Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

@ARPAnet, отговорът ми е към @vassy. Ти какво общо имаш с него?

Да не би и двата акаунта да са твои?

 

Ако не, какво общо имат твоите виртуалки в data център, с домашния компютър на vassy? Той вече е доказал, че отсрещният сървър може да поеме по-голям upload.

 

Да най-вероятното обяснение е, че доставчикът няма достатъчно капацитет. Но при този вариант не може да се направи нищо, освен да се смени доставчика.

Затова си струва да се потърсят други обяснения, които могат да причинят подобен проблем.

1. Едното е, че някоя програма е пипала нещо настройките на tcp-то. В този случай същия проблем ще го има и на друг доставчик.

2. Другото е, че има някаква минимална загуба на пакети, което активира congestion control-а. Дори загуба на 1/1000 пакета може да влоши значително скоростите. Но е малко вероятно това да става само в едната посока. Този вариант може да се провери с ping до gateway-я на ISP-то (ако отговаря на ping).

Първо не са в дейта център, а вкъщи :)

Второ при условие, че двама души тестват (васи и вайпъра) едно и също и получават един и същи резултат, дали проблема е в Windows или програмка ? Не е лейтънси, защото имам същото и определено не пречи на скороста. Спийда му към БГ е прекрасен, та и загуби не са :) ISP-то си ги реже и това е  

А пиша за да спестя на човека подобни дивотии :)) А и е забавно :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Първо не са в дейта център, а вкъщи :)

Второ при условие, че двама души тестват (васи и вайпъра) едно и също и получават един и същи резултат, дали проблема е в Windows или програмка ? Не е лейтънси, защото имам същото и определено не пречи на скороста. Спийда му към БГ е прекрасен, та и загуби не са :) ISP-то си ги реже и това е

А пиша за да спестя на човека подобни дивотии :)) А и е забавно :))

Каква е вероятността, двама човека на едно ISP да имат същия windows и/или антивирусна. Напълно е възможно. Ще потретя че най-вероятно проблемът наистина е в канала на ISP-то. Но едно е да имаш основателно съмнение, друго е да го докажеш.

 

Закъснението само по себе си не намаля скоростта, защото tcp прозореца се променя динамично, за да го компенсира. Затова при теб, с друг windows, антивирусна и доставчик тестът е напълно безсмислен.

 

Препоръчал съм wireshark защото с него съвсем лесно може да се види какви tcp прозорци си договарят двата компютъра и с това този вариант да се отхвърли напълно. Това доказателство може да се представи и пред Гаров. Не че той ще се трогне. ;)

 

За загубите.

Самият аз преди доста време имах малки но постоянни загуби към gateway-а на Евроком (бивш Gigabit, бъдещ Blizoo). Бг скоростите ми бяха нормални, но международните бяха отчайващи, дори при загуба от само 1/1000. Отне ми месеци нерви, докато попадна на някой компетентен, който да открие проблема в опорната им мрежа. (Нямах никакви загуби в моя лан сегмент.)

Загубите също могат да се видят в wireshark. Пак ще потретя, че този вариант е най-малко вероятният (и очевидно, е проблем на доставчика).

 

 

@vassy, пробвал ли си скоростта на нета ти, ако ползваш някаква линукс дистрибуция която тръгва от cd/dvd/flash? Вероятно тогава Гаров няма да има начин да обвини windows-а.

Друг тест е да пробваш твоя компютър на друг доставчик. Очевидно, ако всичко е наред, значи проблема не е в твоя компютър.

Link to comment
Share on other sites

 

Здравейте! Изключително съм доволен от услугите Ви!

Просто случайно попаднах на една тема в друг форум, относно ъплоуд скоростта и ми направи впечатление че наистина е малко ниска, въпреки че на мен това не ми пречи особено (говоря за международна скорост на ъплоуд)

Има ли някаква причина - предполагам - няма достатъчно трафик, че да бъде оправдана по-високата скорост?

