Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Да опресним малко темата....а и понеже на 2-3 месеца пускам по някой спийд тест, да видя какво е реалното положение в момента, ще поместя тестовете от преди малко - Пловдив, София, Лондон и от средата на Северна Америка:

 

524269793.png524268552.png

524271241.png524272880.png

 

П.П. Мамка му...с тоя новия флаш, сървърите, дето са по-нагъсто толкова трудно ги нацелвам с мишката... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да опресним малко темата....а и понеже на 2-3 месеца пускам по някой спийд тест, да видя какво е реалното положение в момента, ще поместя тестовете от преди малко - Пловдив, София, Лондон и от средата на Северна Америка

 

Те Пловдив и София са ясни заради хоста на Куулбокса. За Бг пиъринг може да тестваш към Бургас, Добрич и някои други, които дават по-реални представи.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Я дайте към Самоков, не знаех че и те имат сървър.

524283215.png

Тва през рутер, и на 20 лв тарифа.

Иначе към Плд/София, в момента постигам около 80/30 мбит (даун/ъп).

Link to comment
Share on other sites

И аз толкова до Самоков, и аз през рутер, и аз на 20 лв. :bgrin:

 

524358174.png

 

А до Бургас - по-малко...ама тогава няма да теглим от бургазлии :P :

 

524359525.png

 

 

Сега пак пуснах до Пловдив и София - ъпа и от двете е малко по-висок от одевешния, предполагам, че довечера още ще се вдигне:

 

524361827.png

 

Международният е без промяна от предишните тестове. Реших да тествам до братушките, че тях все ги забравям...ъпа е доста слаб, но в момента сийдвам с 300-400К и не искам да го спирам, че гоня рейтинг в един тракер....

 

524365460.png

Link to comment
Share on other sites

Брей какви скорости ! Моите за 25 лева в ITD твърдо са по-ниски. Остава чичо Гаров да си е оправил и отношението към клиентите и поддръжката - и направо може да вземе приза най-най доставчик в Пловдив. Браво!

Link to comment
Share on other sites

Брей какви скорости ! Моите за 25 лева в ITD твърдо са по-ниски. Остава чичо Гаров да си е оправил и отношението към клиентите и поддръжката - и направо може да вземе приза най-най доставчик в Пловдив. Браво!

 

 

Че какво му е отношението към клиентите? Нета на Гаров е най-стабилния в Пловдив!

Link to comment
Share on other sites

Нещо смешно ли казах, или самата истина?

 

Ако беше написал "един от най-стабилните в града" нямаше да е толкова смешно, ама чак пък най-стабилния :tongue

Link to comment
Share on other sites

'Айде не започвайте отново...щото ще почвам да трия задаващите се вече заяждания...

Нетът наистина е стабилен и не прекъсва дори и в бурите, за разлика от някои други става перфектно за онлайн геймване, а коефициент в тракерите се поддържа с лекота...за скоростта и времето на теглене на големи файлове (5+ Gb) няма да споменавам.

Понятието "най" просто не съществува за нито един доставчик, понеже останалите нямаше да имат нито един абонат, нали?

Коментирайте тук проблемите на доставчика или пък ако идвате от ЕК, споделете колко сте щастливи ( :bgrin: ) - помествайте скорости, питайте за покритие на мрежата, но не се заяждайте излишно за някоя изтървана дума. ;)

Link to comment
Share on other sites

Пичове ,ся съм в Канада и определено тукащния нет е по-бавен от бг-то ,така че не го плюите Гаров

На 34$ ,неограничен но с договор 1г и получавам тея скорости които за тук се водят много добри

526257022.png

526262394.png

 

да не говорим че повече от половината доставчици тук дават Ограничен нет ,50-60-100ГБ на месец,на всеки ГБ отгоре режат яко глави по 10$

така че с 2 думи ,радваите се на добрия нетец ;)

Link to comment
Share on other sites

То Гаров никой не го плюе за скорости, по-скоро от към оправянето на появили се проблеми. Да не говорим, че фустата на Нетгруп си е доста арогантна, често обича да обижда ядосаните потребители и трябва да я убеждаваш сумати време, че проблема е някъде по трасето, а не от теб.

 

Само от към пинг май си по-добре..

526269114.png

526268444.png

 

В САЩ също положението било сходно. Аз не мога да си обясня как поддържат такива ниски скорости от години, без особено развитие. Може би залагат на стабилността.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

да де ама на мен тва ми се води нещо като локална скорост докато за теб не е

към бг -то съм доста зле

526327906.png

526328538.png

за стабилноста няма такова нещо ,в бг като бях и на Визио и на Лангеим ми беше 100пъти по стабилно

за съпорта .....тук е само по телефона,няма такива да ти идват на място

питат те кои номер грешка ти дава и те напътстват кво да праиш и отделно си базикат техните настроики

ако не ти дава никва грешка загиваш :laughing:

за скоростите нз но съм чувал че е заради монопола на 1-2 супер големи компании тук ,но може и да бъркам

Link to comment
Share on other sites

Наистина добра информация. И моята информация беше, че нета тук е едно от малкото неща, с които сме по-добре от доста други по-развити държави. За това обаче си има обяснение :) . Отделно предпочитам да сме развити като други държави, и с техния нет, а ако може и двете :) .

