Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Ако вдигне скоростите в комбинация с телевизия ,ще стане тотално мазало.Пък и знаем,че ИСП-тата не обичат сийдъри :D

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

IPTV-то иска постоянен трафик ако приемем, че хората ще гледат телевизията ако се абонират. Един фуллХД канал иска 10-15 мбита, според зависи. Ако се абонирам за 2 телевизора, стават 30-тина мбита.

Ако стане официално и се накачулят много клиенти, ми се струва, че ще трябва истинска гигабитова свързаност към повече сегменти в мрежата (всеки клиент ?!). Т.е. за да се случи, според мен ще трябва първо да може да се осигурят тарифи 200-300 мбита поне, за да може телевизията да е съпътстваща услуга. Така мисля аз, не съм специалист.

Link to comment
Share on other sites

IPTV-то иска постоянен трафик ако приемем, че хората ще гледат телевизията ако се абонират. Един фуллХД канал иска 10-15 мбита, според зависи. Ако се абонирам за 2 телевизора, стават 30-тина мбита.

Ако стане официално и се накачулят много клиенти, ми се струва, че ще трябва истинска гигабитова свързаност към повече сегменти в мрежата (всеки клиент ?!). Т.е. за да се случи, според мен ще трябва първо да може да се осигурят тарифи 200-300 мбита поне, за да може телевизията да е съпътстваща услуга. Така мисля аз, не съм специалист.

Направо изби рибата...

Да се чуди човек как 6 години съм гледал телевизия с повече от един приемник и със само 100 мбитова връзка до дома ми :D

... и по същия начин още няколко хиляди потребители като мен

Link to comment
Share on other sites

Да, но имах предвид, че някакси не върви да имаш 20-30-40 мбит internet (примерно), пък за телевизията да отделиш 10-15-30 мбита канал, пак зависи приоритетите, но днес хората все повече предпочитат широк канал за интернет, пък ако искат да го делят И за iptv, така мисля аз. 100 мбит е по-добре, но "морално" за мен е по-добре да имаш значително повече за интернет, и телевизията да заема нищожна част. А не 15-30% да кажем. За мен лично този % е висок.

Може би размишлявам от гл. точка, че за мен телевизията вече няма никакво значение (но това е друга тема), и че още съм с FTP кабел :) .

Иначе бях сигурен, че някой като теб ще дойде и ще реагира така.

То нагоре или в друга тема, някой каза, че по FTP кабел (ЛАН де) еди кой си не можел посмъртно гигабит да докара, като изкара качеството на кабелите като довод. За 30-тина метра от избата, общо взето всеки 5e кабел ще докара гигабит. Чудно що там не се появи подобна реакция. Всъщност не е.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да, но имах предвид, че някакси не върви да имаш 20-30-40 мбит internet (примерно), пък за телевизията да отделиш 10-15-30 мбита канал, пак зависи приоритетите, но днес хората все повече предпочитат широк канал за интернет, 

 

Пак си прегледай сметките.

По мои недалечни спомени и преживявания, за интернет оставаха 65-75 Mbit/s, а през по-голяма част от времето и още повече.

Link to comment
Share on other sites

При 3 приемника на HD канал, за нет остават чисти около 70 мегабита от 100.

Гаров от почти 2 години предлага IPTV, но не официално, а след "запитване" и не на всеки.

Забележете как излиза AngelSoft в Speedtest  :grin:

Link to comment
Share on other sites

70 от 100 не ми се струва добре (20-30%), но това съм си аз, отново - от моята гледна точка и мнението за телевизиите. За мен допустимото е не повече от 4-5% от bandwidth-a.  Но айде да кажем, че това с телевизиите и скоростта е доста странично и не беше редно дори да го почвам, защото е по-скоро субективно.

В крайна сметка надеждите са, че скоростите ще се качат значително (поне ъплоуда), при относително запазване на цените. Поне за тези с оптиката :) .

Link to comment
Share on other sites

Кое не ти се струва добре? Битрейта около 11мбит на канал? А колко точно искаш да е?

