Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

1.В Applications@Gaming на рутера съм задал портовете на мулето (във случая 55067 TCP и 56811UDP)

2.Да имам и е разрешен

Рутера ми е модел WRT54G2 ,това за NAT и ДМЗ не ми е ясно моля за помощ.

 

DMZ Host-разреших го и въведох ИП-то ,но проблема остава..

Edited by Horna
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2.Да имам и е разрешен

 

Остава да провериш софтуерния firewall.

 

Също така пробвай да смениш портовете на нещо под 1000 - 80 или 23 примерно

Link to comment
Share on other sites

На лангейм се филтрират входящите портове отвън, с изключение на един, специално за торентите за да могат да работят. муле не ползвам, но на Лично ти писах кой е порта, който се задава в торент клиента, за да работи и с външни пиъри.

Link to comment
Share on other sites

На лангейм се филтрират входящите портове отвън, с изключение на един, специално за торентите за да могат да работят....
Торент системата ползва 80-ти порт като резервен, така че филтрирането на високите портове не би следвало да я спре. Проблема по скоро ще да е в стената на компа.

Horna, пробвай я да спреш изцяло, и да се защитаваш само с рутера - той е по добър от софтуерните стени.

Link to comment
Share on other sites

Торент системата ползва 80-ти порт като резервен, така че филтрирането на високите портове не би следвало да я спре. Проблема по скоро ще да е в стената на компа.

Horna, пробвай я да спреш изцяло, и да се защитаваш само с рутера - той е по добър от софтуерните стени.

 

Без софтуерен firewall и включено DMZ няма никаква защита и определено не е препоръчително... Между другото 80ти порт (както и 443) го хваща и skype като има една отметка която трябва да се махне иначе няма да мине номера (освен ако не спре skype-а де).

Link to comment
Share on other sites

Твърде са много софтуерите, които могат да ползват и се борят за порт 80 за какви ли не нужди.

Освен това моето мнение е, че ако може да се мине без отворен порт 80, най-добре е да се мине.

Да не говорим, че немалко хора имат и някакъв вид уеб сървър за различни нужди, и затова аз му казах на horna какво да направи.

Той ми отговори, че вече всичко е наред и е доволен :) .

След като има нормални 'високи' портове, защо да не ги използва. Това е LAN, и малко вероятно беше да няма нищо отворено точно за торенти и мулета ;)

Link to comment
Share on other sites

Как да не му се радва човек на интернета в такива моменти - трябваше ми да кача на един сървър 500MB защото затрили инсталацията на сървъра, човека от съпорта яде, с**е или не е ясно какво прави но го няма и никой не знае къде е... псувайки архивирам нещата, пускам онзи сървър да смуче от мен и с огромен кеф виждам че за около 30 мин ще съм ги качил, а графиката при мен отчита изходящ трафик между 400 и 600KB/sec което грубо е около 6mbita... при това говоря за ИЗХОДЯЩ трафик и то до сървър в щатите!!! Отивам да изпия 1 уиски за здравето на екипа на Langame от кеф :)

 

И в същия момент един филипинец ми се оплаква че неговия нет е 500kbps и то не-винаги като това е високата тарифа... един от малкото случаи когато съм горд че съм Българин!

Извинявай ама дръпнатите са вързани кажи-речи с 4 кабела за целият свят и са една голяма сурия... как очакваш да имат висок като скорост нет /те там и за трафика си плащат/. Единствено до някъде разлика правят японците... което е разбираемо. Иначе от дръпнатите по-зле са само черните... дето са още на стаден принцип :))))

Като Интернет скорост сме точно в средата... което всъщност си е хубаво. Не сме Холандия, Швеция, Дания и т.н. но не сме и под монопол като в Англия или почти отрязани от света като жълтурите.

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам тези които са на angelsoft и играят фифа да постнат тука 2-3 реда дали им лагва ?

Защото се чудя на кой интернет да мина,главно заради фифата :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Какво става тука последните седмици (4-5) редовно почнах да си свалям с МБ/с от международни тракери без БГ пиари ??? Много хубави скорости от сорта на 2, 3, 4МБ/сек. Браво на Гаров.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Довлен доставчик за Пловдивския регион се очертава с този добър ъплоад за разлика от другите провайдери.

Edited by rPo3uH
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Пуснете няколко спийд теста на малката тарифа - България-Европа-Америка, да видя какво е положението. Онзи ден пуснах заявка, даже на моя адрес имат клиенти, така че се надявам да стане бързо.

Link to comment
Share on other sites

Пуснете няколко спийд теста на малката тарифа - България-Европа-Америка, да видя какво е положението. Онзи ден пуснах заявка, даже на моя адрес имат клиенти, така че се надявам да стане бързо.

Мисля че оосбено в темата за Нетгруп има скорошни актуални тестове. Но както се разбра, по-добре питай за реалните скорости.

Дали Лангейм или Нетгруп, скоростите на теория са същите.

Бг скоростите на малката тарифа са до около 4МБ/с (торенти естествено). Ъплоуда можеш да очакваш до около 1.2 МБ/с с локални пиъри или около 7-800 КБ/с ако няма локални.

Външните, около 13/6 мегабита европа довн/ъп, и около 6/3 америка. Но явно доста зависи и в кой район си, и кое време на деня.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

тия от Angel Soft,винаги ли са толкова бавни... от петък чакам да ми кажат дали имат възможност да ме включат.Вече сигурно 3ти път звънях,и мацката на телефона започна да ме изнервя.Доколкото разбрах трябва да чакам някой от екипа им да потвърди дали имало възможност да ме включат (само за тва потвърждаване ша има да чакам сигурно още 1 седмица).Не ми се мисли колко ли ще чакам докато дойдат на адреса ми ;)

Някой ако знае друга алтернатива ,да каже :D ...само да не е Гига бит,Бтк,Dcc или евроком ?!?

Link to comment
Share on other sites

Току що ма включиха :laughing:

.....

Иначе БГ-то няма грешка. Ще ги видим...

Честито и добре дошъл!

Дано нямаш проблеми и останеш доволен.

Миналата година (след бурите) знам че бяха подменени голям брой захранвания и други устройства с по-добри, и оттогава надеждността се увеличи значително. Предполагам се включваш "навреме" след тях за да нямаш проблеми, освен чат пат прекъсванията за няколко минути след гръмотевици например.

Link to comment
Share on other sites

Още съм на ЕК на едното ПЦ. Утре чакам да ми докарат ВИ-ФИ рутера и да ми го инсталнат, че да имам Ангелнет и на другата щайга, чак тогава хвърлям модема :laughing: . Все пак съм плати за този месец, ше ги позлвам до последно :rolleyes: , тва са 30 лева, ей.

И защот пък ти е толкова интересно, то си е нещо съвсем нормално, да му прелее на човек от ЕК :beerchug

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

И защот пък ти е толкова интересно, то си е нещо съвсем нормално, да му прелее на човек от ЕК :beerchug

 

Явно ти е доста голяма чашата че толкова бавно преля :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...