Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 9 months later...

Абонат съм от година и два месеца. Нямам проблем с бг скоростите, около 70-80 download и 50 upload, но имам с международната, особено с upload. Работата ми е такава, че непрекъснато работя с FTP и прехвърлям по 2-3 гб напред назад. Download-a ми към Eвропа не надхвърля 20-30 мб/с, а Upload-a - 10. С много хора при доставчика съм говорил и всички твърдят, че би трябвало да имам около 50 международен. За информация сървърите, с които работя имат свързаност 1 гб/с и реалните им скорости към дейта центрове в България са 600/400 мб/с. Един ден спорихме към 40 мин. по тел. и с Гаров, но не се разбрахме. Обясняваше ми за закъсненията и връзката им със скоростта и операционната система.  Наясно съм с мрежовите връзки и това е меко казано обяснение за лаици. Имам приятели в съседния блок на същия доставчик и при тях скоростите са като при мен. Бил съм дълги години към ggbit и 20 е 20, без значение download или upload, дали бг или международен. Смених ги, защото ми беше бавно и очаквах рекламираните скорости. На Winet 1 съм, 14.40, има оптика на 20 м. от входа. Суича преди мен е уж гигабитов.

 

Ето и тестове рано сутрин, обикновено международния download e по-нисък през деня и вечер:

 

3393813180.png3393821486.png3393824731.png3393913363.png3393843446.png

 

Това е сваляне от Холандски сървър (1gb/s интерфейс) на 100мб тестов файл от български дейта център, т.е. upload за мен:


 

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK

Length: 104857600 (100M) [application/octet-stream]
Saving to: `100mb.bin.4'
 
100%[======================================>] 104,857,600 32.0M/s   in 3.1s
 
2014-03-25 05:46:36 (32.0 MB/s) - `100mb.bin.4' saved [104857600/104857600]
 

Аз обаче качвам през FTP с равномерна скорост от 1.5 МБ/с (12.5 мб/с), колкото показва и speedtest. Пинг от мен до сървъра - 39 мс.

 

Това е сваляне от Германски сървър (100 мb/s интерфейс) на 100мб тестов файл от същия български дейта център, т.е. upload за мен:


 

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK

Length: 104857600 (100M) [application/octet-stream]
Saving to: `100mb.bin.1'
 
100%[======================================>] 104,857,600 8.09M/s   in 12s
 
2014-03-25 05:02:57 (8.09 MB/s) - `100mb.bin.1' saved [104857600/104857600]
 

Аз обаче качвам през FTP отново с 1.5 МБ/с (12.5 мб/с), колкото показва и speedtest. Като странното е, че скоростта играе стъпаловидно от 6 до 13. Пинг от мен до сървъра - 43 мс.

 

Работя и с един Датски сървър с Windows Server 2012 R2, който сваля същия файл за около секунда, т.е. има почти пълна 1Gb/s download, или за мен upload, но аз отново качвам с равномерна скорост от 1.5 МБ/с (12.5 мб/с), колкото показва и speedtest. Пинг от мен до сървъра - 57 мс.

 

Моля споделете информация за вашата свързаност към настоящия момент към Германия и Холандия, download и upload и дали имате подобни проблеми!

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Вероятно има ограничение от тяхна страна, поради някаква причина. Фактът, че си до оптика и с българския няма проблем, говори само, че проблемът не е проблем, а умишлено направено от тях поради някаква причина, вероятно липса на трафик.

Щом ти трябва международна скорост, мини на Кулбокс. Какво ти говори Гаров, няма никакво значение. На мен едно време ми обещаваше оптика, а направи опит да ми докара FTP от 200 и кусур метра, че накрая се учуди, че съм разкарал техниците му и се направи на сърдит. А ти не го ли пита как като има връзка с операционната система и другите булшитс, няма проблеми с българския нет?

Link to comment
Share on other sites

На Cooolbox е точно такава скоростта, каквато е при Angelsoft!

Аз все още не виждам конкуренция на Angelsoft.

Вероятно има ограничение от тяхна страна, поради някаква причина. Фактът, че си до оптика и с българския няма проблем, говори само, че проблемът не е проблем, а умишлено направено от тях поради някаква причина, вероятно липса на трафик.

