Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Прав си , че и 2 Ip минават по едно трасе , и там се губи не малка част от интернета . За външния switch незнам дали е 100Мб , но съм ги питал и уж не е бил , а в къщи е 100Мб switch и мисля , че той също не може да смогне на двете тарифи едновремено .Сто пъти съм и казвал и те си знаят своето всичко е наред и т..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Хубаво ще е да и смените името на тази тема защото се съмнявам че някой на по малко от 25години знае Енджълсофт като Лангейм или 4ка , Гаровия , Уайнет , Аси , Мнет или някое от хилядите имена ... Това е тема за всяка една от изброените фирми , които всичките са под една обща шапка и се съмнявам че абонат примерно на Уайнет ще влезе в този форум и ще припознае доставчика си като Лангейм което и никога реално не е било име на този доставчик ..

A ето и малко резултати от тарифа 66Мб за 20лв. без обвързващ с време договор ..

1455641852.png

1455644244.png

1455647003.png

1455648319.png

1455649793.png

Edited by Jonas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1507026183.png1507028156.png1507032290.png

 

това е на най-високата тарифа за бизнес клиенти, след медиа конвертора има линукс пс рутер, 32 портов суич ,още един нетгиар суич 100Мбита и този комп, във вътрешната мрежа работят постоянно 40 компютъра с доста голям трафик.

 

Погледнах тия тестове на съфорумци в темата на Куулбокс и се сетих, че много приличат на нашите, които са само за 35 лв. Понеже бях забравил последно кога съм правил подобни, реших да направя тази вечер тестово:

 

1508077183.png

 

1508090897.png

 

1508084794.png

 

 

Ъплоудът прилича на треснат със секира... Някой друг да засича подобна ситуация? Не че нещо, но ако това не е моментно ще си имам разговор с момците. Ако не друго минимум подмяна на трасето ще си издействам.

 

Между другото нета е толкова стабилен, че вече не забелязвам колебанията в него като тези по-горе... Теди, при тебе нещо подобно?

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ъплоудът прилича на треснат със секира... Някой друг да засича подобна ситуация? Не че нещо, но ако това не е моментно ще си имам разговор с момците. Ако не друго минимум подмяна на трасето ще си издействам.

 

Между другото нета е толкова стабилен, че вече не забелязвам колебанията в него като тези по-горе... Теди, при тебе нещо подобно?

 

 

И да говориш, файда няма да има според мен. Забелязвам че и при мен е драстично спаднал ъпа.

 

1509866687.png

 

Но не е чак такъв проблем.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да, Лангейм и Ангелсофт са едно и също. За покритието попитай най добре тях: Цък

Звънях на телефона, но не ми дава никакъв сигнал, нито съобщение. Като се опитам да го набера само чувам еднократно "тът" и ми дава, че разговорът е свършил, пробрах от два различни номера и слушаки и все същото, местих се, излизах навън, все тая... Има ли друг номер има ли, и офисът със сигурност там ли е дето са го писали, и нещо опътващо до него, освен пловдивския, нещо по-близко до и около него? И все пак ако някой знае или може да се свърже с тях дали имат покритие в Стария град до Античния театър, ул. Зора.

EDIT: Днеска звъннах на другия номер и ме препратиха на номерът, с който не мога да се свържа, защото те не се занимавали с поддръжката..., следователно и да им ида в офиса няма да получа отговор дали имат покритие при мен?!

Edited by DeviL_Female
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А нещо да ми кажете за скоростите в момента за Икономичният план, писани са там някакви мегабитове, ама така са написани, че не мога да ги разбера кое на кое е - 66 Мbps български и 12 Mbps международен ли е? И дали наистина си се поддържат тия скорости по всяко време, колко често прекъсва нета, как е поддръжката?

Link to comment
Share on other sites

Доколкото съм им бил абонат навремето - това са най-сигурните негарантирани скорости в Пловдив. Прекъсвания - няма. Поддръжка - бетон.

Link to comment
Share on other sites

Аз някакви конкретни впечатления нямам,никога не съм им бил клиент,но като гледам сайта им,неактуализиран от доста време и липсата на публична информация като че ли се оттеглят от пазара :blink:

Това си мисля като се сетя за агресивното налагане на Близу-то,че дори и на Виваком.

Link to comment
Share on other sites

Аз някакви конкретни впечатления нямам,никога не съм им бил клиент,но като гледам сайта им,неактуализиран от доста време и липсата на публична информация като че ли се оттеглят от пазара :blink:

Това си мисля като се сетя за агресивното налагане на Близу-то,че дори и на Виваком.

 

 

Запази си мислите, в грешка си.

Link to comment
Share on other sites

Нещо по-конкретно имаш ли да кажеш?Като вземат да живнат тогава ще кажеш,че съм в грешка.Просто аз никак не ги чувствам на пазара.Предлагат ли нещо и как?

П.С.От поста на потребител с дата 19 този месец се вижда колко зле са с поддръжката.И дано това да е инцидентен случай и да подчертая -не тая никакво лошо чувство към този доставчик.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Нещо по-конкретно имаш ли да кажеш?Като вземат да живнат тогава ще кажеш,че съм в грешка.Просто аз никак не ги чувствам на пазара.Предлагат ли нещо и как?

