Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мечката не съм го наказвал никога, дори в момента няма никакво друго наказание (освен 100-те си процента), но пък ако ви покажа колегите колко пъти са го наказвали (точно 11 пъти Х 20% = 220%...добре, че Дриймър му е махал чат-пат проценти)... и за какво точно - ще се изпише една страница писания. Просто го предупредих да внимава с духовите инструменти и грубия тон, защото е на косъм от банана.

Link to comment
Share on other sites

Мечката не съм го наказвал никога, дори в момента няма никакво друго наказание (освен 100-те си процента), но пък ако ви покажа колегите колко пъти са го наказвали и за какво точно - ще се изпише една страница писания. Просто го предупредих да внимава с духовите инструменти и грубия тон, защото е на косъм от банана.

Що, бе ? Остави го да се вихри, забавен е !

Link to comment
Share on other sites

Мечката не съм го наказвал никога....

Е как може ти да си кажи речи единственият, който е пропуснал... а хем си най-често онлайн?

П.С. Да не се разбере погрешно... не те окуражавам по никакъв начин да закриваш това що носи толкоз радост и веселие на хората :)

Link to comment
Share on other sites

Е как може ти да си кажи речи единственият, който е пропуснал... а хем си най-често онлайн?

П.С. Да не се разбере погрешно... не те окуражавам по никакъв начин да закриваш това що носи толкоз радост и веселие на хората :)

И накъде повече да го наказвам след 11-те пъти от колегите....12-ти ли? :P Ако пък го сложа на мод-режим ще се оплаквате, че съм ви лишил от една от "малкото ви радости", обаче определено е забавно да се прочетат всички реплики, за които е получил процент. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Да се върнем на темата.

Миналата събота правихме решетка на терасата. По едно време пада бушона от електрожена. Сменяме го, пускаме пак компютъра след малко и нямам интернет. Чакам малко, мисля, звъня на поддръжката на Лангейм (единствената слаба брънка) и той ми казва, че съм изгубил настройки. Споделям, че на гадната Виста не ми показва IP, DNS и т.н. Получавам съвет да си "купя книжка за Vista и да прочета". Много псувни ми идват на устата, та му пожелавам лека вечер и затварям. Дотук добре...

След около 30 мин ровене във Вистата пак имам интернет. НО! Едно голямо НО - когато пусна да свалям нещо с utorrent интернета ми тотално умира. След приключване на свалянето и затваряне на utorrent, връзката не се оправя. Необходим е рестарт, или поне рестарт на connection-a. Определено не беше така преди да се случи цялата галимация. Не ми се занимава да звъня на съпорта, че накрая ще направя някоя глупост.

Някой да има някаква идея от какво може да е?

Link to comment
Share on other sites

Нееее модераторите ни развалиха удоволствието да бъзикаме Мечката и да я слушаме какви ги ръмжи... жалко...

 

Нищо не сме развалили! Дадох му седмица почивка (което беше леко наказание), той дори мулти спретна ако помните. Отделно има пълната гама наказания и няма накъде вече :bgrin:. Надявах се да се върне, но след седмицата никакъв не се появи... За което Екипът не е виновен.

 

 

Мечката не съм го наказвал никога, дори в момента няма никакво друго наказание (освен 100-те си процента), но пък ако ви покажа колегите колко пъти са го наказвали (точно 11 пъти Х 20% = 220%...добре, че Дриймър му е махал чат-пат проценти)... и за какво точно - ще се изпише една страница писания. Просто го предупредих да внимава с духовите инструменти и грубия тон, защото е на косъм от банана.

 

Пламене бре защо непременно ти трябва да си го наказвал??? Тук други модератори няма ли???

 

Що, бе ? Остави го да се вихри, забавен е !

 

Имах най-доброто желание да се посмеем всички отново с него. Очаквах "Завръщането на лудия" да излезе по екраните веднага след седмичната отпуска... Явно се предаде... Но пък нали помните, че ме направи за 5 стотинки и "доказа", че Визио е номер 1 :punk

Link to comment
Share on other sites

След около 30 мин ровене във Вистата пак имам интернет. НО! Едно голямо НО - когато пусна да свалям нещо с utorrent интернета ми тотално умира. След приключване на свалянето и затваряне на utorrent, връзката не се оправя. Необходим е рестарт, или поне рестарт на connection-a. Определено не беше така преди да се случи цялата галимация. Не ми се занимава да звъня на съпорта, че накрая ще направя някоя глупост.

Някой да има някаква идея от какво може да е?

