Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

357310116.png 357311349.png

 

357313166.png 357311524.png

 

35 лв. - 173-а, центъра. Linksys рутер.

На същата връзка друг компютър (лаптоп), вързан по същия начин, стига до около 2/3 на по-високите "български" скорости. Дори на същия компютър, с различен хард драйв и операционна система дава различни резултати. Така че зависи и кой с какво е...

Доколкото разбирам, предимството на по-високата тарифа е не толкова и единствено в скоростта (в много случаи тези на 20-левовата дават резултати по-високи от тези на 35 лв в друг район), а в приоритетното обслужване заради traffic shaping-а на доставчика.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Speedtest не винаги е точен. Понякога се шашка. Често максимума на скоростта може да се развие на повече от една конекция, но не и на една. Зависи по кое време се правят тестовете и какво е моментното натоварване по мрежата, както и самата мрежа по принцип. Аз примерно вечер/сутрин имам външен 4МБ/с входящ и 1-2МБ/с изходящ (което до колкото знам не е от най-постижимите неща за 20лв). Пре-достатъчно да съм конкурентен на хората със seedbox по торентите и в това време с нисък пинг (дори когато свалям/качвам) да си пуцам и отварям сайтчета.

Link to comment
Share on other sites

Е как така аз имам повече от теб?!

За какво ми е да минавам тогава на 35 лв?

Така като гледам едва ли имаш нужда да минаваш на 35 лв. Не съм убеден, че ще видиш 2 пъти по-високи резултати, но не ти пречи да опиташ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Има ли накой от кичука да ползва Ейнджъл софт и ако да нека каже как е нета щото тоя месец ще се местя при тях и поне да имам представа как е!?Мисля на 35лв тарифа да съм!!??

 

 

До сега бях на визио ама взеха да не си подържат мрежата от 4-5месеца и ми писна и ги напускам!!!!

Link to comment
Share on other sites

Е, вече Визио ще имат няколкостотин хиляди абоната минус един... :lol:

 

Не само един, само около нас знам поне 15-20 които ги напускат , а и не вярвам да са НЯКОЛКОСТОТИН ХИЛЯДИ като гледам и форума им отива на затваряне с по едно мнение на 2-3-дена абе с две думи : ПЪЛЕН РЕЗИЛ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Има ли накой от кичука да ползва Ейнджъл софт и ако да нека каже как е нета щото тоя месец ще се местя при тях и поне да имам представа как е!?Мисля на 35лв тарифа да съм!!??

До сега бях на визио ама взеха да не си подържат мрежата от 4-5месеца и ми писна и ги напускам!!!!

Аз съм от Кичука. Само че не в целия Кичук има Angelsoft, аз съм на НетГруп, и не знам вече какви са последните развития, кой кое купува, какво продава, кой ги е купил последно и.т.н. На мен нета ми е горе долу стабилен няма прекъсвания, което като че ли е най- важното. Нета не е изтребител, ама върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм от Кичука. Само че не в целия Кичук има Angelsoft, аз съм на НетГруп, и не знам вече какви са последните развития, кой кое купува, какво продава, кой ги е купил последно и.т.н. На мен нета ми е горе долу стабилен няма прекъсвания, което като че ли е най- важното. Нета не е изтребител, ама върши работа.

Съгласен съм. И аз съм на Netgroup, i poslednite meсеци се стабилизира доста. Много е доволен отново.

За изтребител също, голямата тарифа има неограничени скорости, но и аз на малката съм доволен, даунлоуда нормално е около 3 и малко MBytes/s (стигал съм и към 4.5 стабилни за доста време в торенти), ъплоуда е около 1.2 MBytes/s с тия дето се водят локални за доставчика, и малко под мегабайт за останалите навън.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Абе да питам: - Вас след колко време ви включиха след заявката!??Защото чакам вече 12-15 дена и се чудя дали да им звъня на Ейнджълсофт!А имат мрежа точно под нас в магазина и мисля че е работа за 15-20мин да ми пуснат кабелчето!??

Edited by manolovplamen
Link to comment
Share on other sites

Абе да питам: - Вас след колко време ви включиха след заявката!??Защото чакам вече 12-15 дена и се чудя дали да им звъня на Ейнджълсофт!А имат мрежа точно под нас в магазина и мисля че е работа за 15-20мин да ми пуснат кабелчето!??