На почти всеки мой познат съм Ви препоръчал като доставчик, продължавайте да сте номер 1!

Откакто съм абоат, почти не съм имал проблеми!

Въпроса ми е от чисто любопитство.

 

Благодаря!

 

Вайпъра пита,а Гаров отговаря.

 

 

Има причина. Сийдването.

Един филм се тегли за 3-10 минути, а се сийдва с дни.

Но скоростта ни на ъплоад не е толкова малка като абсолютна стойност.

Разликата между двете ни тарифи се състои не толкова във входящ капацитет,

колкото в изходящ. Но ако се изходи от идеята, че това е клиентски достъп,

асиметрията вход/изход е напълно нормална.

Синхронните скорости са присъщи на  корпоративният трафик.

Link to comment
Share on other sites

 

root@server:~# ./speedtest-cli

Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from xxx (xxxxxxxxxxx)...
Selecting best server based on ping...
Hosted by KPN (Amsterdam) [2.87 km]: 16.928 ms
Testing download speed........................................
Download: 340.13 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 210.73 Mbit/s
 

Това е скоростта на новия VPS в момента, по-бавен е от другия в Холандия, но пак е 200-300Mb/s. 

Това е теглене от български дейта център от същия VPS:

 

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK

Length: 104857600 (100M) [text/plain]
Saving to: `100mb.test'
 
100%[======================================>] 104,857,600 22.3M/s   in 5.0s
 
2014-03-27 19:33:11 (20.0 MB/s) - `100mb.test' saved [104857600/104857600]
 

Пак е над 160Mb/s.

T. e.  има свързаност. Да, ама аз пак качвам с 10 цял ден, то е едно чакане, за 10 кафета.

@ARPAnet и @iso14496, имам приятели наоколо, на които аз им поддържам компютрите и са на същия доставчик, скоростите са им идентични, Windows е 1:1. И да, под Linux, разлика няма. Просто си реже на 10-12 Upload. Даже 8 преди малко:

upload.PNG

 

Ще пусна един сървър при мен, да тествам с колко ще дърпа холандския сървър, т.е. точно измерване на моя upload.

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Това е скоростта на новия VPS в момента, по-бавен е от другия в Холандия, но пак е 200-300Mb/s. 

Това е теглене от български дейта център от същия VPS:

Пак е над 160Mb/s.

T. e.  има свързаност. Да, ама аз пак качвам с 10 цял ден, то е едно чакане, за 10 кафета.

@ARPAnet и @iso14496, имам приятели наоколо, на които аз им поддържам компютрите и са на същия доставчик, скоростите са им идентични, Windows е 1:1. И да, под Linux, разлика няма. Просто си реже на 10-12 Upload. Даже 8 преди малко:

upload.PNG

 

Ще пусна един сървър при мен, да тествам с колко ще дърпа холандския сървър, т.е. точно измерване на моя upload.

 

Колега - не прочете ли горния пост?

Администратора отговори на твоя въпрос, само че аз го зададох вместо теб.

Link to comment
Share on other sites

Колега - не прочете ли горния пост?

Администратора отговори на твоя въпрос, само че аз го зададох вместо теб.

Какъв отговор бе човек - сийдването било проблема. Кой къде и кога намеси торентите?!?!?!?!?!??!?!

Човека ти говори за директно качване към FTP - не говори за сийдване и т.н глупости, които Гаров ти е наговорил, пък ти явно като не разбираш нищо(да, не разбираш - горните ти постове го потвърдиха) и се връзваш. При FTP то няма да чакаш някой от някъде да се закачи и да дръпне нещо с няква си скорост. Имаш установена връзка и правиш трансфер по нея. Ъплоуд на вън няма - орязат е. На всички им стана ясно, само на теб не. Гаров говори глупости, па барем балъците се хванат. Интернет не е само торенти.

