Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

при никой доставчик неможе да кажеш каквото и да е когато скороста ти е по ниска от обявената при условие че полаваш "негарантирана" услуга освен ако не си платил сумати пари за гарантирана услуга

Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

всички са бонус ;)...

Донякъде е така, но не съвсем, защото макар и по-гарантирани един вид, отколкото обявяваните от другите доставчици скорости, едва ли някой би стоял на 35 лв за 4 Mbit/s, за да ни е тази таблица критерий. Говорим за практическата скорост, която ни е привлякла като клиенти и при която има тази разлика по мрежи... По-скоро някои имат повече бонус от други, а не че всички имаме бонус в сравнение с обявените там скорости.

 

P.S. За "негарантираната" услуга не можеш да кажеш нищо, но когато я срявнаваш с "негарантирана" услуга през по-голямата част от времето на друг доставчик, става преразпределение на клиентите на този вид услуга. Както примерно стана с преминаването на клиенти тук, клиентите следят и се ориентират...

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

това е което ме дразни при ЛГ е че са обявили много ниски скорости - и ако почна да свалям с 256 KB/s от вънка поради някаква причина не мога да кажа нищо - толкова си пише толкова получавам, нищо че да речем други получават доста повече :wacko:

А по-щастлив ли ще се да бъдеш ако ти бяха обявили скоростите, които повечето от нас достигат в идеалния случай (и които са 10+ пъти по-високи от обявените в сайта) и....отдолу със ситен шрифт е написано, че не са гарантирани и зависят от моментното натоварване на мрежата....което всъщност е масовата практика при всички доставчици... ;) Всъщност какво говоря...и при всички производители - пишат 1000 вата мощност на колонка с дължина една педя, дето се оказва че и 5 вата са й много ; пишат 2000-кратен зуум на камера, а той бил цифровият, дето всичко става на квадрати и т.н. и т.н. - маркетингови трикове и надувки.

Затова смятам, че много по-реален и честен е начинът обявяване на сайта на ЛГ - малко, но винаги го има каквото и да стане, а реално през 90% от времето (за някои като мен - през 99.99% :bgrin: ) - многократно повече.

Link to comment
Share on other sites

Това е копирано от http://forum.filibe.net/ :

Здравейте! От два дни вече съм ваш абонат - Нетгруп.

Кажете какъв рутер да взема, който да поддържа високите скорости. В момента съм с TP LINK, но той пуска не повече от 12Мб бг трафик и 3Мб международен. С два компютъра сме вкъщи.

И нещо друго, когато кабела е включен директно в единия компютър няма проблеми - скоростите са наред (около 40Мб бг и 10Мб външен), но когато го включа в другия - отново 12Мб бг и 3Мб външен както с рутера. Защо се получава тази разлика нали е компютър все пак, не е рутер. И на двата има вградени 100Мб лан устройства.

Отговора:

 

Scooby Doo: При броадбандите както и при вградените ЛАН карти на дънните платки липсват някои елементи.

От една страна това се прави поради липсата на пространство, а от друга страна причината е чисто ценова.

Това намалява себестойността на изделието.

 

Това което липсва е едно черно паралепипедче, което представлява балуун трансформатор.

Високочестотен трансформатор, който служи за съгласуване съпротивлението на линията.

Високите честоти създават реактивно съпротивление, което е функция на R,L,C параметрите на линията.

Когато линията е къса - под 10 метра R, L, C параметрите са с ниски стойности и тази честота на оказва толкова силно влияние.

Резултатът е че се губи чуваемостта между устройствата в двата края на линията.

 

Тези трансформатори служат и за галванично разделяне на Вашето крайно устройство от линията.

Линията се затваря през тях. Когато липсват те се затварят в интерфейсният чип на крайното устройство.

При пренапрежение по линията - в единият случай изгаря този траф, а в другият случай изгаря чипа.

В зависимост от това как изгори - може да доведе до неработоспособност само на този чип, но може и да укъси по захранване и това води до неработоспособност на цялото устройство - включително и дънната платка.

 

Нашите мрежи са занулени навсякъде. Включително и от абоната изискваме зануляване. Това се прави с цел да се защитят тези портове.

При разполагане на броадбанд оборудване, то няма как да бъде занулено, защото се захранва от адаптер на ниско напрежение.

