.xxx) в speedtest-а. Явно има все още някакво преразпределение...

 

Айдееее... на Булсата, пари, топъл топъл. :)

926362011.png 926362966.png

Това е много интересно - при мен пинг по-малък от 12-15ms до София не съм виждал откакто стана промяната. И горе-долу това е основното ми оплакване засега - пъргавината...

Link to comment
Share on other sites

Langame ползваше три фирми за окабеляването: NetGroup, WiNet и AsiLan. Te поддържаха кабелите, а Langame предоставяше интернета. Поне аз така знам че беше.

 

Трите фирми са си отделни звена с отделни собственици, които плащаха на Лангейм за трафик - това е. Сега един от трите явно се е поблазнил от Булсаткомска оферта и естествено бива отсвирен от Гарови повсеместно.

 

От друга страна сега чувам, че се обаждали по телефона и казвали да не сме търсели старата поддръжка, защото нямало да обърнат внимание и давали някакъв нов телефон: 60 64 66. На мен лично не са ми се обаждали, защото май ми нямат телефона. Щяло да си остане същото като цени и скорости... ЕЙ такива някакви...

 

Честито ако си получил това обаждане - оставаш на Лангейм мрежа smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Започва се с окрупняването и вдигането на качеството на услугата от всички оператори. Май дойде времето, когато клиента ще се чувства клиент.

Само селтиците (собствениците имам в предвид) от ДСС ще го пропуснат, но направиха неоценима услуга на абонатите си.

Бих помолил Fibaman да пусне един шот и за няколко международни сървъра, да видим там как е положението.

 

Честито на всички печеливши :)

Link to comment
Share on other sites

Честито ако си получил това обаждане - оставаш на Лангейм мрежа smile.gif

Всъщност може би неправилно се изразих - обаждането е било до друг абонат, сравнително близо до мен. Аз съм на новите IP-та на Булсатком от вече една седмица.

Link to comment
Share on other sites

Оооооо и моето ИП почва с 46.40... Това е много лошо... Видене твоето ИП запази ли ти се или и то е сменено , въпреки че си оставаш на лангейм ?

Link to comment
Share on other sites

926426954.png

Мобилен от мтел, бива, като модема е 384кбит HSUPA, затова ъпа е такъв. Нета ми спря преди час, и ДХЦП не помага, явно при мен започнаха проблемите и съм принуден да ползвам скъп мобилен.

"Благодаря" на Булсат за доброто начало, вкл. на всичките им роднини.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам май ще изчакам да видя какво ще стане и според това ще реша да плащам или да не плащам но не ми допада това че оставят абонатите в невидение

Link to comment
Share on other sites

Оооооо и моето ИП почва с 46.40... Това е много лошо... Видене твоето ИП запази ли ти се или и то е сменено , въпреки че си оставаш на лангейм ?

 

 

79.134. и т.н. Като ISP все още ми изписва Нетгруп.

Link to comment
Share on other sites

0888 606466 - това е и съпорт номер beer.gif

 

Хвърли боб и се обади, победата ще бъде наша laughing.gif

 

Нищо такова. От ЛГ явно силно са намразили Нетгруп след тоя номер с Булсатком и подчертаха изрично, че нямат НИЩО общо.

 

Май това ще бъде най-заветния телефон който всеки от НЕТ ГРУП или по точно булстапрецаканите ще иска да чуе :laughing: И както се вижда никой от булстаджиете няма и да го чуе :cry :cry :cry . Интернета определено не е този който ползвах вчера особенно този към бившия СССР много под това което съм свикнал да имам :angry1 :angry1 :angry1 това вече е МНОГО ЛОШО . Таман се логвам в WOW и о чудо какво да видя двойно по-голяма латенция от това което съм свикнал да виждам :sick .Ако Гаров е решил да си върне клиентите то сега е времето да каже момци и девойци споко идваме. Това определено ще е доста голям рекламен ход от негова страна. И ако е решил да го прави наистина и ще идва в Тракия ще черпя :beer: :beer: :beer: и да започва около полицията в Тракия :bgrin: :devil

 

Както се вижда май ще започвам да се оглеждам какво има около мен като доставчици

Link to comment
Share on other sites

Преди:

 

919221349.png

 

Сега:

 

926548509.png

 

От всичко най-много ме дразни отношението. Да не съм овца да ме подпутват от една поляна на друга без дори да се обадят. Отивам да го плащам - ако обадят каквото и да било за договор ще им тегля майните. За какви се смятат тия? Поне 1 месец трябваше да има предупреждение поне. Някой има ли идея какво е положението в Кършиака, да пише дали и тук няма да бъде предложена някаква алтернатива. Аз не познавам някой който да му са се обадили по телефона, явно става поетапно.

 

RaptoR имаш ли информация дали ще се идва да се дупчи отново или не.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...