Мен ме изнудиха малко НетГруп. Може да им се обадиш да им дадеш малко зор.

Link to comment
Share on other sites

ЕЕЕЕеее най накрая и аз съм член на Ейнджълсофт!Браво за сега съм доволен!

362049362.png

 

 

 

 

 

п.п.Визио да го духнат!!!

Edited by manolovplamen
Link to comment
Share on other sites

ЕЕЕЕеее най накрая и аз съм член на Ейнджълсофт!Браво за сега съм доволен!

362049362.png

п.п.Визио да го духнат!!!

Това за 35лв ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ЕЕЕЕеее най накрая и аз съм член на Ейнджълсофт!Браво за сега съм доволен!

362049362.png

п.п.Визио да го духнат!!!

По-скоро ейнджълсофт да го духат,като се има предвид,че имат 50% по-ниски скорости....

Edited by Mechka
Link to comment
Share on other sites

Много внимавайте с френската любов, понеже някои хора са на 100% точно от духане и следващата стъпка е лишаване на форумната общност от присъствието им :excl:

Link to comment
Share on other sites

По-скоро ейнджълсофт да го духат,като се има предвид,че имат 50% по-ниски скорости....

 

Как би могло да е с 50% по-ниско като теоретичния максимум на LAN-а е 100mbps? А на човека тест-а е 75mbps... На upload-а може и по-висока скорост да се постигне теоретично, така е - освен това да си имал предвид.

 

И все пак за работа и 5mbps са предостатъчни стига да ги има и да са стабилни. Какво говоря - за един call center 2 линии T1 са достатъчни да покрият нуждите на телефонния сървър и хората обслужващи клиентите и ровещи разни страници в нета и достъпващи постоянно вътрешно-фирмените сайтове, като сървърите по стечение на обстоятелствата са на съвсем друг континент.

 

За който не е наясно - Т1 е около 1.5mbps...

Link to comment
Share on other sites

Единственото ми оплакване е че офиса на нетгруп е чак на майната си до панаира и на хората от кичука им се пада супер далече, тоест ходя в централния на костаки пеев.

 

Проблема е че последния път бях закъснял с 5-6 дена заради празниците... и лелката ме посрещна супер злобно и ме нареди брутално все едно съм и син а не клиент, закво съм бил закъснявал и как плащали пари на хората... и как тя била супер затрупана от работа...

 

При подобно отношение просто няма как да не ми работи rtorrent-а нон стоп... никаква милост! :)

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

Как би могло да е с 50% по-ниско като теоретичния максимум на LAN-а е 100mbps? А на човека тест-а е 75mbps... На upload-а може и по-висока скорост да се постигне теоретично, така е - освен това да си имал предвид.

 

И все пак за работа и 5mbps са предостатъчни стига да ги има и да са стабилни. Какво говоря - за един call center 2 линии T1 са достатъчни да покрият нуждите на телефонния сървър и хората обслужващи клиентите и ровещи разни страници в нета и достъпващи постоянно вътрешно-фирмените сайтове, като сървърите по стечение на обстоятелствата са на съвсем друг континент.

 

За който не е наясно - Т1 е около 1.5mbps...

Всъщност ЛАН-а е основан на базата на някакъв клас кабел. Има кабели, които сокойно си пренасят по 1 гигабит. Може човека да е свързан с такъв (в което дълбоко се съмнявам, но все пак има такава теоретична възможност :lol: ). Иначе категория 6 и категория 7 спокойно могат да ти хвърлят въпросната скорост... особено 7цата :)

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Всъщност ЛАН-а е основан на базата на някакъв клас кабел. Има кабели, които сокойно си пренасят по 1 гигабит. Може човека да е свързан с такъв (в което дълбоко се съмнявам, но все пак има такава теоретична възможност :lol: ).

 

Аха и дъното му по случайност има такава карта, следващия рутер е точно на 5 метра от оптиката и постига гигабит винаги... знаем го Мечката ние - той е рекламно лице на Визио... малко не му се получава с изказвания от сорта "който звъни в офиса да се оплаква сам си е виновен че няма нет" и разни изказвания за "пачите в офиса на визио" но поне се старае :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...