Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Странно, че в тази тема никой не е писал от повече от година. Като гледам последните постове са мои.

Тази вечер отново няма интернет. Нямам и ТВ съответно. Добре, че има една антена на Мтел на терасата, та закърпих положението временно. Отговора на поддръжката, който само вдига телефона, ако е на кеф...господине, знаете, че нищо не мога да направя. Скоро и на ти ще започнем да си говорим, понеже се чуваме през наколко дни.

 

Така е от няколко месеца. Скоростите от 1 година вървят само надолу. Не само международния ъплоуд, ами и доулоуд. А даже и българския ъплоуд не е на добре в последните 3-4 месеца. На корпоративна тарифа съм. В Изгрев съм. Сега съм на мобилен.

Работата ми е изцяло свързана с интернет и понякога, на няколко месеца, ми се налага да ъплоудвам архиви от по 10-15 GB. Няма такава мъка, цял ден.

 

Преди 3 месеца пуснах едно запитване до Coolbox. След почти месец ме потърсиха с новината, че въпреки, че нямат покритие, ще ми пуснат оптика 1Gb/s и ще си изградят трасето. Разбира се пак за корпоративна тарифа става дума. Тествах, почти ги докарва, особенно международния ъплоуд, който ми е важен. Четох одеве и темата на Coolbox. Там поне някой пише. И там има някакви проблеми, ама поне не са свързани с бавен интернет и спирания всяка седмица или на няколко дни, както напоследък е при мен.

 

Някой сега ще коментира защо пиша тук, а не си реша проблема директно. Заболя ме устата от приказки и разговори - ефект, никакъв или временен. И да, все още съм на LAN, всичките ми познати, които докарах като абонати за нет и ТВ, са на оптика, ама за мен няма, далече било - 200 м., а няма кой да плати трасето (не могат да се разберат), защо ли трябва?

Реших да раздвижа малко тази умряла тема. Да не би да няма абонати вече в Булфорум?

Link to comment
Share on other sites

Гаров да не е пуснал иптв ? :D Или си на фюжън. Според мен дните на подобни мрежи за преброени,няма как да отговорят на конкуренцията. 

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да си доизгради цялата мрежа на оптика и да почне да предлага официално гигабитова свързаност и други услуги. Има техническата възможност и сега.

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Трудно се обръща дървесно-лампова мрежа (вярно на места е като по учебник ),към гигабитова. Особено със захранване по фтп. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Говоря за замяна на LAN с оптика, не за гигабитова мрежа по сегашните кабели. С LAN  винаги ще има тясно място с многобройните суичове, дори и да ги смени с гигабитови. Имам наблюдения на оптичната му мрежа. Като писах имам доста познати при него, ама за мен не стана...за сега.

 

п.п. още съм на мобилна.

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Скоростите от 1 година вървят само надолу. Не само международния ъплоуд, ами и доулоуд.

 

Това и аз го забелязах, но за ежедневната работа не ми пречи. Преди 2 години свалях торенти с около 8 MB/s (стигал съм и до 9+), а сега повече от 7 не мога да отлепя, а понякога е дори 6. А що се отнася до стабилността на връзката - нямам кой знае какви оплаквания ...за последните 7-8 месеца само веднъж ми изчезна нета и то в неделя следобед, звъннах на поддръжката, оня каза че уж при него показвало, че всичко е наред ; рестартирах рутера, компютъра, проверих кабелите, свързах кабела директно към лаптопа, ама не би...и го зарязах. В понеделник сутринта вече имах нет, което ще рече, че проблемът явно е бил извън жилището.

Link to comment
Share on other sites

Стигам си 10 и нагоре според зависи и то и отвън. Има едно единствено "рязане" и то беше на ъплоуда, което естествено на обикновени потребители не се отразява особено. Иначе вече не помня откога не съм звънял на съпорта. Нямам спомен вече... За последната година, може би 2 има 2-3 къси прекъсвания, което обикновено се дължи на ЕВН.  

