Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

И Делян и Пешо имат собствени фирми, което не значи че нета не е Langame. Аз съм при Делян и съм изключително доволен...

 

Я гледай - имаме общи познати значи :devil

 

И двамата прекупуват нет от Гарови чрез фирмите си. Но сами осигуряват поддръжка на трасето до крайния клиент. Тоест като Нетгруп.

 

Гарови вече гледат да не се занимават с тази "мръсна" работа :bgrin:

 

-----

 

За Теди милия не знам ама явно го е подгонил карък. По принцип аз съм бил така с провайдъри, но с Нетгруп не знам как минах от Светлата страна :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За Теди милия не знам ама явно го е подгонил карък. По принцип аз съм бил така с провайдъри, но с Нетгруп не знам как минах от Светлата страна :laughing:

Спокойно, нета не е чак толкова зле, пинга ми към гейта е средно 0ms (така ми показва днес, минимум е <1ms, максимум 2. Пинга е Ок, но явно нещо напоследък Нетгруп осраха яко масрафа.

Но спокойно, скоро очаквам да мина на друга връзка, пак с Лангейм :) .

Дано стане работата. Ще се потърпи докато е нужно. Светлата страна ще дойде скоро и при нас :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От днес и аз съм абонат на този доставчик, само че имам един проблем. Програмата eMule работи в режим на LowID (което е като пасивен режим при други програми). Не е от файъруола - изключих го за малко и резултатът е същият. Чувал съм, че при някои доставчици трябвало да се барнат разни настройки от страна на доставчика, затова се обадих на техническата поддръжка. Оттам ми казаха, че не са запознати с тази програма, но проблемът сигурно е при мен. Аз обаче не съм убеден в това, защото преди няколко дни, когато бях още на "Евроком", програмата се свързваше на HighID (макар че не щеше да сваля). Има ли тук някой абонат, който ползва eMule и може да ми каже какво да направя?

Link to comment
Share on other sites

От днес и аз съм абонат на този доставчик, само че имам един проблем. Програмата eMule работи в режим на LowID (което е като пасивен режим при други програми). Не е от файъруола - изключих го за малко и резултатът е същият. Чувал съм, че при някои доставчици трябвало да се барнат разни настройки от страна на доставчика, затова се обадих на техническата поддръжка. Оттам ми казаха, че не са запознати с тази програма, но проблемът сигурно е при мен. Аз обаче не съм убеден в това, защото преди няколко дни, когато бях още на "Евроком", програмата се свързваше на HighID (макар че не щеше да сваля). Има ли тук някой абонат, който ползва eMule и може да ми каже какво да направя?

 

Смени порта. Пробвай с друг по-нисък или по-висок - все трябва да може да мине нещо

Link to comment
Share on other sites

Сменях го няколко пъти - все същото.

Според прочетеното в мрежата, причините могат да са две - файъруол или рутер. Аз рутер нямам, а файъруола както казах го изключих за кратко, за да се убедя, че не е от него. Остава да е от рутерите на доставчика. Явно ще трябва да ходя утре до офиса да ги тормозя.

Но най ми е чудно как може никой от техническата поддръжка да не е чувал за мулето? Не е някаква супер неизвестна програма, все пак.

 

П.П. djadomraz, ти ползваш ли eMule на лангеймския нет или говориш от предишен опит?

Edited by Vankata_Pd
Link to comment
Share on other sites

Намерих отговора и смятам, че е добре да го споделя тук за всички други, които имат този проблем. Единствените портове, на които eMule работи нормално, са старите портове по подразбиране - TCP: 4662 UDP: 4672. След като ги настроих, вече всичко е ОК. :punk

Link to comment
Share on other sites

Днес след 2 седмици чакане и на мен ми пуснаха нет от прословутия Лангеим ,раиона е Южен а локалната фирма е Марково нет -явно че взимат от Гаров .Тва им е саита http://markovonet.com/ .Скоростите са леко по слаби от предишния ми доставчик Визио но и на тва съм доволен

310946849.png

 

310947291.png

 

310947582.png

Link to comment
Share on other sites

Уф, какво стана пак? Една седмица имах хубав нет, а сега от два-три дена конекциите мрат като мухи! От време на време се оправя (обикновено нощем), но през останалото време мулето едва крета! А то беше една от главните причини да си сменя предишния доставчик. :angry:

 

П.П. В момента взе че се оправи. Дано да задържи така и да няма повече толкова чести и дълги сривове.

 

П.П. Около 7 часа пак се скапа и вече четири часа не се е оправил. Язък за големите хвалби, дето ги слушах за лангейма! Дори "Евроком" допреди около година имаха по-стабилна мрежа.