Както и да е,

как само по телефона е съпорта? Ами ако се скъса жица до вас, искаш да кажеш че няма да дойдат да я оправят ли? Не ми казвай, че жиците извън Бг не се късат... Просто ми стана любопитно.

Link to comment
Share on other sites

имах впредвид за АДСЛ абонатите,за кабелен интернет не мога да говоря

тоя доставчик които съм в момента Аканак http://www.acanac.ca/DSL.html се води един от наи добрите,та те нямат даже офиси в големите градове :wacko:

плащаш си с кредитна карта,ако нямаш модем ти го пращат по пощата,юзер неим и парола също по пощата или на меил

ако стане някъв фал с нета се обаждаш по тел и те гледат ,ако при тях си ок,значи телефоната линия не ти е в ред и се обаждат на компанията към която ти е телефона да ти проверят линията /ДСЛ/

та тва е :wacko:

другия интересен пиниз тук е че може да ти пуснат АДСЛ нет без изобщо да имаш телефон или работеща линия,само ти трябва телефонен жак а те тук всички имат

тва е така наречения Naked DSL нз дали го има по Европата

Link to comment
Share on other sites

Верно е никое време обаче ей сега исках да дръпна една база данни (около 1GB) от щатски сървър и спокойно свалям с 1-1.3mb/sec ... Това са около 10мбита които посмъртно не мога да ги хвана на speedtest-a - сървъра е в Los Angeles - даже ако отида в datacenter-a мога да посоча с пръст кой е точно

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Това са около 10мбита които посмъртно не мога да ги хвана на speedtest-a - сървъра е в Los Angeles ...

И аз съм забелязал подобни резултати в чужди тракери, когато съм ги теглил торенти от хора, за които съм сигурен на 100%, че не са в BG.

 

А що се отнася до спийдтеста, чудя се кога ще покаже повече от 100 на локална... :P

 

529134752.png

Link to comment
Share on other sites

Кът' ти са бъгне компютъра (флаша), как кога :) Освен ако не си с гигабитова карта и другото да е гигабитово нататък по трасето до първата оптика... освен това е добре да не си с WinXP... аз още си карам на един рутер на който като update-нах firmware-a и се вдигна скоростта до 4.5мбита... но колкото-толкова, те и 20мбита ми стигаха че и оставаха

Link to comment
Share on other sites

Значи...преди малко разглеждам статистиката в спийд-теста и се кефя, че България е на 8-мо място в света по download скорост и на 3-то по upload.

Между другото решавам да пусна някой персонален тест и отварям картата със сървърите. За мое учудване установих, че не мога да пусна тест нито до София, нито до Пловдив - тези точки просто липсват! :confused ...за разлика от Хасково, Самоков и останалите градове...

Някой знае ли повече по въпроса?

От 15:50 до около 16:03 имаше срив в мрежата на Cooolbox (ITD).

Сега работят.

 

Да, там са си отново. :rolleyes:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Значи...преди малко разглеждам статистиката в спийд-теста и се кефя, че България е на 8-мо място в света по download скорост и на 3-то по upload.

Между другото решавам да пусна някой персонален тест и отварям картата със сървърите. За мое учудване установих, че не мога да пусна тест нито до София, нито до Пловдив - тези точки просто липсват! :confused ...за разлика от Хасково, Самоков и останалите градове...

Някой знае ли повече по въпроса?

От 15:50 до около 16:03 имаше срив в мрежата на Cooolbox (ITD).

Сега работят.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

С риск да бъда обявен за поредния сектант, дясната ръка на Гаров или "от вчера постъпил на работа в Лангейм", да се похваля с прекрасен рейтинг във всички BG и международни тракери. :punk Формулата е проста - сваляш нещо за нула време и след това го оставяш да се сийдва до коефициент поне 2-3 (става доста бързо)...щом за някои торенти за ден натрупвам дори 30+. Откак се махнах от ЕК се родих отново, що се отнася до скорости (ъп/даун) и стабилност на връзката...и всичкото това за 20 левчета. :)

 

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тва 1,6 не е ли малко малко.

Ами това просто е моментният скрийншот...не съм целял да покажа рекорд или нещо подобно, а просто задоволство от цялата ситуация по принцип. Тия 52 торента ги сийдвам отдавна и интересът към тях вече не е толкова голям. Иначе в една друга тема (трябва да я издиря) съм помествал скрийншотове с по-големи цифри за сийдването...а за download май бях стигал до 9 Mb от Арената... ;)

 

П.П. А и моментната скорост си "плува" по принцип...

 

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Момци, след месец и аз ще се присъединя към другаря Ангел. Някой има ли наблюдения как е интернета в района на Държавна болница?

Мидекс, това ли е максималният ъплоуд на Гаров? Ако да, картинката не е много розова.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...