Jump to content
BulForum.com

zamunda.net


pavel66

Recommended Posts

Не става само с "малки келемета" :) става с стабилни ъпа по 5-6 за сяка категория - на мен ако има повече от 10 сийдъри си ми тегли с 300-350 както и от локалния...който има по 1 сийд и пак не тегли

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ами да ти кажа аз като видях твоя пост по същия начин реагирах ама не го написах във форума щото ме беше преварил вече. По-скоро въпроса е ти четеш ли поне малко от темата преди да пльоснеш един тъп въпрос там? Щото от седмица хората реват че не могат да влезат и пишат писма на админите на замунда-та да махнат блокировката от IP-тата на ЕК а ти задаваш най-правилния въпрос "какво става", ми правилно ти е казал човека - ти тъп ли си или просто не четеш преди да пишеш....

Не не я чета темата.Не мога да отделя време да чета всички постове в тая тема при положение че не я следя.На същата страница не видях да е обсъждано и питам.Тфа че не чета скапаната тема не ме прай тъп.Нищо не му пречеше да ми каже още в началото ама нали тряа да сме интересни...

 

 

 

Edit:От де да знам,че е една страница назад?Да не съм Светлина...

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

То много време изисква да са върнеш една страница назад и да прочетеш 10на поста по 1-2 реда, ама нали по лесно е да задаваш тъпи въпроси...

Link to comment
Share on other sites

А количеството е едно от най-важните неща в един тракер, според мен. Както е казал мечо Пух "колкото повече, толкова повече". :P

Според мен пък качеството е най-важното нещо не само в интернет, ами навсякъде :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Според мен пък качеството е най-важното нещо не само в интернет, ами навсякъде :bgrin:

Специално за торент тракерите качеството е важно до някъде. Като се качват торенти с добро качество и се даде някаква що годе свястна информация за торента, всичко започва да опира до количеството в даден тракер. Колкото повече потребители има толкова по-бързо ще сваля всеки един от тези пиъри, а колкото повече торенти има толкова по-доволни ще са потребителите. Като се замисля замунда ми е любима най-вече заради това, че има много торенти, които не мога да намеря в други бг тракери. Иначе, общо взето си прав като казваш че качеството е най-важно, но количеството също е от голямо значение в един торент тракер, според мен.

Link to comment
Share on other sites

Ти качвай песни със битрейт от 128кбпс и очаквай някой, който си има и най-бегла представа от това да ги свали. Качеството винаги е по-важно, с него се печелят многото потребители, а не с калпаво количество на безплатен софтуер, уолпейпъри и разни сериали по цели сезони с картина като за GSM апарати и да се пише "качеството е перфектно!".

Сбирщайн кочини са това.

Link to comment
Share on other sites

Ти качвай песни със битрейт от 128кбпс и очаквай някой, който си има и най-бегла представа от това да ги свали. Качеството винаги е по-важно, с него се печелят многото потребители, а не с калпаво количество на безплатен софтуер, уолпейпъри и разни сериали по цели сезони с картина като за GSM апарати и да се пише "качеството е перфектно!".

Сбирщайн кочини са това.

Ами всеки си говори за това което сваля, аз песни от торенти не свалям затова качеството на песните не ме интересува чак толкова. Макар да имам стари песни по 128 кб и не е чак толкова болка за умиране. Иначе специално за музика си има много торент тракери. Аз говорех за филми, игри, ДВД-та. От тях има бая работи, които не мога да намеря в други тракери.

Link to comment
Share on other sites

Че от къде мислиш ги взимат в замунда? Явно нямаш нужните регистрации.

To е ясно, че всичко го взимат от чужди тракери, обаче не навсякъде има сийд, а и аз предпочитам да си тегля от бг, защото е по-бързо. Но например ДВД филми с бг субтитри не мога да намеря от никъде другаде, защото ги правят хора от замунда.

П.С. С един приятел се базикахме и затова поста ми беше малко странен преди да го едитна. :)

Edited by SS24
Link to comment
Share on other sites

Ако искаш игри, ето от къде идват голяма част от тях:

 

http://www.blackcats-games.net/

 

Ако нямаш регистрация си направи, защото май това ще е един от последните шансове, които ще имат хората.

 

From 31/10/2007 at 00.00 gmt For 24 hours VIP tickets will only cost 5GBP also registrations will be open during this period too, so if you have any friends that want to join this is the time......ty staff

Link to comment
Share on other sites

Hide IP Platinum определено върши работа но ако браузъра ти е различен от мозила. :( :confused :excl:

това става поради няква неизвестна за мен причина. с opera-та и IE няма проблеми.