Тези броадбанди са със сравнително слаби процесори, които в режим на нормална работа се справят кой по-добре кой по-зле.

Когато обаче има несъгласуваност, лоша чуваемост те се спукват да преповтарят пакетите, което ги претоварва и води до рязко влошаване на трафика.

 

Единственият начин е WAN порта им да бъде буфериран със допълнителен суич точно преди устройството. LAN портовете му също са за къси разстояния. Когато към LAN портовете му се включат дълги кабели ефекта е подобен, само че във вътрешната мрежа.

 

И резултата:

 

Днес сложих суич пред рутера и всичко се оправи. Вече не реже от скоростта. Благодаря на г-н Гаров за отговора.

 

Имам усещането че големите разлики в скоростите в LAN мрежите до голяма степен се дължат на неподходящи крайни устройства. За проба взех един ефтин рутер и суич от работата и повторих пробите на Scooby Doo в мрежата на НетГруп. Резултата в къщи беше същия - без рутер и със суич пред рутера скоростта ми си беше наред, а без суич рутера гасеше от 10% до 50% от скоростта в зависимост от мястото на свързване - преди LAN филтрите или след тях (при мене те са 2 - UPS-а и още един м/у него и LAN картата на компа)

Link to comment
Share on other sites

при никой доставчик неможе да кажеш каквото и да е когато скороста ти е по ниска от обявената при условие че полаваш "негарантирана" услуга освен ако не си платил сумати пари за гарантирана услуга

не е точно така ... аз преди време имах проблем със занижени скорости (на евроком) и тогава се обадих на поддръжката. първо се опитах дистанционно да оправят проблема, но не успяха. след като се наложи да дойдат на място, установиха къде точно по веригата има обструкция и я премахнаха (не помня точно какво беше). след това скоростите си бяха както трябва да са си :) ... така че т'ва с "негарантирани скорости" имам чувството, че в много случаи или се преиначава, или се злоупотребява като довод.

 

п.п. тук не става въпрос за техническите проблеми, които всяка една мрежа може да има

Link to comment
Share on other sites

да но си зависи от тях дали ще благоволят да погледнат от какво е причинен проблема ако има такъв въобще а ти понеже си сключил договор в който ясно е написано че услугата която ще ползваш е "негарантирана" нищо неможе да направиш освен или да ги търпиш или да потърсиш по-добра алтернатива

Edited by krisito
Link to comment
Share on other sites

да но си зависи от тях дали ще благоволят да погледнат от какво е причинен проблема ако има такъв въобще а ти понеже си сключил договор в който ясно е написано че услугата която ще ползваш е "негарантирана" нищо неможе да направиш освен или да ги търпиш или да потърсиш по-добра алтернатива

Пълни глупости... по твоята логика и да нямаш нет пак всичко си е точно. Първо, това, че е негарантиран им дава условно възможността да не бъдат съдени при условие, че има проблем с нет-а... на момента, но не ги освобождава от отговорност. Т.е. ако не оправят в кратки срокове проблема пак е възможно да ги изпържиш. Освен това, ако си пуснеш съответното възражение даже би трябвало да ти компенсират липсата на нет. В случай, че не ти удовлетворят възражението... има организации, които с радост биха ги посетили. Това, че не си знаеш правата си е твой личен проблем... но недей да ги насаждаш и на другите.

 

Накратко: Грантиран нет спира... болката и за 2те страни е голяма... тези, които доставят нет ги боли, защото ще плащат огромни неустойки, а другите, защото не могат да си свършат важната работа.

Негарантиран нет спира... болката е от страна на потребителя, че не може да си свърши работата. Получава компенсация за липсата на нет, която съотвества на времето прекарано без този ценен ресурс (ако е подал нужният документ разбира се.. иначе се приема, че не е имало проблем при него). Естесвено за час-два без не не си заслужава да се занимаваш с бюрокращина... освен ако не си някой дебил, но иначе всичко си е точно така.

 

Но да платиш за нещо и да не го получиш го няма в никой филм... сега колко хора си знаят (и търсят) правата си е отделен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

При мен от последните седмица-две, нета отново е в пълна норма. Нещата явно могат да са добре за всички, Просто Нетгруп трябва да се постегне и да не става всичко с постоянно 'побутване'.