Щом ти трябва международна скорост, мини на Кулбокс. Какво ти говори Гаров, няма никакво значение. На мен едно време ми обещаваше оптика, а направи опит да ми докара FTP от 200 и кусур метра, че накрая се учуди, че съм разкарал техниците му и се направи на сърдит. А ти не го ли пита как като има връзка с операционната система и другите булшитс, няма проблеми с българския нет?

Link to comment
Share on other sites

Тц, не позна. В момента съм на място, където ползвам Близу на модем и след безжичен рутер от лаптоп постигам 3394177434.png 3394186113.png

На 25 мегабита тарифа е. На всички други дестинации, които колегата е поустнал имам около 23 мегабита, просто защото скоростта е 25 мегабита даун и 3 ъп. На кабел, директно за модема, ще кача още малко, но ще е малко. На Кулбокс ъплоудът е по-добър и ще е поне 40-50 мегабита. В момента нямам как да тествам, обаче.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Тц, не позна. В момента съм на място, където ползвам Близу на модем и след безжичен рутер от лаптоп постигам 3394177434.png 3394186113.png

На 25 мегабита тарифа е. На всички други дестинации, които колегата е поустнал имам около 23 мегабита, просто защото скоростта е 25 мегабита даун и 3 ъп. На кабел, директно за модема, ще кача още малко, но ще е малко. На Кулбокс ъплоудът е по-добър и ще е поне 40-50 мегабита. В момента нямам как да тествам, обаче.

Тарифа 20лв. Не те разбрах какво искаше да кажеш с това "Тц, не позна."

 

3394200792.png3394207195.png

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

На Cooolbox е точно такава скоростта, каквато е при Angelsoft!

Аз все още не виждам конкуренция на Angelsoft.

http://www.speedtest.net/my-result/3394193257

Директен download от сървър в Дания. Не е coolbox, но и не е Angelsoft :))

http://imgur.com/iWuMDSY

Link to comment
Share on other sites

EVRONET?

Не, мтел, пише си на спийдтеста :)

М/у другото не си тествал точно от Copenhagen, който е бавен за vassy :)

Copenhagen наистина е бавничък. Ето едно от другите тестчета които правите

http://www.speedtest.net/my-result/3394222900

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

С две нишки, от тук:

ftp://ftp.crc.dk/pub/mirrors/centos/6.5/isos/x86_64/CentOS-6.5-x86_64-LiveDVD.iso

1111111111.jpg

 

Това е максималната скорост, която постигнах... около 65 мегабита. Средната е някъде около 28-30 мегабита.

Тва през wi-fi, че ме мързи да се закачам на кабел.

 

тва е резултата от спийдтест:

http://www.speedtest.net/my-result/3394433057

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

При мен максималната беше 8.5MB/Sec

Средната - 40Mbit/sec

С две нишки, от тук:

ftp://ftp.crc.dk/pub/mirrors/centos/6.5/isos/x86_64/CentOS-6.5-x86_64-LiveDVD.iso

1111111111.jpg

 

Това е максималната скорост, която постигнах... около 65 мегабита. Средната е някъде около 28-30 мегабита.

Тва през wi-fi, че ме мързи да се закачам на кабел.

 

тва е резултата от спийдтест:

http://www.speedtest.net/my-result/3394433057

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

При мен максималната беше 8.5MB/Sec

Средната - 40Mbit/sec

Разликата от 0.6 мегабита в твоя полза идва от разликата в цената.

Аз плащам 5 кинта и 10 стинки на месец по-малко от тебе   :lol:

Обаче..., ако трябва да качваме... ке ми дишаш прахтЪ!

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Така ли? Не позна! Аз плащам 6,20 на месец, след което като минат първите 6 месеца - плащам по 14.40лв.!

Отделно на мен не ми трябва голям ъплоуд, не смятам да създавам тракер!

Плюс това, не ми го хвали този Ментел, защото той диша прахта на Cooolbox!

Разликата от 0.6 мегабита в твоя полза идва от разликата в цената.