 

ПП

Интересно от къде Danzki знае какво си питал? Да не бъркаш нещо акаунтите от които пишеш? Danzki да не ти е нормалния, пък вайпъра да е акаунта за мрънкане и оплакване ? :) :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Какъв отговор бе човек - сийдването било проблема. Кой къде и кога намеси торентите?!?!?!?!?!??!?!

Човека ти говори за директно качване към FTP - не говори за сийдване и т.н глупости, които Гаров ти е наговорил, пък ти явно като не разбираш нищо(да, не разбираш - горните ти постове го потвърдиха) и се връзваш. При FTP то няма да чакаш някой от някъде да се закачи и да дръпне нещо с няква си скорост. Имаш установена връзка и правиш трансфер по нея. Ъплоуд на вън няма - орязат е. На всички им стана ясно, само на теб не. Гаров говори глупости, па барем балъците се хванат. Интернет не е само торенти.

 

ПП

Интересно от къде Danzki знае какво си питал? Да не бъркаш нещо акаунтите от които пишеш? Danzki да не ти е нормалния, пък вайпъра да е акаунта за мрънкане и оплакване ? :) :)

 

 

Пич, пий си хапчетата редовно! Ти и ище няколко потребителя - редовно обичате да се заяждате!

Питай Danzki откъде знае, да ти е минавало през ума, че може да е прочел директно какво съм написал във форума на filibe.net - можеше да си спестиш глупостите...

 

Отделно не ми слагай определения колко знам и колко не знам, за да не се окаже, че ти знаеш по-малко от мен... отделно много добре съм наясно какво е торент система, какво е сиидване и не на последно място - Гаров много точно го обясни, в случай че на теб не ти е станало ясно - нека ти разясня, когато ТИ, или който и да е било друг сийдва торент, това е еквиваленто на УПЛОУД!!! Тоест, дали ще сиийдваш с 12Mbit/sec, или ще качваш директно през FTP, след като скоростта на качване ти е еднаква, е едно и също нещо!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Пич, пий си хапчетата редовно! Ти и ище няколко потребителя - редовно обичате да се заяждате!

Питай Danzki откъде знае, да ти е минавало през ума, че може да е прочел директно какво съм написал във форума на filibe.net - можеше да си спестиш глупостите...

 

Отделно не ми слагай определения колко знам и колко не знам, за да не се окаже, че ти знаеш по-малко от мен... отделно много добре съм наясно какво е торент система, какво е сиидване и не на последно място - Гаров много точно го обясни, в случай че на теб не ти е станало ясно - нека ти разясня, когато ТИ, или който и да е било друг сийдва торент, това е еквиваленто на УПЛОУД!!! Тоест, дали ще сиийдваш с 12Mbit/sec, или ще качваш директно през FTP, след като скоростта на качване ти е еднаква, е едно и също нещо!

Цитирам го, за да остане за поколения ако решиш да го триеш.

 

Аааа, да, за малко да забравя:

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

Проблема не е в това, че Гаров не дава 1:1( това за глупавите хора ще го напиша примерно да обяви тарифа 100/ 100 mb/s U/D, или 80/80) скорости на U/D на обикновените потребители. Проблема е че като е обявил примерно 100:50 международен (това е асиметрията за която говори) той реално пуска 100:10. Капиш? Или вече да ти го начерта я на диаграмка с цветове и картинки със зони за оцветяване, че да стоплиш къде е проблема на човека?

Link to comment
Share on other sites

При мен международната е 20:10 (23:12), бг - 75:75. Няма значение през коя мрежова карта или с каква операционна система. Без значение дали е с 32ms пинг или с 47. Говоря само за европа. Със щатите е 10:5. Говоря за FTP скорости. Дори и с конзолен FTP резултата е същия. По-горе съм сложил картинка, как реже на 8, колко по-нагледно да го обясня? И накрая наистина ще взема да пусна един FTP сървър при мен и да дърпам от някой VPS и да постна тук резултата.