Edited by Vankata_Pd
Link to comment
Share on other sites

Някой да каже как е нета в Смирненски,че мисля да минавам на Ейнджълсофт,защото ми писна от скапания Визио 24 часа има,24 часа няма,като скорости да не говоря 1,5мегабита вместо 20 :lol:

Edited by ivo_
Link to comment
Share on other sites

Някой да каже как е нета в Смирненски,че мисля да минавам на Ейнджълсофт,защото ми писна от скапания Визио 24 часа има,24 часа няма,като скорости да не говоря 1,5мегабита вместо 20 :lol:

Ми първо се обади на Ангелсофт и питай дали имат покритие, разпитай дали подръжката е от Ангел или от НетГруп или там какви бяха другите WiNet, AsiNet или теб подобни. Ако не се поддържат от Angelsoft, моето мнение е да не си ги прекарваш, ами да изчакаш ITD, ако пък си решил твърдооо. Прекарвай, би трябвало да е по- добре от Визио, но пък внимавай с инсталационната такса. Може да те накарат да чакаш като нищо 1 месец.

Link to comment
Share on other sites

Ми първо се обади на Ангелсофт и питай дали имат покритие, разпитай дали подръжката е от Ангел или от НетГруп или там какви бяха другите WiNet, AsiNet или теб подобни. Ако не се поддържат от Angelsoft, моето мнение е да не си ги прекарваш, ами да изчакаш ITD, ако пък си решил твърдооо. Прекарвай, би трябвало да е по- добре от Визио, но пък внимавай с инсталационната такса. Може да те накарат да чакаш като нищо 1 месец.

10кс за бързия отговор :)

Edited by ivo_
Link to comment
Share on other sites

Ми първо се обади на Ангелсофт и питай дали имат покритие, разпитай дали подръжката е от Ангел или от НетГруп или там какви бяха другите WiNet, AsiNet или теб подобни. Ако не се поддържат от Angelsoft, моето мнение е да не си ги прекарваш, ами да изчакаш ITD, ако пък си решил твърдооо. Прекарвай, би трябвало да е по- добре от Визио, но пък внимавай с инсталационната такса. Може да те накарат да чакаш като нищо 1 месец.

 

Всъщност ако поддръжката е от WiNet или AsiLan - скачай смело - за тези 2те фирми ти гарантирам че си вършат работата както трябва и са сериозни. Аз съм към WiNet конкретно, познавам и хора от AsiLan... всъщност и с Ангел Гаров съм си пил бирата, но това е друга тема :) Имам приятели на НетГруп и едни са доволни други не - там явно е до район (и до това кой колко е карък).

 

За ITD специално до Смирненски има да почакаш - според картата на покритието им - http://cooolbox.bg/page22/ Смирненски е горе-долу в другия край на града

Link to comment
Share on other sites

Според мен се разширяват малко по- бързо. Но нямам представа дали съм прав това е лошото, по- скоро ми се иска :D

Но да се надяваме ще дойдат в Кичука скоро.

Link to comment
Share on other sites

Кичука е по-близо до онзи район от Смирненски при това значително. Но всичко зависи откъде са решили да минат. Това най-добре тях да питаш - тука да хвърляме боб и да гадаем - файда няма.

Link to comment
Share on other sites

Кичука е по-близо до онзи район от Смирненски при това значително. Но всичко зависи откъде са решили да минат. Това най-добре тях да питаш - тука да хвърляме боб и да гадаем - файда няма.

Еми затова трябва да разговарям директно с техниците. А пък нито им имам номера, нито имам някой познат примерно. Дори и да говоря с тях по- бързо няма да го направят така или иначе :)

Иначе когато попитах там телефонистката ми каза, че не може да ми каже никакъв срок.

Link to comment
Share on other sites

Еми затова трябва да разговарям директно с техниците. А пък нито им имам номера, нито имам някой познат примерно. Дори и да говоря с тях по- бързо няма да го направят така или иначе :)

Иначе когато попитах там телефонистката ми каза, че не може да ми каже никакъв срок.

 

Ти защо не я попита че срока който те вълнува не е в седмици ами по-скоро в години... просто ей тъй да каже (ако трябва да се консултира с този и онзи) дали идната година има поне 50% шанс да стане или ще е следващата петилетка по-скоро? :) Аз тъй ги бъзикам и ако знаеш колко съм се хилил като вземат да заекват или да се хилят и те :)

Link to comment
Share on other sites

Е пусни до някой и друг не-български доставчик де. До София и Пловдив сървъра е на ITD Cooolbox-a, така че това не е особено показателно.

Това ли е проблема, защото аз на ЕК до Пловдив/София удрям 1,2..5 макс 6мб, а до Париж 10-12-13мб :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Накой тук който е на Langame и играе игри онлайн, би ли бил тка любезен да ми каже дали този доставчик става за това? Защото Еврокома ме разкатаха просто - ужасно високо latency и нон стоп ме дропи :(

Link to comment
Share on other sites

10лв за смяна на IP адрес ? Това вече е прекалено дори и за България :D толкова ме напушва на смях, че ахахахахахах

http://forum.filibe.net/viewtopic.php?id=440

Кое му е прекаленото, тоя се напил и псувал наред и във всички форуми заключен, утре ако на мен ми дадат това IP, аз да се чудя що нямам достъп до сума сайтове :ghost

Да не говорим, че подобни заключвания би следвало да са за определен период, предвид това, че IP-тата могат да се сменят.

За такъв довод 10 лв са малко даже.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...