Това, което съм писал е към Пламен и се отнася за Кулбокс. Не бих си причинил услуга на Гаров повече. При това отношение, загуби не само мен като клиенти. Още повече, че беше обещал за оптика, а тихомълком пусна FTP, очаквайки да го приема, което не се случи. За парите, които иска, изобщо не съм убеден, че е конкурентоспособен. Чувал съм и аз лоши работи за съпорта му и то от хора, на които имам пълно доверие, а и съм видял с очите си, че няма никой 2 дни след буря. Което пък са отново камъни в неговата градина, защото е несериозно да се пусне 60-70м. въздушка FTP, което при всяка, ама при всяка гръмотевична буря, да гори по един суич. Тотална простотия. Оптиката се пуска за 20мин., но не, той е упорит в старанието си да изгуби абонати - е, изгуби ги!

Link to comment
Share on other sites

Не съм следил в последно време как са цените, но още преди доста години цената на оптиката беше по - ниска от тази на меден кабел. Няма лoгика в действията му.

Link to comment
Share on other sites

А пък и след новото гигабитово предложение на Куул, столчето силно се клати под краката ИМ. Не забравяйте, че са двама братя все пак.  

Link to comment
Share on other sites

Нападате ме за изказано лично мнение.

Цялата работа се върти около нуждата от покачване поне на ъплоуда и скоростите като цяло, на фона на това, което се случва последните месеци. И вярвам, че ще има покачване. Аз лично дне бих искал да деля 50-100 мбита (да не говорим цели 20-30%) с телевизия. Никъде не съм казал, че по принцип не бих искал по-качествена телевизия (битрейт) ако гледах такава и че не бих я изисквал. Ако имам поне 200-300Mbps интернет, далеч по-малко ще ми "бърка" някъде ако отделя същите 10-30 мегабита за ТВ. Сега надявам се е по-ясно.

 

Също, не съм казал, че FTP е по-добре от оптиката, не разбирам кое провокира това. Естествено, че оптика е по-добре, имам вече и наблюдения. При мен специално FTP-то не е имало сериозни и дълготрайни проблеми през годините, като изключим разбира се няколкото пъти проблемите покрай суичове и енергото.

 

За столчето - в този смисъл то се клати и под всички останали, освен куул :) . Естествено, ако не могат да предложат 1Gbps, ще трябва да се цели по-ниска цена от тяхната. А и все пак куул няма покритие на 100% от града, да не забравяме.

Link to comment
Share on other sites

Нападате ме за изказано лично мнение.

Не те нападаме. Трудно ни е да следим противоречивите ти мнения.

 

Ако имам поне 200-300Mbps интернет, далеч по-малко ще ми "бърка" някъде ако отделя същите 10-30 мегабита за ТВ. Сега надявам се е по-ясно.

...

Даунлоуда съм доволен иначе както е и сега, близо 80 мбит.

 

Дори да не се беше включил към по-бърз доставчик, оставащите 20 мб/с в повечето време са предостатъчни за телевизия и почти няма нужда да се отделя нищо допълнително от постиганата от теб скорост.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Защо само на определени хора им е трудно да следят логика...

 

Първо, повечето хора не са с каменно непроменливо мнение за всичко на този свят. Можеш да изровиш мои мнения отпреди 10г., когато сигурно съм казвал, че съм доволен от 2 мегабита интернет.

 

По въпроса с "оставащите" 20 мбита. Оставащи са до 100, ама ако интернета е 100 мбит. Ако е 80, то ще останат 60 за "интернет". А ако пък беше чисти 100Mbps, тогава щеше да остане 80. Пък и тогава не е ставало дума изобщо за телевизия. Проблемът е ако ползвах телевизия, и да знам, че от "полезни" 80 мбита щяха да ми остават около 60 или по-малко.

Толкова по "противоречивите" мнения. По-скоро говорим за противоречиво (затруднено) четене и мислене :) . Ще го отдам на разсеяност или някакво дребно заяждане.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Постоянно ли пълниш канала?Аз от една година съм с 2 иптв бокса ,но не съм имал проблем при сваляне/качване.Дали свалям с 10МБ/с или 11.5 не ме бърка особено.Получава се леко прекъсване,ако ъплоуда мине над 11МБ/с,но това се коригира лесно и всичко върви без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Толкова по "противоречивите" мнения. По-скоро говорим за противоречиво (затруднено) четене и мислене :) . Ще го отдам на разсеяност или някакво дребно заяждане.

