Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Момци, след месец и аз ще се присъединя към другаря Ангел. Някой има ли наблюдения как е интернета в района на Държавна болница?

Мидекс, това ли е максималният ъплоуд на Гаров? Ако да, картинката не е много розова.

 

 

Това в идеалния случай е най-високия ъп при ниската тарифа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това в идеалния случай е най-високия ъп при ниската тарифа.

Недей лъжи бе :P

Тоя ъп го хващам на Wi Fi. На кабела съм стигал 2,8-3,2 МБ, на 20лв съм.

 

Това е май локален. Рутер ТП линк от евтините, на безжична връзка:

 

http://img.zamunda.net/bitbucket/unsadf4t4tretitled.JPG

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Недей лъжи бе :P

Тоя ъп го хващам на Wi Fi. На кабела съм стигал 2,8-3,2 МБ, на 20лв съм.

 

Това е май локален. Рутер ТП линк от евтините, на безжична връзка:

 

http://img.zamunda.net/bitbucket/unsadf4t4tretitled.JPG

 

 

Не лъжа бе :P Аз без рутери и тем подобни едвам я хващам тази скорост, та затова пиша;-) Може при някои да е повече в зависимост от района.

Link to comment
Share on other sites

Малката тарифа и аз към 1.8МБ/с ъплоуд макс. Но на торенти почти винаги се постига.

Даунлоуда е към 3.5 МБ/с средно.

Ъплоуда допреди няколко месеца беше по-нисък, скоро е увеличен.

Link to comment
Share on other sites

Евала на Гаров, при такива условия и нета не е мръднал!

 

P.S. Ако бях на Gigashit до сега 1000 пъти да е спрял.

 

Update: Малко след като написах поста ,нета "умря" и чак сега имам нет;-)

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) В момента съм на гости и ползвам нета на братя Гарови... и нещо не ми харесва особено.

Особено като съм свикнал на хубав нет.

Като гледам за какви скорости говорят някой хора в този форум, оставам с впечатлението, че Ангел, който е доста находчив иначе, специално е поотпушил нета на разни по-активни по форумите хора естествено с "идеална" цел. Може и да греша, но машинката е нова и бърза, пинга е добър (5 мс до дир.бг) - остава единствено доставчика.

 

Speedtest -a и той показва по-слабички резултати от тези на Раптор, Теди и др.:

 

569559965.png

569560908.png

569562150.png

 

И така и не ми закачи нещо, което да го свали с постоянна скорост. Играе от около 3Мб/с до 300Кб/с през цялото време и на различни неща. Такова нещо у нас и в офиса не ми се е случвало досега.

Link to comment
Share on other sites

Друго си е да си му роднина като нас. Който с какъвто късмет се родил.

 

:) Изобщо не опира до късмет, а до избор. Хич не съм се и надявал на роднински връзки. Но щом се чувстваш късметлия...

 

Edit: резултатите от Спийдтест -а определено са в полза на Гаров. Ню Йорк примерно вкъщи е 2 на 2, за разлика от 7 на 3 при Лангейм.

Другия път като съм у някой, който е с неговия нет ще го тествам по-обстойно.

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

:) Изобщо не опира до късмет, а до избор. Хич не съм се и надявал на роднински връзки. Но щом се чувстваш късметлия...

 

Edit: резултатите от Спийдтест -а определено са в полза на Гаров. Ню Йорк примерно вкъщи е 2 на 2, за разлика от 7 на 3 при Лангейм.

Другия път като съм у някой, който е с неговия нет ще го тествам по-обстойно.

 

 

Никой не ти е сложил синджир на врата...

Link to comment
Share on other sites

Никой не ти е сложил синджир на врата...

Тва точно от твоята уста ...Я по-малко -_- +Това човека просто коментира ситуацията с нета някъде си -_- Хубаво ще е да каже къде де.

 

@Светлия скоростите са доста ниски не е нормално определено, но досега такава аномалия дори в различни квартали не съм виждал или чувал ;х Да не стои връзката зад някъв скапан рутер ?

Link to comment
Share on other sites

Тва точно от твоята уста ...Я по-малко -_- +Това човека просто коментира ситуацията с нета някъде си -_- Хубаво ще е да каже къде де.

 

@Светлия скоростите са доста ниски не е нормално определено, но досега такава аномалия дори в различни квартали не съм виждал или чувал ;х Да не стои връзката зад някъв скапан рутер ?

 

 

Точно от моята да, проблем ли имаш?

 

P.S. И аз от speedtest не вадя много високи скорости, ама от торенти тегля 3,5+ МБ и от външни скоростта ме устройва, това че speedtest не показва добри резултати, изобщо не ме вълнува, а и не съм тръгнал да опявам из форума...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

И аз отдавна вече не разчитам на спеедтест изобщо. Много хора загубиха доверие в него.

Като скорости не виждам кое не е доброто, 20 мбита, Париж, Франкфурт, NY ?!

Link to comment
Share on other sites

някой да ползва smtp сървъра на langame? и въобще има ли такъв?

 

интересува ме кой е, че сменихи доставчика и .. свикнал съм да ползва смтп сървърите на доставчиците си.

 

edit: оправих се, питах вече.., няма свободен за ползване, както в ЕК.

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

някой да ползва smtp сървъра на langame? и въобще има ли такъв?