П.С.От поста на потребител с дата 19 този месец се вижда колко зле са с поддръжката.И дано това да е инцидентен случай и да подчертая -не тая никакво лошо чувство към този доставчик.

 

Ето нещо по-конкретно:

Преди седмица любезно момче и момиче звъняха да ме зарибяват да им стана клиент.

Бях им клиент близо 1г и не съм имал нито едно ( да точно така ) спиране или прекъсване.

За телевизията не мога да кажа, не съм я ползвал.За съпорта също :bgrin:

Иначе преди имаше човек/ци от съпорта и във форума, но от няколко седмици нещо не пишат ( :confused )

Link to comment
Share on other sites

Нещо по-конкретно имаш ли да кажеш?Като вземат да живнат тогава ще кажеш,че съм в грешка.Просто аз никак не ги чувствам на пазара.Предлагат ли нещо и как?

П.С.От поста на потребител с дата 19 този месец се вижда колко зле са с поддръжката.И дано това да е инцидентен случай и да подчертая -не тая никакво лошо чувство към този доставчик.

 

Ето ти нещо конкретно: от 2005та година до миналият август им бях абонат. Не конкретно техен, но на Нетгруп, които купуваха трафик от тях. За тези години интернета ми е спирал сериозно единствено поради проблеми независещи от тях. Имаха един леко слаб период през 2009, но нещата се коригираха. Това, че ти не ги "чувстваш" ( въобще какво значи това?), не значи, че ги няма на картата. Реклами по телевизията ли очакваш? Имам познати по центъра дето интернета не им е спирал по две и повече години. От един пост ако си правиш крайни заключения - успех в избора на интернет провайдър ти пожелавам.

Link to comment
Share on other sites

А и още нещо да попитам, тази цена 20лв за Икономичен, сключва ли се някакъв срочен договор или е безсрочен - когато искаш да имаш интернет, си го плащаш за месец, или като не искаш, не го плащаш съответния месец? А и задължително ли е да им ходя до офиса, за да имам нет от тях? То тука има някакъв прекаран кабел и май е бил от тях, но не съм абсолютно сиг, и дали не е резнат извън жилището някъде.. И съответно как да се абонирам към тях, по телефона ще стане ли "поръчката"? :)

Edited by DeviL_Female
Link to comment
Share on other sites

А нещо да ми кажете за скоростите в момента за Икономичният план.....

Допреди 1.5 година бях абонат на НЕТГРУП - по горе писаха за нея. При лангейм скоростите които са обявени са минимално постижимите. През 3/4 -ти от денонощието скороста е няколко пъти над обявената.

Ако скороста на абоната е дълго време по ниска от обявената (става дума за няколко часа и нагоре) това означава технически проблем. Поддръжката е на ниво - при необходимост се регистрираш във форума им който се чете от собствениците. Те всъщност четат и написаното тук.

За плащане може и безкасово но офиса им е до университета. Мисля че няма да те затрудни да отидеш на крака от стария град до тях. Нямат срочни договори.

Интернета се предплаща за следващия месец. Ако не ти рябва за определен период трябва просто да предупредиш предварително. За абониране най добре иди лично на адреса.

 

На икономичния им план свалях филм с обем 2 CD-та за 4-5 минути при пиъри от страната и за 8-12 от чужбина.

Link to comment
Share on other sites

Лангейм продължават да бъдат най-стабилният доставчик в Пловдив по мое мнение. Единственото нещо, което се промени в последно време е един занижен ъплоуд, но за мен е толкова незначителен тоя казус, че даже ме мързи да питам защо... Като цяло вече години наред няма никакви проблеми. Като цяло ако изобщо има някога прекъсване, то то е когато от ЕВН предизвикат изгаряне на техника. Последно пак при някакви профилактики им изгориха нещо сериозно...

 

Съветвам питащите да проверят последните 10-на страници на всеки един доставчик, представен тук. Ще видите много бързо къде оплакванията са много и къде ги няма. Други добри доставчици са N3. След това Куулбокс и прочее...

Link to comment
Share on other sites

Не, с ТВ не се занимават. Поне засега. Усещам сарказъм в постовете ти, но за разлика от другите доставчици които са заложили на агресивната реклама, тук ситуацията е съвсем друга. И в никакъв случай не се оттеглят, напротив даже. Ноо, всеки сам си избира съдбата...:laughing: , и доставчика на интернет услуги...:laughing: . Има една поговорка: "Луд на шаренко се радва"...нищо лично...:beer:

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

От няколко месеца имат и срочни договори, за 2 години, като таксата е 14.40лв. на месец.

 

Сериозно? Така и така нямам намерение в близките години да се местя, що да не спестя 130+ лева...:P

Плаща ли се някаква сума наведнъж или просто се ангажираш с договора и продължаваш с месечните такси?

 

П.П. А иначе Виден е прав - по другите теми пишат за проблеми, а тази тема често изпада в забвение, понеже няма много какво да се пише, когато всичко ти е наред. :punk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...