Link to comment
Share on other sites

Всъщност на тарифата, на която съм е обявено, че гарантират d/l 77 Mbit/s, които си ги хващам поне на торенти...преди просто беше малко отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Лелеее, 200 метра влакно. Баси инвестицията... Просто си един, затова не им се занимава. Влакното е на смешна цена, но Гаров е такъв. Той за 5 абоната обеща влакно, накрая пак пусна по FTP, та по тоя повод се разделихме. Що го търпиш? Щом от съпорта ти казват, че не могат нищо да направят, трябва да се сетиш сам. Кулбокс или Ентри. Говори с N3, дали могат да ти пуснат влакно. Може и да могат. Щом ти трябва за работа, нищо освен влакно не е удачно, според мен.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4-5 години Н3 пуснаха влакно до офиса,без никакви проблеми и уговорки.Едва ли бих търпял някой,който ме държи без интернет през уикенда или реже ъплоуда,защото е по-лесно.  

Link to comment
Share on other sites

Ъплоудът един единствен път бе намален за постоянно. Вече не помня кога. Не беше много умен ход всеки случай. Не че на мен лично някога ми е попречило това, но не е коректно. И поовтарям - няма такъв филм като държане без нет. Случва се веднъж годишно за по час-два максимум и то ако изпатка някъде нещо покрай ЕВН. 

Link to comment
Share on other sites

Ок,но това примерно е в твоя район.На другия край на града положението може да е различно.Колко реално ви е външния ъп,бг-то предполагам,че не го реже  или бъркам.

 

Пп иптв-то,което пуска на tivi.bg ли е ?

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Ок,но това примерно е в твоя район.На другия край на града положението може да е различно.Колко реално ви е външния ъп,бг-то предполагам,че не го реже  или бъркам.

 

Не съм сигурен дали не е всичкия. Както казах, това се случи веднъж, еднократно, преди може би повече от година. Усети се по трафика естествено, не е като някой да го е обявил... 

Link to comment
Share on other sites

Ок,но това примерно е в твоя район.На другия край на града положението може да е различно.Колко реално ви е външния ъп,бг-то предполагам,че не го реже  или бъркам.

 

Пп иптв-то,което пуска на tivi.bg ли е ?

Ъпа към Бг е ~35Mbps и наистина мисля преди 2-3г. или нещо такова, "е бил" намален, защото наскоро си дадох сметка за това, понеже по принцип не въртя спеедтестове редовно. А по принцип чат пат стриймвам през VPN DLNA съдържание към друга точка в града, към телевизор, който се свързва с мой медиа сървър, и понеже на по-големи фуллХД релийзи понасичаше на някои сцени, тогава започнах да си давам сметка и да меря интернетите по-осъзнато. VPN, особено на TCP има немалък овърхед и си иска по-сериозен ъплоуд, особено ако междувременно човек иска да ползва интернета и за друго.

Външния ъп е около 7-8Mbps и наистина има нужда от сериозна корекция.. и за мен външния нет е относително по-важен, особено до US. Доколкото знам скоро се готвят хубави промени - не може да се очаква че ще седят на тези скорости още дълго на фона на другите. Моите очаквания са поне около 50-60Mbps външен ъп, а бг-то да стане симетрично 100/100.

 

Даунлоуда е Ок, 9МБ/с, а при закачени локални пиъри, си достига 11МБ. Проблеми със стабилността не съм имал такива, които да си заслужава изобщо да се споменават. В рамките на година най-много 2-3 прекъсвания за по 1 нощ, а  по-дребни почти не е имало.

 

За телевизия, аз не знам да се предлага официално някаква подобна услуга.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ъпа към Бг е ~35Mbps...

 

Потвърждавам. :thumbsup:  Преди беше осезателно по-голям (както и на даунлоуд беше доста по-голям), но след орязването си е все толкова, без значение до кой град в БГ и до кой доставчик ще пусна спийдтест...разбира се говорим за най-ниската тарифа от 15- лева.

 

5847908235.png

Link to comment
Share on other sites

Хм, ама то в мойто малко градче дават повече :D И пак се оплаквам, че скоростите ми са като от преди 6-7 години, а за Пловдив това си е направо обидно малко :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...