Link to comment
Share on other sites

При мен международната е 20:10 (23:12), бг - 75:75. Няма значение през коя мрежова карта или с каква операционна система. Без значение дали е с 32ms пинг или с 47. Говоря само за европа. Със щатите е 10:5. Говоря за FTP скорости. Дори и с конзолен FTP резултата е същия. По-горе съм сложил картинка, как реже на 8, колко по-нагледно да го обясня? И накрая наистина ще взема да пусна един FTP сървър при мен и да дърпам от някой VPS и да постна тук резултата.

Няма да има разлика. Ако ти е важен ъпа просто си харесай друг доставчик. Vivacom, Mtel, Coolbox, N3, избор голям, все някой ще има покритие при теб. Имат си отделни теми във форума, винаги можеш да попиташ за реалните скорости и някой ще постне тестчета.

От моя гледна точка това в момента си е ебавка. Правилното е да си кажат на колко мегабита те шейпват в конкретният момент и да се тества дали ги имаш. Би трябвало да могат да дойдат и да ти демонстрират на място, че скоростите са постижими и проблема е при теб. Всичко друго са приказки за пред блока. Торентите им били проблема, а аз си мислех, че нета е за ползване 24/7, както си желае човек. Това е услуга която се дефинира и след това всеки има право да я ползва както и колкото си пожелае в рамките на дефиницията.

 

@iso14496 - Шанса е минимален 2 различни юзъра да имат един и същи проблем с ОС-ите им. Тук не става дума за проблем по подразбиране на самият ОС, че да се питаме какъв е шанса и двамата да са с XP например. Самото хвърляне на сляпо на подобно предположение е доказателство, че съпорта им е некомпетентен и използва заучени лафчета.

 

Може да звуча малко крайно, но за 4 години тук съм имал 2 пъти проблеми и хората се изправяха на челна стойка само и само за да ги решат. А в момента който минах през нивото на секретарките които вдигат телефона, водех разговоре с напълно компетентни хора. Та вече се изприщвам като видя какво е отношението от някои ISP–та в БГ.

Link to comment
Share on other sites

При мен международната е 20:10 (23:12), бг - 75:75. Няма значение през коя мрежова карта или с каква операционна система. Без значение дали е с 32ms пинг или с 47. Говоря само за европа. Със щатите е 10:5. Говоря за FTP скорости. Дори и с конзолен FTP резултата е същия. По-горе съм сложил картинка, как реже на 8, колко по-нагледно да го обясня? И накрая наистина ще взема да пусна един FTP сървър при мен и да дърпам от някой VPS и да постна тук резултата.

Повечето доставчици ограничават максималната скорост на потребителите си. Дори когато потреблението не може да натовари целият им външен канал.

При Langame обаче не е така, при тях целият наличен капацитет се разпределя динамично на потребителите, в зависимост от това какво и колко се ползва в момента. Все пак те имат обявени минимални скорости, тези скорости се считат за "гарантирани" и ако твоята скорост е по-ниска, се счита за технически проблем.

Въпросът е, дали рекламираните скорости са минимални или обичайни... Аз лично за 5 мин не можах да намеря нищо което да споменава upload скорости.

 

С други думи, ако някъде има написана минимална upload скорост, трябва да я получаваш. Ако няма нищо написано... ще ползваш колкото ти дадат. :(

 

Иначе, Гаров говори за торенти, но това е защото те са най-честият случай на програма която има постоянен upload. С други думи, той е намалил upload-а на всички, защото хора с торенти му пълнят международния uplink, качвайки много повече отколкото са свалили.

 

@iso14496 - Шанса е минимален 2 различни юзъра да имат един и същи проблем с ОС-ите им. Тук не става дума за проблем по подразбиране на самият ОС, че да се питаме какъв е шанса и двамата да са с XP например. Самото хвърляне на сляпо на подобно предположение е доказателство, че съпорта им е некомпетентен и използва заучени лафчета.