289198975.png 289199599.png

Link to comment
Share on other sites

Имам питане.Скоростта на даулнлоада ми е супер бърза нямам никакви оплаквания,обаче ъплоада ми не надвишава над 200к/с?С wireless D-link съм.

Edited by GeNaTa*
Link to comment
Share on other sites

Имам един много странен проблем писах във форума на ангелсофт и Гаров се прави на ударен. Проблема е следняит:

 

Във всички тракери съм No Connectable. Каквтото и да пробвах не помага - ресвах, торент клиента му оправях портовете, спрях и пак пуснах Network Connection ( Disable/ Enable). Windows Firewall даже спрях и това не помогна. Там ми е настроено да пропуска или какд а го нареча не знам - uTORRENT.

До колкото знам това трябва да е някакъв проблем със DNS-ите. И зависи от доставчика, зато се обръщам към вас. Пиша от компютъра, на който е проблема.

 

Даже си спрях Windows Firelwalled специално, за да видя дали е от това и не се оправи. Смених uTorrent s Azureus и пак не става. Само от доставчика е нали?

Link to comment
Share on other sites

Ако само торент системите не ти работят проблема си е при тебе. Ако изобщо нямаш нет тогава може да е от доставчика или нещо по линията...

Link to comment
Share on other sites

Имам един много странен проблем писах във форума на ангелсофт и Гаров се прави на ударен. Проблема е следняит:

 

Във всички тракери съм No Connectable. Каквтото и да пробвах не помага - ресвах, торент клиента му оправях портовете, спрях и пак пуснах Network Connection ( Disable/ Enable). Windows Firewall даже спрях и това не помогна. Там ми е настроено да пропуска или какд а го нареча не знам - uTORRENT.

До колкото знам това трябва да е някакъв проблем със DNS-ите. И зависи от доставчика, зато се обръщам към вас. Пиша от компютъра, на който е проблема.

 

Даже си спрях Windows Firelwalled специално, за да видя дали е от това и не се оправи. Смених uTorrent s Azureus и пак не става. Само от доставчика е нали?

Ти последно на кой си? Ангелсофт или Нетгруп? Пускаш си спийдтестовете в на нетгруп темата, пък оплакванията в на Лангейм :confused И преди да кажеш - не не са едно и също, особено да хвалиш Нетгруп при положение, че мрежата им е одрискана и колкото оплаквания има от тях за месец на Ангелсофт няма за година....

Link to comment
Share on other sites

Имам един много странен проблем писах във форума на ангелсофт и Гаров се прави на ударен. Проблема е следняит:

 

Във всички тракери съм No Connectable. Каквтото и да пробвах не помага - ресвах, торент клиента му оправях портовете, спрях и пак пуснах Network Connection ( Disable/ Enable). Windows Firewall даже спрях и това не помогна. Там ми е настроено да пропуска или какд а го нареча не знам - uTORRENT.

До колкото знам това трябва да е някакъв проблем със DNS-ите. И зависи от доставчика, зато се обръщам към вас. Пиша от компютъра, на който е проблема.

 

Даже си спрях Windows Firelwalled специално, за да видя дали е от това и не се оправи. Смених uTorrent s Azureus и пак не става. Само от доставчика е нали?

 

Не си прав, Гаров го е обяснил във един от форумите на енджъленд http://forum.filibe.net/ . Потърси и го ще откриеш. Ясно си го е казал човека – всеки интернет доставчик има право да сe защитава. Аз разбирам това като: всеки интернет доставчик се опитва да ограничава трафика по някакъв начин. Но това си е мое тълкование.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Ти последно на кой си? Ангелсофт или Нетгруп? Пускаш си спийдтестовете в на нетгруп темата, пък оплакванията в на Лангейм :confused И преди да кажеш - не не са едно и също, особено да хвалиш Нетгруп при положение, че мрежата им е одрискана и колкото оплаквания има от тях за месец на Ангелсофт няма за година....

Ми както виждаш на спийд тестовете ми показва Ангелсофт, но до нас беше екип на НетГруп, който ми го докара интернета. Плащам си интернета в офисите на НетГруп, и получавам интернет на Angelsoft така че до голяма степен е почти едно и също.

 

Иначе да проблема е само при торент системата и не мога да разбера как го коригирам.

Link to comment
Share on other sites

Ми както виждаш на спийд тестовете ми показва Ангелсофт, но до нас беше екип на НетГруп, който ми го докара интернета. Плащам си интернета в офисите на НетГруп, и получавам интернет на Angelsoft така че до голяма степен е почти едно и също.