Аз плащам 5 кинта и 10 стинки на месец по-малко от тебе   :lol:

Обаче..., ако трябва да качваме... ке ми дишаш прахтЪ!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Абонат съм от година и два месеца. Нямам проблем с бг скоростите, около 70-80 download и 50 upload, но имам с международната, особено с upload. Работата ми е такава, че непрекъснато работя с FTP и прехвърлям по 2-3 гб напред назад. Download-a ми към Eвропа не надхвърля 20-30 мб/с, а Upload-a - 10. С много хора при доставчика съм говорил и всички твърдят, че би трябвало да имам около 50 международен. За информация сървърите, с които работя имат свързаност 1 гб/с и реалните им скорости към дейта центрове в България са 600/400 мб/с. Един ден спорихме към 40 мин. по тел. и с Гаров, но не се разбрахме. Обясняваше ми за закъсненията и връзката им със скоростта и операционната система. Наясно съм с мрежовите връзки и това е меко казано обяснение за лаици. Имам приятели в съседния блок на същия доставчик и при тях скоростите са като при мен. Бил съм дълги години към ggbit и 20 е 20, без значение download или upload, дали бг или международен. Смених ги, защото ми беше бавно и очаквах рекламираните скорости. На Winet 1 съм, 14.40, има оптика на 20 м. от входа. Суича преди мен е уж гигабитов.

[...]

Работя и с един Датски сървър с Windows Server 2012 R2, който сваля същия файл за около секунда, т.е. има почти пълна 1Gb/s download, или за мен upload, но аз отново качвам с равномерна скорост от 1.5 МБ/с (12.5 мб/с), колкото показва и speedtest. Пинг от мен до сървъра - 57 мс.

 

Препоръчвам ти, да прочетеш това обяснение. Малко е старичко, но принципите са същите.

 

Някои неща си пасват. Примерно, ако имаш 64k tcp window, при 40ms се получава 65536*1000/40 = 1'638'400 ; при 52ms се получава 1'260'307MBytes/s, което пасва на твоите скорости.

 

Най-лесно ще стане да запишеш една сесия с wireshark и да погледнеш каква големина на прозореца си договарят. Ще видиш и дали има много загубени пакети и повторения. (Shaper-ите работят като махат пакети, компютрите считат това за знак че трябва да намалят скоростта. Това е проблем ако пакети се губят на случаен принцип.).

 

BTW, каква OS ползваш? Някои windows firewall и antivirus software подменят tcp стека със свой, и съответно се опитват да инспектират целия трафик. Което влияе на скорости и закъснения.

Link to comment
Share on other sites

Айде, почна меренето на ...

@viiipeer_ - "Тц"-то беше за изказването ти, че скоростите на Гаров и Кулбокс са еднакви. Тц, не е така. При Кулбокс, доколкото помня са идентични с тези на Ментел, докато Гаров, явно, реже.

Фючъра е ударил кьоравото с неговия Ментел. За 14.90 никой няма 100 мегабита през оптика в Пловдив, че и на безсрочен. Просто и при Ментел стават грешки в полза на абонатите. Като ми е правил тестове, а и като съм гледал у тях нета е перфектен. Съпорт не е ползвал за 2 години и кусур, така че нета му е добър, както и цената. Друг е въпросът, че другите, които аз познавам и бяха на това промо на Ментел, изведнъж им цъфна сметка 60лв. след края на договора :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Айде, почна меренето на ...

@viiipeer_ - "Тц"-то беше за изказването ти, че скоростите на Гаров и Кулбокс са еднакви. Тц, не е така. При Кулбокс, доколкото помня са идентични с тези на Ментел, докато Гаров, явно, реже.

Фючъра е ударил кьоравото с неговия Ментел. За 14.90 никой няма 100 мегабита през оптика в Пловдив, че и на безсрочен. Просто и при Ментел стават грешки в полза на абонатите. Като ми е правил тестове, а и като съм гледал у тях нета е перфектен. Съпорт не е ползвал за 2 години и кусур, така че нета му е добър, както и цената. Друг е въпросът, че другите, които аз познавам и бяха на това промо на Ментел, изведнъж им цъфна сметка 60лв. след края на договора :laughing:

Тц :P, не са никак идентични скоростите. В чирьвеното са при кульбокс:

 

Българска и международна ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ: download 100 Mbit

Българска ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ upload: 100 Mbit

Международна ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ: upload 50 Mbit

 

При мен всичко е 100 Mbit.