 

В статията която съм дал, Делян Делчев посочва какви са настройките по подразбиране на различните Windows-и. По ирония на съдбата, точно Windows XP е с tcp прозорец от 8k, който е направен динамичен чак в SP2. :)
Link to comment
Share on other sites

Цитирам го, за да остане за поколения ако решиш да го триеш.

 

Аааа, да, за малко да забравя:

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

Проблема не е в това, че Гаров не дава 1:1( това за глупавите хора ще го напиша примерно да обяви тарифа 100/ 100 mb/s U/D, или 80/80) скорости на U/D на обикновените потребители. Проблема е че като е обявил примерно 100:50 международен (това е асиметрията за която говори) той реално пуска 100:10. Капиш? Или вече да ти го начерта я на диаграмка с цветове и картинки със зони за оцветяване, че да стоплиш къде е проблема на човека?

 

 

Ако искаш си го разпечатай, ламинирай го след това го закачи някъде на видно място на стената във вас...

P.S. Само където той не е обявил никъде скоростта на ъплоуд!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

@ARPAnet, не е въпроса да си сменям доставчика, поднових договора педи месец. Както споменах в поста си на предната страница, техниците вдигат рамене и ме пращат на телефона на поддръжката. От там като уж разбраха проблема ми, ме препратиха на стационарен тел., от който любезно девойче ме прехвърли на Гаров. От там нататък го писах, да не се повтарям. Нямам време за лични срещи, но май ще се наложи. В края на краищата тезата ми за орязания международен и най-вече upload се потвърди. Никой от писалите не каза, "не си прав, при мен е 20-30-40-50 и е симетрична или uploada ми е над 12". Торент клиента ми работи само докато свалям нещо и това се случва твърде рядко. 

 

 

Иначе, Гаров говори за торенти, но това е защото те са най-честият случай на програма която има постоянен upload. С други думи, той е намалил upload-а на всички, защото хора с торенти му пълнят международния uplink, качвайки много повече отколкото са свалили.

явно заради това имам проблем.

Link to comment
Share on other sites

Нямам думи: http://forum.filibe.net/viewtopic.php?pid=8182 Днес говорих и с бивш техник. Директно ми каза "реже ти трафика по IP". 

 

Интересно ми е защо всички, които възхваляват този доставчик, и дума не обелиха в негова защита след първия ми пост. Доставчика си е най-добрия в Пловдив, спор няма, но че реже определени IP никой не опроверга. И пак да кажа, не качвам торенти, работя единствено с FTP и HTTP(s) и рядко свалям нещо от торенти.

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Само не видях, кой ти каза, че "режат" по IP?

Нямам думи: http://forum.filibe.net/viewtopic.php?pid=8182 Днес говорих и с бивш техник. Директно ми каза "реже ти трафика по IP". 

 

Интересно ми е защо всички, които възхваляват този доставчик, и дума не обелиха в негова защита след първия ми пост. Доставчика си е най-добрия в Пловдив, спор няма, но че реже определени IP никой не опроверга. И пак да кажа, не качвам торенти, работя единствено с FTP и HTTP(s) и рядко свалям нещо от торенти.

Link to comment
Share on other sites

И име ли да посоча?

Човек, не забеляза ли от предишните постове, вайпъра чете през два реда и хич не осмисля написаното. По-горе Лъки Лучано като му обясняваше нещо за сравнението с кулбокс пак показа, че не вдява какво му пишат.
Link to comment
Share on other sites

В кореспонденцията му с Гаров - никъде не се посочва, че е запознат и изведнъж, изтъква че не е балама и знае, че режат, ами тогава защо задава безсмислени въпроси, аз затова му писах, кой му е казал... Те техниците ако са бивши, може и нарочно да са казали така!

Човек, не забеляза ли от предишните постове, вайпъра чете през два реда и хич не осмисля написаното. По-горе Лъки Лучано като му обясняваше нещо за сравнението с кулбокс пак показа, че не вдява какво му пишат.