 

Както искаш го възприемай, но определено не си за IPTV.

И 10G да ти е връзката, пак отвътре ще те яде, че не можеш да ги ползваш 101%

По въпроса с "оставащите" 20 мбита. Оставащи са до 100, ама ако интернета е 100 мбит. Ако е 80, то ще останат 60 за "интернет". 

 

Всъщност не е точно така.

Ако операторът е този, който предлага IPTV, той ще се "вмести" в оставащия трафик и пак може да предложи 80 мбит-а само за интернет.

Но тогава пак ще се самоизяждаш с въпроса: "А не може ли 100?"

Link to comment
Share on other sites

Ти не мисли вместо мен. Както ясно се изразих, при примерно 5% (250-300мбит интернет) няма да ми бърка никъде. Не съм чак такъв екстремист, какъвто намекваш.

Относно другото, ако и със и без тв доставчикът предлага все 80мбит, тогава вече ще ми е все едно.

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че поста ми провокира две станици коментари, след година  и повче мълчание в темата. Май се оказа, че не всички са очаровани и доволни, макар темата да залитна до мерене на п...ки.

 

Тази вечер за кой ли път отново интернета даде фира, точно като гледах филм на запис по тв около 21:30. Почна отново едно буфериране, следвано от накъсване през 3 сек. Отново минах на сателит по неволя. Разбира се почнах да звъня на поддръжката, около 10 пъти за 15 мин., ама кой да вдигне. Накрай май някой вдигна, ама нямаше говор отсреща. Последва отново звънене и двукратно затваряне отсреща, след което вече си изключи телефона. След като изгледах друг филм през сателита, реших да тествам какво става. Пинг до гейта 23-28 ms. Явно трасето го няма никакво.

 

Към момента, 00:03, пинга е малко по-добре и тв не накъсва, но пак е 12-18 ms. Но аз приключих с тв за тази вечер и ми останаха нервите от недогледания на запис филм и от умника от поддръжката, който ми затваряше и после си изключи телефона.

 

Някой вече спомена, че има иптв от доста време, но не се афишира. Телевизията е перфектна, мога да го твърдя убедено, това твърдят и всички, на които им им препоръчах и си смениха операторите. Аз съм абонат и на иптв и както писах, не ме огря с оптиката, за разлика от тези, на които я препоръчах. Всичките ми проблеми с тв са поради липсата на оптика, но... Проблема не е само в тв. Проблема е с интернета като цяло. Четох доста компетентни мнения в последните 2 стр., както и чисто лаишки или по-скоро "рекламни", да не кажа друго. Абонат съм от доста години и знам прекрасно какво беше, а и имам история с тестове през годините.

 

Имам контакти с този доставчик от 1998. Абонат съм им лично може би от 2011. До 2014 бях на домашна тарифа 14.40/7.20 - около 10 лв средно на месец. До тогава имах 70-80 мб/с български почти семитричен и 50/30 международен. Април 2014 минах на корпороративния, 42 лв., с надеждата и уверението, че ще получа нещо по-добро, старите скорости вече не ми бяха достатъчни. Действително първите 3-4 месеца българския беше почти 100/100, а международния 70/50. Но след това международния почна да се реже и в момента е под нивото на оня промо домашен за 14.40/7.20, реално от около година българския е 80/ 42, а международния (Франкфурт) 40/25. В момента (преди 2 мин.) българския (София) е 33/42 при нормален ping 4 ms, а Франкфурт жалките 17/23 при ping 38 ms (34 е нормалното). Както споменах, към момента тв си върви, ама на нея и трябват 12-15 мб/с (може и повечe, че каналите са fullhd) за да не накъсва. Тия скорости почти навсякъде могат да се вземат за 10-15 лв.

Тук не става въпрос за това, дали канала стига за тв или не, аз съм на най-скъпата официална тарифа и очаквам да имам нормален интернет и тв и да не го коментирам по форумите.