 

Отделно от това:

 

Предоставени публични IP адреси: 1 брой динамичен по DHCP

 

При мен са 5 статични (каквото и да означава това) по договор!

Link to comment
Share on other sites

Тц :P, не са никак идентични скоростите. В чирьвеното са при кульбокс:

 

Българска и международна ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ: download 100 Mbit

Българска ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ upload: 100 Mbit

Международна ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ: upload 50 Mbit

 

При мен всичко е 100 Mbit.

 

Отделно от това:

 

Предоставени публични IP адреси: 1 брой динамичен по DHCP

 

При мен са 5 статични (каквото и да означава това) по договор!

Явно, четеш през ред...! Той казва, че именно НЕ СА ИДЕНТИЧНИ!

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ти, да прочетеш това обяснение. Малко е старичко, но принципите са същите.

 

Някои неща си пасват. Примерно, ако имаш 64k tcp window, при 40ms се получава 65536*1000/40 = 1'638'400 ; при 52ms се получава 1'260'307MBytes/s, което пасва на твоите скорости.

 

Най-лесно ще стане да запишеш една сесия с wireshark и да погледнеш каква големина на прозореца си договарят. Ще видиш и дали има много загубени пакети и повторения. (Shaper-ите работят като махат пакети, компютрите считат това за знак че трябва да намалят скоростта. Това е проблем ако пакети се губят на случаен принцип.).

 

BTW, каква OS ползваш? Някои windows firewall и antivirus software подменят tcp стека със свой, и съответно се опитват да инспектират целия трафик. Което влияе на скорости и закъснения.

О боже :)) Направи ли си труда да погледнеш спийдтестовете ми ? С windows са, виртуалки в БГ

Разбра се, че Гаров няма добра връзка с конкретните дестинейшъни и реже твърдо ъпа. Защо са нужни такива идиотски обяснения ?

Ето windows на 40 мс, интересно как ще се получи сметката тук http://www.speedtest.net/my-result/3394671858

Просто ми е забавно как Viper-а подскача :))

Link to comment
Share on other sites

Явно, четеш през ред...! Той казва, че именно НЕ СА ИДЕНТИЧНИ!

 

Па не четеш, момко  :lol:

 

 

 

При Кулбокс, доколкото помня са идентични с тези на Ментел

Link to comment
Share on other sites

Теставал съм Германия и Франция при Кулбокс и са около 80 ъплоуд. Просто днес няма как да тествам.

Каквото и да е, скоростите са ниски при Гаров.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

О боже :)) Направи ли си труда да погледнеш спийдтестовете ми ? С windows са, виртуалки в БГ

Разбра се, че Гаров няма добра връзка с конкретните дестинейшъни и реже твърдо ъпа. Защо са нужни такива идиотски обяснения ?

Ето windows на 40 мс, интересно как ще се получи сметката тук http://www.speedtest.net/my-result/3394671858

Просто ми е забавно как Viper-а подскача :))

@ARPAnet, отговорът ми е към @vassy. Ти какво общо имаш с него?

Да не би и двата акаунта да са твои?

 

Ако не, какво общо имат твоите виртуалки в data център, с домашния компютър на vassy? Той вече е доказал, че отсрещният сървър може да поеме по-голям upload.

 

Да най-вероятното обяснение е, че доставчикът няма достатъчно капацитет. Но при този вариант не може да се направи нищо, освен да се смени доставчика.

Затова си струва да се потърсят други обяснения, които могат да причинят подобен проблем.

1. Едното е, че някоя програма е пипала нещо настройките на tcp-то. В този случай същия проблем ще го има и на друг доставчик.

2. Другото е, че има някаква минимална загуба на пакети, което активира congestion control-а. Дори загуба на 1/1000 пакета може да влоши значително скоростите. Но е малко вероятно това да става само в едната посока. Този вариант може да се провери с ping до gateway-я на ISP-то (ако отговаря на ping).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...