 

Вистата по подразбиране има брутални ограничения (особено ultimate), така че когато пуснеш торент да се сваля често се случва цялата връзка да замре. Точно след токов удар имах същият проблем, въпреки че преди това всичко беше наред, попринцип кракнатите версии са си оправени, но след токов удар явно нещо се омазва. Решението е това - http://www.mydigitallife.info/2007/04/09/w...-event-id-4226/ ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе аз предположих, че за конекциите нещо, ама брутално се омаза отведнъж, а преди това проблем нямаше. Довечера ще го пробвам това твоето решение, дано свърши работа!

Link to comment
Share on other sites

Абе аз предположих, че за конекциите нещо, ама брутално се омаза отведнъж, а преди това проблем нямаше. Довечера ще го пробвам това твоето решение, дано свърши работа!

 

Сподели резултатите после ако може!!? :punk

Link to comment
Share on other sites

Иска малко внимателно четене, че може да си преебеш Vista-та, но... РАБОТИ! Работи просто перфектно. В интерес на истината, сега е по-добре, отколкото когато и да било!

 

Благодаря на FrAgMaKeR! :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм знаел че машината и операционна система имат значение за скороста и качеството на нета но не съм предполаг чак такова нещо.... Вижте малко снимките по долу.. направо се схванах бе хора.. Това е на чисто нова маши без никакви инталации по нея единствено операционна система Ubuntu 8.10 :) ( или Дедо Коледа е доволен от мен за изминалата година)

 

375661496.png 375659674.png

 

 

А това са ми най добрите резултати от другата машина която е на Windows и винаги ""ms"" ми е било 15-20 но под 10 никога не ми е падало а и както се вижда скоростите са също доста различни... но не съм очаквал една нова машина и един Линукс да ми дават така разлика в закъснението.. просто съм на 7-мото небе :punk

 

337675650.png 360818484.png

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

@maina_pld, нещо ти се е омазала другата машина.

Аз на Windows пък винаги (е, в 90% от случаите) си имам 2-3-4 мс закъснение на спийдтеста. И пак на Виндовс съм виждал над 60-70 мбита на спийдтест, но сега съм на малка тарифа де.

В този случай вероятно флаш плеъра е виновен или браузъра, да не ползваш Опера? :)

 

Искам да кажа, че в ТОЗИ случай едва ли факта, че другата машина е с Windows, ти е проблема :bgrin:

Е, ако е ХР, кат нищо.

Link to comment
Share on other sites

Еми и на двете ползвам Firefox.. Windows-a е XP да... но още когато взех Windows-та машина и беше чисто нова пак правих тестове и милисекундите си ми бяха високи... а флаш плеяра може да на Линукската наистина всички иконки на градовете се движат светкавично..

Както и да е не търся няква причина просто се кефя максимално :)

 

Интересното е че в другите части на града хората си вадят редовно по 2-3 ms но тук в Смирнески с колкото и машини да съм пробвал все е високо... затова така се стреснах

 

Дай ся да не го урочасаме :)

 

ПС. е човек сега ме накара да се замисля :D ... тия дни ще направя един преинстал на Уина с пълен формат и ще постна да видим кво става

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

За две различни машини с 2 ИП-та на ЛанГейм

Но на първото ИП съм пробвал и други машина и все така.. както казах ще направя пълен формат и ще пробвам въпреки че и когато първата пашина беше чисто нова пак ми даваше резултати с 20 милисекунди закъснение...

Просто за мен тези 2-3 ms са нещо не виждано за моя апартамент :) иначе виждам и съм виждал на другите хора че са им такива но не и в моя квартал... както и да е ще направя експеримента с формата и ще се разбере всичко

Link to comment
Share on other sites

Прави тестовете на същата машина де. То една част от забавянето може да е в мрежовата карта. А както го каза с 2 различни IP-та предполагам че са физически на 2 различни места, и тогава даже една и съща машина може да дава различни резултати като я преместиш от едното на другото място.

Link to comment
Share on other sites

За настройките в бозата говорех...направи още 2-3 теста през различно време и сподели отново резултатите. :)

376299335.png

 

Това е от току що - на друг компютър, с друга операционна система, пак вкъщи. Sorry! :P

Link to comment
Share on other sites

376299335.png

 

Това е от току що - на друг компютър, с друга операционна система, пак вкъщи. Sorry! :P

Що не вземеш да дадеш един скрийншот на пинг към гейта ти, пуснат от Command Prompt?

С поне 20 пакета. Да видим тогаз къде са 0 мс :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...