Jump to content
BulForum.com

zamunda.net


pavel66

Recommended Posts

Освен това ако паролите им са били plain text ще е мега срамно... въпреки че това няма да изненада никого

 

 

Не се притеснявайте за паролите, те са криптирани и няма кой да ги види в чист вид.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В Замунда са ми изпратили това съобщение:

"Екипа на Zamunda.NET НЕ ВИ препоръчва да вписвате акаунти и паролите си в подобни или копиращи Zamunda.NET страници.
Zamunda.NET е само една, но ние не можем да гарантираме сигурността на акаунтите ви в случай, че се подведете и се логнете в хакерско копие на страницата ни."

А моят въпрос е: Как да различа хакерско копие на страницата им от оригиналната такава?

Link to comment
Share on other sites

Адреса на оригиналната е zamunda.net :)

Излежда съм пропуснал цялата драма покрай замунда. Но като гледам ъплоудърите са в .se, но казва ли ти някой :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Замундата е хакната целият екип е баннат и са със изтрити или блокирани акаунти

zamunda.se  е адреса на който се намира официално замундата.

23547_-.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Не е хакнат, ами откраднат. Член на екипа, който се е занимавал с някакво писане на софтуер покрай сайта е взел бекъп на сайта и е пре регистирарал домейна на свое име. Съответно в .NET е блокирал и баннал всички админи и модератори и опитва да изкара, че сайта е хакнат и другите сайтове са fishing. Обаче май не му се получава, защото от доста места изреваха и почнаха да дават инфо какво става. Наистина домейна на 11.04 е сменен с ново IP, в .NET на всякъде където има писаници от админи излиза, че потребителя е баннат, а администратора дето видях да пише е регистриран вчера. но от сайтовете за субтитри и те изреваха, че .NEТ явно е некоректния сайт. В новия .SE старите админи пишат и отговарят, така, че явно са в онзи сайт, а не в .NET домейна.

 

На кратко - някъв кавал си е присвол домейна. Не е ясно какво ще направи с информацията. zamunda.se се очертава да е коректния тракер. Аз ще се преместя към него.

Link to comment
Share on other sites

В Замунда са ми изпратили това съобщение:

"Екипа на Zamunda.NET НЕ ВИ препоръчва да вписвате акаунти и паролите си в подобни или копиращи Zamunda.NET страници.

Zamunda.NET е само една, но ние не можем да гарантираме сигурността на акаунтите ви в случай, че се подведете и се логнете в хакерско копие на страницата ни."

А моят въпрос е: Как да различа хакерско копие на страницата им от оригиналната такава?

 

Ето ти го хакерското копие.

 

Мда... Определено я отваряте :))

Я пробвайте и тук =>  http://zelka.org/browse.php

 

П.п. Че даже и акаунтите ви си бачкат там :D

Link to comment
Share on other sites

Да, ама аз като си пусна регистрация в .se, ми изписва: You can't register from another url. Демек трябва да си изтрия акаунта от .нет То хубаво, ама ако .SE се окаже бъгавия?

Link to comment
Share on other sites

А аз ще си ползвам arenabg през следващите 1-2 седмици. И без това ми е по-удобен, защото пише имената на релийсите и не трябва да се ровя доплънително или да гадая по размера на торента.

Link to comment
Share on other sites

Да, ама аз като си пусна регистрация в .se, ми изписва: You can't register from another url. Демек трябва да си изтрия акаунта от .нет То хубаво, ама ако .SE се окаже бъгавия?

Пи мен нямаше такова нещо - логнах си се без проблеми

Ето нещо от новия сайт:

http://www.picbg.net/img.php?file=873a15e0b178ed65.png

Link to comment
Share on other sites

2013-04-17 - Не са слухове и не е майтап - Zamunda ни беше открадната. Съзирамe иронията в това и след време ще се усмихвамe на сполучливите вицове по темата, но сега не ни е смешно. 
Дълго време изграждахме защита срещу външни атаки, но пропуснахме да се вгледаме в себе си - грешка която без малко не ни уби и от която дълго ще се възстановяваме. 
На 11.04 администратор break имайки достъп до email - а с който се управлява домейна Zamunda.net го прехвърля на друг собственик. Администраторът разполага също с достъп от най-високо ниво до сървърите на Zamunda и копира цялата ни база данни на свои машини. Копирането е поетапно и завършва на 13.04 срещу 14.04 с пълното изтриване на старите сървъри и унищожаване на бекъпите. С това превземането на сайта почти привършва. Остава да прекрати достъпа на модераторите до ресурсите и да изтрие Топ - администраторите. Край! 
В сайта видимо нищо не се променя, сътресенията се отдават на поредната нестабилност и единственото, което в началото прави впечатление са безброй постове във важните теми, които греят с "Автор - непознат", тъй като са правени от изтритите администратори. 
До този момент никой официално не знае за подмяната. Екипът на Zamunda осъзнава това в ранните часове на 14.04, но вече е късно да се направи каквото и да е. 
Въпреки, че на пръв поглед в присвоения сайт всичко е нормално, въпроси все пак възникват, особено след включването на разни "екстри" за които е известно, че Екипът е категорично против. Тези нелогични промени предизвикват въпроси и най-накрая узурпаторът пуска тема и свое становище във форума на Ъплоудерите в откраднатия сайт: 

break 
"Здравейте приятели, Искам да ви попитам, как може да откраднеш или хакнеш нещо, което си създал? Вярвам много от вас не са доволни от управлението на сайта в последно време. Да не говорим за началническото поведение, без да сте длъжни на никого. Не ми харесва как група хора се възползват от вас. Не ми харесва как се пропиляват възможностите на сайта. Колкото и да ви убеждават, че няма начин тази машина да заработи в пълните и възможности, азз мога да ви кажа, че това е лъжа. Има начини и то стотици начини да заработим безпрепятствено. Най-малко трябва да се съмнявате, че това което се случва е с цел да се срине сайта. Напротив, съвсем друга е идеята, и е напълно изпълнима. Възможни са прекъсвания и проблеми със зареждането, това го е имало преди, но скоро ще е история. Постоянно качване/триене, предполагам е повече от досадно, е по-горе обясних колко всъщност начини има да се реши и този проблем! Оставям нещата във ваши и наши ръце, пък вие изберете." 

Така признавайки стореното, опитва да търси подкрепа, което изиграва лоша шега. Подкрепа няма! Ъплоудери, ВИП и потребители започват да разменят съобщения и масово да се оттеглят от присвоения сайт. Преводаческите сайтове, категорично отказват техните субтитри да стоят в откраднатата Zamunda. Тези неща са началото на края и стават причина да се наложат буквално шизофренични ограничения, сред които забрана за изпращане на съобщения. Започва безпрецедентен "спам" чрез персонални системни съобщения до всички потребители, виждайки пълното си безсилие да скрие истината. А истината е, че Zamunda се възстанови от пепелта на домейн ZAMUNDA.SE и веселяшкото Zelka.org. 
За щастие, бившия колега break не знае, че базата се записва на още едно място. Това ни позволи, макар и трудно да възстановим още вчера, голяма част от унищожения сайт. 
Благодаря, че ни последвахте. 
Екип

Link to comment
Share on other sites

Действително мнозинството от ОГРОМНАТА маса потребители на Замунда не сийдват,защото са малки келеши.Обаче шанса ни е в другата част,която разбира ситуацията и крепи положението.Направило ми е впечатление,че за по-известни заглавия винаги има повече релийзи като качество и обем та всеки може да си избира.И в повечето случаи по-популярното съдържание успява да просъществува достатъчно дълго време та който се сети да го свали.а ако ще става нещо със сайта по-добре да е положително  :))

Link to comment
Share on other sites

До някъде си прав, но само до някъде.Доста често съм намирал неща в замунда, който в арена ги няма ( и обратното).Най-досадния проблем който има замунда е с неправилното отчитането на ъплоуд трафика.Аз за това спрях и да ъплоудвам (на 9TB).