 

Иначе да проблема е само при торент системата и не мога да разбера как го коригирам.

 

Добре де - я обясни подробно какви програми си качил, интернета директно в компютъра ли ти влиза или минава през wifi рутер или някакъв switch и т.н. ?

 

Между другото не знам защо при мен utorrent нещо не тръгна хем му нагласих портовете. Flashget-a работи, utorrent - не. Не съм го мъчил повече от 10 минути а azureus-a го погледах погледах пък си рекох че не е за мен - и без туй чак толкова не ми трябва да свалям - flashget-a си ми върши работа даже мисля да ги "отказвам" тия торенти че и аз не мога да ги обясня какво се зарибих - направих 2тб качени в арена и замунда, стигат ми за близките няколко години ако реша да свалям нещо оттам :)

Link to comment
Share on other sites

Ми директно в компютъра ми влиза да. Никакви програми не съм слагал, наскоро си преинсталирах Windows, също преди седмица две си купих лан карта, нова, би трябвало всичко да е наред. Ползвах си новата лан карта 3дни и изведнъж почна да ми се появява този проблем. Използвам uTorrent 1.7.7.

Link to comment
Share on other sites

Локален ти е проблемът...и аз съм с uTorrent 1.7.7 и свалям безпроблемно както от БГ, така и отвънка... ;)

Не четете! И аз свалям без проблем, но нямам почти никакъв Ъплоуд....

Четем, четем...и качваме с по 2 мегабайта също... :)

Мислиш ли, че ако имах проблеми с ъплоуда нямаше да съм ги споделил вече... :P

Link to comment
Share on other sites

Локален ти е проблемът...и аз съм с uTorrent 1.7.7 и свалям безпроблемно както от БГ, така и отвънка... ;)

Не четете! И аз свалям без проблем, но нямам почти никакъв Ъплоуд максимум 20 стигам. И както съм обяснил по- горе какъв е проблема. Хората не могат да се вържат към мен само аз към тях мога.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Не четете! И аз свалям без проблем, но нямам почти никакъв Ъплоуд максимум 20 стигам. И както съм обеснил по- горе какъв е проблема. Хората не могат да се вържат към мен само аз към тях мога.

 

Добре де какъв софтуер си инсталирал на тая машина? И също така за кои торент тракери става дума? Защото помня че на някакви шантави портове от БГ можеше да се види едно web server-че дето съм пуснал а от US - не. Така че това също си има значение. Що не пробваш да зададеш ръчно някой порт като 80, 21 или 22 на utorrent да речем? Със сигурност 80ти се вижда отвсякъде...

 

PS: Ииии как се дразня като видя подобна правописна грешка... да не сме някви тъпи шопи че да правимЕ такива тъпи грешки бе майна? (Това с правимЕ, ходимЕ и т.н. също си е типично тъп шопски диалект който ме дразни мааалко по-малко от хлЕб и млЕко)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Добре де какъв софтуер си инсталирал на тая машина? И също така за кои торент тракери става дума? Защото помня че на някакви шантави портове от БГ можеше да се види едно web server-че дето съм пуснал а от US - не. Така че това също си има значение. Що не пробваш да зададеш ръчно някой порт като 80, 21 или 22 на utorrent да речем? Със сигурност 80ти се вижда отвсякъде...

 

PS: Ииии как се дразня като видя подобна правописна грешка... да не сме някви тъпи шопи че да правимЕ такива тъпи грешки бе майна? (Това с правимЕ, ходимЕ и т.н. също си е типично тъп шопски диалект който ме дразни мааалко по-малко от хлЕб и млЕко)

Бързах, затова съм допуснал грешка и като не си припрочитам така става. FrAgMaKeR ми помогна и много му благодаря. Проблема беше във портовете.

Link to comment
Share on other sites

Бързах, затова съм допуснал грешка и като не си припрочитам така става. FrAgMaKeR ми помогна и много му благодаря. Проблема беше във портовете.

 

А това за грешките аз само споделям на висок глас разни свои мисли относно шопизмите с българския език, не е нищо лично :)

 

Относно помощта - я сподели тука какво си направил за да се оправи че за в бъдеще да се знае такъв проблем как се решава.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...