Link to comment
Share on other sites

@viiipeer_, ok, нека ти си прав. Но дай ми поне един довод или доказателство, че при теб upload към европа е над 12 Mb/s (мегабита в секунда). Между другото, защото съм "некомпетентен", настройките ми на windows  са каквито трябва, за да влияят минимално на скоростта от разстоянията и закъсненията. На linux също. Още от 1997 г. 

И един цитат от последния отговор на Гаров:

 

До сега не си показал, че имаш познания относно зависимостта

на скоростта на единична заявка от отдалечеността на сървъра до който 
пускаш заявката.
Дълбоко се заблуждаваш по отношение  управлението на трафика.
Управлението му не е като в Linux  на ниво ИП адрес.
Управлява се  на групи - за всяка група има дефиниции за скорости.
Всички ИП адреси във всяка една група са абсолютно равнопоставени.
 
За мен казус няма, Не чувствам ангажимент да изяснявам каквото и да е.

Не е много коректно да го цитирам тук, понеже човека казва:

 

 

Само за информация - други форуми не чета.

Но така или иначе съм дал линк и към темата във форума на filibe.net.

 

Ако това е отношение на доставчик, към клиент, здраве му кажи. Сега ми стана ясно защо всичките ми познати, на повечето от които аз съм препоръчал този доставчик, в околните блокове имат същите скорости като мен, не се ограничава конкретно IP, а цял клас. IP-та ни се различават само в последната цифра. Това не е мое заключение, думи на Гаров:

 

Управлението му не е като в Linux  на ниво ИП адрес.

Управлява се  на групи - за всяка група има дефиниции за скорости.
Всички ИП адреси във всяка една група са абсолютно равнопоставени.

От тук нататък не смятам да коментирам повече, а както ме съветва Гаров, ще си прочета подробно договора и всичко писано от него някъде относно скоростите. Очаквам разбира се коментара на viiipeer_.

 

п.с. Сега се сещам, че често ми се налага да работя и от един офис на Шести септември, недалеч от офиса на Winet 1. Там upload e 50 Мб/с към същите тези сървъри, download 60-70. Вярно, интернета е на фирма на безсрочен договор на 20 лв. без ддс, но според тарифите и описанията им е същия като моя. http://filibe.net/services.php Освен да има разлика в скоростите и тарифите на AngelSoft и Winet 1, друго обяснение нямам, но най-вероятно няма.

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Нали правиш разлика между интернет за фирма и домашен?

Гаров точно и ясно ти го каза, да не търсиш по-високи скорости., а ако не те устройват, да се ориентираш към друг доставчик.

Сега видях офертата на Visio за 6лв. на безсрочен получаваш 25Mbit/Sec upload към международни, за 22лв., пък получаваш 100Mbit/Sec..., друг е въпроса, колко е надежден!

@viiipeer_, ok, нека ти си прав. Но дай ми поне един довод или доказателство, че при теб upload към европа е над 12 Mb/s (мегабита в секунда). Между другото, защото съм "некомпетентен", настройките ми на windows  са каквито трябва, за да влияят минимално на скоростта от разстоянията и закъсненията. На linux също. Още от 1997 г. 

И един цитат от последния отговор на Гаров:

Не е много коректно да го цитирам тук, понеже човека казва:

Но така или иначе съм дал линк и към темата във форума на filibe.net.

 

Ако това е отношение на доставчик, към клиент, здраве му кажи. Сега ми стана ясно защо всичките ми познати, на повечето от които аз съм препоръчал този доставчик, в околните блокове имат същите скорости като мен, не се ограничава конкретно IP, а цял клас. IP-та ни се различават само в последната цифра. Това не е мое заключение, думи на Гаров:

От тук нататък не смятам да коментирам повече, а както ме съветва Гаров, ще си прочета подробно договора и всичко писано от него някъде относно скоростите. Очаквам разбира се коментара на viiipeer_.