 

интересува ме кой е, че сменихи доставчика и .. свикнал съм да ползва смтп сървърите на доставчиците си.

 

edit: оправих се, питах вече.., няма свободен за ползване, както в ЕК.

Ами както са ти казали, свободен няма, но то пак е свободен в известен смисъл (безплатен), просто трябва да си направиш акаунт в него, казали са ти телефон където можеш да си направиш акаунта.

Какво предпочиташ, добра мрежа без свободно достъпен SMTP (но наличен след като си направиш акаунт), несравнимо по-добри скорости, за 20 лв; или свободен смтп и скапана мрежа (ЕК) ? :) за ако не същите, то повече пари.

Както обсъдихме, има много начини да си поддържаш пощите, които искаш, даже ако се затрудниш цъкни да помогна с каквото мога, все пак за теб... :bgrin:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

с това, че имат, но трябва да се обадя, да си направя акаунт и не било сигурно че винаги ще работи.., по-лесно ми беше да си направя мой smtp.., варианта на ек ме устойваше по-добре, който си беше фри и винаги си работеше :D

ама на село е така, няма много избор на доставчици :P

Link to comment
Share on other sites

с това, че имат, но трябва да се обадя, да си направя акаунт и не било сигурно че винаги ще работи.., по-лесно ми беше да си направя мой smtp.., варианта на ек ме устойваше по-добре, който си беше фри и винаги си работеше :D

ама на село е така, няма много избор на доставчици :P

Какво значи "не било сигурно че винаги ще работи"... Вече е ясно, че съпорта не трябва да го взимаш за чиста монета :) . Направи си акаунт и пробвай как ще се държи. Даже ако има някой пробвал, да каже.

Едно че си имаш прекрасната възможност за свой SMTP (ти даже имаш такъв, понеже за домейна си ползваш вече мейл сървър, но явно си забравил, че той има и SMTP компонент в себе си), второ GMail си има прекрасна услуга за управление на пощата на произволен домейн, трето, ако нямаше свой хостинг, всеки хостинг вече предлага и мейл сървиз за домейните, които хостваш.

Сега, няма фрее смтп, но няма да вържем черно я :) . Това е просто екстра, за която даже не съм видял и едно оплакване в темите за доставчика.. Е, вече е едно :) .

Link to comment
Share on other sites

с това, че имат, но трябва да се обадя, да си направя акаунт и не било сигурно че винаги ще работи.., по-лесно ми беше да си направя мой smtp.., варианта на ек ме устойваше по-добре, който си беше фри и винаги си работеше :D

ама на село е така, няма много избор на доставчици :P

 

То и на ЕК работеше от дъжд на вятър... или по-скоросамо до определени сървъри които са не чак толкова претенциозни защото точно техния беше blacklist-нат къде ли не като източник на спам...

 

Иначе собствен SMTP сървър и да си направиш пак няма да ти мине номера с някои сървъри защото освен reverse dns lookup се изисква и самото IP да е обявено като server space - помня че с RoadRunner преди години се бях борил на тази тема.

 

Затова и си сложих моята поща в google. Оказа се че други сървъри (един-два фирмени MS Exchange сървъра конкретно) имат нещо напреки да получават поща от gmail та сега имам и поща в hotmail за целта.

 

Та ако споделиш за какво ти е SMTP сървър в доставчика мога да те ориентирам кое би било най-удобното решение за теб.

Link to comment
Share on other sites

Ами той си каза, че иска на доставчика, че му е най-лесно да го пльосне в Thunderbird и да не бърника повече :) . Само това.

Иначе за свой SMTP, той си има нормален сървър с инсталиран мейл съврър на него, ясно е че в домашни условия няма да го прави. И просто да си ползва SMTP-то оттам.

Ако си направи акаунт в ЛГ, вероятно ще трябва да слага инстинския адрес в From: за да работят нещата изобщо. А това не е опция за него според мен. Затова си е харесвал на ЕК.

Та предполагам бидейки фрее на ЕК smtp сървъра, и това е "подпомогнало" да бъде блаклистнат на разни места. poznai има какво да каже по въпроса, и той е ... страдал :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

От днес и аз се хванах на Гаровото хоро. Тия дни ще съблюдавам нета, че днес малко проблеми имаше и на 2-3 октомври ще изкажа мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От около 2 седмици имам проблем с портовете, при вас как са?

 

пп: Уторента дава зелена икона "network OK" а като дам "тестване на порта" излиза ей това

18ec033a4922786a.JPG

С рутера всичко си е наред и е настроен перфектно.

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Пробвай да зададеш на програмата порт 50 и виж какво ще се получи. Аз така преборих един TP-Link. Нямаше оправия и накрая някъде из нета изрових, че се поддавата на порт 50. Нета беше на ЕК модемски.

Link to comment
Share on other sites

От около 2 седмици имам проблем с портовете, при вас как са?

 

пп: Уторента дава зелена икона "network OK" а като дам "тестване на порта" излиза ей това

18ec033a4922786a.JPG

С рутера всичко си е наред и е настроен перфектно.

 

Па да си беше забърсал IP-то и на 2те места ли? :) Моя грешка... 1то IP е било тяхното :)

 

Виж дали освен рутера не ти се е включил и софтуерен firewall нещо.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...