 

Бях решил да цитирам и коментирам част от постовете в предните 2 стр., но ще е отегчително, и без това стана доста дълъг пост. Дилемата ми в момента е дали да дам едни 97,80 лв. (82,80+15) за 1гб/с оптика и сегашната иптв или да си стоя на 57 лв. (42+15) с проблемите.

 

Знам, че темата е за Langame, но ако някой тук има наблeдения за корпоративния интернет (1гб/с оптика) на Cooolbox, нека сподели впечатления, може и на лс. Тествах на място преди месец, ок е, ама личните наблюдения са по-точни. В темата им има мнения само за домашния.

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Интересно, понеже заговорихте за iptv...

От 2007-ма съм абонат, и не съм разбрал, че се предлага дори неофициално. Преди няколко години само знаех, че има някакви тестове и видях, че качеството е много добро. Ако е примерно за 2-3-4 лв, бих я пробвал за някой друг месец :) , бих преживял 10-15 мегабита за пробата. Може би е просто въпрос да се пита на място. Все едно.

За таксите и скоростите дето си плащал 10 лв, а после 42 на корпоративен - доколкото знам поне за FTP има само една тарифа (~77), като разликите са само в срочността, отстъпки и др. такива. Аз доскоро плащах 20 лв.

Ако в момента ти е под старото ниво, както се каза, по някое време преди 2-3г. ъплоуда е бил понижен, поне според спеедтестовете, а за даунлоуда може и на клона около теб да се качили и още абонати.

По последния въпрос, каква разлика спрямо домашен очакваш... освен може би приоритетна поддръжка.., имам наблюдение над един корпоративен, доволни са хората, макар още да са на 100 мбитовия. И смятат да минават на "домашен", защото там поне разликата в парите е жестока.

"Сегашната иптв" - работи ли на друг доставчик, не е ли само за мрежата на лангейм?

Link to comment
Share on other sites

...

 

Минавай на Кулбокс, спри да си трошиш нервите с простотиите на Гаров. Ако поддръжката ми затвори или си изключи телефона, смятай, че на сутринта ще си събират мрежата на целия блок от земята. Един оператор така си събираше кабелите пред къщата, преди време... 

Само ти се чудя, какъв е тоя мазохизъм?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Абе някой не е ли получил нещо подобно...?

Значи преди 2-3 седмици си пускам компютъра, отварям браузъра и ...хоп - изписва ми съобщение от сорта :

"Angelsoft ET иска да ви благодари за това, че сте дългогодишен клиент и затова ви предлага възможност да спечелите айпад мини - участвайте в томболата за айпад мини"

И отдолу ми излизат 10-12 кутии. И аз цъкам веднъж - няма печалба, втори път - пак няма, на треия път /последна възможност/ - цък... и вие спечелихте айпад мини /излиза ми картинка на гсм-а/ , следвайте инструкциите и получавам следния формуляр:

 

0dsA.png

 

Попълних го и ми пращат писмо, че съм регистриран успешно за това лото и печеля някъв ваучер на стойност 50 доларес. Обаче няма и следа от айпад мини....! Но ще участвам всеки ден за награди на стойност 11млн. $.. Ухааа :D

 

А да не забравя, като ми написа, че съм спечелил айпада, отдолу гледам някви коментари на "потребители" ???

-Анджелсофт обичам ви, вие сте най-добрите

-Моят айпад вече пристигна /приложил и снимка/

Някъв пита това да не е шмекерия, друг му отговаря - не е, само следвай внимателно инструкциите и т.н.....

 

Стана ми интересно , че коментарите бяха на български и аз се подведох покрай тях...

 

Някой представител на Angelsoft ET няма ли да вземе участие по въпроса и да ми каже кога ще си получа Айпад-а ?:)

Edited by torbalan
Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам, представители на този доставчик не четат тук, но това ми се струва някакъв тотален спам. При мен браузерът ми се пренасочва автоматично към страницата на доставчика единствено когато съм се забавил с плащането, но досега не са ми излизали такива простотии.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...