 

п.с. Сега се сещам, че често ми се налага да работя и от един офис на Шести септември, недалеч от офиса на Winet 1. Там upload e 50 Мб/с към същите тези сървъри, download 60-70. Вярно, интернета е на фирма на безсрочен договор на 20 лв. без ддс, т.е. същия като моя.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Не ме пращай при Visio. При Гаров (Winet1) съм от година, преди месец си поднових договора. Тези скорости не ги виждам сега, повдигал съм въпроса и преди време, но не ми е било толкова важно. Въпроса обаче е принципен. Ок, ще прежаля и 4 лв. отгоре, мога да го пусна и на фирма, но това на теория не би трябвало да ми реши проблема. Тарифата, поне в сайта на Гаров се води "Икономична" и е с еднакви параметри за физически и юридически лица. И ето, аз не получавам 77 Mbit/s международен, каквото и да означава това. И не ми отговори за скоростите при теб, аз какво казва Гаров съм го прочел.

ЗА ОФИСА - Икономична - 77 Mbit/s - Международна, Българска - 24 лв

 

ЗА ДОМА - Икономична - 77 Mbit/s - Международна, Българска - 20 лв 

Още една тема се е появила http://forum.filibe.net/viewtopic.php?id=1489. В нея Гаров казва:

 

Има причина. Сийдването. 

Един филм се тегли за 3-10 минути, а се сийдва с дни.
Но скоростта ни на ъплоад не е толкова малка като абсолютна стойност.
Разликата между двете ни тарифи се състои не толкова във входящ капацитет,
колкото в изходящ. Но ако се изходи от идеята, че това е клиентски достъп,
асиметрията вход/изход е напълно нормална. 
Синхронните скорости са присъщи на  корпоративният трафик.

и

 

@danzki Последният месец се наблюдава спад в изхода.

Мисля, че някой от големите торенти се изолира за международни пиъри.
Изчаквам да видя дали ще се задържи трайно тази тенденция.
Вероятно е свързано с новият доклад. Наши тракери са в ТОП 15.

Та покрай торентите горя и аз. Май ще се наложи да дам още 4 лв.!

 

п.с. @viiipeer_, не ми отговаряй, отговорил си в цитираната тема, ще ме извиниш, но ще те цитирам:

 

...Просто случайно попаднах на една тема в друг форум, относно ъплоуд скоростта и ми направи впечатление че наистина е малко ниска, въпреки че на мен това не ми пречи особено (говоря за международна скорост на ъплоуд)

Има ли някаква причина - предполагам - няма достатъчно трафик, че да бъде оправдана по-високата скорост?...
Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Васи, не искам да се заяждам (но въпреки това надявам се да приемеш това като конструктивна критика), но нали се сещаш, че на икономична тарифа ще си измежду по-прецаканите откъм трафик клиенти. Логично е все пак. Ако ти трябват скорости взимаш по-високата и то като фирма. Освен това за хора със специални нужди Ангел винаги е бил отворен за преговори и спокойно може първо да ти пусне и оптика и второ да ти даде преференциална тарифа срещу съответната цена. Като ти е толкова необходимо плащаш за гарантирана линия и там вече 100% от времето ти е резервиран договорения канал специално за теб. Това, за което плащаш е споделен канал и изобщо не е гарантиран. Т.е. спокойно в един момент можеш да достигаш 100% а в друг само половината. Винаги си е било така и това важи за всички доставчици. Независимо каква ти е тарифата това е споделен интернет. Хубавото е, че повечето време ти това го имаш, но наистина изходящия канал винаги е бил по-проблемен.

 

В случая реакцията на Ангел може и да не е най-тактичната, но общо взето е прав - като не ти харесва намери си друг доставчик... защото знае, че за такава цена ще получиш подобни скорости. Щом ти трябва нещо по-така ми говорете и се споразумейте. Но да мрънкаш, че на най-ниската тарифа не получаваш симетричен интернет и международния ти ъплоад не е на макс е леко циганско.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Гаров чете и други форуми, че те и този.

