Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, ама интересното е как са го обвързали с информация за конкретния доставчик и как са го пренасочили още като е отворил браузера. ;)

Link to comment
Share on other sites

Този доставчик настройваше началната страница на браузера на собственият им сайт,а сега очевидно някой е намерил начин да подмени страницата :))

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е как оцеляват при тази конкуренция ,с този трагичен съпорт. Официално ли предлагат иптв ,или само на избрани абонати ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Форумът е наистина недостъпен от около 1 седмица вече, а според мен Гаров е сдал бизнеса на други хора по някаква причина...

Edited by torbalan
Link to comment
Share on other sites

Интересно, понеже заговорихте за iptv...

От 2007-ма съм абонат, и не съм разбрал, че се предлага дори неофициално. Преди няколко години само знаех, че има някакви тестове и видях, че качеството е много добро. Ако е примерно за 2-3-4 лв, бих я пробвал за някой друг месец :) , бих преживял 10-15 мегабита за пробата. Може би е просто въпрос да се пита на място. Все едно.

За таксите и скоростите дето си плащал 10 лв, а после 42 на корпоративен - доколкото знам поне за FTP има само една тарифа (~77), като разликите са само в срочността, отстъпки и др. такива. Аз доскоро плащах 20 лв.

Ако в момента ти е под старото ниво, както се каза, по някое време преди 2-3г. ъплоуда е бил понижен, поне според спеедтестовете, а за даунлоуда може и на клона около теб да се качили и още абонати.

По последния въпрос, каква разлика спрямо домашен очакваш... освен може би приоритетна поддръжка.., имам наблюдение над един корпоративен, доволни са хората, макар още да са на 100 мбитовия. И смятат да минават на "домашен", защото там поне разликата в парите е жестока.

"Сегашната иптв" - работи ли на друг доставчик, не е ли само за мрежата на лангейм?

 

Рядко чета тук, та се забавих с отговора.

 

Официалните планове за интернет са два, 77 и 85 mb/s и винаги са били реално по-високи от обявеното - http://filibe.net/services.php и

http://winet1.net/%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/%d0%b7%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0/ - за дома и

http://winet1.net/%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/%d0%b7%d0%b0-%d0%be%d1%84%d0%b8%d1%81%d0%b0/ - за офиса.

 

Разликите в цените на домашен и бизнес не е "жестока", както пишеш, а е просто с 20% по-висока (с ДДС, което приспадаш и пак реално е като на домашен). Разбира се домашния също е с ДДС, но няма как да го приспаднеш, като ти е за лични нужди. В резултат цените дефакто са еднакви за домашен и бизнес.

 

Има и друг план, по скоро преносна среда оптика със същите параметри и цени. Предлага се задължително с iptv. Понеже при мен iptv беше пуснато по нормален кабел по мое настояване, имах тези проблеми с тв, но така лъснаха и проблемите на кабелната мрежа. От десетина дни съм на оптика и всички тези проблени изчезнаха.

 

Има и други планове на оптика с много по-високи скорости доунлоуд/ъплоуд на подобни цени, но не са обявени мисля официално, в тестов период са и не покриват града, поне в моя район не още. Необходим е гигабитов рутер, с такъв съм от 2 години.

 

Ъплоуда е понижех преди 2 години, до тогава скоростите бяха симетрични. На този линк е част от историята ми за доунлоуд/ъплоуд - http://www.speedtest.net/results?sh=81a5b080b5f6e47e55e31d17ff113b8d. Ясно се вижда как се стабилизират скоростите през март 2017 от както съм на оптика. В допълнение пинга до София падна от 4 на 3 ms. Можете да видите историята примерно от 2014 насам от бутона Show more  в края на страницата. От бутона Uploud ясно се вижда как ъплоуда е паднал от март 2015 под 50 mb/s.

 

Към момента скоростите в БГ са следните:

6183476304.png

 

IPTV е на Софийска фирма. Имат само един план на 15 лв. с 48 HD канала, 8 за възрастни, около 40 радио или общо към 200. Бях им намерил и сайта, но не съм го сложил в отметки и не мога да ги намеря сега. Ползват преносната среда само. Предлагат услугите си през всякакъв доставчик, стига да не им блокира стрийма и да има достатъчно скорост, която за кратко при превключване на HD канал скача до 44 mb/s. Нормално 13-14 mb/s за HD канали.

IPTV не е от Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш,че вече обръщат мрежата към ftth? Странни хора,не обявяват нищо,не обновяват сайтове,а още по-странно нещо е ъплоуда. Под 50 мб при фттх.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Това WiNet е страОтен доставчик. 3 седмици чакам да ми кажат, ще ми пуснат ли едно влакно или не... Три пъти звънях и отговорът е:"Ще предам на колегата и до час ще ви звънне. Минали са през адреса и уточняват нещо." И това три седмици... Явно имат много работа, та пак ще намаже Кулбокс... :)

Link to comment
Share on other sites

С Гаров от години не си говорим /заради разни обещания, които не изпълни, че и беше учуден, че съм му изгонил хората с FTP-то/, а там не е и точно негова мрежа. Все тая де, след 3 седмици:"Ще ви звъннат до час.", другата седмица Кулбокс ще получат заявка. Държа на оптика, която Петър, очевидно, не може да осигури.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

С Гаров от години не си говорим /заради разни обещания, които не изпълни, че и беше учуден, че съм му изгонил хората с FTP-то/, а там не е и точно негова мрежа. Все тая де, след 3 седмици:"Ще ви звъннат до час.", другата седмица Кулбокс ще получат заявка. Държа на оптика, която Петър, очевидно, не може да осигури.

 

Петър? Петър Асито ли? Тоя жив ли е?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Winet нещо ми се струва, че вдигат белия флаг и карат по инерция от няколко месеца. Имам 2 абонамента при тях и от няколко месеца имам едни досадни прекъсвания на нетя най-често следобед и около 8 вечерта. Някой път всеки ден като по часовник, накой път по цяла седмица няма проблем. Аз го преглъщам някак си, но проблема идва от абонамента при родителите ми. Всичко е наред по системата разбира се и проблеми не виждаме е отговора от т.н. съпорт. Колко още ще се траем с тях само времето ще покаже.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Принципно никога нямам проблеми, а ако случайно се появи някой веднъж на 2-3 години говоря директно с Гарови, щото имат един служител дето отдавна се каня да го убия... 

Link to comment
Share on other sites

Така и не ми се обадиха. Не мисля да ги търся повече...

А и ако мислят за оптика да ми взимат 25лв., то поне да ги дам на Кулбокс и ще имам гигабитов нет...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Темата е много умряла, но някой да няма интернет в момента? На оптика съм, съответно нямам и ТВ. Господина от поддръжката ме посъветва да си запиша да не звъня повторно (след 17 мин. ), а да чакам. Теглих му едана и ми затвори. Нямам идвя какво става с поддръжката, човека е един и същ и вече ми идва в повече, колкото и да се опитвам да съм лоялен вече 7-8 год. В офиса съм на Булсатком не случайно. Няма такъв цирк там.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...