 

Но колкото повече тракери има, толкова по-добре за нас.Конк*ренцията води само до хубави неща, така че... :)

 

Действително мнозинството от ОГРОМНАТА маса потребители на Замунда не сийдват,защото са малки келеши.Обаче шанса ни е в другата част,която разбира ситуацията и крепи положението.Направило ми е впечатление,че за по-известни заглавия винаги има повече релийзи като качество и обем та всеки може да си избира.И в повечето случаи по-популярното съдържание успява да просъществува достатъчно дълго време та който се сети да го свали.а ако ще става нещо със сайта по-добре да е положително  :))

 

Горе не се изразих правилно. Идеята ми беше, че ако се случи нещо негативно със Замунда-та, то ще се отрази положително на Аренабг и нещата ще станат по-добре откъм съдържание, защото ще се появят повече релийси. Именно заради малките келеши, Замунда-та не ми е от любимите тракери и търся нещо там само в краен вариант (когато в Аренабг го няма). Не ми е любим тракер и защото не пише името на релийса в главния списък, а трябва да отварям допълнително, което ме дразни. На повечето от потребителите това може да не им прави впечатление, но аз искам да знам какво свалям.

 

п.п. Може ли някой да премести дискусията в темата за замунда.нет в п2п раздела?

Link to comment
Share on other sites

Скъпи приятели,
През изминалите дни се случиха много неща. Мнозина от Вас си задават различни въпроси и търсят отговорите им в мрежата. Тук ще разберете истината!
Този сайт беше жертва на ръководството си. Алчността и политическите амбиции на някои хора бяха на път да се възползват от широката аудитория на Zamunda.NET и да превърнат Вас потребителите в заложници на амбициозен политически проект.

След вътрешен преврат, тези нечестиви хора бяха отстранени от ръководството на сайта и правомощията им върху цялата система вече не им принадлежат.
Ние не можем да допуснем свободата на п2п обществото да бъде застрашенa и употребена за популистки политически цели.
Новото ръководство се ангажира да се бори с всички налични ресурси за запазване на независимостта на този сайт, неговото статукво и потребители.

Длъжни сме да ви предупредим, че бившата администрация на Zamunda ще се опита по всякакъв начин да попречи на работата ни и да си възстанови „загубеното“.
Тези хора разполагат с достатъчно пари и контакти за да не се откажат в опитите си да придобият отново контрол върху независимия ресурс на сайта и да продължат да го ползват за личните си цели. Te за нас са "група хакери", които ни заливат с ддос атаки, спам и пробват всевъзможни техники в опитите си да пробият обратно.
Нашата мисия е да не го позволим. Ваше пък е решението кого ще подкрепите.

С уважение: Team Zamunda.NET

Link to comment
Share on other sites

Пак спам в темата!!! 

 

Ангеле, как можа да го кажеш това пък за увяхналата Арена, която не знам дали изобщо има активни потребители вече? Да не говоря, че последно като влизах там, нямаше елематарни неща в контента, което само показва колко ниско падна. Аз искам като влезна в тракер да намирам това, което ми трябва. А не подредени глупости, които не ме интересуват. Ето сега влизам и виждам, че нямат Grey's Anatomy например... И като гледам по шарения и реклами на първа страница не отстъпват на Замунда... Забелязвам обаче отлично попадение и то е наличието на like/dislike бутон за коментарите. Идеално дори и за лаЙкове. 

 

По никакъв начин не защитавам Замунда, защото нито познавам някого там, нито съм чел форумите им, нито познавам юзъри... Факт е обаче, че каквото ми е трябвало, съм го намирал изключително там. И че не съм намирал почти нищо съществено в Арена, вследствие на което ги зарязах преди вече не знам колко време... Отделно - нека не квалифицираме участниците. Замунда е най-масовият и най-големият български тракер в последните 2-3 години, като иззе тази функция от Арена. В момента голямата част от хилядите дребни пишлигари в Замунда дори не знаят за Арена. ДА, Арена бяха първи, бяха номер едно, там имаше всичко, но това време отдавна мина. Затова в Замунда е пълна лудница и човек (според мен) не трябва да чете много коментарите, защото има реална вероятност на му падне IQ-то... Представям си какво е по форумите... 