Още си спомням едно принтирано листче от мой поуст тук, заради който беше мрънкал на техниците си, че ми били препоръчали друг доставчик.

Та и да пише, че не чете - чете и още как.

Иначе аз от доста време не съм при Гаров, заради несериозното му отношение, но който познавам и е при него - няма никакви оплаквания. Въпреки, че е LAN мрежа, може би е най-добре администрираната LAN мрежа в Пловдив. Проблемите за 1 година се броят на пръстите на едната ръка и всички са все локални.

Просто трябва по-ясно да напише, че международните на икономичната тарифа са орязани и толкова. За 6.60 и 14.40, тоест редна цена от 10.50 на месец, надали може да има по-добри скорости - факт.

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми се струва, или никой не казва колко всъщност трябва да е този ъп? Или е на принципа "колкото, толкова" ? :)

Edited Дам, видях цитатите, но изглежда визират download, а не upload та заради това ми стана интересно колко трябва да е ъпа. Самият той говори за асимитричност.

Иначе очевидно пестят от международен защото сайта им не се отваря от тук, трябва да го гледам през бг впн-а ми :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

 

 

Но да мрънкаш, че на най-ниската тарифа не получаваш симетричен интернет и международния ти ъплоад не е на макс е леко циганско. 

Аз не мрънкам, а излагам факти. Отношението му въобще не е коректно. Не държа на симетричен интернет, но 10-12 upload е меко казано смешно. И не е вярно, че за подобна цена ще получа този upload другаде.А имам и подновен договор за година. Както цитирах Гаров, той потвърждава, че реже по клас мрежа, даже не по IP. Аз не искам 77 международен upload, а нещо по-нормално. 20-30 поне. Прав си, че трябва да се срещнем, макар да ми отказа в неговия форум. Download-а ми е 25, което също не е нормално. Не става дума за определени часове, а непрекъснато. Абонат съм благодарение на тази тема тук. Явно съм се излъгал. Във връзка със стар проект имам официална оферта за 100/100 на оптика български и международен гарантиран, от преди година и половина. Цената е добра, но не и за домашно ползване. 

 

Бях споменал, че няма да коментирам повече, но трябваше да отговоря. Това ми е последния пост по този мой проблем. Моля не коментирайте повече!

@ARPAnet, писали сме едновременно. Според сайта му:

 

ЗА ОФИСА - Икономична - 77 Mbit/s - Международна, Българска - 24 лв

 

ЗА ДОМА - Икономична - 77 Mbit/s - Международна, Българска - 20 лв 

Каквото и да значи това, максимална, възможна, dowload, upload? Но пише международен. http://filibe.net/services.php

Edit: tо @ARPAnet:

 

Edited Дам, видях цитатите, но изглежда визират download, а не upload та заради това ми стана интересно колко трябва да е ъпа. Самият той говори за асимитричност.

Иначе очевидно пестят от международен защото сайта им не се отваря от тук, трябва да го гледам през бг впн-а ми  :))

 Аз и upload международен нямам на 1/3 от 77 и никога не съм имал.

 

@Lucky Luciano, и ти си писал с мен, знам, че чете, дори мисля, че и пише. Просто не искам да съм в кюпа заради upload на торенти и да ме ограничават по подмрежа, защото такава му е политиката. Отношението е меко казано абсурдно.

 

п.с. Незнам как бих се разбрал с човек, които ме нарича "неграмотен", "лъжливото овчарче", "отворко" и ме заплашва с бан във форума си защото "Ако ли пък се опитваш да ме убеждаваш че международният е 25 мегабита и вкарваш ирония - отговорът ми може да е бан в този форум.". Все пак ще направя опит, на 52 съм и се занимавам с компютри от 1982, а с интернет от 1994. Не му отива отношението към клиент.

Edited by vassy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...