дано скоро я пуснат щото ми писна да се занимавам с глупости :angry1

Link to comment
Share on other sites

Hide IP Platinum определено върши работа но ако браузъра ти е различен от мозила. :( :confused :excl:

това става поради няква неизвестна за мен причина. с opera-та и IE няма проблеми.

дано скоро я пуснат щото ми писна да се занимавам с глупости :angry1

Лесно и просто. Даже си направих труда да го пробвам и става :punk

И при двата случея влизам в сайта на замунда, но когато пусна да ми се сваля някакъв торент, биткомета ми изписва can't connect the tracker...блабла. Даже пробвах да наглася биткомета да минава през прокси, но и така нямах успех.

Ако искаш игри, ето от къде идват голяма част от тях:

http://www.blackcats-games.net/

Не ми трябва, но мерси все пак.

Link to comment
Share on other sites

Ти качвай песни със битрейт от 128кбпс и очаквай някой, който си има и най-бегла представа от това да ги свали. Качеството винаги е по-важно, с него се печелят многото потребители, а не с калпаво количество на безплатен софтуер, уолпейпъри и разни сериали по цели сезони с картина като за GSM апарати и да се пише "качеството е перфектно!".

Сбирщайн кочини са това.

 

Хем си прав и хем и аз се дразня като видя филм с отвратително качество че и без субтитри или мп3-та на 128кбпс обаче когато търсиш нещо и никъде го няма в крайна сметка и на 128кбпс ще си доволен. А филмите който иска да го гледа преди да е минала премиерата в щатите ще се примири с кофти качество, ако не - чакаш 2-3 месеца след като излезе и в европа и ще го намериш с DVD качество.

 

Току-що търсих разни работи и ги намерих в замунда-та точно. Може да има какво ли не но това е най-хубавото. Ако има 5 неща на кръст и няма сийдъри файдата от тоя торент тракер клони към нулата. А в замундата най-сваляните торенти има хиляди сийдъри (до към 6000 мисля че съм виждал), докато в "нашия" не съм видял над 100 да има. А музика специално в bt.wrzru.com не съм намирал нищо от това което търся, докато преди на http сайта имаше едва ли не всичко :(

 

Тъй че ако ще спорим за торент тракер специално кое е по-важно - качеството или количеството - определено количеството бие щото ако намеря това което търся ще съм по-доволен отколкото да намирам 1/100 но пък добре подредено и описано и с перфектно качество...

Link to comment
Share on other sites

Ето какво пише в друг форум за проблема. Тва било официално изявление :ph34r:

 

Както вече повечето от вас са разбрали, естеството на проблема се състои в това, че след хакерска атака извършена от мрежата ЕКК, близо 40% от потребителите на бившият гигабит са филтрирани и нямат достъп до сайта. От Замунда са се свързали с ръководството на ЕКК за изесняване на ситуацията, но до този момент реакция няма, никой от ЕКК не се е свързал с тях. Всъщност от ЕКК прикриват не техен клиент, а техен служител. blink.gif Поради тази причина, от ръководството на сайта са поставили филтри, чрез които достъпа на близо половината от абонатите на Евроком лан до сайта е спрян. Тази вечер след 23 часа, тези филтри ще бъдат вдигнати, за да не се ощетяват невинните абонати достъпа до понеделник ще бъде разрешен. Но ако от ръководството не ЕКК не се свържат до тогава с ръководството на Замунда, ще бъдат взети рестриктивни мерки, всички абонати на ЕКК (не само lan клиентите) ще бъдат баннати, и то не само от сайта на zamunda.net, а и от други сайтове, включително дори и от arenabg.com, като както разбирате това ще бъде ужасно за всички вас, клиентите на ЕКК. Така, че стегнете се, започвайте да званите на телефоните, да ходите по офисите, да се оплаквате, да настоявате този проблем да бъде решен своевременно, защото след понеделник.. ще стане неприятно за всички вас.
Link to comment
Share on other sites

Детски изпълнения. Не можахме да си оправим сайта ама ако хванем тоя дето ни наеба мамицата му ще разплачем... Глупости на таркалета - сайтове се хакват когато може, когато е направено всико както трябва и задника да си скъсаш едва ли ще успееш, а и да успееш един добър админ си има начини да разбере какво е станало и да възстанови архив от последния ден или седмица и да направи така че това повече да не се случва поне по точно този начин... няма 100% сигурна платформа и безгрешна програма но при добра администрация освен лек сърбеж по задните части да получи администратора и да изпсува няколко пъти друго няма да стане...