 

Ако нещо се случи със Замунда - тежко на Арена. Всичката пишлигарщина малко по малко ще се изсипе там. Че и в нашия тракер, все едно малко има такива... Така че моли се да не става тая работа!

 

В Замунда поради незнайни причини (някой явно се е обадил някъде) спряха да присъстват българските сериали, които обаче си намирам спокойно при нас. В момента ползвам основно Замунда, редом с нея и нашия тракер, като Арена отворих днес за сефте от повече от година, понеже се е завързала полемика. 

 

Та да повторя - молете се да не се изсипва масовата, неконтролируема, лавинообразно нарастваща маса интернет олигофрени в един тракер - тежко му!!!

 

И за да не помисли някой, че говоря наизуст:

 

Замунда - Рейтинг: 8.331 Качено: 18.44 TB Свалено: 2.21 TB (обновява се на 24ч.)  

 

WRZRU -  Рейтинг: 5.672 Качени: 10.59 TB  Свалени: 1.87 TB

 

АРЕНА - Свалено: 47.13 GB  Качено: 1.65 TB

Link to comment
Share on other sites

От Arenabg никой нищо не трие. Тракера си има релийси, има си каталози, има си и имената на релийсите в името на файла, за да не се налага да отваряш всеки един релийс по отделно, че да им трупаш и импресии на банерчетата в страницата на всеки отделен торент.

 

Това последното чак сега го осъзнах. Като започнах да пиша това мнение. Хитро!

 

Какво толкова сте се запънали с тая Замунда. Даже коефициентите не си пазят. Не познавам някой, който да има повече от 0,5. Сваля си нещо и си го трие. Туй то. После като търсиш релийс по-стар от 6 месеца, а не дай си Боже и повече (2 години!!!11!!!!!), теглиш по 1 ден, защото има по един сийдър.

[offtopic]Всъщност познаваш поне един! Моят коефициент там винаги се е въртял около 40 ;)[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Е ти каза същото, което казах и аз бе Видене. Като тракер, Арена ми допада повече. Като съдържание е нормално да отстъпва, при положение, че Замунда е по-посещаван тракер и има повече ъплоудъри. За конзоли обаче примерно, тъй като в последно време главно това свалям, ArenaBG има много повече избор. И от коментарите можеш нещо да погледнеш ако има нужда, а тия в Замунда ме е страх да ги погледна, за да не получа инсулт на 28 години.

Арена претърпя преди време някакви реформи, които ги оправиха после, но вече бяха потънали. Аз също дълго време влизах там само, ако не намеря нещо в Zamunda, но виждам и интересни решения. Примерно, ако нещо е премахнато поради авторски права - Замунда трият торента и го премахват от списъка. Арена трият торента, но торента остава в списъка на тракера и като цъкнеш да го сваляш ти изписва, че не можеш да го свалиш поради авторски права, но ще ти пусне магнитния линк.

Link to comment
Share on other sites

Започва да става смешно чак :) На мен ми е любопитно докъде ще стигнат. Най-готината част е че за всеки такъв идиотски сайт си имам идиотска парола, която се ползват само там и никъде другаде :)

 

А арена тотално умря откъм филми преди известно време. Помня че търсех някакви неща и нито едно от тях не присъстваше там или беше изтрито заради авторски права. Помня че даже бях споменавал нещо по случая

Link to comment
Share on other sites

Умря, защото по едно време имаше срив някакъв и всичко отиде по дяволите. Тогава хората, включително и аз се преместих към Замунда, но Замунда е зле. Да не говорим, че голяма част от торентите, които последно съм свалил от там - просто не тръгват. Connecting To Peers и тва е.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, пак говориш небивалици. Не те знам какви неща сваляш, но аз такова нещо съм видял веднъж-дваж общо. 

 

Арена претърпя срив, затваряне, проверки от БОП, куп още тормоз. В крайна сметка се разпадна. В един момент нямаше нищо останало. Имаше и загуби на акаунти, ресет на рейтингите, тонове проблеми. Чест им прави, че оцеляха изобщо. 

 

Още някъде пазя копие с базата на Арена, защото бяха помолили нас юзърите да пазим такива, за да оцелее сайта. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...