Link to comment
Share on other sites

Ето какво пише в друг форум за проблема. Тва било официално изявление ph34r.gif

 

Както вече повечето от вас са разбрали, естеството на проблема се състои в това, че след хакерска атака извършена от мрежата ЕКК, близо 40% от потребителите на бившият гигабит са филтрирани и нямат достъп до сайта. От Замунда са се свързали с ръководството на ЕКК за изесняване на ситуацията, но до този момент реакция няма, никой от ЕКК не се е свързал с тях. Всъщност от ЕКК прикриват не техен клиент, а техен служител. blink.gif Поради тази причина, от ръководството на сайта са поставили филтри, чрез които достъпа на близо половината от абонатите на Евроком лан до сайта е спрян. Тази вечер след 23 часа, тези филтри ще бъдат вдигнати, за да не се ощетяват невинните абонати достъпа до понеделник ще бъде разрешен. Но ако от ръководството не ЕКК не се свържат до тогава с ръководството на Замунда, ще бъдат взети рестриктивни мерки, всички абонати на ЕКК (не само lan клиентите) ще бъдат баннати, и то не само от сайта на zamunda.net, а и от други сайтове, включително дори и от arenabg.com, като както разбирате това ще бъде ужасно за всички вас, клиентите на ЕКК. Така, че стегнете се, започвайте да званите на телефоните, да ходите по офисите, да се оплаквате, да настоявате този проблем да бъде решен своевременно, защото след понеделник.. ще стане неприятно за всички вас.

 

 

Аз защо имам чуството че нищо няма да стане(от ЕКК няма и да си мръднат пръста :devil ) и до средата на месеца повече от половината абонати няма да си платят сметките и ще потърсят друг интернет доставчик само и само да могат да си влезнат и теглят на воля от zamunda.net и arenabg.com.

 

Aз лично така бих постъпил

Edited by stefanopollis
Link to comment
Share on other sites

дано да не е вярно, че ще се получи много грубо.не че няма от къде да се тегли, но най много съм си свикнал с арена и замунда

Link to comment
Share on other sites

Ето какво пише в друг форум за проблема. Тва било официално изявление ph34r.gif

Аз защо имам чуството че нищо няма да стане(от ЕКК няма и да си мръднат пръста :devil ) и до средата на месеца повече от половината абонати няма да си платят сметките и ще потърсят друг интернет доставчик само и само да могат да си влезнат и теглят на воля от zamunda.net и arenabg.com.

 

Aз лично така бих постъпил

 

 

По твоите думи излиза че понятието интернет се свежда основно до сваляне на филми от zamunda.com и arenabg.com...

 

Има и друг вариант - теглиш им една майна и си намираш други тракери... те тия 2та не са открили колелото и изобщо не са единствените в света тъй че няма да останеш без алтернативи

Link to comment
Share on other sites

при мен сайтът се отваря вече... явно са решили да ни опростят греховете... :)

Link to comment
Share on other sites

а бе, тея от замунди, арени-марени как я мислят тая - че абонатите ще почнат да се оплакват на доставчика си и той под техния натиск ще се извини публично или каквото там искат да направят (поне на мен не ми е ясно к'во искат тея). първо - евроком доколкото ми е известно има намерение да се утвърждава като сериозен играч сред isp-тата предлагащи кабелен интернет (предимно), второ - това предполага, че претенциите на някакви си тракери (пък били те и най-популярните в bg peering-a), предлагащи възможност за споделяне на т.нар. нелегално съдържание (в голямата си част), едва ли ще го трогнат (както преди време беше и ситуацията с бтк, макар че тогава ставаше въпрос за филтриране от страна на isp-то), трето - няма как да се "договаряш" с ... тракер, щото това автоматично те слага в графата "интранет доставчик" ... щото все пак говорим за интернет, а той не се определя от торент системата за споделяне и то в границите на бг.

не съм много наясно к'во толкова ги вълнува замунда или арена, че няма да може потребителите на дадена мрежа да се свързват с тракера им и от к'ъв на к'ъв ще искат обяснение от едно isp.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

прекалено нагло е според мен също, когато тракера на врзру беше хакнат наскоро, просто му се запушиха дупките (Да се надяваме всички) и след като 3 дни му триха съдържанието, вече няма проблеми! А и наистина е малко тъпо да се ограничават юзъри, при положение че те издържат тракера, посещавайки го и по този начин сайта става интересен за рекламодатели. Не е хубаво да гониш този, който ти вади хляба. Мисля, че замунда са с прекалено голямо самочувствие, базирано на незнайно какво.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...